Filtr
 • Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym - DO.


   

  III miejsce w Kata Indywidualnym V Kyu 

   

  W dniach 21.10-22.10 2017r w Lublinie odbyły się zawody Piąty Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym - DO. Uczennica klasy sportowej  IV a  Wiktoria Wikira wzięła udział w zawodach i zajęła III miejsce w Kata Indywidualnym V Kyu w Kategorii 10-11 lat.

  Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 • ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - 26.10.2017


   

  ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

   

      W  czwartek 26 października grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do siedziby Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu przy ul. Piłsudskiego 65. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych (szkół średnich) w zakresie kształcenia zawodowego. Mogli zobaczyli pracownie praktycznej nauki zawodu, takie jak:gastronomiczna, fryzjerska, instalacji elektrycznych,cukierniczo-piekarnicz, hotelarska, ogólnobudowlana, obróbki drewna. Moglismy poczuc się jak uczniowie szkoły średniej - technikum klas gastronomicznych. Wypiekalismy różnego rodzaju ciasta i oczywiscie degustowaliśmy je. Wielu z nas odkryło w sobie talenty kulinarne. Opiekunem grupy był szkolny doradca zawodowy p.Małgorzata Jasek.

 • ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - 25.10.2017


   

  ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

   

      W środę 25 października grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą do siedziby Centrum Kształcenia Praktycznego w Zamościu przy ul. Szczebrzeskiej 41. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych (szkół średnich) w zakresie kształcenia zawodowego. Mogli zobaczyli pracownie praktycznej nauki zawodu, takie jak: samochodowa, elektroniki i elektryki samochodowej, obróbkI mechanicznej i ręcznej metali, połączeń nierozłącznych, maszyn i urzadeń elektrycznych, mechatroniczną. CKP sąsiaduje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (potocznie nazywanym MECHANIK). Wstąpiliśmy tam aby zobaczyć pracownie gastronomiczną. Ponadto uczestnicy wycieczki mogli wypróbować swoje umiejetności w komuterowym symulatorze jazdy. Opiekunem grupy był szkolny doradca zawodowy p.Małgorzata Jasek.

 • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - 2017


   

           ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

   

  17 października 2017r. o godz. 17:00 odbyło się uroczyste Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych. W tym ważnym dla pierwszoklasistów dniu uczestniczyli rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – pan Sławomir Zawiślak oraz pan Jarosław Sachajko, Wiceprezydent Miasta Zamość – pani Magdalena Dołgan, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość - pani Agnieszka Kowal, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta – pan Marek Kudela, ks. Prałat Janusz Romańczuk, Proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu – ks. Tadeusz Czuk, Przewodniczący Rady Rodziców - pan Sebastian Plewa oraz Dyrekcja szkoły – pani Ewa Lorenz, pani Ewa Niedabylska i pani Bożena Kukiełka.

 • Pamięci ks. Popiełuszki


   

  PAMIĘCI KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI

   

  otwarcie ronda 7 20171022 1789171053Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości nadania nazwy dla nowego ronda w naszym mieście u zbiegu ulic Gminnej i Hrubieszowskiej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Zamościa oraz Poczty Sztandarowe zamojskich szkół i instytucji. 

  ZDJĘCIA

  LINK - czytaj więcej

 • Rajd PTTK Pieczony Ziemniak


   

  48 Rajd PTTK "Pieczony Ziemniak"

   

  rajd 3 20171022 1847100369W sobotę 21 października, członkowie Koła Turystycznego z klas 4c, 4d, 5a, 6b, 6c, 7b i 2b gimnazjum, pod opieką nauczycieli: Anny Topolskiej, Łukasza Bryknera i Małgorzaty Hrycyk uczestniczyli w 48 Rajdzie „Pieczony Ziemniak” zorganizowanym przez Oddział PTTKw Zamościu. Piechurzy rozpoczęli swą wędrówkę w lesie Łabunie – Polanówka. Maszerowali 7 km po dywanie z opadłych liści, podziwiają uroki jesiennego krajobrazu. Po ponad trzech godzinach wędrówki wszyscy strudzeni dotarli do mety rajdu w Majdanie Ruszowskim, gdzie czekało na nich ognisko. Po krótkim odpoczynku zaproszono uczestników do udziału w konkursach: krajoznawczym, bukiet jesieni, rzeźba w ziemniaku i sprawnościowym. W międzyczasie pałaszowano wygrzebane z gorącego popiołu ziemniaki i pieczone kiełbaski. Niektórzy korzystali z pobliskiego placu zabaw. Uczestnicy konkursów otrzymali upominki a wszyscy biorący udział w imprezie, okolicznościowe znaczki rajdowe. Kilkanaście minut po 14, amatorzy pieczonych ziemniaków opuścili gościnny Majdan Ruszowski. (A.T.)

