30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 42 guests and no members online

Filter
 • ROZKŁAD ZAJĘĆ OKRESOWYCH MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W ZAMOŚCIU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 W OKRESIE OD 24 CZERWCA – DO 31 SIERPNIA


   

   

  ROZKŁAD ZAJĘĆ  OKRESOWYCH 

  MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W ZAMOŚCIU

  W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

  W OKRESIE  OD 24 CZERWCA – DO 31 SIERPNIA

   

   harmonogram zajęć MDK

   

 • WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - 2019


   

  X WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  14 czerwca 2019 odbył się X Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Celem wizytyw Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Korniewska z kl. VIIIA, Weronika Iwaniec kl. VIB, Weronika Puławska kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona.

 • Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu informuje, iż

 • Konkurs - YOUNG STARS XI


   

  YOUNG STARS XI

   

  W poniedziałek 17 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole XI Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej ‘YOUNG STARS’. W konkursie usłyszeliśmy następujące piosenki: ’Youngblood’, ‘Photograph’, ‘Stay’, ‘Shallow', ‘There’s nothing holding me back’, ‘Big, big world’, ‘You are the reason’, ‘Wasted’, ‘Riptide’.

  Jury w składzie pani Renata Kurzępa (nauczyciel j.ang), pan Steve Taylor (lektor SJO Bacalarus) oraz pani Sara Flis Rusek (przedstawiciel wydawnictwa Nowa Era) oceniało poziom językowy i artystyczny. Po wyjątkowo długich obradach Jury przyznało następujące nagrody:

 • A Laureaci i finaliści konkursów


   

  Nasi Najlepsi

   

  laureaci i finalici 4 20190617 170973060313 czerwca 2019r. w Zamościu, w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” odbyła się uroczysta gala rozdania nagród z konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i artystycznych. Na uroczystość zostali zaproszeni najlepsi uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół. Uroczystość prowadziła Pani Agnieszka Kowal,  Dyrektor Wydziału Edukacji Miasta Zamość. Krótkie słowo wygłosił i gratulacje złożył nagrodzonym uczniom Pan Prezydent Miasta Zamość, Andrzej Wnuk. Pani Wiceprezydent Miasta Zamość, Małgorzata Bzówka oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Błażewicz wręczyli nagrody i dyplomy uzdolnionym i utalentowanym uczniom. Podziękowanie otrzymali też nauczyciele za pracę dydaktyczną

  i wychowawczą z uczniami.

  Uczniowie naszej szkoły zdobyli najwięcej laurów spośród zamojskich szkół.

  Zdjęcia

   

 • W krainie instrumentów 2


    

  W krainie instrumentów muzycznych

   

  w krainie instrumentow 1 20190617 1841821464W dniu 13 czerwca 2019r. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z cyklu “Dzieci-dzieciom” pod hasłem “Wkrainie instrumentów muzycznych”. Dzieci mogły poznać różne grupy instrumentów – klawiszowe, dęte, perkusyjne. Dowiedziały się czym się różni pianino od keyboarda, co ma wspólnego flet z akordeonem oraz gitara ze skrzypcami, z czego zrobiony jest smyczek, jakie są rodzaje gitar?

  W drugiej części spotkania odbył się koncert, w którym uczniowie zespołu Ładne Kwiatki z klasy II c zaprezentowali kilka utworów na flet prosty. Uczennica z tej samej klasy Zuzanna Kubicka zagrała melodie na skrzypcach. Uczeń klasy IIIa Szymon Małys popisał się wspaniałym wykonaniem utworów muzyki poważnej z repertuaru Fryderyka Chopina oraz Edvarda Griega. Słuchacze poznali możliwości nietypowego instrumentu perkusyjnego, jakim są bum-bum rurki. Uczestniczyli też w zabawach przy muzyce w oparciu metodę aktywnego słuchania muzyki Batti Strauss. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością, tworząc, przy akompaniamencie akordeonu, układy ruchowe z użyciem kolorowych rekwizytów. Pomysłodawczynią i autorką scenariusza spotkania była pani Jolanta Wilawer.

 • Wolontariat na wesoło


   

  Wolontariat na wesoło

   

  przedszkole soneczko 10 20190617 1319014588W dniach 06 i 12 czerwca nasi wolontariusze po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w zabawach integracyjnych z młodszymi przyjaciółmi z Przedszkola Słoneczko. W ramach ogólnopolskiego projektu „Piękna nasza Polska cała” powstała przed naszą szkołą największa laurka dla miasta. Wspólnie bawiliśmy się z dzieciakami na łące. Było to piękne podsumowanie współpracy z przedszkolem młodzieży kończącej szkołę.

  ZDJĘCIA

  Zdjęcia z Kroniki Tygodnia

   

   

   

 • BIEG PO ZDROWIE - 2019


   

  BIEG PO ZDROWIE

   

  W naszej szkole już po raz trzeci organizowany był bieg po zdrowie. Tym razem jego uczestnikami byli uczniowie klasy IV f. Co czekało ich na mecie?... Mamy nadzieję, że życie wolne od tytoniu.

  Bieg po zdrowie to nazwa programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny. Jego celem jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

                  W ramach realizacji programu uczniowie klasy IV f od lutego do maja 2019 roku uczestniczyli w cyklu zajęć, w czasie których zapoznali się ze szkodliwością palenia papierosów oraz nabywali umiejętność asertywnego odmawiania w sytuacji gdy ktoś zachęca do zapalenia papierosa. Uczestnicy programu obliczali koszty palenia papierosów w skali kraju, przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi. Podczas zajęć wymieniali się doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi palenia papierosów (zarówno czynnego jak i biernego). Ponadto uczniowie wykonywali plakaty prezentujące skutki palenia papierosów oraz poradniki na temat „Jak odmawiać, kiedy ktoś namawia do zapalenia papierosa”, które zamieszczone na gazetce ściennej pełnią funkcję edukacyjną dla innych uczniów naszej szkoły.

 • Zakończenie roku szkolnego - 2019


   

  Zakończenie roku szkolnego

  w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  odbyło się w środę 19 czerwca 2019 r.

   

  Zakończenie roku szkolnego 2018/19 - kl. 1-7

   

   

  Zakończenie roku szkolnego 2018/19 - kl. 8, 3GIM

   

 • Mocni Nadzieją 20. rocznica pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Zamościa


   

  Mocni Nadzieją

  20. rocznica pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Zamościa

   

  Jan Paweł II – człowiek wyjątkowy, ukochana postać w bieli. Był kapłanem, człowiekiem niezwykłym – pisał wiersze i dramaty, chodził po górach, prowadził teatr. Modlił się, wiosłował po mazurskich jeziorach. Nie czekał na wyciągnięte do zgody ręce, lecz sam je podawał, odwiedzając chrześcijańskie świątynie, synagogi, meczety. Nie patrzył na nas z wyższością, lecz klęczał i całował ziemię. Wybrał służbę miłości, którą potwierdzał w czynach.

  Dokładnie 20 lat temu święty Jan Paweł II podczas papieskiej pielgrzymki w Polsce odwiedził Zamość. Młodzież naszej szkoły chcąc upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie przygotowała montaż słowno – muzyczny „Mocni Nadzieją – 20. rocznica pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Zamościa”.

  14 czerwca społeczność naszej szkoły zebrana w auli zapoznała się z najważniejszymi elementami z tej wizyty. Opiekę nad uczniami sprawowały: p.M.Jasek, p.M.Pakos, p.M.Kuraszkiewicz. Oprawę muzyczną przygotowała p.J.Przekocińska, a dekorację p.M.Hrycyk.

  ZDJĘCIA

 • Bohater mojej ulubionej książki


   

  Bohater mojej ulubionej książki

   

  Dnia 13 czerwca 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Bohater mojej ulubionej książki”. W kategorii klas

  I – III wyróżnienie otrzymały uczennice klasy IId: Aleksandra Paduch, Wiktoria Pańko i Alicja Steć. Prace zostały przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Seńko. Wszyscy cieszymy się z ich sukcesów i życzymy dalszych.

   zdjęcia 

   

 • Spartakiada na Leśnej Polanie


   

  Spartakiada na Leśnej Polanie

   

  Uczennice klasy II a i I a oddziałów sportowych reprezentowały naszą szkołę na uroczystościach organizowanych przez zaprzyjaźnione Miejskie Przedszkole Nr 15 w Zamościu. 29 maja 2019 roku uświetniły swoimi występami „Spartakiadę na Leśnej Polanie”, która odbyła się na obiektach OSiR w Zamościu oraz 7 czerwca 2019 roku „Rozśpiewane Przedszkolaki” w Miejskim Przedszkolu Nr 15. Dziewczynki zaprezentowały się pokazach tanecznych i gimnastycznych. Gratulujemy występów! Dziewczynki przygotowały panie: Beata Karchut i Barbara Korona.

   zdjęcia  

 • XX rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu


   

  XX rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu

  Jako szkoła będziemy uczestniczyć w obchodach uroczystości XX rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. W dniu 12 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 przedstawiciele klas pod opieką nauczycieli wezmą udział w Akademii ku czci św. Jana Pawła II w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, a następnie we Mszy św.

 • Zawsze niech będzie… - 2019


   

  Zawsze niech będzie…

  Uczennica klasy 5d Emilia Ostrowska zdobyła drugie miejsce w XVIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI „Zawsze niech będzie …” w kategorii forma literacka. Emilka pracowała pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, pani Marty Pakos. Poniżej nagrodzona praca Emilki.

  GRATULUJEMY J

   

 • MEN ogłasza nabór do Rady Dzieci i Młodzieży


   

  MEN ogłasza nabór do Rady Dzieci i Młodzieży

   

  Rusza nabór do czwartej kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie projektów dokumentów opracowywanych w ministerstwie, odnoszących się do spraw dzieci i młodzieży oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji. Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca br.

  czytaj więcej:

  https://www.gov.pl/web/edukacja/men-oglasza-nabor-do-rady-dzieci-i-mlodziezy

   

 • ZDOLNI MATEMATYCY Z III A.


   

  ZDOLNI MATEMATYCY Z III A.

   

  5 czerwca 2019 roku w Lubelskim Centrum Doskonalenia Zawodowego odbyło się uroczyste podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego MIMAK 2019. Na spotkanie zostali zaproszeni najlepsi matematycy z klas trzecich: laureaci i finaliści. Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy.

  W trzech etapach zmaganiach konkursowych naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III A Zuzanna Lechniak, Adam Szpinda, Antoni Ulanowski, Maciej Wołoszyn, przygotowani przez p. Renatę Kowarz.

  Tytuł finalisty MIMAK 2019 zdobyli:

  Zuzanna Lechniak i Adam Szpinda

  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

 • Wycieczka do Warszawy 2019


   

  Wycieczka do Warszawy

   

  wycieczka 3 20190608 1790517475W dniach 04 i 05 czerwca uczniowie z klas: 6 b, 6c i 7 b wraz z opiekunami odbyli wycieczkę do Warszawy. Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od pobytu na stadionie PGE Narodowym, co zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Następnie poprzez zabytki poznawaliśmy historię stolicy, a tym samym naszego kraju oraz relaksowaliśmy się, spacerując w pięknym Parku Łazienkowskim. Drugiego dnia spędzaliśmy aktywnie czas, uczestnicząc w lekcji w-f w parku trampolin Hangar 646, a następnie odkrywaliśmy świat, biorąc udział w doświadczeniach i eksperymentach w Centrum Nauki Kopernik. Pogoda dopisywała, więc w dobrych nastrojach, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Zamościa.

  Zdjęcia

   

 • Finał akcji Kilometry Dobra


   PODSUMOWANIE VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

  KILOMETRY DOBRA

   

  kilometry dobra 1 20190608 1293150156Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. Przez miesiąc maj uczennice klasy 6b : Weronika Iwaniec, Wiktoria Boratyn, Karolina Bełz i Kinga Sidor zbierały pieniądze do puszek. Dnia 30 maja 2019 r. odbyło się komisyjne liczenie zebranych pieniędzy w naszej szkole. W liczeniu udział wzięli przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu, p. wicedyrektor E. Niedabylska, p. Agnieszka Boratyn i uczennice z klasy 5d Amelka Grabarczuk, Monika Zakorczmenna i Weronika Swatowska oraz uczennice z klasy 5a Arleta Grabowska, Sonia Jajus, Oliwia Boczkan i Emma Dragan. W sumie zebrano 581, 22 zł.

  Wszystkim, którzy brali udział w akcji KILOMETRY DOBRA serdecznie dziękujemy.

  PAMIĘTAJMY DOBRO POWRACA !

  ZDJĘCIA

 • Konkurs The Big Challenge


   

  Konkurs The Big Challenge

   

  the big challenge 1 20190608 11685761836.06.2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w międzynarodowym konkursie języka angielskiego The Big Challenge. W konkursie online wzięły udział szkoły m.in. z Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii. Z Polski do konkursu przystąpiło 646 szkół. Uczniowie z naszej szkoły pisali konkurs na 5 różnych poziomach. Pytania sprawdzały umiejętność rozumienia tekstu pisanego oraz rozumienia ze słuchu, znajomość słownictwa, gramatyki i wymowy.

  Najlepszy wynik osiągnęła Weronika Puławska uczennica klasy 6 c  - 2 miejsce w województwie oraz Kajetan Słowik uczeń klasy III b Gimnazjum - 3 miejsce w województwie.

  Z klas czwartych najlepszy wynik osiągnął  Gabriel Siewień klasa IV e, z klas piątych Julia Królikowska klasa 5 d, z klas siódmych Julia Chałupczak  klasa 7 a, z klas ósmych Zuzanna Marzec klasa 8 b. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, plakat znanych miejsc Londynu lub Los Angeles. Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe miejsca w klasyfikacji regionalnej otrzymali m.in. kalendarze książkowe, komiksy, readersy. Każdy z uczestników  otrzymał swój wynik w klasyfikacji regionalnej i krajowej. 

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w następnym roku !!!  The Big Challenge to pozytywne i motywujące doświadczenie dla uczniów i nauczycieli. Koordynatorem konkursu była pani Anna Smolak.

  ZDJĘCIA

 • Prąd mój bezpieczny przyjaciel


  Prąd mój bezpieczny przyjaciel

  W środę 29 maja 2019 r. uczniowie klas pierwszych i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez pracowników PGE w Zamościu pt. "Prąd mój bezpieczny przyjaciel”. Jest to program edukacyjny pokazujący, jak powstaje prąd oraz propagujący świadome korzystanie z urządzeń elektrycznych. Dzieci dowiedziały się jaką drogę przebywa prąd od wytwórcy do gniazdka, uczyły się zasad bezpiecznego i oszczędnego korzystania z energii elektrycznej. Miały też okazję dowiedzieć się, kiedy prąd może być niebezpieczny i jak należy się w takich sytuacjach zachować oraz co oznaczają znaki na transformatorach. Potem wszyscy mogli zobaczyć jak wygląda sprzęt i praca energetyków.

   ZDJĘCIA

 • BIESZCZADY – III DNI BEZ NUDY


    

  BIESZCZADY – III DNI BEZ NUDY

        

  W dniach 29.05-31.05 uczniowie naszej szkoly uczestniczyli w wycieczce w Bieszczady. Mimo niesprzyjającej pogody, były to trzy dni bez nudy.

  Młodzież odbyła spacer po koronie zapory wodnej w Solinie, zwiedziła pokazową zagrodę żubrów w Mucznem, skansen w Sanoku z miasteczkiem galicyjskim oraz podziwiała piękno krajobrazów bieszczadzkich z wieży widokowej w Zagórzu.

  Uczniowie uczestniczyli wzajęciach z instruktorem na ośmiometrowej ściance wspinaczkowej, korzystali z basenu, jacuzzi i sauny. W wyśmienitych humorach wrócili do Zamościa. (MW)

  ZDJĘCIA

   

 • Dzień Ochrony Środowiska kl. 1-3 - 2019


   

  Dzień Ochrony Środowiska

  „Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi! ”

  / Jan Paweł II/

  Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego został ustanowiony 5 czerwca 1972 roku, przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej, pierwszej światowej konferencji na temat stanu środowiska. Ideą uchwalenia święta była promocja działań, inwestycji oraz zachowań, mających na celu przyjazne współżycie człowieka z przyrodą. Z tej okazji odbył się w szkole apel, którego celem było przypomnienie uczniom o znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. Część artystyczną przygotowali uczniowie i zuchy z klasy I c pod kierunkiem pani Doroty Skotarskiej.

 • POLinfo.eu


   Internet i przedmioty ścisłe, czyli sukces i bezpieczeństwo

  Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej: www.polinfo.eu

   

  Pomagamy rozwijać potencjał Juniorów

   

    Informacje 

 • Laurka na Dzień Mamy

   


   

   

  Laurka na Dzień Mamy

   

  laurka na dzie mamy 5 20190605 1382843509Wszyscy kochamy nasze Mamy. Nasi uczniowie udowodnili to wykonując piękne laurki na konkurs „Najładniejsza laurka dla Mamy” z życzeniami w języku niemieckim (kl. I i II) i w języku angielskim (kl. IV). Na konkurs wpłynęło dużo prac wykonanych bardzo starannie i różnorodną techniką. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Konkurs zorganizowała pani Agata Słowik – nauczyciel języka niemieckiego.

  Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne językowe konkursy !!!

  ZDJĘCIA

   

 • Konkurs Fragen - Questions


   

  Podsumowanie konkursu językowego

  FRAGEN - QUESTIONS

   

   
  Podobny obrazW czerwcu został podsumowany Konkurs Językowy Fragen – Questions, który polegał na systematycznym udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące krajów niemieckiego i angielskiego obszaru językowego. Konkurs trwał przez cały rok szkolny 2018/19 i wymagał od uczestników systematyczności i wytrwałości. W konkursie w II semestrze wzięło udział 13 uczniów z klas VII-VIII i III gim.Konkurs przygotowały i przeprowadziły: nauczyciel języka niemieckiego Agnieszka Jedlińska i nauczyciel języka angielskiego Maria Prażak. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili uczniowie: Kajetan Słowik (3b), Bartosz Oleszek (3b), Weronika Nowak (3b), Paweł Szykuła (8d), Zofia Iwaniec (3b) i Natalia Puźniak (8b)
   
  Dziękujemy za udział w konkursie. GRATULACJE!

   

   

 • Konkurs Wiedzy Ekologicznej


   

  Konkurs Wiedzy Ekologicznej

   

   

  konkurs ekologiczny 8 20190605 1784035419Dnia 4 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy Ekologicznej z okazji Dnia Ochrony Środowiska. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas piątych i szóstych. Jego głównym celem było rozwijanie wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego człowieka, tworzenie poczucia odpowiedzialności za środowisko oraz motywowanie uczniów do zachowań proekologicznych. Klasy reprezentowały trzyosobowe zespoły. Uczestnicy dzielnie zmagali się z przygotowanymi zadaniami. Odpowiadali na pytania dotyczące ekologii, rozpoznawali liście drzew, ptaki występujące w Polsce a nawet segregowali śmieci. W zaciętej rywalizacji wygrała drużyna klasy Vd, drugie miejsce zajęła drużyna klasy Vc, a trzecie VIc.  Organizacją konkursu zajęli się Justyna Piskorz-Umylańska, Anna Topolska, Łukasz Brykner, oprawę plastyczną przygotowała Małgorzata Hrycyk. Ochrona środowiska jest koniecznością i obowiązkiem. Dlatego wiedza zdobyta z tego zakresu owocuje przez całe życie i pozwoli młodzieży szkolnej zadbać o piękno naszej planety.

  ZDJĘCIA

 • Konkurs Pięknie Czytam


   

  Szkolny Konkurs Czytelniczy  „PIĘKNIE CZYTAM”

   

   

  piknie czytam 8 20190604 104119028328 maja 2019r. po raz kolejny w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam” dla uczniów klas II, III i IV naszej szkoły. Celem konkursu była promocja czytelnictwa oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Do zmagań konkursowych przystąpiło 21 uczniów. Zadaniem uczestników było przeczytanie wylosowanego fragmentu książki. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom czytania. Komisja oceniała poprawność, płynność, dykcję i interpretację tekstu, a następnie wyłoniła zwycięzców. Konkurs zorganizowała pani Danuta Łuszczewska - nauczyciel bibliotekarz.

 • Wycieczka do Jednostki wojskowej 2019 r.


  WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ

  W piątek, 31 maja 2019 r. w Jednostce Wojskowej w Zamościu odbył się Dzień otwarty. Żołnierze i obsługa jednostki zaprezentowali sprzęt, wyposażenie, a także codzienną pracę mundurowych. Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mogli ubrać się w kamizelkę, spojrzeć przez wizjer karabinu, czy wsiąść za stery czołgu. Nie zabrakło także wojskowych motocykli, quadów i lekkiego sprzętu. Zainteresowanie dzieci wzbudziły specjalistyczne pojazdy bojowe. Na zakończenienia każdy mógł spróbować prawdziwej, wojskowej grochówki.  

   

 • Zmagania recytatorów już za nami! - 2019


   

                  Zmagania recytatorów już za nami!

   

  30 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się XI Szkolny Konkurs Recytatorski Świat dziecka. Wzięło w nim udział 25 uczestników: 12 z klas I-III i 13 z klas IV-VIII i gimnazjum. Konkurs otworzyła pani wicedyrektor Ewa Niedabylska.

  Uczestnicy recytowali dwa wybrane przez siebie teksty- wiersze lub fragmenty prozy. Dołożyli wszelkich starań, aby zaprezentować się jak najlepiej: opanowali teksty na pamięć i próbowali je jak najpiękniej interpretować, przełamując naturalny w takich sytuacjach stres i tremę.

  Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

 • Dzień Dziecka 2019


   

  DZIEŃ DZIECKA

  1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto. W naszej szkole to również był niezwykły dzień, gdyż czekało na nas mnóstwo atrakcji. Dopisały nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w zabawach z niespodziankami, przygotowanych w tym dniu specjalnie dla uczniów naszej szkoły.

  W piątek 31 maja 2019 r. udaliśmy się na tereny zielone osiedla Zamoyskiego, aby wziąć udział w zawodach sportowych, a także skorzystać z następujących atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulkami, skakańce i trampolina oraz malowanie twarzy i tańce. Ratownicy WOPR Zamość zapoznali uczniów ze specyfiką swojej pracy oraz zasadami bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Był to wspaniały dzień pełen uśmiechu i dobrej zabawy. Sponsorem zabaw na świeżym powietrzu była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu oraz E.Leclerc Zamość. 

  FOTORELACJA 

   

   

    Życzenia 

   

 • Audycja Najmłodsi o świętych…. św. Jan Paweł II


   

  Audycja Najmłodsi o świętych….

   

  W imieniu klasy 1 D, zapraszam do wysłuchania Audycji Najmłodsi o świętych…

  Zostanie wyemitowana w ostatnią środę miesiąca, tj. 27 czerwca 2018 r. o godz. 17.10, w Katolickim Radiu Zamość. Bohaterem spotkania będzie św. Jan Paweł II. Jest to hołd złożony Papieżowi przez uczniów naszej szkoły, oraz dar wdzięczności za Jego pontyfikat w XIX rocznice pobytu w naszej parafii.

