Filtr
 • Kulig klas 4


   

  Z kopyta kulig rwie

  kulig 5 20180227 1035072945Z racji, że zima w pełni uczniowie klas 4 B i 4 D z wychowawcami p. Anną Zabłocką i p. Łukaszem Bryknerem wybrali się na kulig do SuścaSanie zaprzężone w przepiękne konie, poniosły nas na przejażdżkę po malowniczym zaśnieżonym roztoczańskim lesie. W trakcie naszej wycieczki zatrzymywaliśmy się aby troszkę pozwiedzać. Widzieliśmy wodospad Jelonek na rzece Jeleń – jeden z najwyższych wodospadów na Roztoczu. Kolejnym punktem był rezerwat przyrody Szumy nad rzeką Tanew. Po lekcji przyrody w terenie przyszedł czas na zabawę i odpoczynek. Mróz i świeże powietrze wzmogło w nas uczucie głodu. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski i piliśmy gorącą herbatkę. Najlepszym punktem programu naszej wycieczki okazały się zjazdy na workach ze słomą z fantastycznej górki.

  Troszkę zmarznięci ale zrelaksowani i zadowoleni powróciliśmy do Zamościa. Bawiliśmy się wyśmienicie :)

  FOTORELACJA

 • Dzień Bezpiecznego Internetu - 2018


    

  STOP CYBERPRZEMOCY

   

   

    W Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu realizowany jest program profilaktyczny Bezpieczeństwo w Internecie. Jego główny cel to uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa  oraz kształtowanie świadomego,  mądrego odbiorcy i jednocześnie użytkownika  mediów. 

  W ramach tego programu w szkole obchodzony był Dzień Bezpieczeństwa w Internecie, w związku z tym zorganizowano prelekcję na temat zagrożeń  związanych z powszechnym użytkowaniem Internetu, która została przeprowadzona przez aspiranta Dariusza Kuropatnickiego z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. W spotkaniach uczestniczyli  rodzice oraz ok. 280 uczniów z klas od piątej do drugiej gimnazjum. 

  Prelekcja - Bezpieczeństwo w Internecie Prelekcja - Bezpieczeństwo w Internecie

   

  Ponadto zorganizowano konkursy: plastyczny "Cyberprzemoc w Internecie", graficzny w formie elektronicznego plakatu "Jasne i ciemne strony Internetu" oraz na prezentację multimedialną  "Bądź bezpieczny w Internecie". 

   

  Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie:

 • Konkurs Mat. Dzięcioł


   

  Konkurs Matematyczny „Dzięcioł”

   

  28232900 1991133984247864 2090221646 n15 lutego 2018r. odbył się Konkurs Matematyczny dla klas trzecich SP „Dzięcioł”. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Jakub Mandziuk  - klasa  III a,  Amelia Adamiak – klasa  III c,  Miłosz Ścibak – klasa  III c.  Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 10 zadań zamkniętych, krzyżówki utrwalającej pojęcia matematyczne i dwóch zadań otwartych. W czasie oczekiwania na wyniki dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

  III – miejsce zajął Jakub Mandziuk - uczeń klasy  IIIa

  Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.  Uczniów do konkursu przygotowały pani Dorota Skotarska i pani Bożena Kierepa.

 • The Best of ‘YOUNG STARS’ - 2018


   

  The Best of ‘YOUNG STARS’

   

  W piątek 16 lutego 2018r. odbył się w naszej szkole X Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej ‘YOUNG STARS’. Dziesiąty, jubileuszowy konkurs podobnie jak jago poprzednie edycje odbywał się w atmosferze radości i wspólnej zabawy.

  Jury w składzie pani Dyrektor Ewa Lorenz, pani Renata Kurzępa (nauczyciel j. ang.), pan Jerzy Burda (muzyk i kompozytor), pani Joanna Przekocińska (nauczyciel śpiewu), pan Steve Taylor (lektor SJO Bacalarus) oraz pan Marcin Górski (przedstawiciel wydawnictwa Nowa Era) oceniało poziom językowy i artystyczny. Po wyjątkowo długich obradach Jury przyznało następujące nagrody:

  I miejsce:

  Maja Smolak (6a) za wykonanie piosenki ‘Scars to Your Beautiful’

  Karina Kozak (7b) za wykonanie piosenki ‘Perfect’

  Kacper Wdowiak (7c) za wykonanie piosenki ‘All of Me’

 • WALENTYNKI - program miłosno - antymiłosny


   

                  WALENTYNKI

  program miłosno - antymiłosny

   

                  Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych, które obchodziliśmy w naszej szkole 12 lutego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Gimnazjum przygotował program miłosno - antymiłosny. Było ciekawie, śmiesznie, chwilami romantycznie. Mogliśmy wysłuchać krótkiej historii Walentynek, obejrzeć popis aktorski w wykonaniu uczniów klas III : „Romeo i Julia” w wersji współczesnej, a także posłuchać zakochanej dziewczyny z telefonem. Wszyscy znakomicie bawili się przy piosenkach „W kinie w Lublinie” i „Miłość w Zakopanem”. Na zakończenie odbyło się podsumowanie konkursów przeprowadzonych przez SU: „Wiersz o miłości”, „Kartka Walentynowa” i „Postać literacka i filmowa” – dzień tematyczny. Uczniowie klas II przeprowadzili  quiz Walentynowy. zdjęcia  

   

   

 • Program Nauki Pływania


   

  Informacja dla Rodziców uczniów klas I i II szkoły podstawowej

   Nauka pływania

  pywanieW szkole prowadzone są zapisy uczniów z klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej do Programu Nauki Pływania. 
  Wzory dokumentów należy pobrać ze strony TKKF http://ztkkf.eu/program-nauki-plywania/  i dostarczyć je do sekretariatu szkoły. Ilość miejsc jest ograniczona i o udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Walentynki w Gimnazjum


   

  Turniej walentynkowy


  serce-z-twarza-ruchomy-obrazek-010715 lutego uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w Turnieju Walentynkowym przygotowanym przez uczennice klasy 2b. Konkurencje były zaskakujące: od połączenia znanych i sławnych par po zawiązanie krawata. Nie zabrakło informacji o historii święta zakochanych i jego patronie: św. Walentym. Turniej wygrała drużyna z klasy 3a, która w nagrodę otrzymała słodycze.

 • Sukcesy w konkursach LKO


   

  Sukcesy uczniów naszej szkoły w konkursach przedmiotowych

  organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty  ksi-ki biblMiło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

  *konkurs historyczny
  Alicja Łaszkiewicz (7b), Kacper Wdowiak (7c), Dawid Ziemian (7c)
  Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Malickiej.

  * konkurs matematyczny
  Damian Krzywonos (7c), Kacper Wdowiak (7c)
  Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Teresy Wszoły.

   

  Do III etapu, wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej

  Patronat konkursu Mazowieckie Kuratorium Oświaty, zakwalifikowani uczniowie:

  Furmańczuk Patryk 2a
  Ścibak Michał 7b


  opiekun Aneta Ścibak

  Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.