Filtr
 • Najlepsi uczniowie - r.szk. 2017-18


   

  NAJLEPSI UCZNIOWIE

  SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

  I GIMNAZJUM

  W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

   

  Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu:

   

 • ferie zimowe 2017-18


  29.01.- 11. 02. 2018

   

  Ferie w Zamościu

  Zobacz jakie atrakcje czekają 

  http://zamosc.naszemiasto.pl/wydarzenia/regionalne/  

 • BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE - 2018


   

  BEZPIECZNE ZABAWY ZIMOWE

   

   Od poniedziałku zaczynają się ferie zimowe. Wszyscy się cieszą, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie można zapominać o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych. Uczniowie klasy II A i III B  pod kierunkiem Renata Kowarz oraz Małgorzaty Bakuniak przygotowali apel na temat: „Bezpieczne  zabawy zimowe”. Podczas występu zaprezentowali przestrogi przed różnymi niebezpieczeństwami jakie mogą napotkać na co dzień w okresie zimowym, takie jak: przechodzenie przez jezdnię, zabawy na śniegu w pobliżu jezdni, wchodzenie na zamarznięte stawy itp. Uczniowie w wierszach i piosenkach przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Zachęcili do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Na koniec wszyscy mogli powtórzyć i utrwalić zasady bezpieczeństwa w mini konkursie. ZDJECIA  

   

  Życzymy wszystkim śnieżnych i udanych ferii zimowych

  oraz powrotu do szkoły w dobrych humorach i w pełni sił.

   

 • Zebrania z rodzicami - styczeń 2018


   

  ZEBRANIA Z RODZICAMI


  CZWARTEK 25 stycznia 2018

   

  - klasy I - IV SP godz.16.30 - 17.30

  spotkanie z wychowawcą  w sali

   

  ZEBRANIE OGÓLNE DLA WSZYSTKICH KLAS

  godz. 17.30 - 18.00  w auli szkoły

   

  - klasy V - VII SP godz.18.00

  - klasy II - III gimnazjum godz.18.00

  spotkanie z wychowawcą  w sali

   

  Przydział sal na spotkania będzie wywieszony na drzwiach wejściowych do szkoły.

 • DZIEŃ TEMATYCZNY - Postać literacka i filmowa


   

  DZIEŃ TEMATYCZNY 

   

  We wtorek, 16.01.2018r. Samorząd uczniowski gimnazjum zorganizował kolejny dzień tematyczny, tym razem pod hasłem „Postać literacka i filmowa”. Każda klasa miała za zadanie wybrać jedną z najlepiej przebranych osób do konkursu międzyklasowego. Komisja w składzie: pani Aneta Trajda, Wiktoria Tyszko i pani Marta Pakos przyznała następujące nagrody:

  Pierwsze miejsce:  Julia Szczepańska, klasa IIIa  jako Bella

  Drugie miejsce: Mateusz Krupa, klasa III b jako Anioł Dobrej Nadziei

  Trzecie miejsce: Wiktoria Kupiec, klasa III a jako Hermiona i Aleksandra Bikowska, klasa II a jako Książę Ryszard

  Gratulujemy zwycięzcom JJ

 • Uczniowie Gimnazjum poznają zawody


   

  Uczniowie Gimnazjum poznają zawody

   

                

          W dniach 9 i 17 stycznia 2018 roku uczniowie klas II i III Gimnazjum w ramach realizowanego projektu edukacyjnego pt. „Kalejdoskop zawodów” pod kierunkiem Ks. Sławomira Skowrońskiego wzięli udział w wycieczkach do różnych zakładów pracy mieszczących się na terenie Zamościa. Celem realizowanego projektu jest zapoznanie uczniów z wybranymi zawodami i rodzajami pracy.

   

   

 • Bal Gimnazjalny 20.01.2018


   

  arrow Bal Gimnazjalny 20.01.2018 - FOTORELACJA 

   

  arrowBal Gimnazjalny - ze strony Dziennika Wschodniego

   

  Kochana Młodzieży,  Drodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice!

  W życiu każdego z nas są chwile szczególne, wydarzenia, które urozmaicają  codzienność, pokazują czym jest szczęście: wspólnym planowaniem, zaangażowaniem, dzieleniem się obowiązkami i radością zabawy.

 • Stop cyberprzemocy - 2018


   

  STOP CYBERPRZEMOCY

   

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie profilaktycznym - 

  STOP CYBERPRZEMOCY.

  Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4 - 7 SP i uczniów Gimnazjum. Zadaniem uczestników jest zrobienie plakatu elektronicznego lub przezentacji mulimedialnej ostrzegającej przed zagrożeniami  w sieci,                                 zachęcającej do pomagania poszkodowanym. Na zwycięzców czekają nagrody.

  Termin zgłaszania prac do 17 lutego 2018r.

  Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele informatyki.

 • Świetlna Stolica Polski


   

  Szanowni Państwo,

  Po wygranej w etapie wojewódzkim, Zamość walczy w drugiej turze konkursu na Świetlną Stolicę Polski. Walczymy nie tylko o ponowne zwycięstwo i tytuł, ale o 40 000 zł na sprzęt agd dla najbardziej potrzebujących. Poprzednio, dzięki wszystkim głosującym, w ten sposób doposażono m.in. Pogotowie Opiekuńcze i Rodzinny Dom Dziecka. Sprzęt trafił również do wielu rodzin, podopiecznych zamojskiego MCPR.

  Dziękujemy za wszystkie głosy oddane dotychczas na nasze Miasto i prosimy Państwa Szkołę o pomoc w głosowaniu.

  Informacje, zdjęcia znajdują się na www.zamosc.pl lub profilu (Facebook) Zamość Twierdza Otwarta.

  Liczy się głos oddany z każdego urządzenia i z każdej zainstalowanej przeglądarki.

  Link do głosowania:

  http://www.se.pl/swiecsie/plebiscyt-miast-final/lubelskie/zamosc

                                                                                                Miasto Zamość

 • Dokumenty szkolne 2017/2018


   

  DOKUMENTY SZKOLNE

 • Orszak Trzech Króli 2018


   

  Orszak Trzech Króli w Zamościu

   

  orszak trzech kroli 9 20180108 1700918848W sobotę 6 stycznia 2018r. w Zamościu odbył się IV Orszak Trzech Króli połączony z inauguracją obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do jego organizacji.
  Uczniowie z klasy 3a gimnazjum (Wiktoria Kapuśniak, Wiktoria Kupiec, Magdalena Kasperska, Weronika Podgórska, Julia Szczepańska, Wiktoria Tyszko, Szymon Górski, Jakub Korga, Adam Kasprzak, Piotr Lepianka, Bartłomiej Woźniak, Patryk Nosal, Kacper Zwolan) oraz Michał Trojak z klasy 7b wystąpili na lodowisku z układem tanecznym pod hasłem Nasza Niepodległa, który rozpoczął jubileusz 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Młodzież przygotowały p.Barbara Gaca i p. Anna Klech. Montaż muzyczny - p.Joanna Przekocińska. Mieszkańcy Zamościa gorącymi brawami podziękowali naszym uczniom za wspaniały występ. (A.K.)

  ZDJĘCIA

 • Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe - 2018


   

  Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe

  Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

   

  W dniu 6 stycznia przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Diecezjalnym Spotkaniu Opłatkowym Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Fundacji DTT. W tym roku gospodarzami była Społeczność szkolna Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie. Spotkanie rozpoczęło się  Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której przewodniczył Jego ekscelencja  bp. Mariusz Leszczyński.
  Po Eucharystii wszyscy na zaproszenie Dyrektora gimnazjum udali się do szkoły, gdzie obejrzeli montaż słowno-muzyczny Przyjdźmy z pokłonem. Po czym łamiąc się opłatkiem nastąpiły życzenia i integracja przy wspólnym stole. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy Gimnazjum Nr 4 pod opieką Ewy Lorenz i Alicji Dziurawiec

  FOTORELACJA  

   

 • CLICKONMANIAC - 12.12.2017


   

  Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

  CLICKONMANIAC

   

   

  12 grudnia 2017 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Zamościu. Do konkursu przystąpiło w naszej szkole 77 uczniów klas 4 - 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum. 12 osób zakwalifikowało się do drugiego etapu:

 • Wigilia Wolontariatu 2017


   

  „JEST TAKI DZIEŃ...”

   

  wigilia wolontariatu 10 20180101 1928522426Jest taki dzień, jedyny w roku – dzień grudniowy, kiedy spotykamy się z bliskimi i łamiemy opłatkiem. Troszkę wcześniej bo 21 grudnia w Centrum Pastoralnym w Zamościu odbyło się spotkanie wigilijne dla najuboższych mieszkańców naszego miasta. Jak co roku, wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami Ł. Bryknerem i M. Hrycyk pomagali w obsłudze uroczystości. Dla zgromadzonych gości mieliśmy własnoręcznie wykonane piękne kartki i życzenia, które posłużyły organizatorowi – Miejskiemu Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu jako motyw przewodni życzeń, pozdrowień i ciepłych słów skierowanych do najbardziej potrzebujących wsparcia z naszej wielkiej rodziny z Zamościa. Przeżycia i wzruszenie, jakie towarzyszyło spotkaniu stało się prawdziwym i głębokim duchowym przygotowaniem do „naszej domowej” wigilii. (M.H)

  ZDJĘCIA