  Zapraszamy do wysłuchania

 • Finaliści Konkurów Kuratoryjnych


   

  Uczniowie naszej szkoły

  nagrodzeni przez Prezydenta miasta Zamość

   

   

  prym20 czerwca w Centrum Kultury Filmowej prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk nagrodził laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych. W gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  1. Finaliści Konkursu Matematycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty:

  - Damian Krzywonos, kl. VII c (nauczyciel p. Teresa Wszoła)

  - Kacper Wdowiak, kl. VII c (nauczyciel p. Teresa Wszoła)

  1. Finaliści Konkursu Historycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty:

  - Kacper Wdowiak, kl. VII c (nauczyciel p. Małgorzata Malicka)

  - Dawid Ziemian, kl. VII c (nauczyciel p. Małgorzata Malicka)

  - Alicja Łaszkiewicz, kl. VII b (nauczyciel p. Małgorzata Malicka

  Nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Zakończenie roku 2017-18


   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

   

  w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

   

   

   

   

 • Pomoc przedmedyczna

   


  PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

   

  pomoc przedmedyczna 6 20180621 1869331947W dniu 12 czerwca 2018 roku uczniowie klasy II a uczestniczyli w prelekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci nabywały i utrwalały wiadomości o właściwym zachowaniu się przy wzywaniu pomocy, numerach telefonów alarmowych, oraz udzielaniu pomocy osobom nieprzytomnym. Szkolenie przeprowadził ratownik medyczny pan Grzegorz Małys.

  ZDJĘCIA

   

   

   

 • Magic Piper


   

  Magic Piper

   

  W dniu 13 czerwca b.r. odbyło się przedstawienie w języku angielskim "Magic Piper” przygotowane przez uczniów klasy 3b i wychowawcę Małgorzatę Bakuniak. Widzami byli uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzecich edukacji wczesnoszkolnej. Aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoje role i w ciekawy sposób zachęcili dzieci do uważnego wysłuchania, powtarzania pojedynczych słówek i wspólnego śpiewania. Historia magicznego grajka podobała się dzieciom i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.  zdjęcia  

   

   

 • Koło gier planszowych - 2017/18


   

  Koło gier planszowych

   

  Miło nam poinformować, że w naszej szkole zawiązało się Koło gier planszowych. Jest to wspólna inicjatywa rodziców, nauczycieli i dzieci z klasy 1C.Spotkania odbywały się od kwietnia do czerwca w środy pod opieką Danuty Kubickiej. Podczas godzinnych zajęć uczniowie mieli szanse poznać nowe gry edukacyjne, które znajdują się na terenie naszej szkoły. Dzieci również przynosiły ulubione planszówki z domu.

  Był to czas integracji, śmiechu i mądrej zabawy. Dzieci pokonywały bariery emocjonalne, uczyły się reguł i zasad gry. Rozwijały asertywność i myślenie przyczynowo-skutkowe. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym do naszego Koła przyłączy się więcej pasjonatów.

 • Najlepsi uczniowie SP i Gim - 2017/18

   


   

   

  NAJLEPSI UCZNIOWIE

  KLAS 4 - 7 SP

  i KLAS 2-3 Gim

   

  KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu:

 • Bateriada 2018


   

    Główna nagroda w Bateriadzie 2018

  - 1000 zł

   

  Nasza szkoła wygrała akcję Bateriada 2018, organizowaną przez PGK Spółka z O.O. w Zamościu, zdobywając główną nagrodę - 1000 zł. Zebraliśmy najwięcej zużytych baterii, pokonując wszystkie szkoły biorące udział w akcji. 19 czerwca przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z koordynatorem akcji p. Martą Pakos odebrali nagrodę w siedzibie PGK. zdjęcia  

   

   

 • Zakońc\enie r. szkol. 2017/18

   


   

  Zakończenie roku szkolnego

  w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  odbędzie się w piątek 22 czerwca 2018r.

  w następującym porządku:

  830 Msza Św. z udziałem Pocztów Sztandarowych w Kościele Matki Bożej Królowej Polski

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli

  do udziału we Mszy Świętej

  945 uroczyste zakończenie – aula szkoły

  dla kl. IV-VII szkoły podstawowej

  dla kl.II gimnazjum

  1100 uroczyste zakończenie – aula szkoły

  dla kl. I-III szkoły podstawowej

   


   

  Zakończenie roku szkolnego

  klas trzecich gimnazjum

  Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  dla klas trzecich gimnazjum

  odbędzie się w czwartek 21 czerwca 2018 r.

  1700 – aula szkoły

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli

 • Bicie Rekordu Polski w Ilości Tańczących Par Poloneza


   

  Bicie Rekordu Polski

  w Ilości Tańczących Par Poloneza

   

  W ramach szeregu uroczystości zorganizowanych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klasy III a oraz dwie dziewczynki z klasy V b i IV d reprezentowali naszą szkołę w Biciu Rekordu Polski w Ilości Par Tańczących Poloneza. Uroczystość odbyła się 8 czerwca 2018 roku na Rynku Wielkim w Zamościu. Poloneza poprzedził „Korowód dla Niepodległej”. Punktualnie o godzinie 11 rozpoczęto taniec. Chłopcy dumnie prowadzili swoje partnerki, zaś dziewczęta z gracją wykonywały poszczególne elementy układu choreograficznego. Wspaniała prezentacja młodych tancerzy została nagrodzona gromkimi brawami.  zdjęcia 

   

  http://zamosc.tv/tv/14044-polonez-na-rekord/ 

   

 • Korowód dla Niepodległej


   

  Korowód dla Niepodległej

   

  Dnia 8 czerwca 2018r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości uczniowie klasy klasy Ic i Id wzięli udział w obchodach tego święta w Zamościu. Uczestniczyli w barwnym Korowodzie dla Niepodległej. Idąc ulicami miasta, pierwszoklasiści zamanifestowali przywiązanie do Ojczyzny. Swój patriotyzm wyrazili również strojem w barwach narodowych. Stroje ufundowali rodzice. To niezwykłe wydarzenie na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów. Opiekunami grupy były Panie: Elżbieta Seńko i Katarzyna Kaluźniak. zdjęcia  

 • Spływ kajakowy klas trzecich

   


   

   Gimnazjaliści na spływie kajakowym

   

  spyw kajakowy 3 20180617 134468807215.06.2018 r. klasy III a i III b Gimnazjum wraz z wychowawcami spędziły wspaniały dzień na spływie kajakowym na trasie Bondyrz - Guciów. Dla uczniów klas III była to ostatnia okazja, by spędzić wspólnie czas przed wakacjami. Trasa na tym odcinku rzeki Wieprz zajęła uczniom około 3 godzin, była pełna zakoli i przeszkód, które trzeba było pokonywać zgodnie współpracując ze sobą, aby uniknąć wywrotki do wody. Uczniowie mieli okazję podziwiać przepiękny krajobraz malowniczych zakątków Roztocza. Po spływie spędziliśmy miło czas przy ognisku. Wyjazd dostarczył nam pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego aktywnego wypoczynku. Nad uczniami opiekę sprawowały p. Anna Smolak, p. Anna Klech, p. Agnieszka Hamerska oraz p. Małgorzata Adamowicz.

  FOTORELACJA

 • Prezentacja Projektów


  Prezentacja Projektów Edukacyjnych

   

  prezentacja projektow ed 1 20180615 196904071614 czerwca odbyły się w naszym gimnazjum prezentacje projektów  edukacyjnych uczniów klas II gimnazjów.  Uczniowie realizowali w trakcie tego roku szkolnego projekty z różnych przedmiotów m. in. z historii, matematyki, biologii, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego oraz z  wychowania fizycznego. Tematyka projektów była bardzo różnorodna, a zaprezentowane projekty bardzo ciekawe i kształcące. Największą popularnością cieszyły się tematy związane ze sportem. Uczniowie w ramach projektu gimnazjalnego zrealizowali następujące projekty:

 • Rajd rowerowy – Eko Family Bike Tour


   

  Rajd rowerowy – Eko Family Bike Tour 

   

  "Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie rowerowym – Eko Family Bike Tour Zamość 2018, który odbędzie się w sobotę 23 czerwca. Zgłoszenia należy składać elektronicznie za pośrednictwem e-mail: imprezy@osir.zamosc.pl do dnia 20.06.2018r. Udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!"

  Informacje:
  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu
  ul. Królowej Jadwigi 8
  22-400 Zamość
  tel. 84 677 54 62
  e-mail: imprezy@osir.zamosc.pl

   

   

    

   

 • WYJAZDOWY IX SEJMIK SAMORZĄDOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


   

  IX WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

   

  12 czerwca 2018 odbył się IX Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu Celem wizyty w Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Stanisławczuk z kl. VI A, Oliwia Wajda kl. VIA, Barbara Kucharska kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona. Podczas zwiedzania Sejmu uczestnicy sejmiku poznali historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą , obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Każdy mógł posiedzieć w ławie poselskiej, a także zobaczyć przygotowania wdrożenia nowego systemu do głosowania w sali sejmowej. Po wizycie w sejmie nasi reprezentanci mieli okazję zwiedzić warszawską Starówkę, obejrzeć pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza, zobaczyć pomnik i oddać hołd poległym w katastrofie smoleńskiej a także ujrzeć panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.  zdjecia 

   

 • Zamość –miasto tworzone wizją i gestem


   

  „Zamość – miasto tworzone wizją i gestem”

   

   

   

   

  Wakacyjne warsztaty plastyczne w plenerach zamojskiej starówki dla młodzieży zamojskich szkół. Celem spotkań jest zainteresowanie młodzieży twórczością plastyczną oraz wskazanie alternatywnego i atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu. Inspiracją dla młodych twórców będzie renesansowa architektura naszego miasta. Projekt realizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych – Galerię Zamojską w czasie wakacji w czerwcu, lipcu i sierpniu 2018 r.

   

   

 • Sukces Wiktorii


   

  Sukces

  podczas XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Polski

  Dzieci w Karate Tradycyjnym 

  Witam,
  Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, iż uczennica Wiktoria Wikira z klasy IVa Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu odniosła sukces podczas XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym Orlen 2018 dn. 01.06.2018 r. w Gdańsku zdobywając brązowy medal w kategorii kata indywidualnym.
  W zawodach udział wzięło około 1000 zawodników z 60 klubów z całej Polski. Był to ostatni wielki sprawdzian Wiktorii przed startem na największych zawodach, jakim jest Puchar Świata Dzieci, który odbędzie się  w St. John’s w Nowej Fundlandii (Kanada) w dniach 22-28 października 2018r.

  Z pozdrowieniami,

  Andrzej Maciejewski 

  Prezes

  Lubelskiego Związeku Karate Tradycyjnego w Lublinie 

 • EKOROBOT

   


   

  EKOROBOT


  W ramach obchodów Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 zorganizował konkurs na wykonanie Ekorobota z materiałów, które pochodziły z segregacji odpadów. W konkursie wzięły udział klasy I- VII. Autorzy wykonanych prac wykazali się kreatywnością i pracowitością. Uczniowie klas I – III wykonali nawet rodziny Ekorobotów. Komisja miała kłopoty z wyborem najpiękniejszej pracy. 
  zdjęcia  

   

  Wśród klas I – III klasyfikacja przedstawiała się : I miejsce – klasa III A

   

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM


   

  JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

   

  8 czerwca 2018 r. odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja jest bardzo prosta i polega na wspólnym czytaniu w tym samym czasie. Uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione książki. Od godz. 10.00 bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z nauczycielami, wszyscy czytali wybrane lektury.

  Celem akcji jest nie tylko promocja czytelnictwa, ale również pobicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie w całym kraju. Inicjatorami akcji byli nauczyciele bibliotekarze. zdjęcia  

 • Przez Polskę i Europę

   


   

  Po raz kolejny jesteśmy najlepsi!

   

   

  To już czwarty raz z rzędu uczeń naszej szkoły zdobył tytuł laureata w Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym „Przez Polskę i Europę”, organizowanym przez I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu. W VIII edycji tego konkursu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamościa, który odbył się w dniu 19.05.2018r., sukces ten osiągnął Jakub Szumowski z klasy III a gimnazjum. Ucznia przygotowała mgr Danuta Raczkiewicz.

  Nagrodą dla naszego laureata jest możliwość bezpłatnej nauki w klasie akademickiej SGH I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu.

 • ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA WZOREM MIŁOŚCI OJCZYZNY W 100 LECIE JEJ NIEPODLEGŁOŚCI


   

  Rozstrzygnięcie XXIV Konkursu plastyczno – literackiego

  ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA

  WZOREM MIŁOŚCI OJCZYZNY W 100 LECIE JEJ NIEPODLEGŁOŚCI


  Przeżywamy rok Świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym, gdzie zaprezentowali postać świętego. Stanisław miał odwagę przeciwstawić się modom i naciskom grupy rówieśniczej. Odrzucił majątek rodziców, by służyć Bogu. 
  „Kostka” znaczy „więcej”, co oznacza dla Ciebie, to więcej…...? Organizatorzy konkursu tj. Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Duszpasterstwo Rodzin, Katolickie Radio Zamość, w Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej, zaproponowali uczniom udział w konkursie w którym przedstawią Młodego Stanisława jako świętego patriotę. W konkursie wzięło udział 7 uczniów z naszej szkoły: Zuzanna Hałasa kl 1A, Maja Roczkowska kl. 1B, Magdalena Jędrzejewska kl. 1B, Gabriela Łoza kl. 1B Mikołaj Sobczak kl. 1C, Oskar Partyka kl. 2A, oraz Antoni Ulanowski z kl. 2A. Do konkursu przygotowywała Pani Danuta Kubicka. Każdy z uczestników uzyskał dyplom i nagrodę.

  Konkurs zakończył się 5 czerwca, wernisażem w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie wręczono nagrody w obecności J.E. ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego. Prace można oglądać do połowy czerwca.

  Gratulujemy

 • Koncert „My Dzieci …”

   


   

  Koncert „My Dzieci …”

   

  Maj przynosi nam miłe święta, takie jak Dzień Matki czy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji, dnia 25 maja 2018r., uczniowie klasy I c i I d wystąpili w koncercie "My dzieci" przygotowanym dla dzieci z klas I-III. Tematyka koncertu skupiona była wokół spraw dzieci z całego świata. Publiczność mogła wysłuchać wesołych oraz nastrojowych wierszy i piosenek o tym, co lubią dzieci i kiedy są szczęśliwe oraz jak żyją ich rówieśnicy w innych krajach. Można było się również dowiedzieć, że dzieci mają swoje prawa oraz że ich przestrzeganie, to bardzo ważna sprawa. Energetyczne i melodyjne utwory przypadły do gustu słuchaczom. Nie zabrakło miejsca na wspólną zabawę przy muzyce.

 • Majowa wycieczka do Madejówki


   

  Majowa wycieczka do Madejówki

   

  Na Roztoczu we wsi Kolonia Suchowola wśród zielonych pól, łąk i lasów znajduje się gospodarstwo agroturystyczne Madejówka. To idealne miejsce do wypoczynku na łonie natury dla każdego dziecka.

  To właśnie tam 29 maja 2018r. uczniowie klasy Ic i Id udali się na majową wycieczkę i spędzili kilka godzin w otoczeniu pachnących kwiatów, krzewów i bujnej zieleni. Po przyjeździe i zapoznaniu się z topografią terenu oraz zasadami panującymi w gospodarstwie, dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu - huśtawek, trampoliny, chodzenia po linie oraz mega warcab, kręgli i buli ogrodowych, badmintona czy bilarda nożnego. Każdy znalazł tam coś dla siebie, a na nudę nie było czasu. Po intensywnym wysiłku można było odpocząć na leżaku, w hamaku albo drewnianym domku.

 • Dobry start


   

   

  Szanowni Państwo,

  1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

  Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

   

  Treść listu 

  Pani Elżbiety Rafalskiej - Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej   

  i Pani Anny Zalewskiej - Minister Edukacji Narodowej

   

 • Wojewódzkie Igrzyska LA


   

  Sukcesy lekkoatletów na Igrzyskach Wojewódzkich

   

  medalici woj igrzysk modziey 1 20180608 10297831416 czerwca na obiektach OSiR w Biłgoraju odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Mlodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów, którzy wywalczyli awans w Rejonowych Igrzyskach. Młodzi sportowcy SP 4 Zamość w konkurencji lekkoatletów z całego województwa lubelskiego kolejny raz nie zawiedli zdobywając trzy medale:
  Jakub Korga - 2 miejsce - rzut oszczepem (42,04m)
  Łukasz Nowosad - 3 miejsce - rzut oszczepem (37,60 m)
  Kacper Pałczyński - 3 miejsce - skok w dal (5,55m)
  Oprócz medalistów udział w zawodach wzięli: Dominika Kmieć (skok wzwyż), Emilia Mazurek (rzut oszczepem), Klaudia Zwolak  (rzut oszczepem), Szymon Bober (100m).
  Opiekunem lekkoatletów był p. Maroš Smolak.

 • Koncert Miłość do Niepodległej


   

  Koncert „Miłość do Niepodległej”

   

  koncert dla niepodlegej 9 20180607 1608338525Klasy III a i III b naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami wzięły udział w koncercie „Miłość do Niepodległej”, który odbył się 6 czerwca w sali widowiskowej Klubu Batalionowego w Zamościu. Koncert został zorganizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych miasta Zamość w pieśniach i piosenkach patriotycznych przypomnieli polską historię i walkę o wolność. Na scenie wystąpiło ok. 60 uczniów z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych  w Zamościu, wykonując łącznie 17 utworów, nawiązujących do trzech okresów historycznych, tj. I wojna światowa, II wojna światowa, czasy powojenne. W repertuarze pojawiły się m.in. takie utwory jak: „My pierwsza brygada”, „Dziewczyna z granatem”, „Kolęda Warszawska”, „Miasto 44″, „Żeby Polska”, „Mury”, „Niepodległa, niepokorna”.

  Koncert dostarczył nam wielu pozytywnych emocji i wzruszeń. A. Smolak, A. Klech. 

  ZDJĘCIA                                            Relacja w Życiu Zamościa

 • MiMaK 2018


   Mamy Laureata!

  4 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego dla klas III szkoły podstawowej MiMaK 2018 organizowanego przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Naszą szkołę godnie reprezentował Miłosz Ścibak uczeń klasy IIIc, który został laureatemDo konkursu przygotowała ucznia pani Bożena Kierepa. W finale konkursu, który odbył się 23 maja 2018r. naszą szkołę reprezentowali również:

  Jakub Mandziuk – z klasy III a - wych. Dorota Skotarska

  Wiktoria Pieprzowska z klasy III a – wych. Dorota Skotarska

  Karina Chwiejczak z klasy III b – wych. Małgorzata Bakuniak

  Natalia Włudarska z klasy III b – wych. Małgorzata Bakuniak

  Gabriel Kaszuba z klasy III e – wych. Dorota Małys

  Dawid Topolski z klasy III e – wych. Dorota Małys

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Gra Miejska

   


   

  Gra Patriotów


  gra miejska 2 20180605 195688488329 maja Szkoła Podstawowa Nr 10 w Zamościu zorganizowała grę miejską pt. Gra Patriotów, realizowaną w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem gry było: zainteresowanie historią Zamościa, kształtowanie szacunku wobec historii swojego regionu, promowanie wartości patriotycznych, literackich, upowszechnianie idei ochrony dziedzictwa kulturowego, rozwijanie indywidualnych i grupowych uzdolnień uczniów, rozwijanie umiejętności współdziałania, współpracy w grupie, kształtowanie umiejętności samodzielnego myślenia, kreatywnego rozwiązywania problemów. Udział w tym ambitnym przedsięwzięciu wzięła reprezentacja klasy sportowej 7A w składzie: Julia Osobai, Kacper Koprowski, Jakub Senderek. Opiekunem drużyny była p.Barbara Gaca.

 • Festiwal Sportu 2018 Czwartki LA


   

  Czwartki Lekkoatletyczne 


          XXIV Festiwal Sportu Dzieci i Młodzieży

   

  festiwal sportu 3 20180605 147610160625 maja zakończyliśmy sportowe zawody w ramach Czwartków Lekkoatletycznych. Na miejskim stadionie OSiR spotkała się liczna grupa uczniów z całego powiatu zamojskiego. Dodatkową motywacją dla sportowców było połączenie cyklicznych zawodów z Festiwalem Sportu Dzieci i Młodzieży. Cała oprawa zawodów była bardzo doniosła, najlepsi zawodnicy w tej edycji byli nagradzani medalami i dyplomami, które wręczał p.Michał Kowalik z Wydziału Sportu. Nasza szkolna drużyna spisała się na medal, a nawet wiele medali.

  ZDJĘCIA

  Grupa młodsza pod opieką p.Joli Kunickiej wywalczyła następujące miejsca:

 • Świat Dziecka - Konkurs recytatorski 2018


   

  Zmagania recytatorów już za nami! 

   

   

  29 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się X Szkolny Konkurs Recytatorski Świat dziecka. Wzięło w nim udział 40 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych: 19 z klas I-III i 21 z klas IV-VII. Na początek powitała wszystkich pani dyrektor Ewa Lorenz. Uczestnicy recytowali dwa wybrane teksty- wiersze lub fragmenty prozy. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w tym roku jeden z tekstów nawiązywał do tematyki patriotycznej. Recytatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zaprezentować się jak najlepiej: opanowali teksty na pamięć i próbowali je jak najpiękniej interpretować, przełamując naturalny w takich sytuacjach stres i tremę. Komisja przyznała najlepszym po trzy nagrody oraz trzy wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Zostaną one wręczone na zakończenie roku szkolnego. Gratulacje! zdjęcia 

 • Dzień Dziecka w naszej szkole 2018


   

  DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

   

  24 maja 2018 r. w naszej szkole odbyło się święto wszystkich dzieci, które rozpoczęło się w auli szkoły teatrzykiem pt. "Czerwony Kapturek w języku angielskim" w wykonaniu uczniów klasy IV d pod kierunkiem pani Anny Smolak. Po przedstawieniu zostały dzieciom złożone życzenia i wręczone prezenty. Następnie na boisku szkolnym uczniowie klas I - III korzystali z następujących atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, popcorn i wata cukrowa, tańczenie zumby. Sponsorem zabaw na śweiżym powietrzu oraz XBOX ONE była Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu. Ratownicy WOPR Zamość zapoznali uczniów ze specyfiką swojej pracy oraz zasadami bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Był to wspaniały dzień, pełen uśmiechu i dobrej zabawy.  zdjęcia 

  ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

  UCZNIOM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W ZAMOŚCIU!

 • Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych


   

  17 miejsce w Polsce

   

  W dniach 17-18.06.2017 uczennica klasy 5c Emilia Czerwieniec reprezentowała Szkołę Podstawową Nr 4 i miasto Zamość w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych na Stadionie AZS w Łodzi. Emilia startowała w konkurencji biegowej na dystansie 60m, uzyskując życiowy wynik 8,82 s i 17 miejsce w Polsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Opiekunami były Beata Karchut i Jolanta Kunicka.

   

 • NAJLEPSI UCZNIOWIE GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2016-2017


   

  NAJLEPSI UCZNIOWIE

  GIMNAZJUM

  W ROKU SZKOLNYM 2016-2017

   

 • RAJD SZKOLNY 2017


   

   

  Rajdowe wspomnienia

   

        20 czerwca 2017 r. uczniowie  szkoły podstawowej wybrali się na VIII Szkolny Rajd Pieszy. W tym roku trasa rajdu wiodła  przez malownicze zakątki gminy Stary Zamość. Po przekroczeniu mety, która znajdowała się przy Szkole Podstawowej w Krasnem, uczestnicy rajdu zjedli pyszną kiełbaskę, wzięli udział w grach i zawodach sportowych. Zwieńczeniem wspaniale spędzonego czasu było wspólne odtańczenie belgijki. Zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do domów.

   

   

   

  RAJD SZKOLNY 2017 - meta meta                    

   

  PROSIMY O PRZESYŁANIE ZDJĘĆ NA ADRES

  sp4.gim4@wp.pl 

 • Zakończenie roku szkolnego 2016-17


   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu

  Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

   klasy trzecie gimnazjum:

   

   

  klasy I - III szkoły podstawowej

   

   klasy IV-VI szkoły podstawowej

  i klasy I-II gimnazjum 

   

 • Dzień Sportu w Gimnazjum


   

  DZIEŃ SPORTU W GIMNAZJUM

   

   

  dzie sportu 8 20170707 1458543654W dniu 19.06.2017roku odbył się w Gimnazjum nr 4 Dzień Sportu. W ramach tego święta dziewczęta rozegrały turniej o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły klasy 1a,1b, 2a, 3a, 3b. W sportowej, radosnej atmosferze uczennice sprawdziły umiejętności siatkarskie oraz sędziowskie w sześciu rozegranych meczach.  

  ZDJĘCIA

 • Młody naukowiec na uczelni


   

  Młody naukowiec na uczelni

   

  Uczniowie z klasy 3a gimnazjum od 24 lutego 2017 uczestniczyli w projekcie ”Młody naukowiec na uczelni”  realizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu. Młodzież w ramach projektu brała udział w następujących zajęciach:

  „Wykorzystanie kulturoterapii w procesie wychowawczym” – dr Janusz Skwarek

  „Rola Turcji we współczesnym świecie” – dr Justyna Misiągiewicz 

  „Podstawowe zasady optyki geometrycznej i falowej oraz ich wykorzystanie” – dr Stanisław Tryka

  „Co napędza świat? Wyzwania dla globalnego bezpieczeństwa energetycznego”– dr Justyna Misiągiewicz 

  „Skanowanie i druk 3D” – dr inż. Piotr Wolszczak

  „Biodegradacja tworzyw sztucznych” – dr inż. Bronisław Samujło

  „Czym jest prąd elektryczny i jak z niego bezpiecznie korzystać” ­– mgr Krzysztof Kiszczak i mgr Paweł Wnuk

  „Dlaczego samolot lata?” – dr inż. Aleksander Nieoczym

 • Wybory SU na rok szk. 2017/18


   

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  SZKOŁY PODSTAWOWEJ

   

  NA ROK SZKOLNY 2017/ 2018

   

  2 czerwca 2017 roku w naszej szkole rozpoczęła się Kampania Wyborcza do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017 / 2018. Klasy IV – VI wytypowały swoich kandydatów – 20 uczniów.  9 czerwca 2017 roku odbyło się głosowanie. Kandydaci z największą ilością głosów wejdą w skład nowego Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu głosów następujący kandydaci zdobyli:

 • WYJAZDOWY VIII SEJMIK SAMORZĄDOWY


   

  VIII WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 

   

  12 czerwca 2017odbył się VIII Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Celem wizyty w Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju.

  Naszą szkołę reprezentowali: Anna Olszewska kl. VI A, Zuzanna Kołodziej kl. VIC, Kacper Wdowiak kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona. Podczas zwiedzania Sejmu uczestnicy sejmiku poznali historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Mieli okazję również zwiedzić  Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, warszawską Starówkę, obejrzeć pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza, a także spotkać naszych posłów.  zdjęcia 

   

 • Justyna Korneluk w Strasburgu


   

  W nagrodę do Strasburga

   

  justyna korneluk w strasburgu 6 20170618 1489838923W dniach 10 – 14 czerwca 2017 roku uczennica naszej szkoły – Justyna Korneluk ( kl. IIIa) brała udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu  Europejskiego.  Wycieczka była główną nagrodą w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy o bł. Karolinie Kózce, w którym Justyna zdobyła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Honorowy patronat nad konkursem objął europoseł prof. Mirosław Piotrowski. W czasie pobytu we Francji Justyna zwiedziła malownicze miasteczko Innenheim, w którym uczestnicy byli zakwaterowani. Następnego dnia wycieczkowicze udali się do Strasburga – stolicy Alzacji, gdzie w czasie rejsu statkiem rzecznym mogli poznać historię miasta oraz „ zwiedzić Strasburg”. Tam też byli z wizytą w Parlamencie Europejskim, gdzie z trybun przesłuchiwali się obradom sesji  plenarnej. Miłym akcentem pobytu w Strasburgu była kolacja w Restaurant  Le Gruber z Panem europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim, któremu zawdzięczają cały sponsorowany tam pobyt. W  drodze powrotnej  zobaczyli  Heidelberg – niemieckie miasto, słynące ze znanego uniwersytetu. Do konkursu Justyna przygotowywała się pod kierunkiem ks. Sławomira Skowrońskiego.

  ZDJĘCIA

 • Nocny Rajd PTTK


   

  Nocny Rajd PTTK

   

  Znalezione obrazy dla zapytania PTTK Zamość rajd NocnyW nocy z 10 na 11 czerwca 2017 r, uczniowie z klas; IVA, VB VC, VIB, VID i IB gimnazjum  pod opieką Anny Topolskiej Małgorzaty Hrycyk i Łukasza Bryknera uczestniczyli w 60  Rajdzie Nocnym im. Władysławy Podobińskiej  organizowanym przez PTTK Zamość. Rajd rozpoczął się trochę pechowo, gdyż autokary spóźniły się około 2 godziny, co znacznie opóźniło wędrówkę. Trasa wiodła z  Brzezin - skrajem rezerwatu Szum – do Górecka Starego. Niektórzy okazywali, a przede wszystkim oznajmiali piskiem lęk przed ciemnościami. Na mecie nad źródełkiem (krynicą), która zasila Szum na strudzonych piechurów czekało ognisko i konkursy rajdowe. Odbyły się konkursy krajoznawczy, piosenki turystycznej i na czarownicę i czarownika. Wszyscy zmęczeni i zadowoleni wrócili po godzinie trzeciej, kiedy już jaśniało niebo do Zamościa.

   

  ZDJĘCIA

 • Laureaci Szpaka i Zagimaka


  Laureaci Konkursów Matematycznych SZPAK i ZAGIMAK

   

  konkurs szpak i zagimak 7 20170618 1310089306W dniu 12 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie przeprowadzonych onkursów matematycznych SZPAK i ZAGIMAK. Organizatorem konkursów jest Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje  Prezydent  Miasta Zamość . W wyniku przeprowadzonych konkursów, składających się z trzech etapów, wyłonieni zostali laureaci z powiatów: tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego oraz zamojskiego. Wszystkich nagrodzonych było około 150, w tym : SP  - 89 laureatów, GIM - 60 laureatów. Wśród laureatów znaleźli się również nasi uczniowie Agata Budzyńska, Damian Krzywonos, Jakub Cieślak, Alicja Łaszkiewicz, Kacper Wdowiak wszyscy z  kl. VI -  opiekun  p. Teresa WszołaFilip Szlingiert  kl. I gim. - opiekun p. Ewa Niedabylska oraz  Paweł Oleszek kl. 3 gim. opiekun p. Danuta Margol.  Inaugurację wręczenia nagród prowadzili: pani Anna Biskupska i pan Józef Popis.  Nagrody wręczali: kierownik LSCDN Oddział Zamość pan Bogdan Leszczuk oraz dyrektor szkoły  pani Jolanta Goryczka.

  ZDJĘCIA

   

   

 • Karma dla schroniska


   

  Karma dla schroniska


  karma dla schroniska 3 20170618 171404357813.06 uczniowie klasy IIa przekazali 81kg karmy na rzecz schroniska dla bezdomnych psów. Pieniądze na karmę zostały zebrane na kiermaszu "słodkości", który zorganizowali uczniowie w/w klasy w ramach projektu edukacyjnego - Świadomość ekologiczna młodzieży naszego gimnazjum. To bardzo piękny dar serca, który jest oznaką naszej wrażliwości na los bezbronnych, samotnych zwierząt, którym taki właśnie los zgotowali sami ludzie. Chociaż w ten sposób możemy im to wynagrodzić. Wiele z tych ślicznych piesków czeka na swojego właścicielaoraz  na to, że ktoś je pokocha i zabierze z tego smutnego, odosobnionego miejsca. Otwórzmy więc nasze serca i pokochajmy bezdomne zwierzęta. Kordynatorem projektu jest pani Danuta Raczkiewicz.

  ZDJĘCIA

 • Spotkanie z "Czerwonym Smokiem"


   

  Spotkanie z „Czerwonym Smokiem”

  czerwony smok 6 20170615 1999055158Dnia 7 czerwca 2017r uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję spotkać się z  przedstawicielami Zamojskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Czerwony Smok”.  Kilku z nich to absolwenci naszej szkoły np. Szymon Niedabylski czy Jakub Słowik. Nasi goście przedstawili zasady działalności stowarzyszenia, w skrócie omówili podział na bardziej specjalistyczne sekcje: m.in. literacką, bitewniakową, RPGową oraz wielokrotnie wyróżnianą i odnoszącą sukcesy teatralną „Trupa”. Dowiedzieliśmy się, że „Czerwony Smok” corocznie organizuje m.in. konwent o nazwie Zamojskie Spotkania z Fantastyką oraz w ZDK: zimowe ferie z fantastyką. Następnie zaprezentowali kilka gier i zabaw planszowych, do których zaprosili naszych uczniów. Wszystkie klasy miały możliwość przyjrzeć się bliżej działaniom „Czerwonego Smoka”,  biorąc udział we wspólnej imprezie. Większość gimnazjalistów dała się „porwać” dobrej zabawie. Być  może część z nich w okresie wakacji skorzysta zaproszenia starszych koleżanek i kolegów i przyłączy się do Stowarzyszenia.  ZDJĘCIA

 • Sukces Amelki


  Sukces Amelki 

   

  Uczniowie klas II Szkoły Podstawowej uczestniczyli w V Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Papież Franciszek w oczach dzieci”. Organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie - Civitas Christiana w Turku. Celem konkursu było popularyzowanie postaci Papieża Franciszka wśród dzieci, motywowanie do pracy twórczej oraz rozwijanie wyobraźni artystycznej i zainteresowań w zakresie sztuk plastycznych.

   

  Do organizatorów wpłynęło ponad 600 prac z kraju, w tym 23 z naszej Szkoły. Finał konkursu odbył się 10 czerwca 2017 r. w Kaliszu.

   Amelia Buchajska z klasy II e, zajęła III miejsce.

   

  Wykonała pracę plastyczną kredkami. Rysunek przedstawiał postać Papieża Franciszka z dziećmi na łonie natury.
  Praca została wykonana pod opieką p. Danuty Kubickiej.

  Gratulujemy!

 • Krzyż znakiem wiary, nadziei i miłości


   

  Krzyż znakiem wiary, nadziei i miłości

   

   

   

  We wtorek 06. 06. 2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie XXIII Konkursu literacko-plastycznego pt. Krzyż znakiem wiary, nadziei i miłości. Organizatorami konkursu byli; Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Duszpasterstwo Rodzin, Katolickie Radio Zamośćw Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. Celem konkursu było przybliżenie tematyki Krzyża w życiu młodego człowieka oraz szacunku do Niego.

   

   

   

   

   

 • Konkurs Wiedzy o Kard. Wyszyńskim


   

  Szkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Działalności

  Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  konkurs o patronie 2 20170614 205656338714 czerwca odbył się III Konkurs Wiedzy o Życiu i Działaności Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do udziału w konkursie zgłosiły się reprezentacje klas gimnazjum, które wykazały się dużą wiedzą na temat życia naszego patrona. W pierwszym etapie drużyny miały za zadanie przedstawić w formie plakatu treść jednego z haseł Krucjaty Miłości. W drugiej części drużyny odpowiadały na pytania dotyczące życia Kardynała Wyszyńskiego. Po emocjonującej rozgrywce i podliczeniu punktów I miejsce zajęła klasa 1b, na drugim znalazła się 3a, natomiast trzecie miejsce przypadło klasie 1a. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i udział w konkursie. 

  Konkurs przygotowały i przeprowadziły; p. Małgorzata Jasek, p. Agnieszka Jedlińska i p. A.Klech.

  ZDJĘCIA

 • Spływ kajakowy na Roztoczu


   

  Wycieczka gimnazjalistów na Roztocze

   

  kajakiem po roztoczu 8 20170614 1025708496"Cudze chwalicie, swego nie znacie..." - uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami wybrali się 12 czerwca na dwudniową wycieczkę, aby podziwiać nasze przepiękne Roztocze zarówno z kajaków, jak i pieszo wędrując po ukwieconych łąkach i lasach. Wiele wrażeń dostarczył nam spływ kajakowy na rzece Wieprz. Doświadczeni kajakarze, jak i uczniowie, którzy po raz pierwszy siedzieli w kajakach z wielkim zaangażowaniem wiosłowali obserwując florę i faunę Roztocza. Po spływie spacerowaliśmy po Zwierzyńcu, dotarliśmy nad Stawy Echo i na platformę widokową w parku narodowym. Następnego dnia nasz przewodnik poprowadził nas wąwozami do kaplicy św. Rocha w Krasnobrodzie. Gimnazjaliści wkróce opuszczą mury naszej szkoły, więc tym bardziej miło, że udało nam się wspólnie spędzić ten czas w bardzo sympatyczny i aktywny sposób.

  FOTOGALERIA

 • Podsumowanie Konkursu Cliconmaniak


   

  KONKURS J.ANGIELSKIEGO CLICONMANIAK

  LAUREACI I FINALIŚCI

   

  cliconmaniak 6 20170614 1961038951Dnia 13 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z języka angielskiego CLICKONMANIAC. Uroczystość miała miejsce w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu. 

  Wśród najlepszych anglistów -  w szkole podstawowej

  tytuł  laureata uzyskała Zuzanna Sak (5a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

  tytuł finalisty uzyskał Maciej Burzanowski (6d) – nauczyciel - pani Renata Kurzępa

  w gimnazjum

  tytuł laureata uzyskał Paweł Oleszek (3a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

  tytuł finalisty  uzyskał Jakub Szumowski (2a) – nauczyciel – pani Maria Prażak

  tytuł finalisty uzyskała Weronika Nowak  (1b) – nauczyciel – pani Maria Prażak

  Serdecznie gratulujemy!

  ZDJĘCIA

 • Rowerowy maj


   

  WYGRALIŚMY !!!

   

  rowerowy maj 1 20170614 199199129714 czerwca na Rynku Wielkim została podsumowana akcja "Rowerowy Maj", w której nagrodzono szkoły, które wykazały się największą frekwencją uczniów dojeżdżających na rowerach do szkoły. Bardzo miło nam poinformować, że I MIEJSCE zajęła nasza szkoła podstawowa, w  której frekwencja wyniosła ponad 50%. W nagrodę otrzymaliśmy czek na 3000 zł. Nagrody otrzymają również: najbardziej "rowerowa" klasa i najbardziej "rowerowy" uczeń. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają karnety na basen. Akcję koordynowali: pani Anna Topolska i pan Łukasz Brykner.

  Więcej zdjęć na stronie Nowego Kuriera Zamojskiego ZDJĘCIA.

 • A SP Szkolne Koło Teatralne 2016/2017

   

  2016 - 2017

   
  "Królewna Niedbalusia"
   
  "Wiewiórka Łupiskórka"
   
  W dniach 28-30 marca 2017 dzieci ze Szkolnego Koła Teatralnego zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w dwóch przedstawieniach: “Królewna Niedbalusia”, Wiewiórka Łupiskórka” uczniom przybyłym do naszej szkoły na Międzyszkolny Konkurs “Dzieje Polski legendach”, przedszkolakom z Przedszkola nr 15, dzieciom z klas I-III i rodzicom. Przedstawienia przygotowała Barbara Cybulska. zdjęcia 
 • GRA MIEJSKA „ ŚLADAMI STEFANA MILERA- POZNAJ ZAMOŚĆ”


   

  GRA MIEJSKA

  „ŚLADAMI STEFANA MILERA - POZNAJ ZAMOŚĆ”

   

   

   

   2 czerwca 2017 roku reprezentacja uczniów klas VI  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu uczestniczyła w IV edycji Gry Miejskiej„Śladami Stefana Milera – Poznaj Zamość”,zorganizowanej przez Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu.  W trakcie Gry uczniowie musieli wykazać się wiedzą o życiu Stefana Milerapatrioty, legionisty walczącego o niepodległość Polski, pedagoga zamojskich szkół, poety, przyrodnika- założyciela zamojskiego ZOO.

  Pięcioosobowa drużyna w składzie: Agata Budzyńska z VIb, Anna Olszewska, Filip Łagoźny z VIa, Kacper Wdowiak i Dawid Ziemian z VIc z opiekunem SU p. Barbarą Koroną przemierzali miasto w poszukiwaniu miejsc, gdzie czekały zadania związane z życiem Stefana Milera.

   

 • Ogłoszenie


   

  OGŁOSZENIE 

  Rodzice uczniów, którzy składali wniosek na stypendiumszkolne proszeni są o zgłoszenie się z dowodem osobistym po odbiór DECYZJI do pokoju 106 – KASA. Termin odbioru decyzji: od 08.06.2017r. do 14.06.2017r. w godz.9-15

  TERMIN WYPŁATY STYPENDIUM (na podstawie faktur/rachunków):

  od 09.06.2017r. do 22.06.2017r. w godz. 900-1500

 • Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy - podsumowanie


   

  Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy
   
  W Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu została przeprowadzona  Akcja Ekologiczna zbiórki elektrośmieci pod hasłem "Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy" organizowanej przez firmę GREEN OFFICE.co ECOLOGIC.
  Zebraliśmy 737kg elektrośmieci i otrzymaliśmy bon na zakup sprzętu sportowego. Do akcji włączyli się: uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji. Organizatorzy: Łukasz Brykner, Beata Karchut, Jolanta Kunicka.
 • Kolejny Sukces Trzecioklasisty!


   

  Kolejny Sukces Trzecioklasisty!
   
   
   2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego dla klas III MiMak 2017. W konkursie wzięli udział reprezentanci ze 132 szkół z regionu. W finale konkursu wzięło udział 140 uczniów.
       Naszą szkołę godnie reprezentował Michał Jacek, uczeń klasy III e, który został laureatem, z maksymalną liczbą punktów. Do konkursu przygotowała go pani Barbara Cybulska.  zdjęcia 
   
    W finale konkursu, który odbył się 23 maja, godnie reprezentowali naszą szkołę również:
  Jakub Róg z klasy III A - wych. Aleksandra Kopiel,
  Karol Kasperski z III B - wych. Beata Zembroń
   Emilia Palonka z III C - wych. Jolanta Wilawer. 
 • Biblioteka


   

  Nowości w bibiotece

   

  Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z padletem biblioteki naszego gimnazjum. Znajdziecie tam informacje o tym, co dzieje się w bibliotece np. jakie książki są najbardziej popularne wśród naszych gimnazjalistów, wiele informacji o historii książki od zarania dziejów lub co czytali nasi rodzice. Zobaczycie także jakie zdjęcia wzięły udział w konkursie "Przyłapani na czytaniu" (można komentować). Jeśli chcecie uzyskać dodatkowe informacje, zapraszamy po nie do biblioteki.

  Kliknij na link:  https://padlet.com/my/padlets

 • Sezon na kajaki


  Sezon Kajakowy rozpoczęty

   

  2b na kajakach 4 20170605 1610552500Kiedy w powietrzu czuć już nadchodzące wakacje, na dworze jest ciepło i słonecznie wszystkie klasy planują wycieczki i wyjazdy integracyjne. Klasa II b wraz z wychowawcą p. Anna Smolak oraz p. Iwoną Rahman wyruszyli na spływ kajakowy po rzece Wieprz. Płynąc w kajaku uczniowie mieli okazję podziwiać piękną przyrodę, a wyjazd dostarczył  wiele emocjonujących wrażeń. Śmiechu było co niemiara, szczególnie kiedy niektórzy koledzy lądowali w wodzie. Po spływie w doskonałych humorach uczniowie odpoczywali na polanie przy ognisku piekąc kiełbaski. Zachęcamy wszystkich do takiej formy spędzania czasu wolnego na łonie natury, jest naprawdę bezpiecznie. A oto fotorelacja z naszej wycieczki :)

   

 • LA Biała Podlaska 27.05.2017


   

  LA Biała Podlaska 27.05.2017

   

   W dniu 27.05.2017 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu w składzie: Czerwieniec Emilia 5c, Ożóg Patrycja 4b, Kulesza Jakub 4a, Pieprzowski Piotr 4a, Brodaczewska Klaudia 5a, Dziuba Amelia 5a, Skorupska Kamila 5a, Wajda Oliwia 5a, Kasprzak  Kacper 5a, Sykała Karol 5a, wzięli udział w Eliminacjach Regionalnych Nestle Cup 2017 w 4-boju lekkoatletycznym dla szkół podstawowych organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki- zespół LDK.

  Zawody odbyły się na stadionie Filii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej celem, których było popularyzacja lekkiej atletyki i promowanie atrakcyjnych form rywalizacji. Zawodnicy startowali w biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy. Zawody dostarczyły wielu wrażeń i pozytywnych emocji. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Opiekunem była Jolanta Kunicka.

   

   

  ZDJĘCIA 

 • Podziekowanie


   

   

  dla Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu

 • Wiosenny Festiwal Talentów - 2017


   

  VII Wiosenny Festiwal Talentów

   

  „Jest wiele ta­lentów, który­mi obdarzyła nas natura.

  Czy pot­ra­fimy skorzys­tać z tych darów - to już zależy od nas ... „

   

         Dnia 25 maja 2017r. odbył się w naszej szkole VII Wiosenny Festiwal Talentów. W festiwalu wzięli udział uczniowie z klas 1 – 6, którzy, przygotowani pod okiem nauczycieli, instruktorów i rodziców, zaprezentowali w trakcie dwóch godzin lekcyjnyc, różnorodne talenty i umiejętności.