  FOTORELACJA

  czytaj więcej na stronie  zamosc.pttk.pl/rajdy

 • Uczniowie w koszarach


   

  DZIEŃ OTWARTY KOSZAR

   

  dzie otwarty w koszarach 1 20171022 1060031808W dniu 13.10.2017 uczniowie klas IVd Szkoły Podstawowej i 2b Gimnazjum pod opieką wychowawców Łukasza Bryknera i Małgorzaty Hrycyk odbyli interesującą wycieczkę do koszar. Tam czekały na nas same atrakcje. Żołnierze z zamojskiej jednostki oprowadzali i pokazywali nam sprzęty bojowe. Wszystkie dokładnie wypróbowaliśmy. Przeszliśmy też szkolenie strzeleckie pod czujnym okiem i opieką wyszkolonych żołnierzy. Bawiliśmy się fantastycznie !!! Dziękujemy zamojskiej jednostce za super wrażenia, przepyszną ciepłą herbatkę i najlepszą na świecie grochówkę. (Ł.B.)

  ZDJĘCIA

 • Dzień Otwartej Szkoły - październik 2017


   

  W czwartek 26 października 2017 r.

  odbędzie się

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

   

   

 • Warsztaty językowe w Londynie 2017


   

  WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE.

                        

  warsztaty jzykowe w londynie 8 20171018 1859826788W październiku (7-10 X) uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyjechać na tygodniową wycieczkę edukacyjną do Londynu. Podróż odbyła się autokarem, promem  i choć trwała wiele godzin naprawdę było warto. Wspólnie z naszą młodzieżą pojechali uczniowie z innych szkół zamojskich. Uczniowie mieszkali w dzielnicy Greenwich, zakwaterowani u rodzin brytyjskich dzięki czemu mieli możliwość poznania innych kultur, religii, smaków kulinarnych i komunikacji tylko w języku angielskim.

  Program wycieczki był bardzo bogaty i ciekawy dla wszystkich uczestników. Po Londynie poruszaliśmy się autokarem, pieszo, pociągami i doubledeckere^em. Było to niezwykłą szansą spotkania Londyńczyków / Brytyjczyków w ich codziennym życiu, okazją do porozmawiania z nimi po angielsku.

 • Podsumowanie


   

  Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego

  Szkół Miasta Zamość

  za  rok szkolny 2016/2017

   

  wspozawodnictwo sportowe gala 1 20171017 126740587417 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu odbyło się uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Zamość za ubiegły rok szkolny. Gospodarz i Dyrektor SP nr 9  pan Jerzy Kolano powitał przedstawicieli władz miasta panią Agnieszkę Kowal, pana Michała Kowalika oraz wszystkich zaproszonych gości. Zaprezentowano  rys historyczny powstania szkoły, jej przeobrażeń po dzień dzisiejszy oraz liczne sukcesy sportowe, którymi szkoła może się szczycić.

  Częśc główną uroczystości poprowadził pan Jerzy Prokop - Prezes Szkolnego Związku Sportowego w Zamościu. Nagrodzone zostały szkoły podstawowe, gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Przedstawiciele tych szkół odebrali pamiątkowe statuetki, pisemne gratulacje od Prezydenta Miasta Zamościa pana Andrzeja Wnuka oraz nagrody finansowe. (B.G.)

   

 • Dzień Edukacji Narodowej - Akademia 13.10.2017


   

   Dzień Edukacji Narodowej

  W piątek, 13 października uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęły serdeczne życzenia
  i podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły. Były laurki, kwiaty
  i słowa pełne ciepła, serdeczności i refleksji. Specjalnie na tę okazję uczniowie przygotowali pokaz mody nauczycielskiej.

   

 • Ze złością na pewno sobie poradzę

   


   

  Ze złością na pewno sobie poradzę

  W dniu 12 października w Filii Bibliotecznej nr 1 w Zamościu  odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne pt „Ze złością na pewno sobie poradzę” w ramach projektu „Rozczytane miasto. W warsztatach uczestniczyli uczniowie kl. II A z wych. Renatą Kowarz. Celem spotkania było rozwijanie umiejętności przezwyciężania złości, zrozumienie uczucia złości, poznanie sposobów na rozładowanie złości i złych emocji oraz budowanie pozytywnych relacji w grupie rówieśniczej. Do przeprowadzenia zajęć wykorzystano tekst literacki pt. „Gruba Zuza, czyli jak sobie radzić ze złością” E. Zoller zawarty w książce „Teraz twoja kolej! Opowiadania na temat przemocy w szkole”.

 • Dzień Edukacji Narodowej 2017


   

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

   

  życzymy Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom Szkoły

  wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego,

  aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

  imagesCANB40TN

 • MŁODZIEŻ SZKOŁY NA SPOTKANIU Z AMBASADOREM USA W ZAMOŚCIU


   

  MŁODZIEŻ SZKOŁY NA SPOTKANIU

  Z AMBASADOREM USA W ZAMOŚCIU 

   

  Piątek, piąteczek, piątunio… Ostatni weekend września 2017 rozpoczęliśmy z  ambasadorem USA Paulem W. Jonesem. Społeczność szkolną reprezentowali Karina Kozak i Michał Trojak z kl. 7B, którzy pod opieką pani dyrektor Ewy Lorenz wyruszyli ze szkoły na rowerową przejażdżkę z ambasadorem. Trasa  prowadziła od Rynku Solnego przez Rynek Wielki, staromiejską ulicę Hugona Kołłątaja i Akademicką do granic miasta.

   

 • Bezpieczna szkoła


   

  Bezpieczna szkoła.
  Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne
  w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów

  https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl

   

 • Warsztaty językowe w Londynie


   

  Warsztaty Językowe w Londynie

   

  wycieczka do londynu 2 20171008 2026487555

   

  Grupa uczniów z naszej szkoły wyjechała wraz z opiekunami na warsztaty językowe do Londynu. Uczniowie bezpiecznie dotarli na miejsce i przesyłają wszystkim serdeczne pozdrowienia. Dziś zwiedzali Londyn i poznawali swoich angielskich gospodarzy, u których spędzą najbliży tydzień. Po powrocie dostarczą nam dokładną relację z wyjazdu.

   

   

   

 • Debata


   

  DEBATA „NIC O NAS BEZ NAS”

   

  debata su 1 20171008 168649416227 września 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego, przedstawicieli klas IV – VII, II, III gimnazjum z panią Dyrektor, z Rzecznikiem Praw Ucznia oraz opiekunami samorządów uczniowskich. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu szkolnym w dobie wprowadzanej reformy oświaty. Uczniowie przygotowali  wiele ciekawych, interesujących pytań, dotyczących różnych dziedzin szkolnego życia. Pani Dyrektor starała się wyczerpująco odpowiadać na pytania uczniów. Debata spodobała się zarówno uczniom, jak i pani Dyrektor. Planowane są kolejne debaty.         

     

  FOTORELACJA

 • Gim wyboru SU - 2017


  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  GIMNAZJUM

   

  4 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone kampanią wyborczą.
  przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Mateusz Krupa
  - zastępcą – Wiktoria Tyszko
  - sekretarzem – Patryk Furmańczuk

   

  Gratulujemy nowemu samorządowi i mamy nadzieję, że będzie dobrze spełniał swoje obowiązki.

 • Gim VIII Rajd Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego


   

  VIII Rajd Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego

   

     5 października uczniowie gimnazjum uczestniczyli w VIII Rajdzie Śladami Patrona Szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tradycyjnie rajd zorganizowany został w miejsce związane z działalnością duszpasterską patrona naszej szkoły. W tym roku wybraliśmy się do miejsca, w którym podczas II wojny światowej ukrywał się ks. Stefan Wyszyński - do Żułowa.

 • Dzień Patrona 2017


   

  Święto Patrona Szkoły

  Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

   2 pażdziernika nasze gimnazjum świętowało 12 rocznicę nadania imienia szkole. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie została zaprezentowana część artystyczna przygotowana przez uczniów klas 3a, 2a i 2b pod kierunkiem pani Joanny Kosz. W czasie montażu słowno - muzycznego została przypomnana sylwetka patrona szkoły - Kardynała Stefana Wyszyńskiego, naważniejsze momenty z jego życia, złote myśli oraz wartości, które cenił najbardziej: patriotyzm oraz wolność i godność człowieka. Oprawę muzyczną przygotowała pani Agnieszka Hamerska wraz z chórem szkolnym.

  Za pamięć o patronie i za wspólną modlitwę o jego szybką beatyfikację podziekowała pani wicedyrektor Ewa Niedabylska.

  Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości szkolnej.

 • Dzień Chłopaka 2017


   

  DZIEŃ CHŁOPAKA

   

  dzie chopaka 1 20171001 1966301656Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:

   

  - Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,
  - Ciastek - tylko tych najsłodszych,
  - Samochodów - tylko tych najszybszych,
  - Zabaw - tylko najweselszych,
  - Przygód - tylko najciekawszych,
  ... i butów - takich, co najlżejsze,
  w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!

  ZDJĘCIA