Filtr
 • Jasełka - 2017


   

  Jasełka 

   

 • Szewczyk Dratewka - 2017


   

  Szewczyk Dratewka

   

   

         13 grudnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola Nr 12 i 15 w Zamościu. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. “Szewczyk Dratewka” przygotowane przez uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego prowadzonego przez Barbarę Cybulską. Przedstawienie obejrzeli również uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. (BC)

   

   FOTORELACJA 

 • Wigilijne spotkania dla rodziców i uczniów klas I-III


   

  Wigilijne spotkania

   

   

  Wigilijne spotkania dla rodziców i uczniów klas I-III przygotowała:

  klasa IIa wraz z wychowawczynią, panią Renatą Kowarz,

  - klasa IIIc wraz z wychowawczynią, panią Bożeną Kierepa,

  klasa IIId wraz z wychowawczynią, panią Marzeną Mazur.

   

   FOTORELACJA 

   

   

 • Orszak Trzech Króli w Zamościu - 2017


   

   IV Orszak Trzech Króli 

   

  Wielkimi krokami zbliża się w Zamościu IV Orszak Trzech Króli. Przygotowania trwają. Nasza szkoła po raz kolejny aktywnie włączyła się w przygotowania do jego organizacji. Zapraszamy do zapoznania się z programem oraz do aktywnego w nim udziału.  Spotkajmy się razem 6 stycznia 2018 r.

 • Magia Świąt


   

   Magia Świąt
  Konkurs Grafiki Komputerowej na Kartkę Bożonarodzeniową

  Uczniowie klas 4-7 wykonywali samodzielnie kartki o tematyce bożonarodzeniowej w programie graficznym Paint. Zapraszamy do obejrzenia prac. 

 • ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SAL - grudzień 2017


   

  ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SAL
  wyniki konkursu

   

                  Samorząd Uczniowski gimnazjum zorganizował konkurs na „Zimowy i Świąteczny wystrój sal”. Podsumowanie konkursu odbyło się  15 grudnia.  Komisja w składzie: pani Aneta Trajda, Wiktoria Tyszko, Mateusz Krupa, Patryk Furmańczuk oraz opiekun SU pani Marta Pakos po ocenie wystroju w poszczególnych salach postanowiła: 

   

  1.Podziękować wszystkim uczniom za zaangażowanie

  2. Pogratulować kreatywności

  3. Poprosić, aby w przyszłości do dekoracji sal były wykorzystywane własne materiały

  4. Przyznać nagrodę za najpiękniej udekorowaną salę klasie III B Gim - sala 110

  W nagrodę uczniowie klasy III B Gim

  otrzymują 1 dzień bez pytania -  3 stycznia 2018 r. (MP)

   


   

 • Konkurs wiedzy o świętach


  Konkurs Wiedzy o Świętach

  w Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych

   

  Znalezione obrazy dla zapytania święta bożego narodzenia gify animowane18 grudnia został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Świętach w Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych. Uczniowie gimnazjum mieli okazję wykazac się swoją wiedzą na temat obchodzenia różnych świąt, m.in. Bożego Narodzenia, Dnia św. Marcina, Święta Dziękczynienia, karnawału, urodzin królowej angielskiej. Miejsca na podium zajęły uczennice z klasy 2b gimnazjum: I m-ce Zofia Iwaniec, II m-ce Weronika Nowak i III m-ce Judyta Grabowska, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki wręczone podczas Jasełek Bożonarodzeniowych. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. (A.J.)

   

 • Życzenia Świąteczne 2017

  yczenia 2018 a

 • Biała Szkoła 2017/2018

   


   

  Pozdrowienia z Białej Szkoły

   

  biaa szkoa 6 20171218 1554051483W niedzielę 17 grudnia grupa uczniów z klas sportowych 5a, 6a i 7a, wyjechała wraz z opiekunami na Białą Szkołę. Dzis otrzymaliśmy od nich pozdrowienia ze stoku na Kaniówce, gdzie pilnie trenują narciarstwo zjazdowe. Pogoda i humory dopisują. Na załączonych zdjęciach można podziwiać przygotowania do pierwszych zjazdów. Życzymy im miłego wypoczynku i mnóstwa świeżego śniegu.

   ZDJĘCIA

  Sportowy Blog SP4 - pn,    Blog SP4 - wt,     Blog SP4 - śr.