  W zróżnicowanym programie artystycznym znalazły się: śpiew, recytacja, gra na instrumentach (gitara, flet prosty, instrumenty perkusyjne), układy taneczne oraz taneczno - gimnastyczne (hip-hop, disco), pokazy sztuk walki, żonglerka piłką.

  Publiczność z uwagą i zainteresowaniem oglądała kolejne prezentacje swoich rówieśników i gromkimi brawami nagradzała występy młodych utalentowanych artystów. ZDJĘCIA 

   

 • Belgijka


   

  Rekord Polski w tańczeniu Belgijki

   

  belgijka 5 20170602 18187926231 czerwca na Rynku wielkim w Zamościu mieszkańcy Zamościa ustanowili nowy rekord Polski w kategorii najwięcej osób tańczących Belgijkę jednocześnie. Wśród 2427 osób dużą grupę stanowili uczniowie naszj szkoły, którzy przymaszerowali na rynek pod opieką swoich nauczycieli. Całą akcję zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta, w której mamy także swoją reprezentantkę - Zosię Iwaniec z kl. 1b.

  Nasi uczniowie przez cały tydzień ćwiczyli taniec na przerwach w auli szkoły i na boisku. Naukę Belgijki przygotował Samorząd Uczniowski przy dużym zaangażowaniu gimnazjalistów z klasy 3a.

  Belgijka na Rynku                     Belgijka - przygotowania

   

  FILM cz.1

  FILM cz.2

 • Dzień Dziecka 2017


   

  Bajeczny Dzień Dziecka


  dzie dziecka 1 20170602 17192183641 czerwca  wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z przygotowanych dla nich wielu atrakcji. Obchody tego dnia rozpoczęły się od niezwykłego przedstawienia teatralnego przygotowanego przez dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 4. Dla wszystkich było to ogromne przeżycie, dzieci mogły zobaczyć swoich nauczycieli w zupełnie nowej dla nich roli - aktorów. Przedstawienie pt. ,,Brzechwa i Tuwim na zielonej szkole" wszystkim się bardzo podobało.

  dzie dziecka 1 20170602 1265043383 ZDJĘCIA z przedstawienia 

   

   FILM cz.1 

   FILM cz.2 

  Następnie dzieci z klas I - III bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach. Malowały twarze kolorowymi farbkami. Wielbiciele tańca mieli okazję zatańczyć Zumbę pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów. Nasi uczniowie brali również udział w różnych konkurencjach sprawnościowych na boiskach sportowych z wykorzystaniem sprzętu Kids Athletics. Dzieci w nagrodę otrzymały medale, książeczki i pamiątkowe dyplomy. 
  Na naszych milusińskich czekał również słodki poczęstunek - popcorn i wata cukrowa.

   

  ZDJĘCIA - Bajeczny Dzień Dziecka 

  FILMIK

  Wszystkie niespodzianki zostały ufundowane przez  Spółdzielnię Mieszkaniową im. Jana Zamoyskiego w Zamościu,   Od naszego sponsora otrzymaliśmy również 300 odblaskowych kamizelek dla naszych najmłodszych uczniów, którzy będą mogli bezpiecznie wychodzić na spacery.

   

  Zabawa była bardzo udana, a dzieciom pozostało wiele miłych wspomnień.

 • Dzień Języka Polskiego 2017


  Dzień Języka Polskiego

   

  djp 2017 6 20170602 10078425081 czerwca 2017 r. gimnazjaliści brali udział w międzyszkolnym konkursie  w ramach Dnia Języka Polskiego. Czteroosobowe drużyny z sześciu klas gimnazjum rywalizowały w różnorodnych konkurencjach. Zespoły klas I i II przygotowały krótkie inscenizacje fragmentów wybranych lektur, natomiast klasy III prezentowały plastyczne ilustracje biblijnych i mitologicznych powiedzeń. Poza tym drużyny musiały wykazać się znajomością  związków frazeologicznych, treści utworów literackich; były też kalambury i gra w skojarzenia. W zabawie uczestniczyła również widownia - uczniowie za udzielenie poprawnych odpowiedzi otrzymywali cukierki. Członkowie jury - p. B. Gaca, p. I. Rahman, uczennica klasy III a - Justyna Korneluk- skrupulatnie oceniali wykonane zadania, liczyli punkty, świetnie się przy tym bawiąc.

  Drużyny godnie reprezentowały klasy, walcząc o "słodkie" nagrody dla siebie oraz swoich koleżanek i kolegów. 1 miejsce zajęła kl. 3 a,  2 miejsce kl. 1a, 3 miejsce kl. 2a. GRATULUJEMY!

  Młodzież dopingowała, wspierała swoje drużyny. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i miła atmosfera.

  ZDJĘCIA

 • Podręczniki na rok szk. 2016-2017


   

  W roku szkolnym 2016/2017 szkoła zapewnia

  podręczniki i ćwiczenia do klasy I-V szkoły podstawowej

  oraz do klasy I-II gimnazjum

   

  Darmowy podręcznik nie obejmuje religii

      WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII 

   

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KLASY VI SP

   

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KLASY III GIM

 • Zakończenie roku szk. 2015/16 kl 1-3SP


   

  Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

  klasy I-III szkoły podstawowej

   

 • Zakończenie roku szk. 2015/2016 klasy 1-2 Gim


   

  Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 

  klasy I-II gimnazjum

   

 • Zakończenie roku szk. 2015/16 kl 4-6 SP

   


    

  Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 

  klasy IV-VI szkoły podstawowej

    

 • Zakończenie roku szk. 2015/2016 klasy 3 Gim

   


   

  Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

  klas III gimnazjum

   

 • Gim Projekty edukacyjne


   

  Kreatywni na szóstkę !!!

   

  21.06.2016 r. odbyły się w naszym gimnazjum prezentacje projektów  edukacyjnych klas II.  Uczniowie realizowali  w trakcie tego roku szkolnego projekty z różnych przedmiotów m. in. z wychowania fizycznego, biologii, j. angielskiego, wychowania plastycznego itp. Uczniowie wybrali te tematy, które interesowały ich najbardziej. Największe zamieszanie w  całej szkole zrobił projekt uczniów kl. II a i IIb  Symulacja ataku terrorystycznego na ZS nr 4 przygotowany pod kierunkiem Pana Marka Kudeli. Zainteresowaniem cieszył się kurs tańca towarzyskiego, origami, zdrowe odżywianie, wycieczki zawodoznawcze. Grupa chłopców chętnie jak co roku wybrała sport  - organizację mistrzostw w piłce siatkowej dla uczniów naszej szkoły. Justyna Korneluk przygotowała piękną wystawę swoich prac – Architektura polska w malarstwie  pod  kierunkiem Pani Małgorzaty Hrycyk. Komisje wraz z uczniami miały okazję podziwiać nie tylko prezentacje multimedialne, opowieści na żywo, ale też fajne filmiki o swoich przedsięwzięciach. Nie obyło się też bez dodatkowych pytań - głównie ze  strony ciekawskich komisji… Rozmaite projekty i ich efekty świadczą bardzo dobrze o naszych drugoklasistach, kreatywni na szóstkę !!! Gratulujemy i czekamy na przyszły rok na super pomysły obecnych pierwszych klas pierwszych. (tekst: A.Słowik) PROJEKTY 

 • kiermasz podręczników używanych


   

  22 czerwca ( środa)2016r. podczas 6 lekcji

  odbędzie się kiermasz podręczników używanych

  dla klas VI- V na korytarzu od strony głównego wejścia do szkoły.

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2015-2016


   

  Zakończenie roku szkolnego 

  w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu

  Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego 

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 

  dla klas trzecich gimnazjum:

  odbędzie się we czwartek 23 czerwca 2016 roku 

  o godz. 17.30  – aula szkoły

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

  odbędzie się w piątek 24 czerwca 2016 roku

  w następującym porządku:


  8.30 - Msza Św. z udziałem Pocztów Sztandarowych

  w Kościele Matki Bożej Królowej Polski

  Zapraszamy wszystkich uczniów,

  rodziców i nauczycieli

  do udziału we Mszy Świętej


  uroczyste zakończenie

  9.30 - dla kl. IV-VI szkoły podstawowej – aula szkoły

  9.30 - dla kl.I-II gimnazjum – korytarz górny gimnazjum

  11.00 - dla kl. I-III szkoły podstawowejaula szkoły

   

 • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ


   

  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

   

  17 czerwca  2016 roku odbył się w naszej szkole  egzamin praktyczny na kartę rowerową. Aby uzyskać swoje pierwsze prawo jazdy uczniowie klas IV musieli się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego, wiadomościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętnościami wykonywania manewrów drogowych.

  Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej ( test) w obecności nauczycieli przygotowujących Agnieszki Boratyn i Barbary Korony i praktycznej w obecności funkcjonariuszy Policji. Do egzaminu przystąpiło 46 uczniów i wszyscy zdali egzamin. fotorelacja 

 • WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY


   

  VII WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

  ZAMOJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


  Dnia 9 czerwca 2016 roku odbył się VII wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość. Celem wycieczki była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Iwaniec kl. 6B, Ola Bikowska kl. 6A , Oliwia Bojarska kl. 6A wraz z opiekunem - panem Łukaszem Bryknerem. Podczas wizyty w Parlamencie uczestnicy zapoznali się z krótką historią polskiego parlamentaryzmu i poznali miejsca osób zasiadających w sali obrad. Zapoznali się również z procedurą ustawodawczą naszego kraju oraz sposobem pracy posłów i senatorów. Następnie uczestniczyli w obradach Sejmu. Mieli też okazję zwiedzić Stare Miasto, gdzie ujrzeli pomnik Syrenki Warszawskiej, Kolumnę Zygmunta IV Wazy oraz Zamek Królewski. Zobaczyli też Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Prezydencki. Na końcu uczestnicy wycieczki oglądali panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, który znajdował się na 30 piętrze.

 • Wybory SU 2016/2017


   

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  NA ROK SZKOLNY 2016/2017

   

  W dniu 8 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017Wybory poprzedziła kampania wyborcza trwająca w dniach  24.05 – 5.06.2016r. W wyborach startowało 21 uczniów z klas 4 – 6. Z przyczyn formalnych 5 uczniów zostało skreślonych z listy osób startujących w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Głosowało 224 uczniów

 • Gim Turniej Paintballowy


   

  TURNIEJ DLA ODWAŻNYCH W NIELISZU  paintball 1 20160619 1461370046Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Turnieju Paintballowym. Zgłosiło się 28 osób z różnych klas gimnazjum i 16 czerwca pojechaliśmy do Nielisza na eliminacje szkolne. Podzieliliśmy się na czteroosobowe drużyny. Dostaliśmy ochronne bluzy, spodnie oraz maski i po krótkim przeszkoleniu rozpoczęła się pełna emocji walka. Najtrudniej było w finale, gdy na polu bitwy zostało tylko dwóch zawodników: Darmin i Paweł. Ich zmagania trwały na tyle długo, że organizatorzy podjęli decyzję o pojedynku tych zawodników. Darmin pierwszy został trafiony paintballową kulą i wtedy było już wiadomo, że na etap międzyszkolny pojedzie drużyna w składzie: Paweł Spustek, Kacper Lis, Mateusz Krajewski i Wiktoria Kasprzak. Gratulujemy i oczywiście życzymy kolejnego zwycięstwa:)

  ZDJĘCIA

   

 • Gim Podsumowanie PS


   

  PODSUMOWANIE ZAWODÓW w PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

   

  ps 2 20160619 1965207961

  Zbliża się koniec roku szkolnego 2015/16, pora więc na podsumowanie osiągnięć sportowych naszych uczniów. Tym razem przedstawiamy podsumowanie zawodów z piłki siatkowej chłopców i uzyskane przez nich wyniki, ktróe zamieszone są w zakłaądce piłka siatkowa: 

  PIŁKA SIATKOWA

   

  ZDJĘCIA

 • Gim Konkurs Wiedzy o Patronie


   

  KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

  KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM

   

  konkurs o patronie 6 20160619 125598338213 czerwca odbył się II Konkurs Wiedzy o Patronie Gimnazjum. Do udziału w konkursie zgłosiły się reprezentacje wszytkich klas gimnazjum, które wykazały się dużą wiedzą na temat życia naszego patrona kardynała Stefana Wyszyńskiego. W pierwszym etapie drużyny odpowiadały pisemnie na pytania, druga częśc miała formę quizu. Po emocjonującej rozgrywce musieliśm y przeprowadzić dogrywkę, ponieważ dwie klasy zdobyły taką samą ilość punktów. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa 2a, na drugim znalazła się 1a, natomiast trzecie miejsce przypadło klasie 3a. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i udział w konkursie. 

  Konkurs przygotowały i przeprowadziły; p. Małgorzata Jasek, p. Agnieszka Jedlińska i p. A.Klech.

   

  ZDJĘCIA

 • Gim Dzień Ochrony Środowiska


  ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA 
   
   
  dzie ochrony rodowiska 8 20160617 208156235413 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska pod hasłem: "Spotkanie z ekologią"Impreza miała formę turnieju, w którym rywalizowały między sobą klasy III naszego gimnazjum.W programie miał miejsce quiz na temat zagadnień związanych z ochroną środowiska i ekologią. Następnie każda klasa prezentowała przygotowaną wcześniej scenkę ekologiczną. Była też konkurencja sprawnościowa, polegająca na jeździe na czas mini samochodzikiem, zasilany panelem słonecznym. W czasie imprezy konferansjerzy zadawali pytania dla zaproszonych klas II. Za dobrą odpowiedz nagradzaliśmy uczniów smacznymi łakociami. Między występami klas, mogliśmy słuchać piosenek w wykonaniu naszych utalentowanych uczennic: Wiktorii Hocek i Julii Majer. 
  Ostatecznie wygrała klasa III b, której jury przyznało największą liczbę punktów.
   
 • SP Konkursy czytelnicze

   


   

  KONKURSY SZKOLNE

   

   

  ksi-ki biblW tradycję działań naszej szkoły są wpisane szkolne konkursy, sprawdzające wiedzę historyczną i literacką.

   

  Wzorem lat ubiegłych, zmagania te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Poniżej przedstawiamy wyniki:

   

   

   

   

   

    

 • SP Dzień Czytania


  DZIEŃ CZYTANIA

   

   

  dzie czytania 6 20160617 1256741306W ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w dniach 3 i 6 czerwca 2016 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 4 odbyły się Dni czytania. W spotkaniu z interesującą książką uczestniczyli wychowawcy i uczniowie klas: I a, I d, I e, I f, II b, II e. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały kilku ciekawych utworów z literatury pięknej. Fragmenty tekstów poezji i prozy czytała pani Danuta Łuszczewska - nauczyciel bibliotekarz oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Na zakończenie mali czytelnicy podzielili się wrażeniami na temat wysłuchanych fragmentów książek. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. 

   

  ZDJĘCIA

   

   

 • Najlepsi matematycy

   


   

  NAJLEPSI W MATEMATYCE


  DSC 002115 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów matematycznych  SZPAK i ZAGIMAK. Uroczystość miała miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu. W nagrodę laureaci otrzymali książki i dyplom laureata. Wśród najlepszych matematyków znaleźli się nasi uczniowie: 

   

   w szkole podstawowej

  Oseła Wojciech (4c) - nauczyciel - pani Elżbieta Gołębiowska 

  Sak Zuzanna (4a)  - nauczyciel -  pani Teresa Wszoła

  Olszewska Anna (5a)  - nauczyciel - pani Iwona Kołodziejczuk

  Wdowiak Kacper (5c)  - nauczyciel - pani Teresa Wszoła

  Szlingiert Filip (6a)  - nauczyciel - pani Teresa Wszoła

  w gimnazjum - uczniowie pani Danuty Margol

  Patryk Greszta (2a)

  Paweł Oleszek (2a)

  Michał Tyrka (2a)

  Agnieszka Kalicińska (3c)

  Szymon Zawada (3c)


  Serdecznie gratulujemy.

 • Zuch z legendą za pan brat - Międzynarodowy Dzień Dziecka

   


  XII Turniej Zuchowy

  „Zuch z legendą za pan brat - Międzynarodowy Dzień Dziecka”

   

  3 czerwca 2016 roku zuchy z 14 GZ „Leśne Skrzaty” wzięły udział w  turnieju zuchowym. Dzieci, aby zakwalifikować się na turniej, od maja, w  ramach cyklu zbiórek edukacyjnych zapoznawały się z zamojskimi legendami m.in. „O Florianie Szarym i Herbie Jelita” oraz ciekawostkami dotyczącymi historii naszego miasta.

  Leśne skrzaty spotkały się z kolegami i koleżankami z  zaprzyjaźnionych gromad na Rynku Wielkim. Po obrzędowym rozpoczęciu zbiórki zuchy otrzymały kartkę z poleceniami do wykonania. Następnie  wyruszyły z mapą i planem miasta na trasę turnieju, która biegła przez Rynek Wielki obok  Bramy Lwowskiej, Nadszańca, Nowej Bramy Lubelskiej, punktu widokowego na Plantach, Starej Bramy Lubelskiej, Kojca, Pomnika Jana Zamoyskiego. Meta znajdowała się przy Bramie Szczebrzeskiej.

 • SP Rajdowe wspomnienia 2016


   

   

   

   rajdowe wspomnienia-film 

   

  Rajdowe wspomnienia.

   16 czerwca 2016 r. odbył się VII Rajd szkolny szlakami Roztocza. Uczniowie klas I - VI wraz z nauczycielami i rodzicami wyruszyli na pieszą wędrówkę. Na mecie w Kosobudach nie zabrakło różnych atrakcji: odbył się pokaz mody rajdowej, wybory Miss i Mistera rajdu, mozna było obejrzeć występ rycerzy z Towarzystwa Szabli i Miecza.Nie zabrakło też  czasu na zabawy na trawie i smaczną kiełbaskę z grila. Zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do domów.

 • Szusty Wiosenny Festiwal Talentów 10.06.2016


   

  VI Wiosenny Festiwal Talentów 10.06.2016

  VI Wiosenny Festiwal Talentów 10.06.2016

   

   

                  Dnia 10 czerwca 2016  roku odbył się w naszej szkole VI Wiosenny Festiwal Talentów, któremu przyświecało hasło: „Często wielkie talenty pozostają w ukryciu. Spróbujcie odkryć w sobie talent i pomóżcie się mu rozwinąć”.

  W festiwalu wzięli udział uczniowie z klas 1 – 6, którzy, przygotowani pod okiem nauczycieli, instruktorów i rodziców,  zaprezentowali różne talenty oraz umiejętności.

  Pokazy obejmowały następujące kategorie: śpiew, grę na instrumentach (gitara, keyboard, flet prosty), układy taneczne solowe i grupowe (hip-hop, disco), układy gimnastyczne, pokazy karate, recytację wierszy.

  W czasie trzech kolejnych godzin lekcyjnych przed zgromadzoną publicznością wystąpiło 77 uczestników.

  Widzowie z niecierpliwością oczekiwali na kolejne pokazy i gromkimi brawami nagradzali młodych artystów. Różnorodność prezentacji sprawiła, że wszyscy wspaniale się bawili.

  Dodatkowym punktem programu było spotkanie w ramach cyklu „Moje  pasje” z panem Romanem Bikowskim i jego podopiecznymi z Koła Modelarskiego, którzy zaprezentowali modele samolotów, opowiedzieli o działalności koła i zaprosili chętnych na zajęcia.    

  Na zakończenie festiwalu głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Goryczka gratulując uczestnikom wysokiego poziomu artystycznego będącego wynikiem samozaparcia oraz wytężonej pracy nad rozwijaniem swoich zdolności .

  Organizatorzy pani Jolanta Wilawer i pan Robert Krukowski dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania tegorocznego Wiosennego Festiwalu Talentów i zapraszają za rok!

 • Z WIZYTĄ W STOLICY BAJKOWEGO KRECIKA


   

  Z WIZYTĄ W STOLICY BAJKOWEGO KRECIKA

   

  W dniach 8-9-10.06 klasa I a i III c pod opieką p. A. Klech, A. Smolak i E. Niedabylskiej uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Wrocławia, Pragi i Gór Stołowych. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość podziwiania najpiękniejszych zabytków i ciekawych miejsc w tak pięknych miastach jak Wrocław i Praga. Z pierwszego dnia pobytu wszyscy zapamiętają na pewno, że Wrocław to miasto kościołów i krasnali. Znaleźliśmy ich w mieście kilkanaście. Każdy z uczestników wrócił zadowolony zwłaszcza z wyjazdu do stolicy bajkowego Krecika - Pragi, pięknego miasta nad rzeką Wełtawą. Spacer po mieście rozpoczęliśmy od placu Hradczańskiego, obejrzeliśmy uroczystą odprawę warty przed Pałacem Prezydenckim, zwiedziliśmy Katedrę św. Wita. Mieliśmy okazję pospacerować po ponad 500 metrów długim Moście Karola, wypełnionym barokowymi rzeźbami.

 • Wędruj z nami - rajd SP


   

  WĘDRUJ Z NAMI 16 czerwca 2016r. /czwartek/

   

  Już po raz siódmy będziemy obchodzili Święto Szkoły wedrując roztoczańskimi szlakami. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do wspólnej wędrówki. Na mecie rajdu czeka na was wiele atrakcji. Zabierzcie ze sobą coś od deszczu, kleszczy i komarów.  

  Do zobaczenia na szlaku

   PROSIMY PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO

  konkursu prezentacji mody rajdowej – wybór Miss i Mistera rajdu

   

  W RAZIE DESZCZU,

  RAJD SIĘ  NIE ODBĘDZIE

  PROSIMY ŚLEDZIĆ INFORMACJE O EWENTUALNYM ODWOŁANIU RAJDU NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY.  W takiej sytuacji lekcje odbędą się zgodnie z planem na dany dzień. 

  PROGRAM RAJDU ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ:

 • Gim Kajaki na Roztoczu


   

  KAJAKI NA ROZTOCZU

   

  2a na kajakach 9 20160608 1429161035Zrobiło sie wreszcie ciepło i słonecznie. I czuć już w powietrzu nadchodzące wakacje. Klasa 2a gimnazjum postanowiła wybrać sie na spyw kajakowy aby trochę odpocząć, a przy okazji podziwiać nasze przepiękne Roztocze. Uczniowie wraz z nauczycielami przepłynęli rzeką Wieprz z Bondyrza do Guciowa, gdzie z apetytem posilili się pieczoną kiełbaską. Chwilami było bardzo wesoło, szczególnie wtedy, gdy ktoś lądował w wodzie. Zachęcamy wszystkich do takiej formy spędzania czasu wolnego i zapraszamy do obejrzenia krótkiej realcji z wycieczki. 

  ZDJĘCIA

 • Lekkoatletyka dla każdego - 2016


   

  Lekkoatletyka dla każdego

   

   

  W dniu 01-06-2016 w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu odbyły się gry i zabawy sportowe Lekkoatletyka dla każdego dla klas pierwszych i drugich, w których wzięło udział 280 dzieci. Uczniowie ćwiczyli na sprzęcie sportowym lekkoatletycznym: rzut oszczepem lekkoatletycznym, sztafetę płotkarsko - slalomową, skoki na krzyżaku, rzut vortexem. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale, które ufundowała firma Nestle. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Lekkoatletyka dla każdego - 2016 

 • Lekkoatletyka dla każdego - 2016


  Lekkoatletyka dla każdego

  W dniu 01-06-2016 w Szkole  Podstawowej Nr 4 w Zamościu odbyły się gry i zabawy sportowe Lekkoatletyka dla każdego dla klas pierwszych i drugich, w których  wzięło udział 280 dzieci. Uczniowie ćwiczyli na sprzęcie sportowym lekkoatletycznym: rzut oszczepem lekkoatletycznym, sztafetę płotkarsko-slalomową, skoki na krzyżaku, rzut vortexem. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale, które ufundowała firma Nestle. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 • stypendium szkolne


   

  OGŁOSZENIE

   

  Rodzice uczniów, którzy składali wniosek na  stypendium szkolne

  proszeni są o zgłoszenie się z dowodem osobistym

  po odbiór DECYZJI a także wypłatę STYPENDIUM (na podstawie faktur)

  do pokoju 106 – KASA (parter gimnazjum).

   

  Termin odbioru decyzji i wypłaty stypendium:

  od 07.06.2016r. do 21.06.2016r. w godz. 9-15

 • gim Dzień Piżam


   

  DZIEŃ PIŻAM

   

  dzie piam 7 20160606 1886627825

   

  02 czerwca został zorganizowany w szkole Dzien Piżam. Tego dnia w kawiarence szkolnej można było skosztować przepysznych ciastek przygotowanych przez klasę 1b gimnazjum oraz wylosować maskotkę lub inną nagrodę na loterii fantowej. Osoby które przyszły do szkoły w piżamach mogły kupić ciastko z 50% zniżką, otrzymać dodatnie punkty z zachowania i były niepytane na lekcjach. Organizatorzy zebrali 315 zł które będą przeznaczone na Hospicjum Małego księcia w Lublinie.

   

 • MISTRZ ORTOGRAFII


   

  MISTRZ ORTOGRAFII!

   

  24 maja 2016 r. czwórka  uczniów naszej szkoły wzięła udział w V edycji międzyszkolnego konkursu „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III szkoły podstawowej. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Zamościu. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i zespołowej. Po zliczeniu zdobytych punktów jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody za zajęcie I, II i III miejsca oraz za udział.

  Tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” oraz puchar zdobyła

  uczennica klasy III B Weronika Iwaniec.

   

  W rywalizacji zespołowej drużyna w składzie:

  Weronika Iwaniec z kl. III B, Patrycja Ożóg z kl. III B,

  Karolina Zakonek z kl. III C i Aleksandra Wojtas z kl. III A

  zajęła II miejsce.

   

 • Bajeczny Dzień Dziecka - 2016


   

  Bajeczny Dzień Dziecka


          1 czerwca  wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z przygotowanych dla nich wielu atrakcji. Obchody tego dnia rozpoczęły się od niezwykłego przedstawienia teatralnego przygotowanego przez dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 4. Dla wszystkich było to ogromne przeżycie, dzieci mogły zobaczyć swoich nauczycieli w zupełnie nowej dla nich roli - aktorów. Przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek szuka Księcia" wszystkim się bardzo podobało, nie przestraszyła ich nawet zła Wiedźma, groźny Smok i straszny Wilk.

  Dzień Dziecka 2016 - przedstawienie przedstawienie cz.1  Dzień Dziecka 2016 - przedstawienie cz.2 przedstawienie cz.2

   

         FILMIK          FILM  

   

          Następnie dzieci z klas I - III bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach. Malowały twarze kolorowymi farbkami. Wielbiciele tańca mieli okazję zatańczyć Zumbę pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów. Nasi uczniowie brali również udział w różnych konkurencjach sprawnościowych na boiskach sportowych z wykorzystaniem sprzętu Kids Athletics. Dzieci w nagrodę otrzymały medale, książeczki i pamiątkowe dyplomy. 
  Na naszych milusińskich czekał również słodki poczęstunek - popcorn i wata cukrowa.

  Dzień Dziecka 2016 - atrakcje różneDzień Dziecka  Dzień Dziecka 2016 - klasy 1 SP- klasy 1 SP

    Dzień Dziecka 2016 - klasy 2 SP - klasy 2 SP   Dzień Dziecka 2016 - klasy 3 SP- klasy 3 SP

  Wszystkie niespodzianki zostały ufundowane przez

  Spółdzielnię Mieszkaniową im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. 

  Zabawa była bardzo udana, a dzieciom pozostało wiele miłych wspomnień.

   

 • Fotorelacja z zakończenia roku szk. 2014/2015

 • Wykaz podręczników szkolnych rok szkolny 2015/2016


   

  Wykaz podręczników szkolnych

  Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu

  rok szkolny 2016/2017

   

 • POMOC DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA


    

  POMOC DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA 

   

  17 czerwca 2015 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 4 i Gimnazjum Nr 4  w Zamościu wraz z opiekunami odwiedzili zamojskie schronisko dla zwierząt. Przekazaliśmy  wcześniej zebrane dary – ponad 40 kg suchej karmy, w tym 5kg karmy w puszkach oraz koc. Dziewczęta miały okazję zobaczyć, jak smutny i ciężki jest los mieszkańców schroniska. Zrozumiały, że pomysł zakupu psa powinien być bardzo przemyślany. Jednogłośnie stwierdziły, że akcje zbiórki karmy w szkołach powinny być dalej prowadzone, gdyż są takie potrzeby. FOTORELACJA 

   

 • Gim Wyniki egzaminu


   

  Egzamin gimnazjalny - świetny wynik naszego gimnazjum!

   

  tablicaZ przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum osiągnęli w tegorocznym egzaminie gimnazjalnym bardzo wysokie wyniki, zajmując tym samym II miejsce w Zamościu wśród szkół publicznych.

  Wyniki zarówno egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka niemieckiego znacznie przekraczają średnią gminy, powiatu i województwa. Podkreślić należy również, że z cześci matematycznej nasi uczniowie uzyskali najwyższy wynik w mieście.

  Bardzo gratulujemy trzecioklasistom oraz nauczycielom osiągniętego wyniku!

   

   

 • Smok ze Smoczej Jamy


   

  Smok ze Smoczej Jamy
   
   
  Dnia 28.05.2015, dzieci z klasy I E Koła Teatralnego prowadzonego przez Barbarę Cybulską, wystawiły przedstawienie “Smok ze Smoczej Jamy” dla dzieci z Przedszkola Nr 15, dla klas I-III SP Nr 4 oraz dla rodziców.  FOTORELACJA 
   
   
 • Wycieczka do Sandomierza - 2015


   

  Wycieczka do Sandomierza

   

  Dnia 10 czerwca 2015r. klasy III były na wycieczce w Sandomierzu. Uczniowie zwiedzili wiele ciekawych zabytków, płynęli statkiem po Wiśle, podziwiali panoramę Sandomierza z wieży przy Bramie Opatowskiej. Odwiedzili też „ Zbrojownię”, gdzie mogli zobaczyć jak wyglądały stroje z dawnych czasów, zbroje i miecze, a możliwość przymierzenia ich sprawiła im najwięcej radości.

  Z wycieczki uczniowie przywieźli też wiele pamiątek.

  Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. 

  FOTORELACJA

 • DOPISZ PESEL DO LEGITYMACJI


   

  DOPISZ PESEL 

   

  Zbliżają się wakacje i warto sprawdzić, czy legitymacja uczniowska jest kompletna. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej ze stycznia tego roku, musi znaleźć się na niej numer PESEL. Inaczej dokument będzie nieważny i nie uprawnia ucznia do ulgowego biletu w pociągu i komunikacji miejskiej.

   

  Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 grudnia 2014 w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 23) zmieniającym m.in. druki legitymacji szkolnych, które to rozporządzenie  wprowadza m.in. konieczność wpisywania przez szkołę do legitymacji /wydawanych wg dotychczasowych wzorów/ numeru PESEL ucznia.

   

 • Gim Międzynarodowy Festiwal Sportu


  XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu

  FESTIWAL SPORTUFESTIWAL SPORTU 

   

  W dniach 12-14.06.2015 na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz na obiektach zamojskich szkół zorganizowano XXI Międzynarodowy Festiwal Sportu Dzieci i Młodzieży. Organizatorami byli  Zamojskie TKKF przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki i Miasto Zamość. Uczestnikami festiwalu byli w tym roku uczniowie z następujących krajów: Ukrainy, Słowacji, Węgier, Polski. Młodzi sportowcy rywalizowali w następujących konkurencjach: piłka ręczna chłopców, piłka siatkowa dziewcząt, pilka nożna chłopców, badminton dz i chł, lekkoatletyka. Dla najlepszych drużyn i zawodników ufundowano nagrody - puchary, medale i dyplomy.

  Nasza szkoła była licznie reprezentowana przez drużynę siatkarek, piłkarzy nożnych, badmintonistów i lekkoatletów.

 • W Magicznych Ogrodach Janowca


   

  W Magicznych Ogrodach Janowca

   

  11 czerwca 2015 roku  uczniowie klas I a, b, c, d wraz z wychowawcami wyruszyli do Magicznych Ogrodów w Janowcu - baśniowej krainy zamieszkałej przez Wróżki, Krasnoludy, Bulwiaki i Mordole. Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów dzieci rozpoczęły edukacyjną grę terenową z przewodnikiem w Krainie Wróżek Smużek. Wędrując wśród szumiących wodospadów i strumieni , tysięcy pachnących róż odkrywały place zabaw, miejsca odpoczynku i tajemnic. Atrakcją dla uczniów był przejazd kolejką w Kwiatowej Dolinie, zabawy na Robankowej Łące, w Grodzie Krasnoludzkim i Krainie Bulwiaków, a dla najodważniejszych wizyta w groźnym i tajemniczym  Mroczysku. Na zakończenie pobytu dzieci miały okazję poszaleć na smoczym placu zabaw i dmuchańcach. Po całodniowych atrakcjach wróciły do domów zmęczone, ale zadowolone i pełne wrażeń. FOTORELACJA 

 • Oddanie do użytku nowej bieżni!


   

  Oddanie do użytku nowej bieżni!


           19 czerwca odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej bieżni. W tym ważnym dla szkoły wydarzeniu udział wzięło wielu znamienitych gości: Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamościa, Andrzej Zastąpiło - I Zastępca Prezydenta Miasta, Małgorzata Bzówka - Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu, Agnieszka Kowal - Dyrektor Wydziału Oświaty, Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski - Ks. Kan. Tadeusz Czuk, Ks. Prałat Janusz Romańczuk oraz dyrektorzy zamojskich szkół, nauczyciele i uczniowie klas sportowych. 
          Po przemówieniu pani dyrektor oraz zaproszonych gości, została zaprezentowana krótką część artystyczną. Następnie wszyscy udali się na teren kompleksu sportowego,  gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie nowej  bieżni i przecięcie wstęgi. 
          Na zakończenie młodzi lekkoatleci spróbowali swoich sił, biorąc udział w sztafecie, ich zmaganiom towarzyszyło wiele emocji.
          Jeszcze raz dziękujemy  wszystkim tym, dzięki którym dysponujemy jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w naszym mieście.


  Otwarcie bieżni - akademiaOtwarcie bieżni - akademia 

  Otwarcie bieżni - zawodyOtwarcie bieżni - zawody   

 • Zakończenie roku szk. 2014/15


   

  PROGRAM

  Zakończenia roku szkolnego 2014/2015

  w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu

  Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

 • Gim Podsumowanie Konkursu Zagimak


   

  Podsumowanie konkursów matematycznych

  "SZPAK" i "ZAGIMAK"

   

  Final konkursu 3998994Miło nam poinformować, że uczniowie nasze szkoły odnieśli sukces w konkursach matematycznych „SZPAK” i „ZAGIMAK”, organizowanych przez LSCDN w Zamościu pod patronatem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Zamość i PWST w Zamościu. Jako laureaci wzięli udział w uroczystości podsumowania wyników tej rywalizacji, która miała miejsce 17.06.2015 r. w GKO w Zamościu. W uroczystości podsumowania konkursów i wręczenia nagród udział wzięli Prezydent Miasta Zamość p. Andrzej Wnuk i Dyrektor Wydziału Edukacji UM Zamość p. Agnieszka Kowal.

  A oto lista naszych uzdolnionych matematyków, którzy uzyskali tytuł laureata:

 • Warsztaty terapeutyczne


   

  Warsztaty terapeutyczne

   

  W dniu 8 czerwca 2015r. uczniowie klasy II b SP uczestniczyli w warsztatach biblioterapeutycznych pt. ,,Strach boi się odważnych” zorganizowanych w ramach programu ,,Uzależnieni od czytania”.

  Uczniowie wysłuchali opowieści o Zającu Ambrożym, a następnie rozmawiali o tym ,,co to jest strach” i jak go pokonać.

  Podczas zajęć  nauczyli się jak radzić sobie z lękiem. Warsztaty były przeplatane ciekawymi zabawami integracyjnymi i ruchowymi.  ZDJĘCIA 

   

 • Mamy Mistrza!


    

  Mamy Mistrza!

   

  Dnia 21 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu odbył się  XIII Międzyszkolny Konkurs Warcabowy dla uczniów klas III. Nasząszkołę reprezentowały dwie drużyny.

  Drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Nowosad – klasa III c

                                                  Edyta Wszoła       - klasa  III c

  Drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Bekier – klasa III a

                                                  Kamil Stanisławczuk – klasa III c

  Mistrzem Warcabów w kategorii C (chłopców)  został Kamil Stanisławczuk z klasy III c.

  III – miejsce w kategorii D (dziewcząt) zajęła Edyta Wszoła z klasy III c

  III – miejsce w kategorii C (chłopców) zajął Bartłomiej Bekier z klasy III a

                Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy puchary, medale i nagrody.

  Do Turnieju uczniów przygotowywały p. Małgorzata Bakuniak i p. Bożena Kierepa. 

  ZDJĘCIA 

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Rodzina, najwspanialszy zamysł Pana Boga


   

  Nagrody i wyróżnienia

  w XXI Diecezjalnym Konkursie Poetycko - Plastycznym

   

  2 czerwca 2015 roku w kościele o. Franciszkanów w Zamościu, po Mszy św. pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego  odbyło się podsumowanie konkursu poetycko -  plastycznego „Rodzina, najwspanialszy zamysł Pana Boga”. Nagrody  i wyróżnienia otrzymali uczniowie ze szkoły podstawowej. Są to:

  Sonia Jajus  z klasy I d – nagroda, n-l Dorota Skotarska

   

  Zosia Iwaniec z klasy V b – nagroda, n-l Małgorzata Jasek

  Weronika Nowak z klasy V b – nagroda, n-l Małgorzata Jasek

  Patryk Worożbit z klasy V b – nagroda, n-l Małgorzata Jasek 

 • Gim Dzień Języka Polskiego


   

  DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

   

   

  dzie jzyka polskiego 4 20150616 1130018872Dnia 12 czerwca nauczyciele języka polskiego zorganizowali w szkole Dzień Języka Polskiego.

  Turniej Wiedzy o Języku Polskim między klasami pierwszymi prowadziła pani Jolanta Rajch,  między klasami drugimi i trzecimi - pani Anna Grodzka.

  Uczniowie klas I, II i III rywalizowali o zwycięstwo w kilku kategoriach:

  A  Najlepsza inscenizacja dzieła literackiego.

  B  Najlepsza scenografia i kostiumy w inscenizacji dzieła literackiego.

  C  Najlepsza kreacja aktorska w inscenizacji dzieła literackiego.

  D Oryginalny kostium w inscenizacji dzieła literackiego.   

  E  Turniej Wiedzy o Języku Polskim.     

  ZDJĘCIA                                                                            

 • Gim Wycieczka Zakopane 2015


  WYCIECZKA KRAKÓW - OJCÓW - ZAKOPANE

   

  krakow zakopane 2015 2 20150615 1390194762W dniach 8- 10.06.2015 uczniowie gimnazjum z klas II c, a, b, III a i b oraz I a uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce integracyjnej do Ojcowa, Krakowa i Zakopanego. Pierwszego dnia gimnazjaliści zwiedzili Ojcowski Park Narodowy spacerując Doliną Prądnika. W Skale uczniowie mieli okazję  zrobić pamiątkowe zdjęcie przy słynnej Maczudze Herkulesa. W Krakowie uczniowie zwiedzili Bazylikę archikatedralną św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu, Kościół Mariacki, Collegium Maius, Sukiennice i Rynek Główny.

 • Informacja dla rodziców uczniów klasy I oddziału sportowego


  Informacja dla rodziców uczniów klasy I oddziału sportowego

  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu w roku szkolnym 2015/2016:

   

  Proszę zgłaszać się do lekarza rodzinnego po zaświadczenie o następującejtreści:

  „brak przeciwskazań do uczęszczania do oddziału sportowego o profilu gimnastyka”

   

  Zaświadczenie powinno być  wydane przez lekarza w okresie od 17.08. do 28.08.2015r.

  Zaświadczenie należy dostarczyć do sekretariatu szkoły

  w terminie do 28.08.2015r. (piątek)!

 • Ogłoszenie - Podręczniki


   

  OGŁOSZENIE

   

  INFOW związku z wejściem ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 811), począwszy od roku szkolnego 2014/2015, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów uzyskali prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników lub materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

  W roku szkolnym 2015/2016 BEZPŁATNE podręczniki, materiały edukacyjne oraz materiały ćwiczeniowe będą obowiązywać na poziomie:

  Szkoła podstawowa: Klasa I, Klasa II i Klasa IV    Gimnazjum: Klasa I

  REGULAMIN i ZASADY WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW

  dostępny jest na stronie internetowej szkoły w zakładce dokumenty.  /Regulamin

   

  UWAGA! Dostęp do bezpłatnego podręcznika nie dotyczy religii.

   

 • Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015


  I MIEJSCE W KONKURSIE 

  Zachowaj Trzeźwy Umysł

   

  Dnia 28 maja 2015 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu odbył się międzyszkolny konkurs profilaktyczny zorganizowany w ramach 15 edycji ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Zmagania drużyn oceniała 4-osobowa Komisja Konkursowa, którą tworzyli pedagodzy szkolni oraz przedstawiciele policji. W konkursie wzięły udział 3-osobowe reprezentacje 9 zamojskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz z opiekunami. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach. Odpowiadali na pytania dotyczące profilaktyki, odgrywali scenki, rozwiązywali krzyżówki. Ich zadaniem  było także ułożenie fragmentów wiersza o tematyce profilaktycznej. Drużyny uzyskiwały dodatkowe punkty za samodzielne ułożenie hasła. Każda  drużyna zaprezentowała bardzo wysoki poziom  w zakresie wiedzy profilaktycznej.

  Miło nam poinformować, że zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych nasza szkoła zajęła I MIEJSCE.

  Gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy I A: Patryk Greszta, Maksymilian Ziemiński, Michał Tyrka

 • Na Roztocze, na zielony szlak…


   

  "Na Roztocze, na zielony szlak…"

   

   29 maja klasy I e I f z wychowawczyniami panią B. Klassek  i panią 

  E. Seńko udały się na wycieczkę po Roztoczu. Dzieci zwiedziły zagrodę w Guciowie, obejrzały młyn i stawy rybne pstrągów w Bondyrzu, źródlisko w Hutkach oraz ciekawe i zabytkowe miejsca w Krasnobrodzie.

  Wielką atrakcją wycieczki był spacer w Kamieniołomach, wspinaczka na Basztę i  Górę Św. Rocha oraz picie źródlanej wody. Piękne widoki, zdrowe powietrze i urokliwe zakątki Roztocza na długo pozostaną w pamięci młodych turystów. zdjęcia 

   

 • Rajdowe wspomnienia 2015


   

  Rajdowe wspomnienia 

   

  3 czerwca 2015r. już po raz szósty uczniowie szkoły podstawowej wyruszyli na pieszą wędrówkę zorganizowaną z okazji Dnia Patrona Szkoły - Stefana Batorego.

  Podzieleni na trzy grupy wiekowe ruszyliśmy na trasę rajdu.

   

   

 • I Konkurs Wiedzy o Kard. Wyszyńskim


   

  I Konkurs o Patronie Gimnazjum

   

  i konkurs o patronie 3 20150603 2021809272

  Dnia 2 czerwca został rozstrzygnięty I Szkolny Konkurs o życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego"Ten zwycięża kto miłuje".

  Konkurs ten składał się z dwóch etapów. W I etapie trzyosobowe drużyny uczniów z poszczególnych klas rozwiązywały test, natomiast w II etapie odpowiadały ustnie na wylosowane pytania.  W drodze eliminacji organizatorzy konkursu – Małgorzata Jasek, Agnieszka Jedlińska, Anna Klech i Aneta Ścibak -  wyłonili zwycięzców - przedstawicieli klasy 3a.   ZDJĘCIA

   

 • Dzień Ziemi 2015


   

  ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA

   

  dzie ziemi 7 20150603 11764129692 czerwca w naszej szkole odbył się uroczysty  apel z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Święto to jest najważniejszą i najszerzej obchodzonaą inicjatywą na rzecz naszej planety. Zostało ustanowione przez ONZ na pamiątkę konferencji Sztokholmskiej, która odbyła się 5 czerwca 1972r. Aktualnie dzień ten obchodzony jest w ponad 100 krajach świata. Celem uroczystości było zwrócenie szczególnej uwagi na przyrodę oraz jej stan, a także uświadomienie młodzieży, że wszystkie działania człowieka mają ogromny wpływ na otaczające nas środowisko. Przypominanie o  problemach ekologicznych i wskazywanie ich rozwiązań, to główne przesłanie, które zaprezentowali nasi uczniowie - artyści na apelu. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas: IIc gimnazjum, Va szkoły podstawowej oraz chór szkolny. W pokazie "mody ekologicznej" brali udział uczniowie klas: Ia, IIc, IId i VIa.

  Uroczystość przygotowali nauczyciele: Danuta Raczkiewicz i Anna Topolska.  ZDJĘCIA

 • Przedstawienie językowe


   

  LUBIMY UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH

   

  przedstawienie jzykowe 1 20150603 1072639201

   

  W dniu 2 czerwca klasa 2b SP wystąpiła z wiosennym przedstawieniem przygotowanym w językach niemieckim i angielskim. Na widowni zasiedli uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi nauczycielami. Dzieci przedstawiały się, prezentowały wiersze o słoneczku, żabkach, zielonej trawce i intensywnej pracy pszczółek przeplatane wesołymi i rytmicznymi piosenkami. Całe przedstawienie poprowadzili Weronika Iwaniec i Szymon Chadaj. Dzięki ich wstępom do wierszy i piosenek były one zrozumiałe dla wszystkich dzieci.

   

   

 • Dotknąć kawałek nauki


   

   DOTKNĄĆ NAUKI

   

  W dniu 29 maja tego roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, oraz Niewidzialną Wystawę. Była to inicjatywa Andrzeja Magiery z kl. IIIa i pani Aleksandry Luchowskiej-Bartnik. Naszą przygodę z nauką zaczęliśmy od seansu w planetarium, gdzie podziwialiśmy gwiazdozbiory naszego nieba. Interesującym przystankiem był również Teatr Wysokich Napięć. Każdy miał możliwość dotknąć kawałek nauki.  Następnie były ogrody na dachu biblioteki uniwersyteckiej. Miejsce, które wywarło na nas największe wrażenie to Niewidzialna Wystawa.

 • Wprawa zuchów „Śladami Powstania Zamojskiego”


   

  Wyprawa zuchów „Śladami Powstania Zamojskiego”

   

  17 kwietnia 2015 roku zuchy  pod opieką  pani Doroty Skotarskiej uczestniczyły w wyprawie „Śladami Powstania Zamojskiego” zorganizowanej przez Komendę Hufca ZHP Zamość i drużynę harcerską ze Starego Zamościa. Wędrówka przebiegała trasą: Zaboreczno – Wojda. Są to miejscowości, gdzie oddziały partyzanckie stoczyły bitwy w obronie wysiedlanej ludności Zamojszczyzny. Te walki i akcje odwetowe pokazały Niemcom, że nie będzie im tak łatwo dokonać wysiedlenia mieszkańców Zamojszczyzny.

 • Obietnica


   

  Obietnica

   

 • FIZYCZNY CZAR PAR


   

  „FIZYCZNY CZAR PAR”

   

  9 kwietnia 2015 odbyły się w naszej szkole eliminacje do X edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego „Fizyczny Czar Par” 2015. Konkurs ten był adresowany do uczniów klas drugich szkół gimnazjalnych województwa lubelskiego. Organizatorami konkursu byli: Gimnazjum nr 9 im. mjra H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Pracownia Dydaktyki Instytutu Fizyki UMCS i doradca metodyczny nauczycieli fizyki m. Lublin. Do eliminacji szkolnych przystąpiło 7 uczniów. Najlepszi okazali się Szymon Zawada i Agnieszka Kalecińska i to właśnie oni reprazentowali naszą szkołę w kolejnym etapie zmagań  konkursu w Gimnazjum nr 9 im. mjra H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie.

 • Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR


    

  MIĘDZYNARODOWY SUKCES UCZNIÓW

  SZKOŁY PODSTAWOWEJ

   

  Uczniowie szkoły podstawowej odnieśli sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR  pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

   

   

  Wyróżnienia zdobyli następujący uczniowie:

 • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO SP


   

  WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO SP

   

  W dniu  28 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

  Po przeliczeniu głosów władzę w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2015 / 2016 pełnić będzie:

   

  Przewodnicząca – Zofia Iwaniec klasa 5 b

  Zastępca – Bikowska Aleksandra klasa 5a

  Sekretarz – Jakub Kycko 4a

                                                Skarbnik – Oliwia Bojarska 5a

 • Teatrzyk angielski


   

  MALI  AKTORZY  Z  KLASY  II A

    

  Uczniowie klasy II a szkoły podstawowej pod opieką pani Małgorzaty Bakuniak przygotowali teatrzyk w języku angielskim. Była to świetna okazja wykorzystania umiejętności językowych w praktyce. Przedstawienie odbyło się 24 czerwca 2014r. w dwóch odsłonach. Na początek krótka scenka pt.:„Hide and seek” opowiadająca o zabawie i żartach zwierząt w lesie, a następnie występ oparty na motywach znanej bajki „Little Red Ridinghood”. Stroje oraz rekwizyty uczniowie przygotowali z rodzicami.

 • Zakończenie roku szk. 2013/14


   

  FOTORELACJE

  Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

   

  KLASY 1 - 3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

   

  KLASY 6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

   

  KLASY 4 - 5 SP i KLASY 1 - 2 GIM

   

  KLASY 3 GIMNAZJUM

   

   

 • SP uczniowie wyróżniający się


   

   

   

  NAJLEPSI UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ i GIMNAZJUM

   

  W I SEMESTRZE 2018/2019

   

   

  Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu:

   

   


   

   

   

  KLASY IV

   

   

  klasa IV a

   

   

  Zawada Katarzyna - wzorowe 5,09

   

  Przygon Martyna - wzorowe 4,91

   

  Burda Bartosz - wzorowe 4,82

   

  Pieprzowska Wiktoria - wzorowe 4,82

   

  Nowosad Juliusz - bardzo dobre 4,82

   

  Kapuśniak Karolina - wzorowe 4,77

   

  Kaszuba Gabriel - bardzo dobre 4,77

   

   

   

   

  klasa IV b

   

   

  Chwiejczak Karina- bardzo dobre 5,18

   

  Bąk Miłosz – bardzo dobre 5,09

   

  Pesantez Sarmiento Filip- wzorowe 5,09

   

  Wasyluk Emilia – bardzo dobre 5,00

   

  Kwiecińska Milena – bardzo dobre 4,95

   

  Bajwoluk Katarzyna – wzorowe 4,86

   

  Władurska Natalia – wzorowe 4,82

   

   

   

  klasa IV c

   

   

  Ścibak Miłosz - bardzo dobre 5,27

   

  Adamiak Amelia - bardzo dobre 5,09

   

  Drewniak Julia - bardzo dobre 5,00

   

  Krukowska Julia - wzorowe 5,00

   

  Bednarczuk Oliwia - bardzo dobre 4,91

   

  Nowak Mateusz - wzorowe 4,91

   

  Lewczuk Milena - wzorowe 4,82

   

   

   

  klasa IV d

   

   

  Kiecana Karolina - wzorowe 4,91

   

  Błaszczak Maja - wzorowe 4,77

   

   

   

   

  klasa IV e

   

   

  Krupicka Aleksandra - wzorowe 5,36

   

  Siewień Gabriel - wzorowe 5,09

   

  Tuzin Maja - bardzo dobre 5,00

   

  Buchajska Amelia - wzorowe 4,91

   

  Topolski Dawid- wzorowe 4,91

   

  Romańska Kinga - wzorowe 4,82

   

  Wajda Kasandra - bardzo dobre 4,82

   

   

   

   

  klasa IV f

   

   

  Dziuba Maja - wzorowe 5,45

   

  Mizerski Maksymilian - wzorowe 5,45

   

  Hocek Dawid - wzorowe 5,18

   

  Jagiełło Wojciech - wzorowe 5,18

   

  Kitka Natalia - wzorowe 5,18

   

  Gąsior Eliza - wzorowe 5,09

   

  Weber Olga - wzorowe 5,00

   

  Nieścior Zuzanna - wzorowe 4,91

   

  Kołtun Maja - bardzo dobre 4,91

   

  Niedziółka Wiktor - bardzo dobre 4,91

   

  Matwis Julia - wzorowe 4,82

   

  Zamojtel Wiktoria - bardzo dobre 4,82

   

   

   

   

   

  KLASY V

   

   

   

  klasa V a

   

   

  Grabowska Arleta - wzorowe 5,33

   

  Koisz Damian - bardzo dobre 4,83

   

  Seregiet Kamil - bardzo dobre 4,83

   

  Dragan Emma - wzorowe 4,75

   

  Grzybowska Julia - wzorowe 4,75

   

   

   

  klasa V b

   

   

  Jacek Michał - wzorowe 5,42

   

  Szewczuk Julia - wzorowe 4,96

   

  Derkacz Emilia - wzorowe 4,83

   

   

   

  klasa V c

   

   

  Kasperski Karol - wzorowe 5,48

   

  Burda Julia - wzorowe 5,29

   

  Klimkiewicz Julia - wzorowe 5,25

   

  Kaniuk Szymon - wzorowe 5,23

   

  Nowak Mateusz - wzorowe 5,08

   

  Guz Konrad - wzorowe 5,00

   

  Maciejewski Gracjan - wzorowe 4,91

   

  Kozak Zuzanna - wzorowe 4,75

   

   

   

  klasa V d

   

   

  Swatowska Weronika - wzorowe 5,42

   

  Kozak Karolina - wzorowe 4,83

   

  Ostrowska Emilia - wzorowe 5,27

   

   

   

   

   

   

  KLASY VI

   

   

   

  klasa VI a

   

   

  Nosal Kornelia - wzorowe 5,14

   

  Plewa Jakub - wzorowe 4,82

   

   

   

  klasa VI b

   

   

  Iwaniec Weronika - wzorowe 5,64

   

  Bełz Karolina - wzorowe 5,09

   

  Młynarczuk Lena - wzorowe 5,09

   

  Biernacki Krystian - bardzo dobre 4,91

   

  Krukowska Karolina - wzorowe 4,82

   

  Boratyn Wiktoria - wzorowe 4,82

   

  Ożóg Patrycja - wzorowe 4,82

   

   

   

  klasa VI c

   

   

  Bartko Diana - wzorowe 5,36

   

  Puławska Weronika - wzorowe 5,36

   

  Cieślak Weronika - wzorowe 5,36

   

  Zakonek Karolina - wzorowe 5,00

   

  Krupicki Bartłomiej - wzorowe 4,91

   

  Sokołowska Sandra - wzorowe 4,77

   

   

   

   

   

  KLASY VII

   

   

  klasa VII a

   

   

  Swatowska Roksana - wzorowe 5,29

   

  Skorupska Kamila - wzorowe 5,18

   

  Wszoła Edyta - wzorowe 4,93

   

  Sak Zuzanna - wzorowe 4,79

   

  Wajda Oliwia - wzorowe 4,79

   

   

   

  klasa VII b

   

   

  Bartko Dominika - wzorowe 4,86

   

   

   

  klasa VII c

   

   

  Brak uczniów z określoną średnią

   

   

   

   

   

  KLASY VIII

   

   

   

   

  klasa VIII a

   

   

  Brak uczniów z określona średnią

   

   

   

  klasa VIII b

   

   

  Budzyńska Agata - wzorowe 5,14

   

  Łaszkiewicz Alicja - wzorowe 5,14

   

  Kusiak Karolina - wzorowe 4,86

   

   

   

  klasa VIII c

   

   

  Olszewska Anna - wzorowe 4,93

   

  Wdowiak Kacper - wzorowe 4,93

   

   

   

  klasa VIII d

   

   

  Łukasik Marta - wzorowe 5,00

   

   

   

  KLASY GIMNAZJALNE

   

   

   

  klasa III a gimnazjum

   

   

  Szlingiert Filip - wzorowe 5,51

   

  Kmieć Dominika - wzorowe 5,16

   

  Furmańczuk Patryk - wzorowe 5,07

   

  Wójcik Natalia - wzorowe 5,04

   

   

   

  klasa III b gimnazjum

   

   

  Iwaniec Zofia - wzorowe 5,32

   

  Oleszek Bartosz - wzorowe 5,03

   

  Nowak Weronika - wzorowe 4,75

   

   

   

   

   

   
 • Zakończenie roku 2013/2014


   

   

  CZWARTEK 26 czerwca 2014r. 

                   

                         KLASY 6 SP  -  GODZ. 15.30  - aula szkoły

                               KLASY 3 GIM - GODZ. 16.30  - aula szkoły

   


   

                              PIĄTEK 27 czerwca 2014r. 

   

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli

  do udziału we Mszy Świętej.

  GODZ. 8.30  - Kościół MB Królowej Polski

   

  GODZ. 9.45  - aula szkoły KLASY  4-5 SP  

                                          KLASY 1-2 GIM  

   

  GODZ. 11.00  - aula szkoły KLASY  1-3 SP  

   

 • sp kiermasz


        

   

 • sp egzamin na kartę rowerową

   


   

  EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

  Dnia 16.06.2014r. w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego było zaliczenie testu z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Test składał się z 22 pytań. Egzamin teoretyczny zdało 43 uczniów klas IV-V, którzy 16 czerwca przystąpili do części praktycznej. Egzamin praktyczny nadzorowało dwóch funkcjonariuszy Komendy Policji w Zamościu. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością praktyczną- jazdą po miasteczku. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu praktycznego –ukończyli egzami z wynikiem pozytywnym.

  Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie egzaminu teoretycznego i praktycznego były:

  p. Barbara Korona i p. Agnieszka Boratyn

 • Rajdowe wspomnienia

   


   

  RAJDOWE  WSPOMNIENIA

   

  18 czerwca 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu po raz piąty wyruszyli na rajd pieszy zorganizowany z okazji Dnia Patrona Szkoły. W imprezie udział wzięli uczniowie klas I - VI pod opieką  nauczycieli i rodziców.

  Podzieleni na dwie grupy wiekowe wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę. Tym razem wędrowaliśmy przez teren gminy Stary Zamość. Maszerując podziwialiśmy urokliwy krajobraz okolic Wierzby i Wisłowca. Piękna pogoda wprawiała w dobry nastrój i zachęcała do wysiłku.

  ZDJĘCIA

 • SP Rajd Nocny 2014


   

  NOCNE WĘDRÓWKI

   

  W nocy z 14 na 15 czerwca 2014 r, członkowie Koła Turystycznego pod opieką Anny Topolskiej i Agnieszki Hamerskiej uczestniczyli w 57 Rajdzie Nocnym im. Władysławy Podobińskiej Osuchy w Puszczy Solskiej organizowanym przez PTTK Zamość. Trasa wiodła od józefowskich kamieniołomów Babia Dolina do muzem bitwy pod Osuchami. Na mecie na strudzonych piechurów czekało ognisko i konkursy rajdowe. W konkursie na piosenkę partyzancką nagrodę otrzymały Alicja Czyż i Wiktoria Węglińska. W konursie krajoznawczym wzieli udział Patrycja Czujkowska i Michał Tyrka. Wszyscy zmęczeni i zadowoleni wrócili po godzinie trzeciej w nocy do Zamościa.  ZDJĘCIA

 • LAUREACI KONKURSÓW 2013/014


   

  PREZYDENT ZAMOŚCIA MARCIN ZAMOYSKI

  NAGRODZIŁ NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

   

  prezydent zamocia nagrodzi najlepszych uczniow 1 20140618 1367489482Prezydent Marcin Zamoyski spotkał się 16 czerwca w sali Consulatus zamojskiego ratusza z uczniami zamojskich szkół -  laureatami i finalistami konkursów wiedzy oraz olimpiad przedmiotowych. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książek i albumów. Wśród nagrodzonych obecni byli również uczniowie Zespołu Szkół nr 4 wraz z opiekunami i panią dyrektor Jolantą Goryczką.

  ZDJĘCIA

   

 • Gim Wycieczka Piastowskim Szlakiem


   PIASTOWSKIM SZLAKIEM


  wycieczka piastowskim szlakiem 2 20140615 1265622803W dniach 9-11 czerwca grupa gimnazjalistów z klas 2a, 2b, 3a, 1a, 3c, 3b uczestniczyła w wycieczce Piastowskim Szlakiem.  Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać miejsca związane z początkami państwowości polskiej. Zwiedziliśmy m.in. Biskupin, Gniezno i Poznań. Pełni wrażeń i w radosnych humorach powróciliśmy do domu.

  ZDJĘCIA

   

 • Gim Puchar PS


  ZDOBYLIŚMY PUCHAR !!!

   

  mamy puchar 3 20140613 18760765944 czerwca odbyły się już po raz XII zawody z piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Zamościu. Właściwa motywacja całej drużyny, gra na 100% możliwości i udało sie!!!!!!!!! Nasze siatkarki pokonały rywalki z Gim 2 i Gim 5 i puchar przechodni przez rok będzie znowu nasz.

  Wspólnie z zawodniczkami radość dzieliła p.Barbara Gaca, która była opiekunem grupy na zawodach.

   

  ZDJĘCIA   Czytaj więcej...

 • Rajd 2014


   

  ZAPRASZAMY NA WSPÓLNĄ WĘDRÓWKĘ

  18 czerwca 2014r.  

    

  7 2 211Po raz piąty nasza szkoła organizuje rajd pieszy. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału. Jest to okazja do wspólnego świętowania
  Dnia Patrona Szkoły – Stefana Batorego

  Uwieńczeniem wędrówki będą konkursy z nagrodami, gry i zabawy na mecie rajdu. Nie zabraknie też kiełbaski z grilla. Zabierzcie ze sobą dobry humor, wygodne buty, coś od deszczu i komarów!  

                                                                         

  Trasy rajdu: 

  Klasy I - III ok. 5 km  Wierzba - Udrycze

  Klasy IV - VI ok. 7 km  Wisłowiec - Udrycze

  Meta dla wszyskich klas: Udrycze /szkoła podstawowa/

   

  W przypadku  deszczu, rajd nie odbędzie się, zostaną zorganizowane zabawy, konkursy w szkole w godzinach  8.30- 11.30

 • SP Szwecja zdobyta


   

  SZWECJA ZDOBYTA

   

  W środę 28 maja reprezentanci UKS KIKO Zamość wyjechali na największy turniej badmintona w Szwecji "Gothenburg Open 2014". W zawodach brało udział 470 zawodników w 36 kategoriach. Jak podają organizatorzy rozegrano 776 meczów na 29 kortach. Obok reprezentantów Szwecji, Norwegii, Danii i Anglii znaleźli się również nasi badmintoniści: Wiktoria Kasprzak, Aleksandra Laskowska, Natalia Żujewska, Monika Piotrowska, Julia Ziemińska oraz Adam Jagoda i Szymon Adamczuk, którzy byli jedynymi badmintonistami z Polski.

   WIĘCEJ INFORMACJI - SPORTOWY BLOG SP4

 • SP Dziewczyny na złoto


    

  ZŁOTE DZIEWCZYNY

   

   

  Ogromny sukces odniosły zawodniczki UKS KIKO Zamość 
  Wiktoria Kasprzak i Aleksandra Laskowska, które w odbywających się w dniach 23-25.05.2014r. w Głubczycach Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie zajęły I miejsce.

   

  WIĘCEJ INFORMACJI - SPORTOWY BLOG SP4 

 • Dzień Ochrony Środowiska 2014


   

   DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA 

   

   

   

  Apel dla  uczniów klas 1 - 3 szkoły podstawowej.

    

  ZDJĘCIA  

   

   

   Apel dla uczniów klas 4 - 6 szkoły podstawowej
  oraz klas 1 - 3 gimnazjum.

  Dnia 6 czerwca 2014r. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Ochrony Środowiska

  „Dzień Ochrony Środowiska” to okazja do mądrej, ciekawej zabawy, zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę. W szkole włączamy się co roku w działania związane z ochrony środowiska .

 • Gim Dzień Języka Polskiego 2014


   

  DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

   

  dzie jzyka polskiego 10 20140612 15500855774 czerwca 2014 roku w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języka Polskiego. Uczniowie klas I, II i III rywalizowali o zwycięstwo w kilku kategoriach: najlepsza inscenizacja dzieła literackiego (A), najlepsza scenografia i kostiumy w inscenizacji dzieła literackiego (B), najlepsza kreacja aktorska w inscenizacji dzieła literackiego (C), turniej Wiedzy o Języku Polskim (D), oryginalny kostium w inscenizacji dzieła literackiego (E).  

  ZDJĘCIA

 • MiMaK 2014r.


   

  MAMY LAUREATÓW

  W KONKURSIE MATEMATYCZNYM MiMaK

  2014r.

  4 czerwca 2014r. odbył się finał konkursu Milisińskich Matematyczny Konkurs 2013 - 2014 dla uczniów klas III szkół podstawowych.

  Wzięło w nim udział 92 uczniów z powiatu zamojskiego, a wśród nich byli nasi uczniowie:

  Brzozowski Igor - kl. III a

  Burzanowski Maciej - kl. III a

  Łaszkiewicz Alicja - kl. III b

  Wdowiak Kacper - kl. III b

  Budzyńska Agata - kl. III c

  Krzywonos Damian - kl. III c

  Lauratami konkursu zostali - Wdowiak Kacper i Brzozowski Igor. 

  Gratulujemy i jesteśmyz was dumni mali matematycy !!!

 • Gim Mistrzostwa Szkoły w PS 2014


   

  DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

   

   

  mistrzostwa szkoy w siatkowce 2014 5 20140603 16428566992 czerwca z okazji Dnia Dziecka, rozegrano w gimnazjum Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Międzyklasowym rozgrywkom towarzyszył program „Trzymaj Formę”, który ma na celu zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu oraz kształtuje charakter, jednocześnie dając możliwość sportowej rywalizacji.

  W rozgrywkach udział wzięło 15 drużyn - 82 uczniów.       ZDJĘCIA

 • Konkurs recytatorski 2014


   

  KONKURS RECYTATORSKI

  "ŚWIAT DZIECKA"

   

  W dniu 28.05.2014 r. w naszej szkole odbył się VI Konkurs Recytatorski Świat dziecka. Wzięło w nim udział 35 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych:
  4 przedstawicieli grup przedszkolnych Biedronki i Stokrotki, 18 z klas I-III i 13 z klas IV-VI.  

 • SP Spotkanie ze strażakami

   


   

  SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

   

  W dniu 30.05.2014 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego odbyły się spotkania klas I-III z przedstawicielami Straży Pożarnej w Zamościu w ramach projektu "Smok Mądragon daje radę" Dzieci zapoznały się z umundurowaniem Straży Pożarnej i jej zadaniami. Podczas prelekcji prowadzonej przez kpt. Marcina Żulewskiego poznały numer alarmowy,jak zachować się w razie pożaru, oraz wobec innych zagrożeń objętych działaniami ratowniczymi. Uczniowie obejrzeli samochód strażacki i narzędzia, którymi posługują się strażacy podczas akcji. Dzieci z dużym zainteresowaniem i radością wzięły udział w spotkaniu z Państwową Strażą Pożarną jako instytucją strzegącą naszego bezpieczeństwa.  zdjęcia 

   

   

   

 • GIM Zawody LA


   

  ZAWODY REJONOWE W LEKKOATLETYCE

   

  rejon la 2014 3 20140603 196544668616 maja w Hrubieszowie w HOSIR- rze odbyły się rejonowe  zawody SZS w LA- sztafety i konkurencje indywidualne. Zawody na szczeblu rejonowym charakteryzują się tym, że skupiają na stadionie najlepszych zawodników, nie tylko ze swoich szkół, ale z całego rejonu. Dlatego tłumaczy to nieskromnie naszą tam obecność. Rywalizowliśmy z trenującą młodzieżą z Unii Hrubieszów i Klubu SportowegoTomasowia. W sumie wystartowało 17 męskich drużyn z rejonu. Nikogo zapewne nie zdziwi, że chłopcy z Gimnazjum nr4 z Zamościa drużynowo stanęli na podium wygrywając srebro!!!!! Byliśmy wśród  następującej czołówki:

  1 miejsce-Gimnazjum1 z Tomaszowa Lubelskiego

  2 miejsce- Gimnazjum 4 z Zamościa

  3 miejsce- Gimnazjum 2 z Tomaszowa Lubelskiego         ZDJĘCIA

 • Gim Konkurs Interdyscyplinarny


   

  KONKURS INTERDYSCYPLINARNY

   

  DSC 0012aW dniu 30 maja w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Zamościu odbyła się VI edycja Konkursu Interdyscyplinarnego dla uczniów gimnazjum. Uczestnicy mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w dwóch kategoriach przedmiotowych: z zakresu matematyki, fizyki i informatyki, oraz z biologii, chemii i geografii. Łącznie w obu kategoriach udział wzięło 72 uczniów z Gimnazjów w Michalowie, Sitnie, Sułowie, Zamościu i Zwierzyńcu. Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszego gimnazjum wykazali się bardzo szeroką wiedzą i umiejętnościami.

  Laureatem konkursu w Kategorii  matematyka – fizyka – informatyka został Piotr Samborski (3a), tytuł Finalisty w tej kategorii otrzymał Daniel Górnik (3a).

  Tytuł Finalisty w Kategorii: biologia – chemia – geografia otrzymał Michał Misiejuk (3a).

  GRATULUJEMY SUKCESU!

 • SP - VI Konkurs Piosenki Angielskiej


   

  ‘NOISY KIDS’

  VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej 

   

  30 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

  ‘NOISY KIDS’. Swoje umiejętnośc muzyczne i wokalne zaprezentowały następujące osoby:

  Agnieszka Trębowicz i Magdalena Gontarz (SP8) – ‘A little party never killed nobody’ Fergie

  Szymon Bizior (Społeczna SP) – ‘Yellow Submarine’ The Beatles

  Michał Farion (SP4) – ‘Dear Darlin’ Olly Murs

  Mateusz Grajeta (Społeczna SP) – ‘Ordinary Love’ U2

  Julia Poździk (SP8) – ‘Lemon Tree’ Fool’s Garden

  Kamila Świrska (SP4) – ‘Shelter’ Birdy

  Paulina Czugała (SP8) – ‘Lay All Your Love on Me’ Abba

  Zuzanna Tadeusz (SP9) – mix 2 piosenek  'People help the people' Birdy i 'Mercy' Duffy 

  Jury oceniało poziom językowy - artystyczny wykonawców i ogłosiło następujący werdykt:

 • 10 lat Polski w UE


   

  10 LAT POLSKI  W UNII EUROPEJSKIEJ

   

  1 maja 2004r. Polska przystąpiła do Unii Europejskiej.
  Z okazji 10-lecia Polski w UE 29 maja br. w naszej szkole odbył się okolicznościowy apel. Przypomniano historię powstania UE i jej symbole. Filmy dokumentalne przybliżyły postacie "Ojców Europy" - Roberta Schumana (premiera i ministra spraw zagranicznych Francji) i Jeana Moneta (francuskiego dyplomatę) oraz początki Parlamentu Europejskiego, jego uprawnienia i zasady działania. Nawiązano do ostatnich wyborów do PE (25 maja 2014r.) i udziału Polski (51 europosłów na 754 deputowanych).
       Druga część apelu była bilansem korzyści dla Polski wynikających z przynależności do Unii Europejskiej. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli animację, która pokazała, jakie inwestycje i przedsięwzięcia zostały zrealizowane w województwie lubelskim w latach 2004 - 2013 dzięki środkom pochodzącym z UE. Natomiast prezentacja uczennic klasy 3a przypomniała nam, jakie zmiany zaszły w Zamościu w ciągu tych ostatnich 10 lat - również przy wsparciu funduszy unijnych.

 • Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  koniec roku


  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/13

   

  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas VI SP   Zdjęcia  

  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas III Gim       Zdjęcia

  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-III SP        Zdjęcia  

  Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV-V SP i I-II Gim     Zdjęcia

   

   

  Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wesołych i udanych wakacji !!!

  DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU !!!

 • SP rajdowe wspomnienia


   RAJDOWE WSPOMNIENIA

  20 czerwca 2013 roku odbył się III Rajd Szkolny zorganizowany z okazji Dnia Patrona Szkoły.

  W imprezie uczestniczyli uczniowie klas I - VI pod opieką  nauczycieli ze  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu oraz rodziców. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe dojechali autobusami MZK na linię startu rajdu. Wędrówkę pieszą rozpoczęto w Lipsku Polesiu. Jako pierwsi na metę przy Szkole Podstawowej w Skaraszowie dotarli uczniowie klas  IV-VI, a następnie  uczniowie z klas I – III. Tam  na piechurów czekała niespodzianka, przygotowana przez organizatorów  – pieczona kiełbaska  i pyszny soczek. Wszyscy chętni mogli wziąć udział  w różnych zabawach, zawodach i konkursach. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Do zobaczenia na szlaku  za rok! 

 • Gim Projekt gimnazjalny - prezentacje


   DSC06543Prezentacje Projektów Gimnazjalnych

  26 czerwca uczniowie klas drugich gimnazjum mieli możliwość zaprezentowania opracowanych i wykonanych przez poszczególne grupy PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH. Przygotowane prezentacje były bardzo ciekawe i wysoko ocenione przez komisję i widzów, gromko oklaskujących swoich kolegów. Zdjęcia

   

   

   

 • Gim Dzień Europejski


   flagaDZIEŃ EUROPEJSKI

  Dnia 25 czerwca 2013r. w gimnazjum odbył się Dzień Europejski. Został zorganizowany przez uczniów klas drugich w ramach projektu z wiedzy o społeczeństwie. Formami realizacji projektu były plakaty, prezentacje multimedialne oraz charakterystyczne scenki związane z historią, kulturą i obyczajami państw - członków Unii Europejskiej. Wszystkie grupy projektowe stanęły na wysokości zadania. Zobaczcie sami.... Zdjęcia

   

   

 • Gim Mój Bohater

   


   DSC06481Wernisaż zdjęć Kariny z 2a

  24 czerwca 2012 uczniowie z klasy 2a gimnazjum uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy fotograficznej w II LO w Zamościu. Na wystawie podziwialiśmy zdjęcia naszej koleżanki z klasy Kariny Skowron, która wzięła udział w tym projekcie. Wystawa pod tytułem "Mój Bohater i jego historia" była efektem końcowym warsztatów fotograficznych zorganizowanych przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Szwajcarsko-Polski Program Współpracy.

  Zachęcamy Was do obejrzenia wystawy. Zdjęcia

   

 • Zakończenie roku szkolnego - ogłoszenie


  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu

  Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego

  i w Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  odbędzie się w piątek 28 czerwca 2013 roku

  w następującym porządku:

   

  830

  Msza Św. z udziałem Pocztów Sztandarowych w Kościele Matki Bożej Królowej Polski

  Zapraszamy wszystkich uczniów,

  rodziców i nauczycieli

  do udziału we Mszy Św.

  945  –    

  uroczyste zakończenie – aula szkoły

  dla kl. IV-V szkoły podstawowej,

  dla I-II gimnazjum

  1100 –    

  uroczyste zakończenie – aula szkoły

  dla kl. I-III szkoły podstawowej


   

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  KLAS SZÓSTYCH 

  Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  dla klas szóstych szkoły podstawowej:

  odbędzie się we czwartek 27 czerwca 2013 roku

  o godz. 1630  – aula szkoły

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli


   

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  KLAS TRZECICH GIMNAZJUM

  Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

  dla klas trzecich gimnazjum:

  odbędzie się we czwartek 27 czerwca 2013 roku

  o godz. 1800  – aula szkoły

  Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli

 • Informacja - Wakacje już są

   


   

   

   

    

 • SP Gromada zuchowa - Chrońmy ziemię

   


   Zuchy z 14 GZ ,,Leśne Skrzaty”

  są miłośnikami przyrody

  Kochamy las- kochamy przyrodę!

  Wszystkim nam łatwo- o leśną przygodę

  Kochamy zwierzęta- kochamy las!

  Leśna przygoda już woła nas!

   

  Na ostatniej zbiórce 24 czerwca br. ,,Leśne Skrzaty” podsumowały całoroczną działalność. Wzięły udział w wakacyjnej grze,  układały dla  przyjaciół  rady dotyczące bezpiecznego i udanego wypoczynku. Kolejną atrakcją, w której wzięły udział, był Turniej Wiedzy Przyrodniczej. Zuchy rozwiązywały krzyżówki, rebusy  i szyfry. Posadziły również na terenie w pobliżu szkoły drzewko – sosenkę. Pielęgnowane przez zuchy będzie ozdobą otoczenia. Następnie  w  gromadzie  wesoło śpiewały piosenki i świetnie bawiły się wykorzystując chustę animacyjną.  Zabawa była udana.  Drużynowa Dorota Skotarska  na podsumowanie  spotkania wręczyła dyplomy i znaczki sprawności ,,Przyrodnik”, ,,Przyrodniczka”.

  Zuchy wkrótce wyruszą na wakacyjną leśną przygodę. Życzymy słonecznych wakacji.

  Spotkamy się we wrześniu!

  Czuj, czuj, czuwaj!

 • Gim Mistrzostwa Dwójek Siatkarskich

   


   1112Mistrzostwa Szkoły Dwójek Siatkarskich

  22 czerwca odbyyły się w Gimnazjum Otwarte Mistrzostwa Szkoły Dwójek Siatkarskich. Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy "Skorpion".

  Po bardzo wyrównanej walce siatkarzy tytuł MISTRZA SZKOŁY otrzymała dwójka w składzie: Aneta Głąb (2a) i Karol Tytoń (2c). Gratulujemy!!!!   Zdjęcia

 • SP Gromada Zuchowa - nowa sprawność

   


  2012-09-28-055Nowa sprawność Gromady Zuchowej

  3 czerwca zuchy z 14 GZ „Leśne Skrzaty” zdobyły sprawność „Przewodnika po Zamościu" . ,,Leśne Skrzaty” wzięły udział w IX Turnieju ,,Zuch z legendą za pan brat”, którego organizatorami były 141 GZ ,,Słoneczne Promyki” z SP Nr 10 w Zamościu oraz KH ZHP. Motyw przewodni imprezy stanowiły legendy związane z naszym miastem i okolicami.   Zdjęcia

 • SP Szkolne Koło Teatralne - zakończenie zajęć teatralnych


  ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ TEATRALNYCH

   Dnia 14 czerwca 2013 roku odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia szkolnego koła teatralnego. Mali aktorzy otrzymali dyplomy i podziękowania za całoroczną pracę.

  Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!!! Miłych i słonecznych wakacji.

 • Informacja - Kiermasz książek

   


   kODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQf02 1s orig 1UWAGA! KIERMASZ KSIĄŻEK !

   Dnia 27.06.2013 (czwartek) w godz. 8-12 odbędzie się kiermasz używanych podręczników szkolnych dla wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. 

   szkoła podstawowa    - aula

  gimnazjum              - korytarz gimnazjum

  Serdecznie zapraszamy!!

   

 • sp Pielgrzymka drugoklasistów

   


  PIELGRZYMKA

  uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej 

  Na zakończenie Białego Tygodnia po Komunii Świętej udaliśmy się 22 maja na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy. Ojciec Bernardyn opowiedział nam o historii sanktuarium i cudach, jakie mają tu miejsce. Ksiądz Bogdan Łoś odprawił mszę świętą w kościele na górze. Następnie piliśmy wodę ze źródełka przy „Kapliczce na wodzie”. Na zakończenie rodzice przygotowali kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek. Pełni wrażeń i umocnieni duchowo wróciliśmy do szkoły. 

 • SP Wycieczka Ginące zawody

   


  SZLAKIEM GINĄCYCH ZAWODÓW

   11 czerwca 2013r. uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu byli na wycieczce. Zwiedzili Skansen Wsi Lubelskiej w Lublinie i zobaczyli kuźnię najsłynniejszego kowala lubelszczyzny p. Romana Czernieca w Wojciechowie. Bliżej poznali dawne życie ludzi – ich zajęcia, zwyczaje, tradycje i obrzędy. Wzbogaciło to ich wiedzę o regionie i jego mieszkańcach. 

   

 • Gim Rajd Nocny PTTK


  56RAJD NOCNY PTTK
  Ponad 90 uczniów naszej szkoły (z gimnazjum i szkoły podstawowej) brało udział w 56 Rajdzie Nocnym im. Władysławy Podobińskiej organizowanym przez PTTK O/Zamość. Rajd odbył się nocą w dniach 15/16 czerwca. Szlakami turystycznymi po Roztoczu Środkowym przeszliśmy pieszo 8 km trasą Tereszpol Jurdyga - Wysoka Góra - Górecko Stare. Na mecie rajdu przy ognisku spotkało się ponad 400 uczniów z różnych szkół, z którymi milo spędziliśmy czas. Kolejny rajd już we wrześniu - oczywiście weźmiemy w nim udział :)  Zdjęcia

   

   

 • Gim Wycieczka w Tatry

   


  DSC06120WYCIECZKA W GÓRY

  W dniach 11-13 czerwca grupa gimnazjalistów z klas 1a, 2a, 2b, 2c, 2d i 3c wypoczywała na wycieczce w Tatrach i Pieninach. Bardzo miło spędziliśmy czas na wspólnych wędrówkach po górach i dolinach. Szkoda, że wycieczka była taka krótka i już dzisiaj tęsknimy za górami. Relację fotograficzną z wycieczki możecie obejrzeć klikając na link zdjęcia 

   

   

   

 • SP Wycieczka - Kolorowe Ranczo

   


  KOLOROWE RANCZO

  Dnia 7 czerwca 2013roku uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej odwiedzili „Kolorowe Ranczo” w miejscowości Łabunie Reforma. Uczniowie podczas zajęć edukacyjnych dowiedzieli się jak dawniej w domowych warunkach wyrabiano chleb, ciasto, masło, jak uprawiano ekologiczny ogród. Mieli też okazję pobawić się z małymi zwierzętami mieszkającymi w gospodarstwie. Uczestniczyli również w zabawach ruchowych i grach sportowych. Wszyscy świetnie się bawili, wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni! 

   

 • Wykaz podręczników szkolnych - klasy gimnazjum rok szkolny 2013/2014


  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

  KLASY GIMNAZJUM

  rok szkolny 2013/2014

   

 • Wykaz podręczników szkolnych- klasy szkoły podstawowej rok szkolny 2013/2014


  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

  KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  rok szkolny 2013/2014

   

 • SP Informacja - konkurs bezpieczne wakacje

   


  KONKURS "BEZPIECZNE WAKACJE"

  Martyna Mazurek uczennica klasy VB zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie informatycznym „Bezpieczne wakacje” zorganizowanym przez ZS nr 5 w Zamościu. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 13 czerwca 2013r w Zespole Szkół Nr 5 w Zamościu.

  Naszemu laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Informacje - Matematyczne Mistrzostwa Polski

   


  Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży

  W matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży wzięło udział 22 uczniów szkoły podstawowej i 23 uczniów gimnazjum.

  Pięciu uczniów zostało nagrodzonych:

  Szkoła Podstawowa:

  Greszta Patryk  (5c)            - zajął 1 miejsce w województwie, 2 miejsce w kraju

  Gimnazjum:

  Bekier Jakub (1a)                 - zajął 1 miejsce w województwie, 4 miejsce w kraju

  Denkiewicz Szymon (1a)       - zajął 3 miejsce w województwie, 45 miejsce w kraju

  Samborski Piotr (2a)           - zajął 3 miejsce w województwie, 10 miejsce w kraju

  Karwowski Bartłomiej (3b)  - zajął 2 miejsce w województwie, 23 miejsce w kraju

  Gratulacje!!!

   

 • Gim Dzień Ochrony Środowiska

   


   chronimy-natureDZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA

  Dnia 06 czerwca 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, który jest okazją do mądrej, ciekawej zabawy i zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska, a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę.

  W szkole włączamy się co roku w działania związane z ochroną środowiska i organizacją obchodów „Dnia Ziemi” i „Ochrony Środowiska”.   Zdjęcia

 • Gim Dzień Języka Polskiego

   


  MakeThumbnailDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO W GIMNAZJUM

  7 czerwca 2013 roku w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języka Polskiego. Uczniowie klas I, II i III rywalizowały o zwycięstwo w kilku kategoriach:

  A  Najlepsza inscenizacja dzieła literackiego.

  B  Najlepsza scenografia i kostiumy w inscenizacji dzieła literackiego.

  C  Najlepsza kreacja aktorska w inscenizacji dzieła literackiego.

  D  Turniej Wiedzy o Języku Polskim.

  Podsumowanie konkursu w poszczególnych poziomach klas:

   

 • sp Informacja - rajd szkolny z okazji Dnia Patrona

   


   7 2 211ZAPRASZAMY NA PIESZĄ WĘDRÓWKĘ

   

  PROGRAM RAJDU

  Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu

  Uczestnicy: uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej

  • Zbiórka uczestników rajdu 20.06.2013 r. (czwartek) o godz. 845    ( na boisku przy wejściu bocznym)

   Wyjazd o godz. 900 – planowany powrót ok.1345

 • Gim Szkolny Klub Wolontariusza - Kawiarnia Opowieści

  1


   KAWIARNIA OPOWIEŚCI
  Uczniowie z klas drugich gimnazjum pod opieką p. Łukasza Bryknera uczestniczyli w kolejnej "Kawiarni Opowieści" organizowanej w Zamojskim Centrum Wolontariatu w ramach projektu "Wciąż potrzebni" (polsko-niemieckie partnerstwo dla polepszenia jakości życia mieszkańców Zamojszczyzny poszkodowanych przez III Rzeszę).  Gościem Kawiarni była pani Maria Marchwiana, Rosjanka z Homla, która na robotach w Niemczech poznała swojego męża - Polaka i od 1945 roku mieszka w Polsce. Swoje wspomnienia, zarówno te tragiczne jak i szczęśliwe opowiedziała piękną polszczyzną ze wschodnim akcentem. Mimo swojego wieku (89 lat) pani Maria czuje się młodo, ma doskonałą pamięć i obiecała naszym uczniom nie jedno takie spotkanie.  Zdjęcia

   

 • SP Informacja - wyniki testów 2012/13


  ckeWYNIKI TESTÓW SZÓSTOKLASISTÓW

  27 maja 2013r. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie ogłosiła wyniki testów szóstoklasistów.

  Szkoła Podstawowa nr 4 w Zamościu znów znalazła się w czołówce. Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysoki wynik z egzaminu -27,3 pkt.

  średni wynik miasta Zamość to               - 26,40 pkt. 

  średni wynik w województwie lubelskim24,00 pkt.

  a średni wynik w Polsce                          – 24,03 pkt

   

   

 • sp Informacja - konkurs informatyczny

  imagesCAKKTXP4


  Wyniki Konkursu Myszk@

   Patryk Kościk uczeń naszej szkoły został laureatem IX Regionalnego Konkursu Informatycznego Myszk@ dla uczniów szkół podstawowych. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 17 czerwca 2013roku o godz. 1200 w sali konferencyjnej LSCDN. Naszemu laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Gim PRIMUS INTER PARES

  UCZNIOWIE GIMNAZJUM

  z najwyższą średnią ocen

  w roku szkolnym 2011/2012

  kliknij ...

 • Światowy Dzień Ochrony Środowiska

  ŚWIATOWY DZIE?? OCHRONY ŚRODOWISKA
  W NASZYM GIMNAZJUM

  W dniu 5czerwca w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Uczennice klasy IIIb i IIId przygotowały prezentacje na temat możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii i ich znaczenia dla ochrony środowiska. Odbył się również pokaz modeli urządzeń zasilanych  energią słońca, wiatru, wody oraz biomasy. W dalszej części imprezy odbył się turniej wiedzy o ochronie środowiska, w którym wzięły udział 3- osobowe zespoły z klas II i III. Najwięcej emocji dostarczyła konkurencja sprawnościowa, polegająca na dotarciu samochodzikiem zasilanym na światło do mety. Również pozostałe, zabawne konkurencje, jak świecenie na czas ekologicznym wiatraczkiem i lanie wody na koło wodne spotkały się z wielkim zainteresowaniem uczniów.  Więcej           Zdjęcia  

   

 • "Wędrówki z piórem"

  Rozstrzygnięcie IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Wędrówki z piórem"

  pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza dr inż. Janusza Pęcherza

  11 maja 2012 roku komisja konkursowa rozstrzygnęła IV Ogólnopolski Konkurs Literacki "Wędrówki z piórem". Nadesłano 25 prac z zakresu prozy i 14 z zakresu poezji. Biorąc pod uwagę kryteria zawarte w regulaminie konkursu, komisja przyznała w kategorii prozy II miejsce Aleksandrze Szram - uczennicy klasy 1 b. (opiekun p. Joanna Kosz).

 • Turniej PS chłopców

  TURNIEJ PI??KI SIATKOWEJ

  4 czerwca w Gimnazjum nr 2 w Zamościu odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Prezesa UKS "Olimp", na którym reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce. W skład drużyny weszli następujący uczniowie: Michał ??apiuk, Paweł Lepianka, Jakub Zarębski, Mateusz Baran, Jakub Mosorzewski, Ernest Grela, Barłomiej Wydmański, Szymon Hałasa, Dominik Gąska, Karol Tytoń i  Michał Gielecki. Zawodnicy otrzymali medale, puchar oraz dyplom. Walka siatkarska była na wysokim poziomie, za co należą się gratulacje naszym siatkarzom.

 • MATEMATYCZNE SUKCESY

  SUKCESY NASZYCH MATEMATYKÓW

  Znamy już wyniki Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży zorganizowanych w ramach projektu "Matematyka Innego Wymiaru". Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia logicznego wśród wszystkich uczniów w różnych kategoriach wiekowych. W naszym gimnazjum do mistrzostw stanęli uczniowie z klas pierwszych (8 osób), drugich (10 osób) i trzecich (6 osób). Najlepszy wynik i nagrodę w konkursie zdobył Jakub Wujec (1a), który zajął 12 miejsce w kraju i 3 w województwie. Na pochwałę zasługują też uczniowie Piotr Samborski (1a) - 23 m-ce w kraju i Krzysztof Lipiec (2b)  40 m-ce w kraju.

  Krzysztof Lipiec został także finalistą Konkursu Interdyscyplinarnego zorganizowanego przez II LO w Zamościu, w którym trzeba było wykazać się wiedzą z matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Uczniów do konkursów przygotowała pani Danuta Margol.

 • Dzień Języka Polskiego

  DZIE?? J??ZYKA POLSKIEGO

  Od kilku lat w naszym gimnazjum organizowany jest Dzień Języka Polskiego.  W tym roku odbył się 1 czerwca. Pierwszym zadaniem dla poszczególnych klas była inscenizacja wybranego fragmentu dowolnej lektury omawianej w gimnazjum. Uczniowie klas trzecich, którzy już trzeci rok z rzędu przygotowywali opracowanie sceniczne fragmentu utworu literackiego, pokusili się o współczesną parafrazę dramatów. Mogliśmy więc m. in. zobaczyć Balladynę i Alinę zbierające pyrki, a nie maliny, natomiast słynna scena dyktowania listu przez Cześnika rozegrała się w siłowni, gdzie Raptusiewicz zaprezentował się jako typowy, nieokrzesany i porywczy osiłek. Po obejrzeniu wszystkich występów jury przydzieliło nagrody i wyróżnienia.  więcej...   Zdjęcia

 • Dzień Motoryzacji

  DZIEŃ MOTORYZACJI

  1 czerwca grupa chłopców z klasy 3c wybrała się na DZIEŃ MOTORYZACJI zorganizowany przez ZSP nr 2 w Zamosciu (Mechanik). Mogli oglądać quady, gokardy, motocykle i pojazdy zabytkowe. Ponadto prezentowane były tuningowane pojazdy uczniów i absolwentów. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć jazdę samochodem na symulatorze, ale największym hitem była jazda samochodem po torze przeszkód. Utrudnieniem była jazda ze specjalnym urządzeniem na masce samochodu, w którym znajdowała się piłka. Chwila nieuwagi i piłka spadała na ziemię. Kilku chłopców przeszło próbę pomyślnie. Można się było sprawdzić też i w innych konkurencjach. Karol Matej zajął pierwsze, a Piotrek Sokołowski trzecie miejsce w rzucaniu lotkami do tarczy.

  Było super!   zdjęcia 

 • Cliconmaniak 3

  Rozstrzygnięcie konkursu Cliconmaniak

  Kasia została laureatką!

  Katarzyna Kryszczuk, uczennica klasy IIIa naszego gimnazjum została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC w kategorii Click On 3. W dniu 14 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu w sali Consulatus zamojskiego ratusza. Kasia otrzymała dyplom oraz nagrody ufundowane przez wydawcę. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Zabłocka. Serdecznie gratulujemy laureatce!

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  WYBORY DO SĄMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  W poniedziałek 13 czerwca zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto skład nowego samorządu:

  • Przewodnicząca SU - ANETA PU??AWSKA -131 głosów,
  • Z-ca przewodniczącej - Ada Poterucha - 43 głosy,
  • Sekretarz  - Jakub Lipiec - 33 głosy,
  • Protokolant - Katarzyna Michalczyk - 15 głosów.
 • Wyniki egzaminu gimnazjalnego

   

  ZNAMY JUŻ WYNIKI

  EGZAMINU GIMNAZJALNEGO !

   

  CZWÓRKA NAJLEPSZA W ZAMOŚCIU !

  Uczniowie naszego gimnazjum uzyskali najlepsze wyniki z egzaminu gimnazjalnego wśród szkół publicznych w Zamościu.

  Z części humanistycznej średnia wyniku dla naszej szkoły wynosi 30,1 pkt

  Z części matematyczno-przyrodniczej uzyskaliśmy średni wynik 24,2 pkt

  Z języka angielskiego uczniowie osiągnęli wynik 29,7 pkt

   

  Uczniom i nauczycielom gratulujemy !!!!


  Średni wynik ( H +MP) w naszym gimnazjum - 54,3 pkt

  Średni wynik dla miasta Zamościa - 51,3 pkt

  Średni wynik w powiecie zamojskim - 47,58 pkt

  Średni wynik w województwie lubelskim - 50,13 pkt

 • Turniej Międzyosiedlowy

  IV Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno ? Sportowe dla Mieszkańców Miasta Zamościa

  12.06.2011 roku uczniowie z naszego gimnazjum reprezentowali osiedla im. Jana Zamoyskiego w bardzo wielu konkurencjach sportowych w ramach igrzysk osiedlowych. Wystartowało 43 uczniów z klas 1-2-3 rywalizując niejednokrotnie ze starszymi koleżankami i kolegami, reprezentantami dziewięciu zespołów osiedlowych. W każdej z konkurencji nasi sportowcy zajęli bardzo dobre miejsca.

  WYNIKI:

  -         piłka nożna kobiet ? II miejsce

            Angelika Czerniakowska, Karolina Główka, Natalia Burdzy, Magdalena Greszta, Jolanta Jasińska, Marta Potocka

  -         koszykówka mężczyzn ? II miejsce

            Stańkowski Paweł, Mosorzewski Michał, Boczkowski Marcin

  -         piłka siatkowa kobiet ? II miejsce

           Agnieszka Hołys, Magda Droździel, Aleksandra Fałaga, Karolina Serafin, Aneta Zubiak

  -         rzut do kosza kobiet (celność) ? I miejsce Natalia Burdzy, II miejsce ? Magdalena Greszta, III miejsce ? Roksana Proć

  -         rzut lotką do tarczy dziewcząt ? I miejsce Ewelina Konior, II miejsce ? Grażyna Tołoczko, III miejsce ? Agata Malinowska

  -         rzut lotką do tarczy chłopców ? I miejsce ? Jakub Nadra, II miejsce ? Jakub Mosorzewski, III miejsce ? Mateusz Kiciński

  -         skok w dal z miejsca dziewcząt ? II miejsce Karolina Huk

  -         biegi przełajowe dziewcząt 600 m ? IV miejsce Joanna Wołoch

  -         biegi przełajowe chłopców 600 m ? IV miejsce Mateusz Baran

  Organizatorzy zapewnili uczestnikom słodycze, napoje chłodzące i lody. Najlepsi zawodnicy stanęli na podium zdobywając medale. Zawodom towarzyszyły występy zespołów, pokazy sprawnościowe, konkursy plastyczne i inne atrakcje.

  Opiekunem grupy sportowców na igrzyskach była pani Barbara Gaca.

 • Igrzyska Międzyosiedlowe

  IV Międzyosiedlowe Igrzyska Rekreacyjno - Sportowe dla Mieszkańców Miasta Zamościa
  więcej...          

  Zdjęcia

 • Turniej Piłki Koszykowej Chłopców

  TURNIEJ PI??KI KOSZYKOWEJ CH??OPCÓW

  Dnia 8.06.2011 r. odbył się Turniej Piłki Koszykowej Chłopców zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 w Zamościu. Uczestnikami turnieju były drużyny z Gim 2, Gim 3 i Gim 4. Wszystkie zespoły miały okazję rozegrać ze sobą mecze wg zasady fair play. Zwycięzcami turnieju zostali koszykarze z Gim 3 w Zamościu. Nasi uczniowie zdobyli drugie miejsce, a drużyna Gim 2, jak przystało na dobrego gospodarza zajęła trzecie miejsce.

  Skład drużyny: Hałasa Marcin, Czerwiński Kacper, Boczkowski Marcin, Stanikowski Paweł, Mosorzewski Michał, Mosorzewski Jakub, Radwański Igor. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali bransoletki i smycze z logo ?Zachowaj trzeźwy umysł?, dyplomy oraz puchary. Opiekunem grupy koszykarzy była p. Barbara Gaca.

 • II Rajd Śladami Prymasa

  II RAJD ŚLADAMI KARD. STEFANA WYSZY??SKIEGO

  Kozłówka 2011

   

  Zdjęcia

 • DZIE?? J??ZYKA POLSKIEGO

  DZIE?? J??ZYKA POLSKIEGO

  7 czerwca w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języka Polskiego stanowiący zwieńczenie Tygodnia Języka Polskiego. więcej...

  Zdjęcia

 • Dwójki Siatkarskie - Mistrzostwa Szkoły

  Mistrzostwa Szkoły Dwójek Siatkarskich Dziewcząt

  27 maja 20111 r. odbyły się zawody Dwójek Siatkarskich Dziewcząt, w których wystartowało 7 drużyn z klas  I-II-III. Zawodniczki grały systemem "każdy z każdym". Skład zwycięskich drużyn przedstawia się następująco: Agnieszka Hołys i Magda Droździel - złote medalistki, Jolanta Jasińska i Natalia Burdzy - srebrne medalistki, Aleksandra Fałaga i Katarzyna Kryszczuk - brązowe medalistki.  Kolejne miejsca zajęły dwójki: Karolina Główka i Marta Potocka, Aleksandra Szewczuk i Karolina Serafin, Marlena Ożga i Angelika Czerniakowska, Katarzyna Sowa i Sandra Magdziak.  Gratulujemy wszystkim siatkarkom startującym w zawodach i życzymy dalszych sukcesów.

  Organizatorem zawodów, sędzią głównym oraz sponsorem nagród była p. Barbara Gaca.

  Zdjęcia

 • Sukcesy uczniów Zamość

  SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  27.05.2011r. odbyło się podsumowanie konkursów międzyszkolnych organizowanych przez Gimnazjum nr 2. W tym roku odnotowaliśmy duże sukcesy. I tak laureatami Konkursu ,,Spotkanie z mitologią? zostali: Karolina Chwiejczak (I miejsce) i Karolina Bartosiewicz (II miejsce) oraz wyróżnienie otrzymał Piotr Pilip. Wszyscy są uczniami pani Anny Grodzkiej. Wyróżnienie otrzymała także Magda Rdest - uczennica pani Joanny Kosz. Tytuł laureata i bardzo wysokie III miejsce zdobył również Przemek Maluha w Konkursie ,,Spotkanie z Biblią? (uczeń pani Anny Grodzkiej). Gratulujemy osiągnięć naszym trzecioklasistom i życzymy dalszych sukcesów w liceum.

 • Podsumowanie konk kurator

  PODSUMOWANIE KONKURSÓW KURATORYJNYCH

  Dnia 26.05.2011r. w auli im. Kardynała Stefan Wyszyńskiego na KUL -u odbyło się podsumowanie konkursów kuratoryjnych, które odbyły się w roku szkolnym 20010/2011. Laureaci otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe książki. Aneta Sokołowska ? uczennica naszego gimnazjum została laureatką Konkursu Polonistycznego. Do konkursu przygotowała ją pani Anna Grodzka. Po oficjalnych uroczystościach można było  zrobić  pamiątkowe zdjęcie na dziedzińcu uczelni pod pomnikiem Jana Pawła II oraz Kardynała St. Wyszyńskiego.

 • Wydarzenia w szkole

  ZAKO??CZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010 / 2011
  21 czerwca o 18.30 na auli szkolnej zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele, aby pożegnać kończących gimnazjum trzecioklasistów. Pani dyrektor Jolanta Goryczka wygłosiła krótkie przemówienie podsumowujące ostatni rok szkolny. Klasa 3a pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Grodzkiej przygotowała zabawne skecze przedstawiające szkolne perypetie gimnazjalistów. Po części artystycznej przyszedł czas na uhonorowanie listami gratulacyjnymi, dyplomami, nagrodami i statuetkami wyróżniających się w nauce i sporcie uczniów. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy aktywnie pracowali na rzecz szkoły w minionych trzech latach. Na koniec uczniowie rozeszli się do sal po świadectwa. W niejednym oku zakręciła się łezka przy pożegnaniu z wychowawcą i kolegami z ławy szkolnej.
  22 czerwca zakończył się rok szkolny dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie z najlepszymi wynikami odebrali z rąk pani dyrektor nagrody książkowe. Tego dnia miało miejsce również ogłoszenie wyników całorocznych konkursów: Językowej Ligi Klas oraz konkursu na najładniejszy wystrój sali lekcyjnej. W obu konkursach pierwsze miejsce zdobyła klasa 2d. Gratulujemy!
   
  TYDZIE?? J??ZYKA POLSKIEGO 
  7 czerwca w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języka Polskiego stanowiący zwieńczenie Tygodnia Języka Polskiego. Uczniowie klas I, a następnie II rywalizowały o zwycięstwo w kilku kategoriach: najlepsza inscenizacja dzieła literackiego, najlepsza scenografia w inscenizacji dzieła literackiego, najciekawsza charakteryzacja w inscenizacji dzieła literackiego, najlepsza kreacja aktorska w inscenizacji dzieła literackiego, Turniej Wiedzy o Języku Polskim.  W inscenizacji fragmentu dzieła literackiego wyróżniły się II klasy. Komisja konkursowa nagrodziła dyplomami klasę II d w czterech pierwszych ww. kategoriach. Zespół reprezentujący klasę przygotował spektakl na wysokim poziomie. Warto wymienić jej głównych autorów. Scenariusz napisały Aneta Puławska i Agnieszka Pierzchała. W przedstawieniu wystąpili:   Aneta Puławska, Agnieszka Pierzchała, Agata Malinowska, Paweł Duda, Radosław Kozłowski, Wojciech Józefiak i Patryk Kawka. Nagrodę za najlepszą kreację aktorską otrzymała Aneta Puławska.  Trzeba również docenić klasę II c i II a, które wywarły bardzo dobre wrażenie artystyczne. W kategorii Turniej Wiedzy o Języku Polskim wyniki kształtują się następująco:
  KLASY I - I miejce kl. Ib, II miejsce kl. Ia, III miejsce kl. Ic
  KLASy II - I miejsce kl. IIc, II miejsce kl. IIa, III miejsce kl. IIb, IV miejsce kl. IId
  Klasa II c powtórzyła sukces ? drugi raz z rzędu okazała się najlepsza. W zeszłym roku również wygrała rywalizację z innymi drugimi klasami. Niemal do końca turnieju klasa II a, II b i II c miały jednakową liczbę punktów. O wygranej klasy II c zadecydowało ostatnie zadanie w tzw. dogrywce.
  Przykładowe zadania do wykonania, z którymi zmierzyli się reprezentanci klas:
   1. Zadanie na czas zatytułowane ?Upoetycznić otoczenie? - 4 minuty. Do rzeczownika ?dziennik? dopiszcie: epitet, porównanie, wyraz dźwiękonaśladowczy, ożywienie, uosobienie, metaforę.
  2. W zdaniu Była sobie ryba piła, która ciągle wodę piła, a jej ulubionym narzędziem była piła, jak zorientowaliście się, są wyrazy, które piszemy tak samo, ale znaczą co innego. To homonimy. Każdy zespół ma za zadanie dopisać do podanych wyrazów 2 różne znaczenia: II a - Granat, II b - Mina, II c - Bal, II d - Drogi.
  W tym czasie, kiedy zespoły opracowywały pisemne zadania, wybrani dwaj uczniowie zadawali pytania publiczności. Każda dobra odpowiedź nagradzana była cukierkiem. Dzień Języka Polskiego odbył się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie biorący udział w rywalizacji wykazali się dużym zaangażowaniem, a publiczność z zainteresowaniem śledziła występ swoich koleżanek i kolegów. W tym dniu zostali również nagrodzeni zwycięzcy Konkursu Literackiego, który zapowiedziany był kilka miesięcy temu:
  I miejsce ? Dawid Budzyński, II miejsce ? Daria Laskowska, III miejsce ? Katarzyna Kryszczuk, Wyróżnienie ? Edyta Tołoczko
  Turniej Wiedzy o Języku Polskim między klasami pierwszymi prowadziła pani Anna Grodzka, natomiast między klasami drugimi pani Jolanta Rajch.
   
  BITWA NA KLASY G-factor
  3 czerwca, w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja szkolnej ?Bitwy na głosy? o bardzo nietypowej nazwie ?Bitwa na klasy!?. Zgodnie z zasadami oryginalnej wersji konkursu zostali wytypowani mentorzy, którzy dzielnie pomagali swoim podopiecznym przygotować się do występu. Byli to: pani Joanna Kosz ? opiekunka humanistów - Pawła Obszyńskiego (1b) oraz duetu Roksany Proć i Ady Kupiec (3a), pani Barbara Gaca ? opiekunka sportowców - zespół w składzie: Karolina Kot (3d), Patryk Kawka (2d), Michał Witkowski (1b) oraz Aleksander Marzec (2c), pani Jolanta Kornas ? opiekunka matematyków - Magdaleny Oleszczuk (2c) i duetu Krzysztofa Zabłockiego oraz Bartka Kubińskiego (2a) oraz pani Sylwia Bryl ? opiekunka lingwistów, czyli dwóch zespołów w składach: Mateusz Ożga (3a), Beniamin Sobowicz (3b) i Kamil Nowak (3c) oraz Szczepan Swatowski (2b) i Karol Matej (2c). W jury zasiadły: dyrektor szkoły ? pani Jolanta Goryczka, pani Agnieszka Jedlińska jako specjalistka w zakresie wymowy, pani Anna Klech w roli stróża wyższych wartości estetycznych utworów, Aneta Puławska jako specjalistka w dziedzinie wokalu oraz Katarzyna Rawska ? przedstawicielka samorządu uczniowskiego. O dekoracje, oprawę muzyczną i wsparcie duchowe dla wykonawców zadbała pani Małgorzata Hrycyk.
  Repertuar uczestników był wyjątkowo różnorodny, od pięknych ballad przez ?gitarowe? utwory i rockowe brzmienia po biesiadne piosenki i popowe hity. Wielki entuzjazm wśród uczniów wywołały ?Cztery osiemnastki? w wykonaniu duetu Szczepan & Karol oraz hit ?Justyny? ?Baby? w wykonaniu Mateusza i Kamila. Nie zabrakło również popisów kulinarnych jak piosenka ?Bigos?wykonana przez Pawła, która opowiada o tym, jak bardzo lubi bigos na laurowym liściu, kiełbasie i boczku gotowany przez jego ukochaną. Chwil wzruszenia dostarczyły Magda Oleszczuk, Roksana Proć i Ada Kupiec, które swoim wokalem poruszyły nie tylko jury, ale również publiczność. Wielkim zaskoczeniem był występ grupy pani Gacy, który zaprezentował scenkę poświęconą polskiemu futbolowi. Wyróżniły ich różnorodne zdolności członków grupy: ?Różowa pantera? na skrzypcach zagrana przez Karolinę -? ?Kota?, beatbox Michała ?Witka? oraz nieodkryte dotąd talenty wokalne Patryka Kawki i Aleksandra Marca, a także taniec w wykonaniu mentorek!? Zdjęcia, które wykonała Iwona Piasecka, możecie obejrzeć w galerii.??? ?Zdjęcia?
   
   
  WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO
  W dniach 30.05 ? 01, 06.2011r.odbyła się wycieczka do Zakopanego i Krakowa, w której uczestniczyło 47 uczniów z klas: 3a, 3c, 1a oraz 3d. Wyruszyliśmy po godzinie 4. Mimo tak wczesnej pory zarówno młodzież, jak i opiekunowie przybyli punktualnie. Niestety, spóźnił się kierowca, który pomylił szkoły. Jednak po tym nieco niefortunnym początku, wszystko ułożyło się pomyślnie. Na miejsce dotarliśmy przed godziną 13. Po zakwaterowaniu i dorobieniu ułamanego kluczyka do stacyjki autokaru (ach, ten kierowca), wyruszyliśmy realizować program wycieczki. I tak na początek wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Szymaszkową. Po półgodzinnym spacerze po Gubałówce i obejrzeniu panoramy gór i Zakopanego, zjechaliśmy do centrum. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie zabytkowej części stolicy Tatr: cmentarza Na Pęksowym Brzysku, zabytkowego, drewnianego kościoła i kaplicy w Jaszczurówce, którą zaprojektował Stanisław Witkiewicz. Niewątpliwą atrakcją było obejrzenie skoczni. Niestety, Adama Małysza tam nie spotkaliśmy.
  Następnego dnia wyruszyliśmy nad Morskie Oko. Nasz przewodnik widać docenił kondycję ludzi z wyżyn, czyli nas i narzucił zawrotne tempo. Goniliśmy za nim, wylewając siódme poty. Po dotarciu nad Morskie Oko, grupa podzieliła się. Część została opalać się nad brzegiem stawu, a część, ta bardziej ambitna, która nie chciała poprzestać na szlifowaniu asfaltu, udała się nad Czarny Staw. Z relacji uczestników tej wyprawy wiadomo, że ich udziałem stały się wspaniałe przeżycia: dla niektórych było to pokonanie własnych słabości w postaci lęku wysokości, dla innych podziwianie piękna pejzażu: widzianego z góry Morskiego Oka, otoczenia Czarnego Stawu charakterystycznego dla Tatr Wysokich oraz majestatycznych Rysów. Późnym popołudniem uczniowie mieli okazję pospacerować po Krupówkach i zakupić drobne pamiątki. Zwieńczeniem dnia była dyskoteka.
  Trzeci dzień przeznaczony został na zwiedzanie Krakowa. I tak wyruszyliśmy na Wawel, a tam udało się nam zakupić bilety do komnat reprezentacyjnych na zamku. Potem zwiedziliśmy Katedrę, dzwon Zygmunta , groby królewskie oraz kryptę, w której spoczywa para prezydencka. Oczywiście nie mogło się obyć bez zwiedzania Rynku z kościołem Mariackim i Sukiennicami. Po zjedzeniu obiadu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tym razem nasz kierowca okazał się niezastąpiony, gdyż w niecałe sześć godzin dowiózł nas do Zamościa. Młodzież, choć nieco zmęczona, powróciła z bagażem niezapomnianych wrażeń, ponieważ wielu uczestników wycieczki po raz pierwszy znalazło się w Tatrach i po raz pierwszy zwiedzało Kraków. Opiekunowie także są usatysfakcjonowani i pełni uznania dla uczniów za punktualność, zdyscyplinowanie i brak narzekań na wielogodzinne chodzenie.
   
 • II Zlot Szkół Prymasowskich

  ?Bądźcie jak orły szybujące w przyszłość Ojczyzny?,

  czyli II Ogólnopolski Zlot Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  28.05.2011r. w Warszawie uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w II Zlocie Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość odbyła się w związku z 30-stą rocznicą śmierci i zbliżającą się 110 rocznicą urodzin patrona szkoły.   Więcej...  Zdjęcia


 • Wycieczka Zakopane

  WYCIECZKA W TATRY

  W dniach 30 maja - 1 czerwca uczniowie z klas 1a, 3a i 3c wypoczywali na wycieczce w Tatrach.

  Relacja z wyjazdu...   Zdjęcia....

 • Bitwa na klasy

  BITWA NA KLASY

  3 czerwca, w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja szkolnej ?Bitwy na głosy? o bardzo nietypowej nazwie ?Bitwa na klasy!?

  Więcej...Zdjęcia...

 • Piłka plażowa Krasnobród

  Piłka siatkowa plażowa ? Krasnobród 11-13 maja 2011

  Żeńska reprezentacja szkoły walczyła o tytuł najlepszej drużyny i klubu wraz z koleżankami z Gimnazjum nr 2 w Zamościu, Gimnazjum w Krasnobrodzie i Grabowcu. Już po raz czwarty nasze drużyny zagrały na tego typu zawodach, mając za sprzymierzeńców słońce, wodę i piasek pod stopami. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz zabrali do domu miłe wspomnienia i bagaż sportowych doświadczeń.

  Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Główka (1c), Marta Potocka (1a), Katarzyna Michalczyk (2d), Agata Malinowska (2d), Patrycja Mazur (2a), Agnieszka Hołys (3d), Jolanta Jasińska (1b), Aleksandra Szewczuk (3d), Karolina Serafin (3d), Magdalena Greszta (1a)             Zdjęcia...

MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony