30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 61 guests and no members online

Filter
 • Czwórka najlepsza!


   

  CZWÓRKA NAJLEPSZA !!!

   

  wrczenie nagrod 1 20190531 101167979330 maja 2019 r. w Lublinie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, odbyła się  uroczysta gala rozdania nagród z konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Na uroczystość zostali zaproszeni najlepsi uczniowie szkół podstawowych województwa lubelskiego, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół. Podczas uroczystości Pani  Kurator Teresa Misiuk i Pan Wicewojewoda Robert Gmitruczuk wręczyli nagrody i dyplomy szczególnie uzdolnionym i utalentowanym uczniom. Podziękowali oni też nauczycielom, dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami. Uczniowie naszej szkoły zdobyli najwięcej laurów spośród zamojskich szkół. 

  Nasi laureaci: Agata Budzyńska, Michał Jacek i Igor Muryn. Zostali oni przygotowani - zgodnie z wymienioną kolejnością uczniów - przez Pana Wojciecha Bartosiewicza, Panią Danutę Margol i Panią Agatę Słowik. Uroczystość uświetnił piękny występ Kapeli Turobińskiej.


  Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów !!!

   

  ZDJĘCIA

 • Winda otwarta


   

  Winda otwarta

   

  nowa winda 6 20190530 1730477541

  W środę 29 maja w naszej  szkole oficjalnie otwarto windę do przewozu osób niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie to efekt realizowanego przez szkołę i Miasto Zamość unijnego projektu. Likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania”. Uroczyste przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie windy  miało miejsce 29 maja br. W uroczystości, której gospodarzem była Dyrektor szkoły Ewa Lorenz, udział wzięli m.in. :  Zastępca Prezydenta Miasta Zamość Piotr Zając, przedstawiciel Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - Iwona Osmałek, Dyrektor Wydziału Oświaty UM - Agnieszka Kowal, przedstawiciele Wydziału  Inwestycji  Miejskich  i Zamówień Publicznych UM - Andrzej Zawiślak i Katarzyna Czerwieniec,  Zastępca dyrektora MCPR – Małgorzata Żołyńska, Prezes E Leclerc Zamość - Henryk Świdnik, przedstawiciel Rady Rodziców - Mateusz Ferens. Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski Ksiądz Miłosław Żur dokonał poświęcenia nowo powstałej windy.  Dofinansowanie na budowę windy a także remont toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych udało się pozyskać ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.  (MP)

   ZDJĘCIA

 • Wycieczka do Janowa


   

  Wycieczka klas czwartych do Janowa Lubelskiego

   

  wycieczka do janowca 1 20190528 1187642815W dniu 27 maja 2019 r. uczniowie klasy 4b, 4e i 4f brali udział w wycieczce do Parku Rekreacyjnego Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Jest to pierwsze w Polsce interaktywne centrum nauki oraz rekreacji dedykowane środowisku naturalnemu i ekologii. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić laboratorium „Runo leśne”, „Laboratorium Awifauny i Troposfery”, „Laboratorium Recyklingu i Energii” oraz obejrzeć egzotyczne zwierzęta. Sporym wyzwaniem był Park Linowy stworzony i dostosowany dla osób w każdym wieku. W Parku Kreatywnym na dzieciaki czekały ogromne dmuchańce, trampoliny i wiele innych atrakcji…

  Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas p. Maria Prażak, p. Alicja Dziurawiec, p. Agnieszka Boratyn oraz p. Krystyna Kułaj

  ZDJĘCIA

   

 • Koncert w Szkole Muzycznej


   

  WIOSENNE SPOTKANIE Z MUZYKĄ

  koncert 6 20190528 183076966924 maja 2019 r. uczniowie klas I, II i IV naszej szkoły wyszli na wiosenny spacer na Stare Miasto połączony z ważnym punktem dnia - koncertem w Szkole Muzycznej w Zamościu. Koncert odbył się w dwóch turach: dla młodszych i starszych klas. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali utworów muzyki poważnej i rozrywkowej. W świat muzyki i poszczególnych utworów wprowadzała prowadząca koncert Pani Beata Płocharz. Wśród instrumentów znalazły się m. inn. marimba, fortepian, wiolonczela, obój, perkusja, akordeon, gitara i inne. Występ młodych artystów podobał się bardzo naszym nauczycielom i uczniom, tym młodszym i tym starszym. Podczas koncertu mogliśmy podziwiać młodego artystę, jednego z naszych uczniów Karola Kasperskiego z kl. Vc. Wykonał on utwór „Strangers in the night” na wibrafonie. Wszyscy soliści byli nagradzani gromkimi brawami. Czekamy już na kolejne spotkanie z muzyką …

  ZDJĘCIA

 • Pierwsze siatkarskie sukcesy


   

  Pierwsze siatkarskie sukcesy

  ps 5 20190528 189097525518 maja 2019 w sobotę odbył się w Tomaszowie Lubelskim Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - Dwójki siatkarskie.Promujący program zdrowego stylu życia „ Trzymaj Formę”. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły : Katarzyna Zawada i Emilia Parzymies. W turnieju wzięło udział 11 zespołów klas czwartych. Naszą szkołe reprezentowały uczennice klasy sportowej 4a: Borowiec Zuzanna, Czapka Karolina,Kapuśniak Karolina,Kmieć Emilia,Kułaj Gabriela,Parzymies Emilia,Pieprzowska Wiktoria,Przygon Martyna,Zawada Katarzyna,Fusiara Maja oraz Katarzyna Bajwoluk z klasy 4b.Trenerem zespołu jest p. Małgorzata Adamowicz.

  ZDJĘCIA

 • Wycieczka do Bawarii


   

  Witamy w Bawarii!

  Willkommen in Bayern!

   

  bawaria 2019 1 20190527 1548229537W dniach 21-25 maja uczniowie z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w wycieczce turystyczno - krajoznawczej do Niemiec i Austrii.  Celem wycieczki było lepsze poznanie kultury i zabytków krajów niemieckojęzycznych oraz podszlifowanie w praktyce znajomości języka niemieckiego i angielskiego. Wraz z nami podróżowali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu. Pierwszeego dnia dotarliśmy do Pilzna w Czechach, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu wyruszyliśmy na spacer po starym mieście.

   

 • Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych 2018/2019


  Nasz uczeń klasy 5B Michał Jacek

  wziął udział w XVI Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych
  i Logicznych 2018/2019

  I etap internetowy odbył się 20.01.2019, II etap internetowy - 16.03.2019

  Finał krajowy Konkursu odbył się we Wrocławiu – Politechnika Wrocławska w maju:

  18.05.2019 pierwszy dzień finału

  19.05.2019 drugi dzień finału

  Michał zajął I miejsce w kategorii CM.

  Więcej można przeczytać pod linkiem http://gmil.pwr.edu.pl/final-krajowy/laureaci

  Gratulacje.

 • 100 lat PCK


  100 - lecie PCK w naszej szkole

   

  17 maja 2019 r. nasza szkoła włączyła się w obchody Tygodnia Czerwonego Krzyża. Uczniowie ubrani w czerwone koszulki utorzyli w auli szkoły Żywy Czerwony Krzyż.

  W tym dniu odbyła się też zbiórka środków na prowadzenie działań aktywizujących seniorów oraz na pomoc doraźną dla osób starszych w naszym województwie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na: organizację zajęć i warsztatów aktywizujących dla seniorów w tym: zakup materiałów na zajęcia, zakup sprzętu oraz materiałów edukacyjnych do klubów i świetlic dla seniorów, wynagrodzenie dla instruktorów prowadzących zajęcia, dopłatę do wycieczek, organizację zajęć międzypokoleniowych dla młodzieży i seniorów. Dodatkowo środki te przeznaczone będą na pomoc doraźną dla osób starszych, tj. zakup żywności, odzieży, leków, artykułów higienicznych oraz środków pielęgnacyjnych.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji!

   

   

   

 • PODWÓJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW - 17.05.2019


   

  PODWÓJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW

   

  17 maja 2019r. czwórka uczniów naszej szkoły wzięła udział w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III zamojskich szkół podstawowych. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Zamościu. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i zespołowej. Po zliczeniu zdobytych punktów jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody za zajęcie I, II i III miejsca oraz za udział.

  Tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” oraz puchar zdobył uczeń klasy IIIA Adam Szpinda.

  W rywalizacji zespołowej drużyna uczniów klasy IIIA w składzie: Zuzanna Lechniak, Adam Szpinda, Magdalena Tokarz, Antoni Ulanowski zajęła I miejsce, zdobywając kolejny puchar. Uczniów do zmagań konkursowych przygotowała p. Renata Kowarz

  GRATULACJE!

  ZDJĘCIA 

 • PODWÓJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW - 17.05.2019


   

  PODWÓJNY SUKCES TRZECIOKLASISTÓW

  17 maja 2019r. czwórka uczniów naszej szkoły wzięła udział w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu „Mały Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III zamojskich szkół podstawowych. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Zamościu. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i zespołowej. Po zliczeniu zdobytych punktów jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody za zajęcie I, II i III miejsca oraz za udział.

  Tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” oraz puchar zdobył uczeń klasy IIIA Adam Szpinda.

  W rywalizacji zespołowej drużyna uczniów klasy IIIA w składzie: Zuzanna Lechniak, Adam Szpinda, Magdalena Tokarz, Antoni Ulanowski zajęła I miejsce, zdobywając kolejny puchar. Uczniów do zmagań konkursowych przygotowała p. Renata Kowarz

  GRATULACJE!

  ZDJECIA 

 • Drugoklasiści i trzecioklasiści w ZOOM NATURA - 14.05.2019


   

  Drugoklasiści i trzecioklasiści w ZOOM NATURA

   

  Dnia 14 maja 2019 r. uczniowie klasy IIc, IId i IIIa wybrali się do Parku Rekreacji Zoom Natura w Janowie Lubelskim. Jest to ponad 10-hektarowy park rozrywki, który łączy wypoczynek z zabawą i edukacją.Podczas kilkugodzinnego pobytu dzieci odwiedziły Laboratoria Wiedzy, Park Kreatywny, Park Energii oraz kino z projekcją filmów 3D.

  Zwiedzający mogli poznać różne rodzaje i źródła energii oraz sposoby jej wykorzystania, dowiedzieć się, jak powstają deszcz i wiatr, jak również zrozumieć pojęcie recyklingu. Poznały ciekawe fakty z dziedziny przyrody, historii ziemi oraz rzadkie, chronione gatunki roślin i zwierząt. Wszystko ukazane było w formie multimedialnych pokazów w technice trójwymiarowej.