   Nowe wiadomości z Białej szkoły: 

 • Mikołajkowy Turniej Badmintona 2017


   

  Świetlicowy Turniej Mikołajkowy

  w Badmintona 2017


  turniej mikoajkowy 2 20171217 1278408197Dnia 14.12.2017 r odbył się TURNIEJ MIKOŁAJKOWY w BADMINTONA, w którym udział wzięli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej oraz dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną. Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i z wielkim zaangażowaniem przystępowali do kolejnych pojedynków badmintonowych. Turniej Mikołąjkowy w Badmintona został zorganizowany w ramach realizacij projektu edukacyjnego uczniów gimnazjum. Organizatorami były dziewczęta z klasy 2a - Klaudia Zwolak, Oliwia Bojarska, Natalia Wójcik, Dominika Kmieć, Martyna Korniewska i Emilia Mazurek. Ostateczne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

   

 • Lekkoatletyka z Mikołajem 01.12.2017


   

  Lekkoatletyka z Mikołajem

   

  W dniu 01.12.2017 odbył się event sportowy w sali gimnastycznej SP4 pod hasłem Lekkoatletyka dla każdego z Mikołajem. Klasy 3a wychowawca p.Dorota Skotarska, 3b wychowawca p.Małgorzata Bakuniak, 3d wychowawca p.Marzena Mazur, 3e wychowawca p. Dorota Małys rywalizowały ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych:sztafeta sprinterska, sprintersko-slalomowa, sprintersko- płotkarska, skoki dodawane z miejsca, rzut piłką lekarską 1 kg. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3e. Zwycięska drużyna otrzymała medale a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy Wszystkim  serdecznie gratulujemy. (JK)

   ZDJĘCIA 

 • Konkurs - Kartka Świąteczna


   

  Podsumowanie Konkursu na Kartkę Świąteczną

  z życzeniami w języku angielskim i niemieckim

   

  konkurs - kartka witeczna 5 20171214 1443146608Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, jak co roku z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną z życzeniami w języku obcym. Wpłynęło wiele pięknych, oryginalnych prac, spośród których komisja konkursowa wyróżniła następujących autorów:

  - Mateusz Krupa ucz. kl. III b - j. angielski i j. niemiecki

  - Paulina Mazurek ucz. kl. II b – j. angielski

  - Jakub Smolak ucz. kl. III a – j. niemiecki

  - Patryk Kiełbiński ucz. kl. IV d – j. angielski

  - Maja Budzyńska – ucz. kl. IV c – j. angielski

  - Natalia Sokołowska – ucz. kl. IV a – j. angielski

  - Natalia Leśniak – ucz. kl. VII c - j. niemiecki i j. angielski

  - Aleksandra Borecka ucz. kl. III b – j. angielski

  Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie. 

   

  ZDJĘCIA

 • Polacy - Rodakom 2017


   

   

  W sobotę 09.12.2017 r. przy ul. Magnoliowej 8 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji akcji "Polacy-Rodakom". Po poświęceniu paczek i podziękowaniu przez Senatora RP Stanisława Gogacza, nastąpiło przekazanie paczek konsulowi Ukrainy. Po wspólnym śpiewaniu kolęd i dzieleniu się opłatkiem miało miejsce wspólnie przenoszenie paczek do samochodów, którymi w tym dniu i następnym mogły przekroczyć granice. Organizatorem całej akcji był Senator RP Stanisław Gogacz. Opiekunem akcji w SP4 była Maria Kuraszkiewicz. (MK)

 • Mikołajkowe Zawody Pływackie - 2017


   

  Mikołajkowe Zawody Pływackie

   

  Mikołajkowe Zawody Pływackie

  arrow Mikołajkowe Zawody Pływackie 

 • Mikołajkowy Turniej Jedynek Siatkarskich


   

  Mikołajkowy Turniej

  Jedynek Siatkarskich

   

  Klasa sportowa III a w niezwykły sposób świętowała dzień szóstego grudnia, czyli popularne mikołajki. Wszyscy uczniowie tej klasy wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Jedynek Siatkarskich. W milej atmosferze, przy dźwiękach świątecznych przebojów zawodnicy rozegrali siedem rund za każdy razem losując innego przeciwnika. Za wygrany mecz otrzymywali 3 punkty, za remis 2 za przegrany 1.

  Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Najlepiej zaprezentowali się w kategorii chłopców Maciek Sędłak i Miłosz Szmydki I miejsce, II miejsce – Jakub Mandziuk, III miejsce zajął Bartek Burda. W kategorii dziewcząt wygrała Zuzia Borowiec, II miejsce – Emilia Kmieć, III miejsce Martyna Przygon.

  Nagrody fair play otrzymali Bartek Babicki i Klaudia Szczepańska.

  W uroczystej dekoracji medalami i dyplomami wzięła udział pani wicedyrektor Bożena Kukiełka. Do turnieju uczniów przygotowały panie B.Korona i A.Waśko.  

   ZDJĘCIA 

   

 • ROZRADUJMY DZIECIĘCE SERDUSZKA


   

  PODSUMOWANIE AKCJI

  „ROZRADUJMY DZIECIĘCE SERDUSZKA”

   

       5 grudnia 2017 roku w Bursie Szkolnej Nr 2 w Zamościu odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej „Rozradujmy dziecięce serduszka”. Akcja była współorganizowana ze społecznością II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu oraz  wychowankami Bursy Szkolnej Nr 2 w Zamościu. Młodzież z bursy zaprezentowała przedstawienie pt. „O Rybaku i Złotej Rybce”. Dziewczynki z klasy III a z naszej szkoły zaprezentowały układy gimnastyczno-taneczne, zaś uczniowie II LO zaprezentowali układ akrobatyczny. Na koniec Mikołaj wszystkim wręczył prezenty.

   

 • Dzień otwartej Szkoły - grudzień 2017


   

   

  W czwartek 14 grudnia 2017 r.

  odbędzie się

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

   

 • Gala Wolontariatu 2017


   

  GALA WOLONTARIATU

   

  gala wolontariatu 8 20171209 1912912823W dniu 5 grudnia w Osiedlowym Domu Kultury OKRĄGLAK odbyła się  Jubileuszowa Gala z okazji 15 – lecia Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Najaktywniejsza wolontariuszka  z naszej szkoły – Wiktoria Węglińska z kl. 3 b gimnazjum została wyróżniona i  nagrodzona przez Prezydenta Miasta Zamość. Nasz Szkolny Klub Wolontariusza został nagrodzony za plakat z okazji 15 – lecia działalności Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Wolontariusze naszej szkoły pomagali w organizacji całego przedsięwzięcia. Witaliśmy przybyłych gości, wśród których byli: p. Magdalena Dołgan – Zastępca Prezydenta Miasta, p. Agnieszka Kowal – Dyrektor Wydziału Oświaty, p. Krzysztof Rusztyn – Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, p. Małgorzata Żołyńska – Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, dyrektorzy zamojskich szkół oraz przedstawiciele instytucji wspierających działania wolontariatu na terenie naszego miasta i regionu. Był to jeden z ważniejszych i najmilszych dni – 5 grudnia – Międzynarodowy Dzień WolontariuszaDziękujemy, że dane nam jest pomagać :)  Opiekę nad Wolontariuszami pełnili koordynatorzy Szkolnego Klubu Wolontariusza – p. Łukasz Brykner i p. Małgorzata Hrycyk. (M.H.)

  ZDJĘCIA

   

 • Mikołajkowe Potyczki


   

   POJEDYNEK MIKOŁAJÓW

   

  6 grudnia 2017 roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 przygotował i poprowadził Quiz pt. „ Pojedynek Mikołajów” dla uczniów klas IV – VII. Reprezentacje klas w pięknych strojach wykazały się pomysłowością i wiedzą dotyczącą przyjaciela wszystkich dzieci św. Mikołaja, jego pomocników, a także Świąt Bożego Narodzenia. Uczestników zabawy oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Niedabylska, pani Marzena Wityk, Karolina Kwiatkowska z VII D.  Największy zasób wiedzy o św. Mikołaju posiadają przedstawiciele klas: IV a i IV b, V c, VI b, VII b. Wszystkie klasy IV – VII zostały nagrodzone dyplomami i lizakami, zaś Mikołaj obdarował cukierkami całą widownię. Quiz poprowadziły: Basia Kucharska VI c i Oliwia Wajda VI a.

       ZDJĘCIA

   

   

 • Kawiarenka Mikołajkowa


   

  Kawiarenka Mikołajkowa

   

          ZDJĘCIA

   

 • Sukces trzecioklasistów


   

  Sukces trzecioklasistów

   

   

  Uczniowie klas trzecich naszej szkoły zajęli I miejscew XIII Międzyszkolnym Konkursie „Nasze miasto i region” dla uczniów klas I-III z zamojskich szkół podstawowych. W finale konkursu wiedzy o Zamościu i regionie naszą szkołę reprezentowały: Martyna Przygon iKatarzyna Zawada z klasyIII a oraz Emilia Wasyluk z klasy IIIbKonkurs odbył się 5 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu. Jego celem było  m.in. wzbogacenie wiedzy uczniów o Zamościu i regionie oraz integracja dzieci z różnych szkół. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test indywidualny, natomiast w drugiej części wykonywali zadania praktyczne w zespole reprezentującym szkołę. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu przygotowały panie Małgorzata Bakuniak i Dorota Skotarska. ZDJĘCIA 

   

   

  Gratulujemy wiedzy i umiejętności uczennicom klas trzecich !

   

 • CZEKAMY NA CIEBIE ŚWIĘTY MIKOŁAJU


   

  CZEKAMY NA CIEBIE ŚWIĘTY MIKOŁAJU

   

  Uczniowie klasy II a i III b zostali zaproszeni do Filii Bibliotecznej nr 1 w Zamościu na warsztaty literacko- plastyczne, które poprowadziła pani Jadwiga Kucharska. Dzieci dowiedziały kim naprawdę był Św. Mikołaj, jak żył i dlaczego tego dnia wręczamy sobie prezenty.Podczas spotkania wspólnie czytaliśmy opowieści i wiersze o Świętym Mikołaju. Potem z radością dzieci opowiadały o swoich marzeniach związanych z prezentami i wykonały z kolorowego papieru postacie Mikołaja. 

  Poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt i prezentów. 

   FOTORELACJA 

   

 • Wizyta Mikołaja 6 grudnia 2017


   

  Wizyta Mikołaja 

  FOTORELACJA 

 • II NOC INSPIRACJI


   

  NOC INSPIRACJI – II edycja

   

  ii noc inspiracji 8 20171205 1978064949Już po raz drugi uczestniczyliśmy, z 1 na 2 grudnia, w NOCY INSPIRACJI w naszej szkole zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Był to nasz wspólny czas – młodzieży z klas VII i gimnazjalnych. W twórczych i świątecznych nastrojach przystąpiliśmy do działań artystycznych. Pracowaliśmy z zapałem. Powstały tradycyjne ozdoby choinkowe, kartki i elementy dekoracji na szkolne korytarze. Był też czas na odpoczynek, ciepłą herbatkę i tosty. Każdy z nas miał możliwość pokazania swoich, nieznanych nam dotychczas umiejętności artystycznych i sportowych.

 • Bezpieczni na Drodze 2017


   

  X EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNI NA DRODZE”

   

  konkurs plastyczny 1 20171204 12547879491 grudnia 2017roku w Wojewódzki Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu odbyło się podsumowanie X edycji konkursu plastycznego pt. ”Bezpieczni na drodze”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu zamojskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i biłgorajskiego. W konkursie wzięło udział 96 szkół. Celem konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze” jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i rowerzysty. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Martyna Przygon kl. III a i Natalia Leśniak kl. VII c. Dziewczęta zostały laureatkami i otrzymały nagrody: dyplom, opaskę i koszulkę odblaskową, plecak, kalendarz z pracami uczestników na rok 2018 oraz obrazek od ks. biskupa Mariana Rojka. Laureatki wykonały prace pod kierunkiem p. Barbary Korony i Agnieszki Boratyn. (B.K)

  ZDJĘCIA

 • Wieczór Wróżb Andrzejkowych 2017


   

  WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH

  andrzejki 7 20171204 143768179628, 29 listopada 2017 odbyły się szkolne Andrzejki połączone z akcją charytatywną „ Rozraduj dziecięce serduszko”. Uczniowie klas IV-VII podzielili się słodkim upominkiem lub maskotką jako bilet wstępu na nasza zabawę. Zebrane dary zostaną przekazane dla dzieci z Domu Dziecka i oddziału pediatrii Szpitala Niepublicznego w Zamościu. Wspólna zabawa była wesołym spotkaniem towarzyskim podczas, której dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego stały się „wróżkami” i przepowiadały przyszłość. Z kombinacji cyfr daty urodzenia opowiadały o charakterze danej osoby, z magicznych serc przepowiadały imiona narzeczonych. Można było też wykonać trafny rzut monetą do koszyczka, aby dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią. Słodki poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowali rodzice, zaś rytmiczną muzykę poprowadził DJ.PEPO (B.K.)   

  ZDJĘCIA

 • Światowy Dzień Misia 2017


   

  ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

   

  wiatowy dzie misia 1 20171204 1231927966„Jestem sobie mały Miś, gruby Miś. Znam się z dziećmi nie od dziś….” Tak śpiewał Miś Uszatek. Miś najwierniejszy przyjaciel każdego dziecka, nieodłącznie kojarzony z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem niezbędnym aby zasnąć, któremu można było bezgranicznie zaufać. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 postanowił uczcić tego wspaniałego przyjaciela i zorganizował konkurs dla klas I - III na Wystawki Misiów, zaś dla klas IV – VII na Plakat Pluszowego Misia. Wszystkie klasy zaangażowały się w  obchody Święta Misia. Najpiękniejsze wystawki przygotowały klasy: