NASZE  OSIĄGNIĘCIA

 


 

2018 /2019

 


 

 

CLICKONMANIAC

15 marca 2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w ostatnim III etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC, który odbył się w Szkole Podstawowej NR 8 w Zamościu.

Dwoje uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata:

Weronika Puławska z klasy 6c, nauczyciel pan Robert Krukowski,

Kajetan Słowik z klasy 3b gimnazjum, nauczyciel pani Maria Prażak.

Tytuł finalisty zdobyła Julia Królikowska z klasy 5d, nauczyciel pani Anna Smolak.

Serdecznie gratulujemy!

CONGRATULATIONS!!!

 

Międzynarodowy Konkurs "The Big Challenge"

the big challenge 5 20190404 1852420450

3 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie online The Big Challenge. Konkurs odbywa się raz w roku w kilku krajach Europy i ma formę testu 45 pytań o różnym poziomie trudności. Poziomy trudności są ustalane w oparciu o klasyfikację biegłości językowej Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego ( ang. CEFR ). Przez kilka miesięcy uczniowie przygotowywali się do konkursu ćwicząc na darmowej platformie treningowej Gamezone. Wyniki konkursu poznamy w maju. Koordynatorem konkursu była p. Anna Smolak

ZDJĘCIA

 

„Fit in Deutsch” w III LO

IMG 2126

 

2 kwietnia 2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego „Fit in Deutsch” zorganizowanym przez III LO w Zamościu. Do konkursu przystąpiło 42 uczniów z miasta i powiatu. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Iwaniec III b, Bartosz Oleszek III b, Marta Łukasik VIII d oraz Igor Muryn kl. VII b. Uczniowie napisali test sprawdzający wiedzę z języka niemieckiego. Po teście starsi koledzy z liceum pokazali wszystkim uczestnikom konkursu szkołę, zachęcając do podjęcia nauki w najbliższej przyszłości w tej szkole. Najlepszym okazał się nasz uczeń Igor Muryn z kl. VII b – zajął I miejsce !!! Gratulujemy Igorowi i życzymy mu dalszych sukcesów !!!


Sukces w konkursie języka angielskiego

"Zamość - the Ideal Town"

konkurs jangielskiego 4 20190311 1899754200

 

W dniu 8 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu  ‘Zamość - the Ideal Town’ pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Do konkursowych zmagań przystąpiło 72 uczniów z 24 szkół gimnazjalnych i podstawowych z Zamościa i okolic.

Zadaniem uczniów było napisanie testu indywidualnego, składającego się z 80 zadań zamkniętych oraz z jednego zadania otwartego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Zamościa, jego zabytków, kultury oraz umiejętnościami z języka angielskiego. W tegorocznej edycji konkursu zaakcentowano także wyjątkowy jubileusz - 45 lecie Roztoczańskiego Parku Narodowego.

 

Po podsumowaniu wyników drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 4 zajęła II miejsce, a reprezentowali ją uczniowie gimnazjum: Filip Szlingiert z klasy III aZofia Iwaniec z klasy IIIb oraz Bartosz Oleszek z klasy IIIb .

Opiekunami reprezentantów była pani Maria Prażak oraz pani Anna Zabłocka.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

ZDJĘCIA

 


 

2017/2018

 


 

SUKCES GIMNAZJALISTÓW - I MIEJSCE

 W V POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY "KULTURIADA 2018"

 

kulturiada 2018 2 20180426 1756257061
25 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu (Mechanik) odbyła się V edycja Turnieju Wiedzy o Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rosji "KULTURIADA 2018"przeznaczonego dla uczniów klas gimnazjalnych. Do turnieju przystąpiło 6 zamojskich szkół podstawowych. Jak co roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą z takich dziedzin jak wynalazki, motoryzacja, sport i kuchnia. Choć zadania nie były łatwe to drużyny radziły sobie z nimi bardzo dobrze, dzielnie pokonując kolejne kategorie. Dopingowała ich w tym publiczność, która również miała okazję powalczyć o punkty dla swojej drużyny. Najwięcej emocji - jak zawsze zresztą - wzbudziła jazda symulatorem w której trzeba było wykazać się praktycznymi umiejętnościami. Nasza drużyna w składzie: Samuel Kruk (kapitan), Jakub Szumowski i Kacper Zwolan od początku objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca turnieju. Uczniów do turnieju przygotowała pani Agnieszka Jedlińska.

 GRATULACJE!!!

 ZDJĘCIA

 Warto podkreślić, że nasza szkoła już po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w tym turnieju, wykazując się rozległą wiedzą i umiejętnościami. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę dwumiesięczne kursy języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Bacalarus oraz albumy. Po zakończeniu zmagań turniejowych na uczestników  tegorocznej edycji czekała jeszcze atrakcja w postaci quizu i loterii. Zarówno publiczność jak i członkowie poszczególnych drużyn mieli szansę powalczyć o takie nagrody jak: konwersacje z native speakerem, vouchery do restauracji Verona oraz bilety do kina Stylowy. V edycję turnieju KULTURIADA 2018  zakończono słodkim poczęstunkiem.

  

kulturiada 2018 10 20180426 1345058246

 Drużyna: Samuel Kruk, Kuba Szumowski i Kacper Zwolan

 Nasza publiczność: Dominika Kozłowska, Piotr Kaniuk i Szymon Górski.

  


  

Sukces Łukasza Nowosada (3a)

w Konkursie Języka Niemieckiego

    FIT   IN  DEUTSCH

fit in deutsch 1 20180411 1296616809

11 kwietnia 2018 r. uczniowie gimnazjum: Kamila Mazurek (2b), Weronika Nowak (2b) i Łukasz Nowosad (3a) reprezentowali naszą szkołę na międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego FIT IN DEUTSCH zorganizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące. W konkursie uczestniczyli uczniowie z zamojskich gimnazjów oraz z Tomaszowa Lubelskiego i Zwierzyńca. 

Bardzo miło nam poinformować, że Łukasz Nowosad uzyskał najwięcej punktów w tym dość trudnym konkursie i zdobył pierwsze miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Jedlińska.

GRATULACJE!!

ZDJĘCIA

 


 

 

Sukces w Konkursie Języka Angielskiego!!

 

 

konkurs 4 20180310 2040118753

 

W dniu 9 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu  ‘Zamość - the Ideal Town’  pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Do konkursowych zmagań przystąpiło 51 uczniów z 17 szkół gimnazjalnych z Zamościa i okolic. Zadaniem uczniów było napisanie testu indywidualnego, składającego się z zadań otwartych oraz zamkniętych.

 

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Zamościa, jego zabytków, kultury oraz umiejętnościami z języka angielskiego. 17 września 2017r. Zamość obchodził 25 lecie wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako zabytek o „wyjątkowej powszechnej wartości” dla ludzkości. Dlatego część pytań konkursowych sprawdzała wiedzę na temat tej organizacji. W tegorocznej edycji konkursu zaakcentowano także wyjątkowy jubileusz - 100 lecie Ogrodu zoologicznego w Zamościu, jednego z najstarszych w Polsce.

 

Po podsumowaniu wyników drużyna z Gimnazjum Nr 4 zajęła II miejsce, a reprezentowali ją: Adam Kasprzak z klasy III a, Jakub Szumowski z III a oraz Filip Szlingiert z klasy II a. Opiekunem reprezentantów była Pani Maria Prażak oraz Pani Anna Zabłocka.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

ZDJĘCIA

 

 


 

 

2016/2017

 


 

KONKURS J.ANGIELSKIEGO CLICONMANIAK

LAUREACI I FINALIŚCI

 

Dnia 13 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z języka angielskiego CLICKONMANIAC. Uroczystość miała miejsce w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu.

Wśród najlepszych anglistów -  w szkole podstawowej

tytuł  laureata uzyskała Zuzanna Sak (5a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

tytuł finalisty uzyskał Maciej Burzanowski (6d) – nauczyciel - pani Renata Kurzępa

w gimnazjum

tytuł laureata uzyskał Paweł Oleszek (3a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

tytuł finalisty  uzyskał Jakub Szumowski (2a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

tytuł finalisty uzyskała Weronika Nowak  (1b) – nauczyciel – pani Maria Prażak

 

Serdecznie gratulujemy!

 


 
SUKCES GIMNAZJALISTÓW - I MIEJSCE 
 
w IV POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY "KULTURIADA 2017"
 
 
kulturiada 2017 4 20170425 1306334615
 
 
24 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Zamościu (Mechanik) został zorganizowany IV Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji skierowany do uczniów gimnazjów. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z zamojskich gimnazjów. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się rozległą wiedzą w zakresie motoryzacji, wynalazków, sportu i kuchni krajów. Ważne okazały się także umiejętności manualne, ponieważ jedną z konkurencji było kierowanie symulatorem jazdy samochodem. Rywalizacja była zacięta, ale już po drugim pytaniu reprezentacja Gimnazjum nr 4 zdobyła prowadzenie, którego nie oddała do końca turnieju! Trzeba podkreślić, że nasza drużyna z klasy 2a w składzie: Samuel Kruk, Jakub Szumowski, Kacper Zwolan zdobyła najwyższą liczbę punktów w historii konkursu.Uczniów do konkursu przygotowały - n-l j. niemieckiego Agnieszka Jedlińska i n-l j. angielskiego Maria Prażak. 
 GRATULUJEMY SUKCESU!!!
 

 

 


 

 

Sukces w konkursie 

Zamość - the Ideal Town

 

 

konkurs 4 20170307 1667069480

 

W dniu 3 marca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu  Zamość - the Ideal Town  pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

Do konkursowych zmagań przystąpiło 48 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych z Zamościa i okolic. Zadaniem uczniów było napisanie testu indywidualnego, składającego się z zadań otwartych oraz zamkniętych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Zamościa, jego zabytków, kultury oraz umiejętnościami z języka angielskiego.

W końcowych rozrachunkach  drużyna z Gimnazjum Nr 4 zajęła III miejsce, a reprezentowali ją: Justyna Korneluk z klasy III a, Zofia Liwak z III b oraz Filip Szlingiert z klasy I a. Dla wszystkich uczestników czekała niespodzianka - darmowe wejście do zamojskiego ZOO.

Opiekunem reprezentantów była Pani Maria Prażak.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

ZDJĘCIA

 

 

 

 


 

2015/2016


 

MAMY 2 FINALISTKI

KONKURSU J.ANGIELSKIEGO!

 

GRATULACJE!!

laurier concours

Zakończył się ostatni etap konkursów kuratoryjnych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Bardzo miło nam poinformować, że dwie uczennice klasy 3c gimnazjum

Agnieszka Kalicińska  i Michalina Puławska 

zdobyły tytuł finalisty konkursu języka angielskiego.Uczennice do konkursu przygotowała pani Anna Smolak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 


Konkurs Wiedzy o Wilekiej Brytanii

Nasza drużyna na podium!

 

turniej wiedzy o wlk brytanii 1 20160524 1521264791

 

20 maja 2016 r. odbył się II Drużynowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i zorganizowany został dla uczniów I -III  gimnazjum miasta Zamość i powiatu zamojskiego. Nasze Gimnazjum ( jedyne z Zamojskich Gimnazjów ) reprezentowała drużyna w składzie: Agnieszka Kalicińska, Agnieszka Mazurek oraz Michalina Puławska - uczennice klasy III c pod opieka p. Anny Smolak. Dziewczęta zajęły III miejsce i zdobyły super nagrody. Uczennice musiały wykazać się dużą wiedzą z zakresu kultury, historii, geografii, literatury Wielkiej Brytanii. Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap - test pisemny ( 50 pytań ) z wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii. II etap składał się z quizów, pytań wiedzowych, rozpoznawania i podpisywania ilustracji oraz zagadek.

Gratulujemy  i cieszymy się z ich sukcesu.   ZDJĘCIA

Poczytaj również: http://mdk.zam.pl/G-CMS/front/1/aktualnosci/ii_druzynowy_turniej_wiedzy_o_wielkiej_brytanii

 

 

 

 


 

 

Clickonmaniac

laureaci i finaliści

 

15 kwietnia w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu odbył się wojewódzki etap konkursu z języka angielskiego Clickonmaniac, w którym uczestniczyło troje uczniów z naszej szkoły.


Gimnazjum: 
Jakub Szumowski kl. 1a- laureat ( nauczyciel: Maria Prażak)
Paweł Oleszek kl. 2a- finalista  ( nauczyciel: Maria Prażak)
Michalina Puławska kl. 3c - laureat ( nauczyciel: Anna Smolak)


 

 

 

I MIEJSCE 
 
w III POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY
 
"KULTURIADA 2016"
 
 
kulturiada 2016 1 20160416 1198247976
 
 
15 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Zamościu (Mechanik) został zorganizowany III Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji skierowany do uczniów gimnazjów. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z zamojskich gimnazjów. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się rozległą wiedzą w zakresie motoryzacji, wynalazków, sportu i kuchni krajów. Ważne okazały się także umiejętności manualne, ponieważ jedną z konkurencji było kierowanie symulatorem jazdy samochodem. Rywalizacja była zacięta, ale nasza drużyna od początku objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca turnieju!
 
Skład zwycięskiej drużyny:
 
Michalina Puławska (3c),
Kamil Szydełko (3c)
Bartłomiej Rybak (3c).
 
 
Uczniów do konkursu przygotowała pani A.Jedlińska.
 

 


 

 

Konkurs języka niemieckiego

  FIT   IN  DEUTSCH

 

DSC02001

7 kwietnia 2016 r. uczniowie gimnazjum reprezentowali naszą szkołę na międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów FIT IN DEUTSCH organizowanym przez III LO. W konkursie uczestniczyli uczniowie z zamojskich gimnazjów oraz z Tomaszowa Lubelskiego, Żdanowa i Rachań. Bardzo miło nam poinformować, że dwie uczennice klasy 3c zajęły bardzo wysokie miejsca w tym dość trudnym konkursie: 

Michalina Puławska zajęła III miejsce,

Agnieszka Kalicińska  zajęła IV miejsce.

Uczennice przygotowała do konkursu p. Agnieszka Jedlińska.