   

 • Prezent dla mamy - warsztaty terapeutyczno-artystyczne - 17.05.2019


   

  Prezent dla mamy
   
  W dniu 17 maja 2019 r. odbyły się warsztaty terapeutyczno-artystyczne "Prezent dla mamy". Zajęcia odbywają się w ramach realizowanej w naszej szkole ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", której koordynatorem jest pedagog - Renata Sadowska-Bodziuch. Tegoroczna edycja kampanii przebiega pod hasłem "Chce mi się chcieć". 
  W czasie warsztatów powstały piękne prace - biżuteria z filcu, która może być doskonałym prezentem dla mam, w związku ze zbilżającym się Dniem Matki. 
  Dziękuję bardzo za udział w warsztatach oraz zaangażowanie i wspaniałą atmosferę w czasie pracy, uczennicom klasy VIIA. Kolejne warsztaty już w czerwcu. Zapraszamy - organizatorzy. (R.S-B)
 • SUKCES NASZYCH DRUGOKLASISTÓW - 16.05.2019


   

  SUKCES NASZYCH DRUGOKLASISTÓW 

  16 maja 2019r. w SP Nr 7 w Zamościu odbył się finał XIV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”, w którym wzięło udział 9 zespołów reprezentujących zamojskie szkoły podstawowe. Naszymi reprezentantami byli: Łukasz Korniewski i Błażej Lis z kl. IIA oraz Aleksander Szczepanik z kl. IIB. Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności w dwóch etapach: indywidualnym i drużynowym. Na końcowy wynik składała się suma punktów uzyskanych w obu częściach konkursu.

  Nasi uczniowie okazali się najlepsi – zajęli I miejsce. Otrzymali również dyplomy i nagrody rzeczowe. Młodych matematyków do konkursu przygotowały panie Aleksandra Kopiel i Beata Zembroń.

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. (A.K., B.Z.)

  ZDJĘCIA 

   

 • Program Festynu Piłkarskiego Lubelskie 2019


   

  Program Festynu Piłkarskiego Lubelskie 2019

   

   

 • Dzień Języków Obcych


   

  Dzień Języków Obcych

   

  dzie jzykow obcych 2 20190516 201012234516 maja odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem zorganizowanego przedsięwzięcia było zwiększenie motywacji do nauki języków obcych wśród uczniów, podnoszenie świadomości na temat bogactwa i różnorodności językowej. Mieliśmy możliwość obejrzenia  przygotowanych przez uczniów prezentacji o wybranych krajach: klasa IV b - Anglia, IV d - Japonia, IV e - Włochy, V a - Chiny, V d - Korea Płd, , VI c - Kanada, VIII b Francja, VIII c  Hiszpania, VIII d - Norwegia, III a gimnazjum - Rosja. Przedstawiciele klas podeszli do zadania bardzo profesjonalnie, przygotowali tradycyjne stroje, fryzury, potrawy, scenki językowe. Ogromnymi brawami publiczność nagrodziła piosenkę w j. chińskim zaprezentowaną przez chłopców z kl. Va . Każda grupa zorganizowała tzw. " stolik językowy", na którym zgromadziła przeróżne gadżety i dekoracje związane z danym państwem; były mapy krajów, flagi, słówka, kwiaty a także modele samochodów, magnesy, itp. Po prezentacjach uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w przygotowanych dla nich quizach  i konkursach językowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny przygotowane przez mamy uczennic z klasy IV d. Bardzo cieszy nas fakt, iż rodzice uczniów tak bardzo zaangażowali się w pomoc swoim dzieciom, szczególnie dziękujemy za przygotowanie pizzy, ciast, babeczek z flagami, ulubionego ciasta Królowej Anglii, ciastek z wróżbami, sałatek i innych potraw, ale również makiety przedstawiającej Buckingham Palace, strojów. Mamy nadzieję, że za rok Dzień Języków Obcych będzie się cieszył jeszcze większym zainteresowaniem. Organizatorzy - nauczyciele języków obcych  

  ZDJĘCIA

 • Konkursy matematyczne


   

  Sukcesy naszych Matematyków!

   

   

  Wyniki Konkursu Matematycznego KANGUR 2019

   

  Klasy 2 szkoły podstawowej

   1. Lis Błażej – wyróżniony

  2. Pańko Wiktoria – wyróżniona

   

  Klasy 3 szkoły podstawowej

   Ostrowska Agata – najlepszy wynik klas 3 w szkole

   

  Klasy 4: szkoły podstawowej

   Miłosz Ścibak – wyróżniony

   

 • Stypendia - informacja prasowa


   

   

   

 • DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA #ZaczynamOdSiebie


   

   

 • LA 05


   

  CZWÓRKA Z AWANSEM 
  Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Indywidualna Lekkoatletyka
   
  la 7 20190512 1006419445
   
  7 maja na stadionie OSiR w Zamościu odbyły się zawody sportowe z lekkoatletyki, której organizatorem był Szkolny Związek Sportowy. Lekkoatleci rywalizowali w następujących konkurencjach: 100m ,300m, 600m(dz), 1000m(chł), skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100m. Piękne starty i ambitna walka sportowa naszych uczniów  przyniosła sukcesy i miejsca medalowe.
  Byliśmy w większości konkurencji niezwyciężeni. Brawo WY!!!   
   
   
 • Czwartki Lekkoatletyczne 05-2019


   

  Czwartki Lekkoatletyczne

   

  10 maja rozpoczęliśmy wiosenną edycję Czwartków Lekkoatletycznych. Organizatorem zawodów są: Klub Sportowy Agros Zamość, OSiR Zamość, Urząd Miasta Zamość, Starostwo Powiatowe w Zamościu. Za udane starty w poszczególnych edycjach szkoły otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego, najlepsi zawodnicy otrzymają medale i możliwość wyjazdu na obozy sportowe.
  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kas 4-8 SP i 3 gimnazjum. Poszczególne starty wywoływały wiele sportowych emocji, ambitnej walki o wynik. Lekkoatleci wspierali się wzajemnie, kibicowali sobie i cieszyli się z uzyskanych wyników. Wielokrotnie zdobywaliśmy dzisiaj podium, w  różnych  konkurencjach i w różnych grupach wiekowych. Ogromne brawa i podziękowania należą się naszym sportowcom za radość jaką nam dostarczają, za piękne widowisko sportowe, którego jesteśmy świadkami.Podziękowania należą się również nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie dzieci do zawodów lekkoatletycznych. Opiekunami dzieci byli p.Jolanta Kunicka, p.Barbara Gaca, p.Małgorzata Adamowicz,p.Anna Waśko, p.Janusz Głębocki. p.Maros Smolak, p.Marek Kudela, p.Sławomir Moździoch, p.Rafał Malec, p.Andrzej Świergoń.
  Oczekujemy na oficjalny komunikat końcowy tej edycji.
  Terminy kolejnych edycji Czwartów LA: 24.05, 29.05, 04.06.

 • Konkurs Języka Niemieckiego


  Konkurs Języka Niemieckiego 

  konkurs jniemieckiego 6 20190505 139938602329 marca 2019 r. odbyła się olimpiada z języka niemieckiego zorganizowana przez nauczyciela języka niemieckiego panią Agatę Słowik. Uczestniczyło w niej 16 uczniów z klas IIb i IId naszej szkoły. Uczniowie napisali test obejmujący zakres materiału z lekcji języka niemieckiego. Poziom konkursu był wysoki i rywalizacja duża. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy upominki oraz dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

  Najlepsi w olimpiadzie: I miejsce: Alicja Steć kl. IId,  II miejsce: Aleksander Szczepanik kl. IIb, III miejsce: Szymon Drzazga kl. IIb

  Wyróżnienia:   Zuzanna Bondyra kl. IId, Gabriela Łoza kl. II b

   ZDJĘCIA

 • Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 2019


   

  Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   

   

  30 kwietnia 2019 roku w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W krótkim przedstawieniu uczniowie klas : VIIId, Vc i Va przypomnieli zgromadzonej społeczności szkolnej ważne informacje historyczne związane z tym doniosłym wydarzeniem. Artyści zwrócili uwagę, iż w najbliższych dniach będziemy mieli okazję do zamanifestowania naszego patriotyzmu, obchodząc również inne ważne rocznice wydarzeń historycznych, a mianowicie: 1 Maja- Święto Pracy oraz 15 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także- 2 Maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wspomnianej akademii towarzyszył uroczysty nastrój- wszyscy uczniowie ubrani byli w stroje galowe, ponadto w dłoniach najmłodszych widniały biało- czerwone chorągiewki. (MM)

  zdjęcia 

   

 • Informacja o 3 Maja


   

  Znalezione obrazy dla zapytania konstytucja 3 maja

   

  Dzień dobry Państwu,

  jutro - 3 maja - obchodzimy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja - pierwszego tak postępowego dokumentu w Europie i drugiego, po Stanach Zjednoczonych, na Świecie. 

  Miejskie uroczystości upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3. Maja rozpoczynają się w Zamościu na Rynku Wielkim o godz. 11.15. Szczegółowe informacje na drzwiach Szkoły. 

  Naszą Szkołę będą reprezentowały Poczty Sztandarowe. Zachęcamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do uczestniczenia w tych wydarzeniach. 

  Serdecznie zapraszamy, 

  Ewa Lorenz - Dyrektor Szkoły 

  Ewa Niedabylska i Waldemar Pawełczuk - Wicedyrektorzy Szkoły

 • STYPENDIUM SZKOLNE - maj 2018


   

  OGŁOSZENIE

  Rodzice uczniów, którzy składali wniosek

  na STYPENDIUM SZKOLNE proszeni są

  o zgłoszenie się z dowodem osobistym

  po odbiór decyzji  do pokoju 106 – KASA.

   

  TERMIN ODBIORU DECYZJI

  od 30.05.2018r. do 11.06.2018r. w godz.8-15

   

  TERMIN WYPŁATY STYPENDIUM

  (na podstawie faktur/rachunków):

  od 05.06.2018r. do 19.06.2018r. w godz.8-15

 • Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka


  LICZBOWE ZMAGANIA KUBUSIA PUCHATKA

   

  konkurs 6 20180529 165646835023 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbyła się XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas drugich zamojskich szkół podstawowych „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszą część stanowiła indywidualna, pisemna praca dzieci, natomiast w drugiej części uczniowie pracowali w zespołach reprezentujących daną szkołę. Na końcowy wynik składała się suma punktów uzyskanych w obu częściach konkursu.

  Uczniowie klasy 2a – Zuzanna Lechniak, Szymon Małys, Paweł Tarańczuk zajęli II miejsce. Młodych matematyków do konkursu przygotowała pani Renata Kowarz.

  Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

  ZDJĘCIA

   

 • Kilometry Dobra - podsumowanie akcji


   

  KILOMETRY DOBRA - podsumowanie akcji

   

  Znalezione obrazy dla zapytania kilometry dobra„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. M. Maliński).

  17 maja 2018 r. w naszej szkole odbyło się komisyjne liczenie pieniędzy zebranych do puszek. W liczeniu udział brali: p. D. Kniaź (przedstawicielka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu), p. wicedyrektor E. Niedabylska, p. J. Kosz, uczennice klasy 2 b – A. Ficek i K. Mazurek. W sumie zebrano 549 zł i 28 gr, czyli około „12 metrów DOBRA”.

  ZDJĘCIA

   

 • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie


   

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

   

       Od 25 maja 2018 roku we wszystkich krajach należących do Unii Europejskiej obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako RODO, GDPR lub Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Celem RODO jest ujednolicenie zasad przetwarzania danych osobowych w całej Unii Europejskiej oraz ustandaryzowanie informacji kierowanych do klientów o ich prawach.

       W związku z powyższym, poniżej znajdziecie Państwo informacje dotyczące przetwarzania Waszych danych osobowych przez Szkołę Podstawową  Nr 4  w Zamościu im. Stefana Batorego oraz zasady, na jakich będzie się to odbywać po 25 maja 2018 roku. Niniejsza informacja nie wymaga od Państwa żadnych dodatkowych działań.

   

   Klauzula informacyjna -przesłanka przepis prawa (5)

   Klauzula informacyjna -przesłanka zgoda (6)

   Klauzula informacyjna -przesłanka umowy (8)

   

   

 • Dzień Motoryzacji w Mechaniku


   

  Dzień Motoryzacji

   

  dzie motoryzacji 5 20180527 112069625025 maja uczniowie klas III naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w Dniu Motoryzacji w Zespole Szkół nr 2 w Zamościu (Mechanik). Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 efektowną paradą motocykli. Uczniowie mogli podziwiać motocykle, samochody, quady, pojazdy specjalistyczne służb mundurowych, służb miejskich oraz amfibię - słowem wszystko, co kojarzy się z motoryzacją. Podczas Dni Motoryzacji zorganizowano także wiele konkursów m.in. konkurs strogmanów czy konkurs strzelecki. Po raz pierwszy na Dniach Motoryzacji zaprezentowany został klasyczny model forda oraz tandem, rower przeznaczony dla dwóch osób. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć trzy akcje policyjne oraz pokaz straży pożarnej. 

  ZDJĘCIA

 • Zawsze niech będzie...


   

  XVII Wojewódzki Konkurs Twórczości

  dla Dzieci i Młodzieży - Zawsze niech będzie...

   

           18 maja 2018 r. miało miejsce podsumowanie XVII już edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Zawsze niech będzie... pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną  Wszyscy Razem w Zamościu i Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Zamościu.  zdjęcia 

             Jak co roku, w tym również uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w formie muzycznej i literackiej konkursu.

  Są to: 

  - zespół „Ładne kwiatki”- I miejsce – forma muzyczna

  - Maja Smolak - III miejsce – forma literacka

                                                                                                                        Serdecznie gratulujemy.

 • Audycja Najmłodsi o Świętych… Prymas


   

  Audycja Najmłodsi o Świętych

  tym razem o  KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM
  w Katolickim Radiu Zamość

   

  W dniu 28 maja przypada trzydziesta siódma rocznica śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prymas był osobą zasłużoną dla Kościoła i Polski, pełną spokoju i wytrwałości w dążeniu do mówienia prawdy o Bogu i Ojczyźnie.  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez uczniów klasy 1C pod opieką Danuty Kubickiej.

  Audycja była wyemitowana 23 maja w środę o godzinie 17.10

  Zapraszamy do wysłuchania 

  http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/274/najnowsze-audycje/

 • Wycieczka do Wiednia


   

  Wycieczka do Wiednia i Bratysławy

   

  wycieczka do wiednia 7 20180526 1818521327W dniach 22-25 maja grupa uczniów z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyła w wycieczce turystyczno - krajoznawczej do Austrii i na Słowację. Celem wycieczki było lepsze poznanie kultury i zabytków kolejnego kraju niemieckojęzycznego oraz podszlifowanie w praktyce znajomości języka niemieckiego i angielskiego. Wraz z nami podróżowali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu. Pierwszy dzień upłynął nam głównie na podróżowaniu. Podziwialiśmy piękne wiosenne krajobrazy Polski, Czech i Słowacji. Po przybyciu do Bratysławy udaliśmy się na krótki spacer wokół jeziora, nad którym położony był nasz hotel.

 • Festiwal Sportu 2018


   

  XXIV  Festiwal Sportu Dzieci i Młodzieży
  PIŁKA NOŻNA
   
  p nona 1Na Festiwalu Sportu Dzieci i Młodzieży (22-25 maja) jesteśmy obecni każdego roku reprezentując naszą szkołę w piłce nożnej i lekkoatletyce. Zawody odbywają się w obiektach sportowych OSiR w Zamościu i goszczą na nich wszystkie szkoły miejskie, dla których zdrowie, aktywność ruchowa, rozwijanie pasji młodych ludzi oraz integracja dzieci jest priorytetem. W tym roku zgłosiły się do rywalizacji sportowej następujące drużyny piłkarskie: SP2, SP4, SP7, SP8, SP9 i Szkoła Społeczna. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym" dając wszystkim uczestnikom równe szanse walki o zwycięstwo. Poszczególne zespoły zaprezentowały wolę walki i dobry poziom sportowy dając wiele satysfakcji obecnym kibicom. Liderem zawodów okazali się uczniowie ze SP8, którzy są zawodnikami zamojskich klubów sportowych.
 • Kufer z pomysłami na czytanie 2018


   

  KUFER Z POMYSŁAMI NA CZYTANIE

   

  kufer z pomysami 2 20180518 1549963390Do czytania książek usiłowali zachęcić swoich rówieśników uczniowie klas czwartych. 17 maja 2018 r. na szkolnej auli przedstawiciele klas: IV a, IV b oraz IV cprzedstawili scenki, dotyczące wybranych książek. Były to: „Bella i Sebastian”, „Tajemnica kina” z serii „Biuro detektywistyczne Larsa i Mai” oraz „Nela na trzech kontynentach”. Uczniowie nie tylko samodzielnie wybrali propozycje książkowe dla swoich kolegów, ale - przede wszystkim - sami opracowali scenariusze wystąpień, przygotowali kostiumy oraz rekwizyty. Czwartoklasiści wykazali się niezwykłą pomysłowością, kreatywnością i  poczuciem humoru. Rozbawili zgromadzoną publiczność. Organizatorzy serdecznie dziękują grupom za zaangażowanie i  twórcze podejście do postawionego przed nimi zadania. Pomysłodawcami uroczystości są nauczyciele bibliotekarze: Danuta Łuszczewska, Aneta Trajda. Dekorację przygotowała pani Małgorzata Hrycyk.

  ZDJĘCIA

 • Czwartki LA - 4 edycja


   

  Czwartki Lekkoatletyczne - 4 edycja


  czwartki la 2 20180518 1007206089Czwartki Lekkoatletyczne służą zdobywaniu nowych doświadczeń sportowych, pokonywaniu własnych słabości, uzyskiwaniu  rekordów życiowych oraz integracji młodzieży szkolnej. Z takim przesłaniem startują nasi lekkoatleci, ci młodsi i ci starsi. Cieszą nas ich zwycięstwa, ambitne podejście do rywalizacji sportowej i nowe rekordy, również szkolne.

  W 4 edycji młodsza grupa pod opieką p.Jolanty Kunickiej uzyskała następujące miejsca medalowe:

  1m - Ożóg Patrycja -skok w dal (3,83m),
  1m - Leśniak Natalia - skok w dal (4,51m),
  2m - Czerwieniec Emilia - 60m (8,39s),
  1m - Prochowicz Karol - p.palantowa (35m).

 • Rejonowe Igrzyska LA


  Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej 

  MAMY AWANS WOJEWÓDZKI!!!!

   

  la 3 20180518 1672815822Piątek 18.05.18 okazał się szczęśliwym dniem dla naszych lekkoatletów. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych poszczególne starty były bardzo udane. Padający deszcz sprawił, że nawierzchnia tartanowa była mokra i śliska, a rywale z Zamościa,Tomaszowa, Hrubieszowa i Zwierzyńca bardzo wymagający. Z trybun mocno trzymaliśmy kciuki, kibicowaliśmy naszym sportowcom. Dostarczali nam dzisiaj wiele radości, dobrych emocji. Ambitne podejście do swoich startów przełożyło się na uzyskane wyniki.
  Awans wojewódzki  uzyskali następujący zawodnicy:

 • Dzień Otwartej Szkoły - maj 2018


   

  W czwartek 24 maja 2018 r.

  odbędzie się

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

   

   

 • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE


   

  WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE

   

  11 maja 2018 roku odwiedziły naszą szkołę dzieci 6 – letnie z Miejskiego Przedszkola nr  5, 12 i 15 w Zamościu. Najpierw przyszli uczniowie obejrzeli prezentację o naszej szkole, a później uczestniczyli w teatrzyku przygotowanym przez Szkolne Koło Teatralne o tematyce ekologicznej. Następnie na boisku szkolnym odbyły się gry i zabawy ruchowe. Przyszli uczniowie wykazali się sprytem, odwagą i dużym zaangażowaniem podczas ćwiczeń. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Zabawa była doskonała! Pełni wrażeń i w dobrych humorach maluchy opuszczały naszą szkołę, aby z radością powrócić do niej we wrześniu. zdjęcia

   

 • Matematyczny Sukces Uczniów CZWÓRKI


   

  Matematyczny Sukces Uczniów  CZWÓRKI

   

  15 marca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu, którzy interesują się matematyką, wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, którego głównym organizatorem jest Instytut Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  TYTUŁ LAUREATA w kategorii Maluch otrzymał:

  Jacek Michał  z klasy 4 b

  Ucznia do konkursu przygotowały: pani Elżbieta Gołębiowska i pani Danuta Margol

 • Zawody pływackie


   

   PŁYWACY NA PODIUM


  20180511 094243 resizedDnia 11.05.2018 r. na miejskim basenie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowały dwie sztafety - dziewcząt i chłopców. Sztafeta dziewcząt to: Paulina Babicka, Alicja Czyż, Weronika Kapuśniak, Wiktoria Kupiec, Weronika Podgórska, Wiktoria Tyszko, Dominika Kmieć, Martyna Korniewska, Marta Pałyga. Sztafeta chłopców: Filip Łagoźny, Piotr Kaniuk, Jakub Korga, Piotr Lepianka, Patryk Nosal, Łukasz Nowosad, Samuel Kruk. Dziewczęta i chłopcy zajęli III miejsce. Mimo wielkiego zaangażowania pływaków i uzyskania dobrych czasów nie udało nam się zakwalifikować do zawodów rejonowych w sztafetach. Osiągnięcia uzyskali również nasi indywidualni pływacy. Patryk Nosal, który płynął stylem grzbietowym zajął III miejsce oraz Filip Łagoźny płynący stylem klasycznym zajął II miejsce i uzyskał awans do zawodów rejonowych. Są to bardzo dobrze rezultaty, ale wierzymy, że stać nas na jeszcze więcej. Filipowi życzymy udanego startu na zawodach rejonowych. Szyafety przygotowali: pani M.Adamowicz i pan M.Kudela.

 • WIOSENNE PRZEBUDZENIE


   
  WIOSENNE PRZEBUDZENIE
   
  Wraz z budzącą się przyrodą na wiosnę, ożyły w uczniach artystyczne inspiracje. W ramach Ogólnopolskiej Akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł w naszej szkole odbył się kolejny cykl warsztatów artystyczno-terapeutycznych. Młodsi i starsi uczniowie tworzyli w różnych technikach plastycznych pod opieką nauczyciela plastyki M. Hrycyk i pedagoga R. Sadowskiej-Bodziuch. W miłej i przyjaznej atmosferze powstały inspirowane wiosennym przebudzeniem piękne prace.
  Opiekunowie projektu zapraszają do wspólnej twórczej zabawy, poznawania świata pełnego barw, odkrywania swoich możliwości i rozwijania zainteresowań artystycznych. zdjęcia

  (tekst: M. Hrycyk, zdjęcia: R. Sadowska-Bodziuch)

 • Konkurs Wiedzy o Sejmie


   

  SUKCES W KONKURSIE WIEDZY O SEJMIE

   

  image1Dnia 7 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie dla uczniów zamojskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Marszalka Sejmu RP. Zorganizowany został wspólnie przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Pana Sławomira Zawiślaka i Kuratorium Oświaty w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich gimnazjum: Dominika Kozłowska (3a), Jakub Szumowski (3a), Wiktoria Tyszko (3a), Miłosz Chwiejczak (3b) oraz Julia Szałacha (3b). Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu współczesności polskiego parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu i Senatu oraz trybu ustawodawczego. Nasi uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy. I miejsce zajął Jakub Szumowski - uczeń klasy 3a (pokonując ponad pięćdziesięciu uczestników).

  Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Klech.

  Gratulacje!!!

 • Szkolny Konkurs Historyczny Stefan Batory - patron naszej szkoły


   

  Szkolny Konkurs Historyczny  

  Stefan Batory - patron naszej szkoły  24 kwietnia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Historyczny  Stefan Batory - patron naszej szkoły. Do zmagań konkursowych przystąpiło 22 uczniów z klas V - VII, którzy mieli możliwość wykazania się wiedzą na temat patrona szkoły.

  Po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniono zwycięzców:


       - na poziomie klas V
  I miejsce: Weronika Iwaniec  V b    
  II miejsce: Karolina Bełz    V b    
  III miejsce: Julia Krukowska V b  

    
  - na poziomie klas VI
  I miejsce: Kamila Skorupska      VI a     
  II miejsce: Kamil Stanisławczuk  VI a     
  III miejsce: Maja Smolak         VI a   

    
  - na poziomie klas VII 
  I miejsce: Miłosz Szwajkowski    VII d    
  II miejsce: Karina Kozak         VII b    
  III miejsce: Filip Podkański     VII c    

  Gratulujemy i życzymy wszystkim sukcesów w następnych konkursach.

 • Nasza Niepodległa - wyniki konkursu


   

  Uroczyste zakończenie Międzyszkolnego Konkursu Historycznego

  Józef Piłsudski - bohater wolnej Polski

   

  oraz szkolnego Konkursu Plastycznego 

  Nasza Niepodległa

   

  Znalezione obrazy dla zapytania Piłsudski

   

  18 maja 2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Józef Piłsudski – bohater wolnej Polski” na film i prezentację multimedialną zorganizowanego przez p. Annę Klech.Uroczystość rozpoczęto częścią artystyczną w wykonaniu uczniów kl. 3a gimnazjum i chóru szkolnego (pod kierunkiem p. Marty Pakos i p. Agnieszki Hamerskiej, dekoracja p. Małgorzata Hrycyk).

  ZDJĘCIA

  W konkursie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10, Szkoły Podstawowej Nr 7, Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 4. W ocenie komisji konkursowej wszyscy uczestnicy wykazali się kreatywnością, samodzielnością w wyborze wydarzeń związanych z życiem i działalnością Józefa Piłsudskiego, umiejętnością selekcjonowania i doboru odpowiednich źródeł (m.in. zdjęć, filmów, grafiki, dźwięku, tekstów) oraz spełnili warunki, jakie zakładał regulamin konkursu.

   

 • Czwartki LA - 3 edycja


   

  Czwartki Lekkoatletyczne - 3 edycja

    

  Już po raz czwarty na zamojskim stadionie OSiR spotkali się najlepsi lekkoatleci z 25 szkół powiatu zamojskieg.Rywalizacja sportowa przebiegała na wysokim poziomie i dostarczała kibicom wiele pozytywnych emocji. 
  Nasi uczniowie nie ustępowali rywalom w walce o miejsca na podium. 7.05.2018 r uczniowie grupy młodszej, której opiekunem jest p.Jolanta Kunicka zdobyli:
  1m - skok w dal Emilka Czerwieniec,
  3m - skok w dal Patrycja Ożóg,
  3m - 60m Patrycja Ożóg,
  2m - skok w dal Piotr Pieprzowski.

 • Liga LA 10-05-2018


   

   Igrzyska Młodzieży Szkolnej- Liga LA Dziewcząt i Chłopców
   
  CZWÓRKA ZNOWU NA MEDAL- nowe rekordy pobite!!!
   
  liga la 1 20180510 2063042307
   
   
  10 maja na stadionie OSiR w Zamościu odbyła się Drużynowa Liga Lekkoatletyczna Dziewcząt i Chłopców. Regulamin zawodów przewidywał start 15 osobowej drużyny. Oznaczało to,  że w zmaganiach sportowych wezmą udział najlepsi lekkoatleci z miasta Zamościa. Obecni na stadionie mogli podziwiać piękno tej dyscypliny, królowej wszystkich sportów kibicując poszczególnym zawodnikom.
   
   
 • Nasza Niepodległa


   

  NASZA NIEPODLEGŁA

   

  nasza niepodlega 1 20180509 1867464903W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w zamojskich szkołach realizowane są różne przedsięwzięcia upamiętniające to ważne dla Polaków wydarzenie. W dniach 24.04.2018r. i 26.04.2018r. w klasach IA, IIA i IIIB odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców  POLSKA- MOJA OJCZYZNA przygotowane przez p. Aleksandrę Kopiel, p. Renatę Kowarz i p. Małgorzatę Bakuniak. Uczniowie poznawali okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, znaczenie symboli narodowych - tak ważnych dla każdego Polaka. W dalszej części zajęć dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały kotyliony narodowe, godło, flagę i mapę Polski, biało- czerwone kwiaty, a także rozwiązywały krzyżówki o tematyce patriotycznej.  Taka praktyczna lekcja historii na pewno na długo zapadnie w pamięć najmłodszym uczniom naszej szkoły.

  ZDJĘCIA

 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja


   

  227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   

  27 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy IIIa i klasy IIIb pod opieką pań: Doroty Skotarskiej i Małgorzaty Bakuniak przygotowali i zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji uczczenia 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, rodzice, dziadkowie i uczniowie klas I – III. Artyści przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne związane z obradami Sejmu Wielkiego, zapoznali z głównymi twórcami „cudu majowego” i okolicznościami uchwalenia konstytucji. Dźwięki i słowa patriotycznych pieśni skłoniły słuchaczy do refleksji o ojczyźnie i miłości do niej. Akademia była ciekawą lekcją, uczyła patriotyzmu i przypomniała, że w naszej historii nie brakowało ludzi, dla których ojczyzna stanowiła najwyższą wartość. Inscenizacja apelu sprawiła, że uczniowie oglądali go z powagą i zaciekawieniem.  zdjęcia 

   

 • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


   

  Ogólnopolski Turniej

  Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

   

  27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu, odbył się miejski etap OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Zamość. Celem tego turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie, podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie kulturalnych i partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie szkoły podstawowej w składzie: Wszoła Edyta, Stanisławczuk Kamil, Chałupczak Julka (6a), Lis Tymoteusz (5a) i uczniowie gimnazjum w składzie: Górski Szymon, Nowosad Łukasz, Korga Jakub (3a)

  Wszyscy nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie ze wszystkimi konkurencjami, wykazując się dużą wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnościami jazdy na rowerze po torze przeszkód. Drużyna naszego gimnazjum zajęła pierwsze miejsce, otrzymała puchar, dyplom, rower dla szkoły, zakwalifikowała się do etapu powiatowego, a każdy z nich otrzymał słuchawki wysokiej jakości. Najwyższą punktację ze wszystkich zawodników turnieju uzyskał Szymon Górski.  zdjęcia 

  Gratulacje!!!

  Drużynę szkoły podstawowej przygotowała pani Agnieszka Boratyn i pani Barbara Korona, a drużynę gimnazjum pani Alicja Dziurawiec

 • DEBATA „NIC O NAS BEZ NAS”


   

  DEBATA „NIC O NAS BEZ NAS”

   

  25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu odbyła się kolejna debata Samorządu Uczniowskiego, przedstawicieli klas IV – VII, II, III gimnazjum z panią Dyrektor, z Rzecznikiem Praw Ucznia oraz opiekunami samorządów uczniowskich. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu szkolnym w dobie wprowadzanej reformy oświaty. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych, interesujących pytań, dotyczących różnych dziedzin szkolnego życia. Pani Dyrektor starała się wyczerpująco odpowiadać na pytania uczniów.

 • Rowerowy Maj 2018


   

  KAMPANIA „ROWEROWY MAJ 2018”

   

  rowerNasza szkoła już po raz trzeci będzie uczestniczyć w Kampanii „Rowerowy Maj”. Program jest adresowany do uczniów klas I – VII oraz pracowników szkoły podstawowej i ma na celu promocję zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz komunikacji rowerowej. Udział w Kampanii „Rowerowy Maj” jest zabawą edukacyjną z elementami rywalizacji. Za aktywność rowerową czekają nagrody niespodzianki. Zapraszamy wszystkich do udziału. Ruszamy już 7 maja .

  W naszej szkole Kampanię koordynują pani Anna Topolska i pan Łukasz Brykner.

 • Laurka dla Mamy


   

  Laurka dla Mamy

   

  dla mamy 2 20170531 1208872611Świetlica szkolna zorganizowała konkurs dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej klasy Ia  „Laurka na Dzień Mamy”. W konkursie wzięła udział cała klasa. Uczniowie, wspólnie z wychowawcą klasy Panią Renatą Kowarz wykonali na zajęciach plastycznych przepiękne laurki. Do ich powstania przyczynili się też rodzice, ponieważ wyposażyli dzieci w różnorodne materiały. Najpiękniejsze – oryginalne, ciekawe i bardzo staranne prace zostały nagrodzone upominkami dla mam i dla dzieci. Zwycięzcom gratulujemy !!! ZDJĘCIA

  Lista nagrodzonych i wyróżnionych prac:

 • Z wizytą u Pana Prezydenta


  Z WIZYTĄ  U  PANA  PREZYDENTA

  31 maja 2017 r. uczniowie klasy II A szkoły podstawowej byli w Zamojskim Ratuszu. Spotkali się z Panem Prezydentem Miasta Zamość - p. Andrzejem Wnukiem oraz Rzecznikiem Prasowym Prezydenta Miasta - p. Markiem Gajewski. Dzieci zadając pytania i uzyskując szczere odpowiedzi, dowiedziały się na czym polega praca tych ważnych w mieście osób. Na pamiątkę otrzymały puzzle z zabytkami naszego miasta.  Zwieńczeniem tej wizyty było wejście na wieżę ratuszowa i podziwianie naszego grodu. Może któryś z wycieczkowiczów będzie w przyszłości pełnił tak ważne funkcje w naszym pięknym mieście.        

   

 • Konkurs - Kto to jest?


  Rozstrzygnięcie konkursu 

  Zgadnij, kto to jest?

   

  W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy konkurs z okazji Dnia Dziecka, polegający na odgadnięciu nazwiska nauczycieli na podstawie zdjęć z ich dzieciństwa. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Wielu z nich próbowało podpytać nauczycieli kto znajduje się na zdjęciach. Poniżej znajdziecie nazwiska zwycięzców, poprawne odpowiedzi oraz wykaz niepoprawnych odpowiedzi. 

  Dziękujemy za liczny udział w konkursie !!!!!

   

  ZDJĘCIA

   

 • Dzień Dziecka


   

  ZAPROSZENIE

   

  1 czerwca 2017 z okazji Dnia Dziecka

  serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny

   

   

  pt. „Brzechwa i Tuwim na Zielonej Szkole”

   

  miejsce: AULA SZKOŁY

  godz. 800– klasy 4-6 szk. podst. i 1-3 gim.

  godz. 900– klasy 1-3 szk. podst. 

  GWARANTUJEMY ŚWIETNĄ ZABAWĘ!!!

 • Bieg po zdrowie


   

  Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej

  pt. „Bieg po zdrowie”.

   

  Klasa IV A wraz z wychowawcą Anną Topolską w miesiącach styczeń – maj 2017 r. realizowała program edukacyjny „ Bieg po zdrowie”. Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

  Zajęcia w programie realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Podczas cyklu zajęć dzieci dyskutowały, wymieniały doświadczenia, spostrzeżeni, refleksje i pomysły, przeprowadzały wywiady z osobami niepalącymi, liczyły koszty palenia papierosów, tworzyły antyreklamy dla papierosów, tworzyły komiksy z bohaterami programu. Uczniowie pracowali indywidualnie w parach oraz w grupach.

  Program został pozytywnie przyjęty przez uczniów, bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Dzięki programowi uczniowie zwiększyli swoją wiedzę na temat szkodliwości czynnego oraz biernego palenia ponadto nabyli umiejętności asertywnego zachowania oraz zwiększyli swoją wiedzę dotyczącą składu dymu tytoniowego

 • Wycieczka do Berlina


  Wycieczka do Niemiec

   

  frankfurt 6 20170528 1038541052W dniach 23-26 maja grupa uczniów naszego gimnazjum wyjechała na wycieczkę do Niemiec, aby lepiej poznać kulturę naszych zachodnich sąsiadów, oraz podszlifować znajomość  języków  obcych. Razem z nami podróżowali również gimnazjaliści z gimnazjum nr 6 w Zamościu. Zwiedziliśmy Frankfurt nad Odrą, Poczdam i Berlin. W drodze powrotnej do Zamościa  zobaczyliśmy jeszcze Poznań. Pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do domu.

   FOTORELACJA Z WYCIECZKI

  Zdjęcia cz 2. - Ola T. (3b)

   

 • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2017


   

  Wyniki Międzynarodowego Konkursu

  Kangur Matematyczny 2017

   

  Uczniowie szkoły podstawowej po raz kolejny dali nam wiele powodów do radości i dumy. 

  Sukcesy uczniów przedstawiają się następująco:

   

  Kategoria Żaczek – klasa 2

  Krukowska Julia – wyróżnienie – nauczyciel Bożena Kierepa

   

  Kategoria Maluch – klasa 3

  Jacek Michał –  bardzo dobry wynik –  nauczyciel Barbara Cybulska

  Prochowicz Karol – wyróżnienie –  nauczyciel Jolanta Wilawer

  Palonka Emilia – wyróżnienie –  nauczyciel Jolanta Wilawer

  Urbańczyk Kacper – wyróżnienie –  nauczyciel Barbara Cybulska

  Kaniuk Szymon – wyróżnienie –  nauczyciel Beata Zembroń

  Marcyniuk Martyna – wyróżnienie –  nauczyciel Beata Zembroń

  Kasperski Karol – wyróżnienie –  nauczyciel Beata Zembroń

   

  Kategoria Maluch – klasa 4

  Ożóg Patrycja – wyróżnienie–  nauczyciel Iwona Kołodziejczuk

   

  Kategoria Beniamin – klasa 6

  Burzanowski Maciej – wyróżnienie–  nauczyciel Iwona Kołodziejczuk

  GRATULACJE DLA MATEMATYKÓW! 

 • WOLONATRIUSZE W BEŁŻCU


   

  WOLONATRIUSZE W BEŁŻCU

   

  W dnia 22 maja 2017 r. wolontariusze z klas 6D szkoły podstawowej i 1B gimnazjum wybrali się wraz z p. Małgorzatą Hrycyk i p. Łukaszem Bryknerem – opiekunem Szkolnego Klubu  Wolontariatu, do Muzeum powstałego na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu. Uczestnicy mieli nie tylko okazję zapoznać się z historią tego miejsca, ale również zaangażowali się w porządkowanie pomnika upamiętniającego jego ofiary. Nie ukrywaliśmy zmęczenia, jednak wszyscy podołaliśmy zadaniu. Uczestniczyliśmy w wykładzie - lekcji historii, o funkcjonowaniu tego miejsca oraz relacjach i wspomnieniach świadków miejscowych wydarzeń. Skorzystaliśmy również z miłego gestu pracowników muzeum, którzy poczęstowali nas ciastkami i ciepłą herbatą. Wszyscy powróciliśmy do Zamościa z uśmiechem na twarzach i w miłym towarzystwie. zdjęcia 

  CZYTAJ WIĘCEJ:  http://www.belzec.eu/pl/news/workcamp_w_miejscu_pamieci/806 

  Poznanie historii obozu koncentracyjnego skłoniło uczestników wyjazdu do refleksji i rozważań.

 • PRELEKCJA Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY - 2017


  PRELEKCJA Z ZAKRESU

  UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

   

   

  W dniu 19 maja 2017 roku uczniowie klas czwartych w ramach przygotowań do egzaminu na Kartę Rowerową uczestniczyli w prelekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie nabywali i utrwalali wiadomości o numerach telefonów alarmowych, właściwym zachowaniu się przy wzywaniu pomocy oraz udzielaniu pomocy osobom nieprzytomnym. Szkolenie przeprowadził ratownik WOPR p. Mateusz  Ferens. zdjęcia 

   

 • Bieg Nadziei - II miejsce


    II miejsce dla naszych biegaczy w XII Biegu Nadziei

   
  bieg nadziei 2 20170522 1427059996W dniu 18 maja 2017 w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu  z okazji urodzin papieża św. Jana Pawła II  odbył się XII Bieg Nadziei. Uczniowie naszej szkołyKupiec Wiktoria (2a), Nowosad Łukasz (2a) i Biłant Kacper (3a) zajęli II miejsce.
  W zawodach startowało 9 gimnazjów z diecezji zamojsko- lubaczowskiej. Trasa biegu wynosiła ok 2 km, wiodła bulwarami Łabuńki, na trasie znajdowały się 4 punkty na których zawodnicy odpowiadali na pytania związane z postacią Św. Jana Pawła II. O wyniku końcowym decydował czas biegu oraz ilość punktów zdobytych za wiedzę. Opiekunem była  p. Małgorzata Adamowicz.  
  Gratulujemy!
 • I miejsce dla Justyny


   

  Sukces Justyny Korneluk w ogólnopolskim konkursie plastycznym

   

   

  DSC00339Rok 2017 jest Rokiem Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Koronami papieskimi. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Prymasowski z Warszawy chcąc uczcić ten wyjątkowy Jubileusz, ogłosiły OGÓLNOPOLSKI KONKURS (recytatorski i plastyczny) adresowany do uczniów szkół noszących imię ks.kard. Stefana Wyszyńskiego. Na konkurs plastyczny należało wysłać pracę w dowolnej technice inspirowaną poezją maryjną. I miejsce w kategorii gimnazjum zajęła nasz uczennica JUSTYNA KORNELUK.  Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie zdobywają najwyższe laury w ogólnopolskich konkursach. Wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2017 r. w Kurii Metropolitalnej w Warszawie.

  Gratulujemy!

   

   

 • Canadian in Zamość


   

  Canadian in Zamość

  15 maja 2017r. w ramach cyklu spotkań „Obcokrajowiec w Zamościu” odbyło się spotkanie ‘Canadian in Zamość’. Naszym gościem był pan John Gliddon, lektor szkoły języków obcych  Bacalarus. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4c i 6b oraz pani dyrektor Jolanta Goryczka. Nasz gość podzielił się informacjami na temat swojej ojczyzny. Pan Gliddon w prezentacji multimedialnej przedstawił uczestnikom spotkania wiele ciekawych informacji o swojej ojczyźnie, opowiedział o swoim wcześniejszym życiu w Kanadzie i obecnym w Polsce, a także o podobieństwach i różnicach kulturowych pomiędzy tymi krajami. W dalszej części spotkania odbył się Quiz o Polsce. Nasz gość całkiem dobrze poradził sobie z pytaniami w tym quizie udowadniając tym samym, że wie o naszym kraju już bardzo dużo. W ostatniej części spotkania pan Gliddon odpowiadał na pytania uczniów. Po spotkaniu nasz gość otrzymał podziękowania i drobny upominek. zdjęcia 

 • Gimnazjada drużynowa LA


   

  Drużynowa Gimnazjada SZS w LA

   

  Mamy awans rejonowy!!!!!!!!

   

  liga la 6 20170516 1956276737

  Lekkoatleci z naszego gimnazjum reprezentowali nas w zawodach miejsko-powiatowych zorganizowanuch przez Szkoly Związek Sportowy. Drużyny żeńskie i męskie liczyły po 15 osób, które startowały w następujących konkurencjach: 100m, 300m, 600m, 1000m-chł, 2000m-chł, skok w dal, skok wzwyż, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, sztafety 4x100m. Drużyna dziewcząt zdobyła 837pkt i z miejsca drugiego awansowała na szczebel rejonowy. Drużyna chłopców zdobyła łącznie 1164pkt i z miejsca pierwszego awansowała do rejonu.

  Tego dnia na miejskim stadionie OSiR w Zamościu oprócz pięknej pogody mieliśmy piękny "wysyp" medalistów z naszej szkoły. Na dystansie 300m brąz odebrała Kupiec Wiktoria (51,74), w rzucie oszczepem 2m zdobyła Szczepańska Julia (20,85), 3m zdobyła Kopczyńska Magdalena  (19,45), w kuli srebro wywalczyła Wiktoria Kasprzak (10,31). Nasza żeńska sztafeta 4x100m zajęła 2 miejsce z czasem 1:03,75.

 • Czwartki LA - 7 edycja


   

  Czwartki Lekkoatletyczne - wiosna 2017r.

   

  czwartki la 7 20170516 1130381371Za nami dwie edycje Czwartków Lekkoatletycznych (26.04, 16.05), w których startują gimnazjalne klasy sportowe i inni punktujący zawodnicy. Zajmujemy 1 miejsce  po VI edycjach, mając 30139 pkt. Przypominamy, że w zawodach bierze udział 16 szkół gimnazjalych z miasta i powiatu zamojskiego. Nasi uczniowie starają się godnie reprezentować szkołę, nauczyciele wychowania fizycznego motywują ich do wygrywania ze swoimi słabościami i zdobywania prywatnych rekordów życiowych. Na stadionie tworzymy jedną drużynę, która zgodnie z zasadą walki fair play ambitnie podejmuje sportowe wyzwania. Fotorelacja z zawodów jest tego potwierdzeniem. Kolejne terminy Czwartków Lekkoatletycznych- 24.05(środa), 29.05(poniedziałek), 02.06.(piątek). Opiekunami zawodników byli p.Barbara Gaca, p.Małgorzata Adamowicz, p.Maros Smolak.  ZDJĘCIA  ZDJĘCIA 2

   
 • Dni z fantastyką w bibliotece


   

  DNI Z FANTASTYKĄ W BIBLIOTECE

  tydzie z fantastyk 3 20170516 1374783864W ostatnim tygodniu kilka uczennic z klasy I B przygotowało i przeprowadziło „Dni z fantastyką”. Biblioteka gimnazjalna zamieniała się w Śródziemie z książek Tolkiena lub świat herosów z książek Rick`a Riordan`a. Dziewczęta z wyobraźnią i fantazją przygotowały wystrój biblioteki, abyśmy choć trochę mogli  poczuć klimat świata z powieści R. R. Tolkiena czy zanurzyć się w świecie Bogów Olimpu i Percy`ego Jacksona – syna Posejdona. Każdy z odwiedzających mógł posmakować „lembasa” (elfi chleb),  „niebiańskiej” babeczki.  Całość  urozmaicały konkursy, quizy, nauka alfabetu elfickiego i  greckiego.  "Fantastyczny" tydzień przebiegł w wesołej atmosferze, wszyscy dobrze się bawili, ale poznali również  kilka ciekawostek na temat mitologii i bogów olimpijskich.   ZDJĘCIA

 • Magiczny świat Harrego Pottera


   

  Magiczny świat Harrego Pottera

   

  „Magiczny świat Harrego Pottera” to tytuł projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów klas szóstych. 11 maja 2017 roku w bibliotece szkolnej grupy szóstoklasistów zaprezentowały wykonane przez siebie makiety, przedstawiające świat bohaterów cyklu książek o Harrym Potterze. Makiety przedstawiały miejsca opisane w książkach J.K. Rowling. Liderzy grup w ciekawy sposób omówili zdarzenia i przygody związane z tematyką makiet. Należy podkreślić wysiłek i pracę włożoną przez uczniów w wykonanie makiet. Prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece szkoły podstawowej.  zdjęcia

   

   

 • Kufer z pomysłami na czytanie


   

   

  KUFER Z POMYSŁAMI NA CZYTANIE

   

  9 maja 2017 roku w auli szkolnej odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego „Kufer z pomysłami na czytanie”, który zorganizowała biblioteka szkoły podstawowej. W projekcie udział wzięli uczniowie klas piątych. Każda klasa zaprezentowała własne propozycje ciekawych książek do przeczytania. Uczniowie samodzielnie wybrali książki, które warto przeczytać. Grupy uczniów z klas piątych opracowały scenariusze swoich prezentacji oraz przygotowały kostiumy i rekwizyty. Kreatywnie i pomysłowo swoje propozycje przedstawili w formie scenek, wywiadów i dialogów. Występy oceniali wybrani uczniowie klas czwartych i szóstych. Za najciekawszy uznano pokaz klasy 5c. Wszystkim uczniom zaangażowanym w prezentację projektu serdecznie dziękujemy.  zdjęcia 

   

 • Dzień Prymasowski w Zamościu


   

  II Dzień Prymasowski w Zamościu

   

  Poświęcony pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego,

   

  Prymasa Polski

   

  Zamość, 27.05.2016 r. (sobota)

   

 • dzień otwarty maj 2017


   

  W czwartek 18 maja 2017 r.

  odbędzie się

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTY 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

   

 • Gim Wyniki Konkursu o Biblii


   Wyniki Konkursów

  XV SPOTKANIE Z BIBLIĄ i MITOLOGIĄ 

   24 marca 2017 r. odbyły się w Gimnazjum nr 2 w Zamościu konkursy: „SPOTKANIE Z BIBLIĄ I „SPOTKANIE Z MITOLOGIĄ”.  W konkursie sprawdzającym znajomość Biblii wzięło udział 17 uczniów z  7 szkół z Zamościa i powiatu zamojskiego.  Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Korneluk, Zuzia Moniak i Kacper Biłant. Justyna Korneluk została laureatką konkursu. Gratulujemy! 

  W XV edycji konkursu „Spotkanie z mitologią” w roku szkolnym 2016/2017 wzięło udział 34 uczniów z 8 szkół z Zamościa i powiatu zamojskiego. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowali: Zosia Liwak, Kacper Biłant i Kamila Mazurek. Zosia Liwak otrzymała wyróżnienie.

  Gratulujemy! 

   

 • Testy sprawnościowe do kl.4


   

   

   

   

  Testy sprawnościowe

   do klasy IV szkoły podstawowej 

  odbędą się 30 maja 2017 (wtorek) godz. 11:30 w sali gimnastycznej

   

   

 • Sukces w konkursie recytatorskim


   

  Sukces w konkursie recytatorskim

   

  10 maja bieżącego roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyły się eliminacje powiatowe XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Do konkursu zgłosiło się 79 wykonawców z 14 placówek z całego powiatu.  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 4 b Judyta Kuduk przygotowywana przez panią Agnieszkę Pawliszak. Judyta recytowała fragment „Ani z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery. Do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Lublinie,  jury wytypowało tylko czterech laureatów, w tym uczennicę naszej szkoły.

   Gratulujemy Judycie i życzymy powodzenia w ostatnim etapie zmagań konkursowych.

 • Dbamy o zdrowie


   

  Dbamy o zdrowie

   

                  W dniu 12.05.2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Służby Zdrowia, przygotowana przez uczniów i wychowawców klasy IIc i klasy II d. Mali artyści zaprezentowali w humorystycznych wierszach, piosenkach i scenkach, swoim kolegom i koleżankom z klas I-III podstawowe zasady dbania o zdrowie. Przypomnieli, że ruch jest wspaniałym lekarstwem na wszystko, a prawidłowe nawyki higieniczne oraz spożywanie warzyw i owoców, sprawiają, że nasze organizmy właściwie się rozwijają.

                  Dzieci podziękowały, także naszej szkolnej Pani Pielęgniarce za jej pracę i złożyły życzenia z okazji jej święta.  zdjęcia 

 • Stypendium Marszałka Woj. Lubelskiego


   

  Justyna Korneluk stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego

   

  DSC00339W dniu 25 kwietnia 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Lublinie miała miejsce uroczysta gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką na zabytkami. Po wręczeniu pamiątkowych certyfikatów przez pana Marszałka Krzysztofa Grabczuka odbył się krótki koncert muzyczny, w którym wzięli udział stypendyści 2017 roku. W gronie laureatów znalazła się również uczennica naszej szkoły – Justyna Korneluk z klasy 3a, która otrzymała stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej. Warto wspomnieć, że Justyna już po raz piąty została stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego (2009, 2012, 2015, 2016 i 2017 roku) i pracuje pod kierunkiem pani Marii Śliczniak w Osiedlowym Domu Kultury Okrąglak.

  ZDJĘCIA

 • Archipelag Skarbów 2017


   

  Program profilaktyczny Archipelag Skarbów

   

  Znalezione obrazy dla zapytania archipelag skarbówW dniach 27- 28 kwietnia w CK Stylowy uczniowie klas II naszego Gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczyli w programie Archipelag Skarbów.  Archipelag Skarbów miał formę ciekawych warsztatów a prowadzony był przez 3 osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów. Program uczył zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęcał młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii. Archipelag Skarbów pokazał młodzieży ich ogromny pozytywny potencjał. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniły grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim było głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. W trakcie dwóch dni warsztatów przekazano młodzieży wiedzę o miłości, seksualności, budowaniu relacji opartych na zaufaniu i szacunku. Trenerzy uczyli młodzież jak radzić sobie z „tygrysami”, które mieszkają w „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka.

  ZDJĘCIA

 • Konstytucja 3 Maja


   

  Święto Konstytucji 3 Maja

   

  m    Jak  co roku  uczniowie   naszej szkoły  uczestniczyli  w   apelu,  przypominającym  o kolejnej rocznicy uchwalenia ustawy rządowej, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.
       Według historyków Konstytucja 3 Maja stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota nie może istnieć - Polska odzyskiwała niepodległość trzykrotnie: właśnie 3 maja 1791 r. oraz 11 listopada 1918 r. i 4 czerwca 1989 r.
         Uroczysty apel,  w czasie  którego starano się przybliżyć uczniom naszej szkoły to wielkie historyczne wydarzenie, przygotowali uczniowie klas VI  pod kierunkiem nauczycieli: R. Kudeli, M. Malickiej, M. Wityk,  
          Podczas akademii kolejni uczestnicy przypomnieli okoliczności, jakie doprowadziły do uchwalenia konstytucji, a także wymienili próby ratowania niepodległości w XVIII wieku, które zakończyły się w 1795 roku trzecim rozbiorem ziem naszego państwa i utratą niepodległości. Nie mogło zabraknąć odśpiewania pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego  przy akompaniamencie nauczyciela muzyki - J. Przekocińskiej, o oprawę plastyczną uroczystości zadbała M. Hrycyk - nauczyciel muzyki. 

  Zdjęci z apelu przygotowanego przez uczniów klas 6

  Uroczysty apel,  w czasie  którego starano się przybliżyć uczniom klas 1 - 3 naszej szkoły to wielkie historyczne wydarzenie, przygotowali uczniowie klas IIIa, IIIb, IIId pod kierunkiem nauczycieli:  A.Kopiel, B. Zembroń, D. Skotarska.

  Zdjęcia z apelu przygotowanego przez uczniów klas 3

 • Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2016


   

  Wyniki Międzynarodowego Konkursu 

  Kangur Matematyczny 2016

   

  Sukcesy  uczniów szkoły podstawowej w konkursie matematycznym KANGUR przedstawiają się następująco:

   

  Kategoria Żaczek -  klasa 2

  Jacek Michał – laureat - nauczyciel p. Barbara Cybulska

  Prochowicz Karol – wyróżniony nauczyciel p. Jolanta Wilawer

  Urbańczyk Kacper – wyróżniony  - nauczyciel p. Barbara Cybulska

  Pakos Ewelina – wyróżniona- nauczyciel p. Elżbieta Seńko

   

  Kategoria Maluch – klasa 3

  Ożóg Patrycja – wyróżniona – nauczyciel p. Renata Kowarz

   

  Kategoria Beniamin – klasa 5

  Burzanowski Maciej – wyróżniony nauczyciel Iwona Kołodziejczuk

   GRATULACJE DLA MATEMATYKÓW!

 • LAUREATKI MIMAKA


   

  LAUREATKI MIMAKA

   

  18 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Zamościu 101 najlepszych matematyków z powiatu biłgorajskiego, zamojskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego uczestniczyło w finale Powiatowego Konkursu Matematycznego MIMAK 2016.  Po czterech etapach matematycznych zmagań tytuł Laureata otrzymało 39 uczniów, w tym z naszej szkoły Weronika Iwaniec i Patrycja Ożóg z klasy III B. Uczennice do konkursu przygotowała pani Renata Kowarz

  Gratulujemy  i cieszymy się z ich sukcesu.

   

 • Szkolny Konkurs Recytatorski 2016


   

   VIII Szkolny Konkurs Recytatorski

  Świat dziecka już za nami!

   

  25.05.2016 r. odbył się w naszej szkole VIII Konkurs Recytatorski Świat dziecka dla uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Wzięło w nim udział 40 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych: 26 z klas I-III i 14 z klas IV-VI.  

  Uczniowie prezentowali dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy. Wszystkim gratulujemy chęci i odwagi. Recytatorzy musieli bowiem pokonać tremę i zaprezentować przygotowane przez siebie teksty przed jurorami, nauczycielami, rodzicami i kolegami. zdjęcia  

  W klasach I-III nagrody za najpiękniejszą interpretację otrzymali:  Magdalena Tokarz z kl. Ie, Filip Derewiecki z IIc i Emilia Palonka  z IIc.

  Wyróżnienia otrzymali: Maja Błaszczak  z Id, Julia Szewczuk z IIe i Aleksandra Kaźmierczak z IIIb.

  W klasach IV-VI nagrodzeni uczniowie to:  Karina Kozak  z 5b, Jakub Olech z 5b, Zofia Iwaniec z 6b i Filip Szlingiert z 6a.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 • Gim Sukcesy Justyny Korneluk


   

  SUKCESY JUSTYNY KORNELUK

   

  DSC00339

   

  12 maja 2016 r. w Kurii Diecezjalnej w Zamościu miał miejsce finał XXIII Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W finale wzięło udział 22 uczniów ze szkół podstawowych i 26 z gimnazjów (z 575 osób w etapie szkolnym). Bardzo miło nam poinformować, że Justyna Korneluk, uczennica klasy 2a gimnazjum, uzyskała już po raz czwarty tytuł laureata tego konkursu. Nagrodą specjalną dla laureatów była wycieczka do Warszawy i Niepokalanowa. Opiekunem uczennicy była pani Małgorzata Jasek.

   

   

   

   

 • Zrealizowane Projekty

   


   

  ZREALIZOWANE

  PROJEKTY GIMNAZJALNE

   


   

   

  Rok szkolny 2015 / 2016

   


   

  Projekt edukacyjny - Atak terrorystyczny

   

  projekt edukacyjny - atak terrprystyczny 20160520 1619297818

   Temat: Ewakuacja szkoły na wypadek ataku terrorystycznego

  Opiekun: p. Marek Kudela

  Uczniowie: Wojciech Kowalczyk (2a), Jakub Matuszewski (2a), Jakub Gałka (2a), Michał Sawiniec (2a), Darmin Wikira (2b), Mateusz Psiuk (2a)

  Data: 20.05.2016

   

  Oj działo się dziś w szkole, działo!! Do szkoły wtargnęli terroryści, którzy wraz z zakładnikami zamknęli się w sali 120. Słychać było wybuchy granatów i strzały. Wszyscy uczniowie zostali ewakuowani bezpiecznie na boisko szkolne. Do negocjacji przystąpiła pani pedagog, wspomagana przez funkcjonariuszy policji. Do akcji wkroczyli antyrerroryści, którzy przeprowadzili sprawną akcję odbicia zakładników i pojmania napastników. Na szczęscie wszystkie te zdarzenia były tylko pozorowane, a napastnikami byli uczniowie klas drugich - Wojciech Kowalczyk, Jakub Matuszewski i Darmin Wikira, którzy wraz z kolegami Mateuszem Psiukiem, Jakubem Gałką i Michałem Sawińcem realizowali w ten sposób swój projekt edukacyjny.  Opiekunem projektu był p. Marek Kudela. Emocje były ogromne zarówno dla zakładników, napastników, jak i dla całej społeczności uczniowskiej przyglądającej się całej akcji. Fotorelację z tych wydarzeń możecie zobaczyć tutaj -  ZDJĘCIA.

  zobacz również -  kliknij link

   


   

   

  Projekt Edukacyjny - Wycieczki Zawodoznawcze

   

   

   

  Temat: Organizacja wycieczek zawodoznawczych.

  Opiekun: p. Małgorzzata Jasek

  Uczniowie: Kamila Michońska (2a), Dominika Malicka (2a)

   

  1. Jak to jest ratować ludziom życie?

   

   

  27.04. odbyła się kolejna, już wycieczka zawodoznawcza organizowana przez uczennice 2a - Kamilę Michońską i Dominikę Malicką pod opieką pani Małgorzaty Jasek. Uczniowie wybrali się do Straży Pożarnej, w której mieści się dyspozytornia. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces odbierania zgłoszeń ludzi, którzy potrzebują pomocy medycznej. Panowie wyjaśniali cały przebieg ich pracy oraz jakie kwalifikacje muszą posiadać.

  Czytaj więcej: Jak to jest ratować ludziom życie?

   

   

    

  2. Jak zostać policjantem?

   

   

  W dniu 16.03.2016r. grupa młodzieży z naszego gimnazjum z klasy 2A w ramach projektu edukacyjnego odwiedziła Komendę Miejską Policji w Zamościu. Dwaj policjanci w sposób niezwykle ciekawy i obrazowy zapoznali nas ze specyfiką swojej pracy, zasadami rekrutacji do policji, regulaminem obowiązującym w komendzie. Mieliśmy okazję zobaczyć areszt - miejsce,w którym przebywają zatrzymani. Na jednym z naszych kolegów policjant zademonstrował zakładanie kajdanek. Wycieczka okazała się cennym i pouczającym przeżyciem. Być może dla niektórych z nas będzie miała wpływ na wybór przyszłego zawodu.  zdjęcia 

   

   

    

  3. Jak wygląda rozprawa sądowa? 

   

  W ramach poznawania zawodów kilku uczniów naszej szkoły udało się na wycieczkę zawodoznawczą do Sądu Rejonowego na ul. Akademickiej. Ochotnicy mieli okazję zobaczyć na żywo jak przebiega rozprawa sądowa. Ponadto mogli poznać pracę adwokata, sędziego i prokuratora, a także mnóstwa innych ludzi, którzy pełnią różne funkcje w sądzie. Uczniowie pod opieką pani Agnieszki Jedlińskiej na początku byli obserwatorami rozprawy o pobicie. Następnie dostali propozycję pozostania na kolejnej rozprawie, opierającej się na oszustwie. Trwała ona aż kilka godzin. Niestety nie została rozstrzygnięta i pani sędzia postanowiła odroczyć ją na dalszy termin. Dziewczyny z 2a GIM - Kamila Michońska i Dominika Malicka planują kolejne wyjście do sądu, aby obserwować jej dalszy ciąg. zdjęcia 

   

  Każdy z uczestników był zadowolony. Był to dobry sposób, aby zobaczyć jak tak naprawdę wygląda rozwiązywanie konfliktów prawnych i czy praca prawnika jest to ciekawa i ekscytująca.

   


   

   

  Projekt Edukacyjny - Origami dla każdego


   

  Temat: Origami dla każdego.

  Opiekun: p.Anna Zabłocka

  Uczniowie: Klaudia Pałczyńska (2b), Magdalena Kopczyńska (2a), Aleksandra Juszczak (3a), Patrycja Gmitrzuk (2b), Oliwia Kąkol (2b), Weronika Dziuba (3b), Martyna Kłos (2b)

   

   

   

   

   

  W dniu 16 marca do gimnazjum zaprosiliśmy uczniów klasy 3a szkoły podstawowej. Spotkanie miało związek z przygotowanym przez nas projektem edukacyjnym Origami dla każdego. Dzieci obejrzały prezentację i posłuchały różnych informacji o Japonii, a potem wzięły udział w małym quizie sprawdzającym wiedzę. Następnie podzieliłyśmy naszych młodszych gości na małe grupy i pomogłyśmy im zmagać się z podstawami sztuki origami. Dzieci wykonywały ozdobne pudełka i skaczące żabki.  

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.  

   


   

  Projekt Edukacyjny - Mistrzostwa Gimnazjum w PS Chłopców

   

   

  mistrzostwa szkoy w ps 2015-16 2 20160225 1748659469

   

  Temat: Organizacja zawodów sportowych.

  Opiekun: p. Maros Smolak

  Uczniowie: Patryk Greszta, Miłosz Piotrowski, Jakub Sawicki, Mateusz Hałasa, Karol Wojtyna, Maksymilian Ziemiński

   

   

   

  9 lutego 2016 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum nr 4 w piłce siatkowej chłopców. Organizatorami tej imprezy byli uczniowie klasy 2a – Patryk Greszta, Miłosz Piotrowski, Jakub Sawicki, Mateusz Hałasa, Karol Wojtyna i Maksymilian Ziemiński, którzy pod opieką pana Maroša Smolaka zorganizowali te zawody w ramach projektu edukacyjnego. Drużyny prowadziły zaciekłą rywalizację o jak najlepsze miejsca. W meczu o 1 miejsce po bardzo emocjonującym meczu pierwszy zespół klasy 3A pokonał, z wynikiem 2:1 (25:18,16:25,17:15), pierwszy zespół klasy 2A, otrzymując tym samym tytuł Mistrza Szkoły. Równie emocjonujący okazał się mecz o 3 miejsce w którym to drugi zespół klasy 3A spotkał się z trzecim zespołem klasy 3A. Mecz zakończył się po tie-breaku . Wynik spotkania to 2:1 (25:22,21:25,16:14) na korzyść drugiego zespołu klasy 3A . ZDJĘCIA

  Czytaj więcej: Gim Mistrz. Szkoły w PS chłopców

   


   

 • SP Laurka dla Mamy


  NAJPIĘKNIEJSZA LAURKA dla MAMY

   
  laurka dla mamy 8 20160525 1138406239Po raz kolejny świetlica szkolna  zorganizowała konkurs na najpiękniejsze laurki z okazji „Dnia Mamy”. Do konkursu zaprosiliśmy w tym roku wszystkie pierwszaczki szkoły podstawowej. Wybór nagrodzonych prac był jak zwykle bardzo trudny. Najpiękniejsze laurki nagrodzone to te prawdziwe, wykonane samodzielnie w 100 % przez dzieci. Nie zabrakło w nich szczerych, ciepłych i wzruszających życzeń dla ukochanych mam. Wychowawcy świetlicy przygotowali upominki dla zwycięzców, które wręczała Pani Dyrektor Małgorzata Pokrzywa. Wszystkim Mamom z okazji zbliżającego się święta  „Dnia Matki” życzymy 100 lat szczęścia i zdrowia oraz wielkiej radości ze swoich pociech !!!
  Poniżej lista nagrodzonych:
 • Gratulacje dla szóstoklasistów


   

  ZNAMY WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTÓW !!

   

  Wspaniały wynik szkoły na sprawdzianie zewnętrznym

  organizowanym przez CKE w Warszawie!

    

  W kwietniu bieżącego roku uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty. Wyniki są imponujące!  Zajęliśmy II miejsce wśród zamojskich publicznych szkół podstawowych.

  W części I (język polski i matematyka) średni wynik to 73%.  Jest on  wyższy niż w gminie i powiecie (68%) oraz województwie (62%). 

  Z j. polskiego średni wynik wyniósł 80%, a z matematyki 66%. 

  W II części -  j. angielski osiągnęliśmy wynik 76% i również jest on wyższy od średniej  w województwie (69%).

   

  Gratulacje dla szóstoklasistów, ich rodziców, nauczycieli

  oraz całej społeczności szkolnej! 

 • Występ uczennic w Przedszkolu Miejskim Nr 15


   

  WYSTĘPY NASZYCH UCZENNIC

  W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 15 W ZAMOŚCIU

  W ramach współpracy między placówkami oświatowymi dn. 19 maja 2016 roku, w odpowiedzi na zaproszenie, uczennice reprezentujące naszą szkołę udały się do Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Zamościu. Dziewczęta wzięły udział w dorocznym PrzeglądzieTtwórczości Dziecięcej uatrakcyjniając występy przedszkolaków. Szczególnie występ najmłodszej i najliczniejszej grupy gimnastyczno- tanecznej został entuzjastycznie przyjęty. Gwiazdy, szpagaty, stania na rękach wkomponowane w muzykę zaprezentowały uczennice klasy I A o profilu sportowym. Następnie uczennice: K. Stańkowska z kl. V B i D. Dołba z kl. V C zaprezentowały układ ćwiczeń akrobatycznych. Na koniec w tańcu popisały się przedstawicielki klasy VI B: A. Majzer, Paulina i Wiktoria Mazurek, Weronika Nowak i Julia Młynarczyk. Dziewczynki do występu przygotowały panie B. Korona i A. Waśko.

  W ramach dobrej współpracy z pewnością jeszcze nie raz zagościmy w zaprzyjaźnionym przedszkolu. 

  ZDJĘCIA

 • Gimnazjada LA - rejon


   Rejonowa GIMNAZJADA SZS - Lekkoatletyka

  AWANS WOJEWÓDZKI

   

  gimnazjada la - rejon 3 20160524 1513188421

   

  W dniu 18 maja na zamojskim stadionie odbyła się Rejonowa Gimnazjada w LA : w Lidze LA oraz zawodach indywidualnych LA. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w lidze LA oraz uczniowie w zawodach indywidualnych: 300 m -Żółkoś Sara,Nosal Patryk, 600 m -Laskowska Aleksandra, rzut oszczepem - Duda Justyna, Malinowska Martyna, Kuliński Jakub,Strzałka Kacper
  pchnięcie kulą -Burda Wiktoria,Hałasa Mateusz, skok w dal - Nowosad Wojciech, sztafeta 4x 100m - Żółkoś Sara,Kupiec Wiktoria, Piotrowska Monika, Kopczwara Paulina
  Najlepsze wyniki to I miejsce w rzucie oszczepem dziewcząt Martyny Malinowskiej z klasy 3a oraz I miejsce w skoku w dal chłopców Wojciecha Nowosada z klasy 3a.

  Gratulujemy i życzymy udanych startów na zawodach wojewódzkich.

  ZDJĘCIA


  BIEG NADZIEI - MAMY SREBRO !!
   
  bieg nadziei 2 20160524 1643471693W dniu 18 maja w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu  z okazji urodzin papieża św. Jana Pawła II  odbył się XI Bieg Nadziei. W zawodach startowało 11 gimnazjów z diecezji zamojsko - lubaczowskiej. Uczniowie naszej szkoły z klasy 3a: Duda Justyna, Nowosad Wojciech i Gąska Szymon  pod opieką p. Małgorzaty Adamowicz zajęli drużynowo II miejsce .
  Gratulujemy !!
   
 • Gim Warsztaty Postaw na Rodzinę


   

  Warsztaty "POSTAW NA RODZINĘ"

   

  postaw na rodzin 3 20160524 2008486375W Gimnazjum w ramach kampanii "Postaw na rodzinę" odbywają się warsztaty terapeutyczno-artystyczne. Dzięki radosnej twórczości uczniowie tworzą niepowtarzalne działa. Tym razem powstały instalcje z gipsu i materiałów recyklingowych oraz dekoracje do bajkowej krainy. Nad realizacją projektu czuwają pani Małgorzata Hrycyk - nauczyciel plastyki oraz pani Renata Sadowska-Bodziuch - pedagog szkolny.

  ZDJĘCIA

 • Gim Archipelag Skarbów


   

  ARCHIPELAG SKARBÓW

   

  archipelag skarbow 8 20160517 1008134110W dniach 16 i 17 maja 2016 r. uczniowie klas II i III Gimnazjum wraz z wychowacami, pedagogiem szkolnym oraz nauczycielem wychowania do życia w rodzinie, uczestniczyli w realizacji programu profilaktycznego "Archipelag Skarbów". Zajęcia odbyły się w sali kinowej CFK "Stylowy" i były prowadzone przez 3 osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów.

  Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. "Archipelag Skarbów" pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniały grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.

  FOTORELACJA

 • Gim Turniej Wiedzy o Wlk Brytanii


   

  Konkurs Wiedzy o Wilekiej Brytanii

  Nasza drużyna na podium!

   

  turniej wiedzy o wlk brytanii 1 20160524 152126479120 maja 2016 r. odbył się II Drużynowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu i zorganizowany został dla uczniów I -III  gimnazjum miasta Zamość i powiatu zamojskiego. Nasze Gimnazjum ( jedyne z Zamojskich Gimnazjów ) reprezentowała drużyna w składzie Agnieszka Kalicińska, Agnieszka Mazurek oraz Michalina Puławska - uczennice klasy III c pod opieka p. Anny Smolak. Dziewczęta zajęły III miejsce i zdobyły super nagrody. Uczennice musiały wykazać się dużą wiedzą z zakresu kultury, historii, geografii, literatury Wielkiej Brytanii. Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap - test pisemny ( 50 pytań ) z wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii. II etap składał się z quizów, pytań wiedzowych, rozpoznawania i podpisywania ilustracji oraz zagadek.

  Gratulujemy  i cieszymy się z ich sukcesu.   ZDJĘCIA

  Poczytaj również: http://mdk.zam.pl/G-CMS/front/1/aktualnosci/ii_druzynowy_turniej_wiedzy_o_wielkiej_brytanii

   

 • BIEG NADZIEI


  BIEG NADZIEI - MAMY SREBRO !!
   
  bieg nadziei 2 20160524 1643471693W dniu 18 maja w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu  z okazji urodzin papieża św. Jana Pawła II  odbył się XI Bieg Nadziei. W zawodach startowało 11 gimnazjów z diecezji zamojsko - lubaczowskiej. Uczniowie naszej szkoły z klasy 3a: Duda Justyna, Nowosad Wojciech i Gąska Szymon  pod opieką p. Małgorzaty Adamowicz zajęli drużynowo II miejsce .
  Gratulujemy !!
   

   

 • Gim Finaliści ZAGIMAKA


  SUKCES

  MATEMATYKÓW Z GIMNAZJUM

   

  Final konkursu 3998994

   

  W dniu 21.05.216 odbył się III etap Konkursu Matematycznego ZAGIMAK. W finale wzięło udział sześcioro uczniów naszego gimnazjum: Patryk Greszta, Paweł Oleszek i Michał Tyrka z klasy 2a oraz Agnieszka Kalicińska, Michalina Puławska i Szymon Zawada z klasy 3c. Uczniów do konkursu przygotowała pani Danuta Margol. Gratulacje dla wszystkich finalistów!

   

 • PROTOKÓŁ z przeglądu talentów różnych


   

  PROTOKÓŁ

  z przeglądu talentów różnych

  w ramach projektu „UTALENTOWANI 2016”

    zdjęcia  

   

 • Trzymaj Formę Prelekcja


  TRZYMAJ FORMĘ - prelekcja pana Jacka Kucharskiego
   
  20160513 091057W dniu 13 maja 2016 roku gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole znanego dietetyka p. Jacka Kucharskiego. W ramach programu "Trzymaj formę". Głównym celem naszego spotkania była odpowiedź na pytanie: Od czego zależy nasze zdrowie? Zapoznaliśmy się ze sposobem łączenia pokarmów oraz jak komponować posiłki i w jakiej kolejności je spożywać, żeby organizm czerpał jak największe korzyści.Teraz już wiemy, jak się odżywiać by odżywić organizm, by dać mu narzędzia do pracy jaką jest jego skomplikowane funkcjonowanie. Nasze życie to ciągłe reakcje biochemiczne i tak jak w chemii składniki po jednej i po drugiej stronie równania muszą się zgadzać. Organizm musi mieć paliwo wysokiej jakości, by i jakość naszego życia była taka jak trzeba. Ciało to ciągły plac budowy i przebudowy. Wszystkie narządy naszego ciała za wyjątkiem układu nerwowego i mięśniowego ulegają ciągłej wymianie.Zachęcamy do pogłębiania wiedzy na w/w temat na stronach internetowych p. Jacka Kucharskiego. W spotkaniu  udział wzięły klasy sportowe oraz klasa 1b.  
 • Englishman in Zamość


  ‘Englishman in Zamość’

   

  18 maja 2016r. w ramach programu „Obcokrajowcy w Zamościu” odbyło się spotkanie ‘Englishman in Zamość’. Naszym gościem był pan Steve Taylor, lektor szkoły języków obcych  Bacalarus. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4 – 6 oraz pani dyrektor Jolanta Goryczka. Nasz gość podzielił się informacjami na temat krajów Wielkiej Brytanii. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania rozmawiali między innymi o podobieństwach i różnicach kulturowych pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Pan Taylor opowiedział także o swoim wcześniejszym życiu w Anglii i obecnym w Polsce. W dalszej części spotkania Paulina Mazurek z klasy 6b przedstawiła prezentację multimedialną, a był nią krótki  Quiz o Polsce. Nasz gość całkiem dobrze poradził sobie z pytaniami w tym quizie udowadniając tym samym, że wie o naszym kraju już bardzo dużo. Pan Steve Taylor powiedział, że bardzo dobrze czuje się w naszym kraju, a życie tutaj jest o wiele wolniejsze i spokojniejsze niż na Wyspach Brytyjskich.  zdjęcia  

 • Projekt edukacyjny - atak terrorystów


  Projekt edukacyjny

  Atak terrorystyczny

   

  projekt edukacyjny - atak terrprystyczny 20160520 1619297818Oj działo się dziś w szkole, działo!! Do szkoły wtargnęli terroryści, którzy wraz z zakładnikami zamknęli się w sali 120. Słychać było wybuchy granatów i strzały. Wszyscy uczniowie zostali ewakuowani bezpiecznie na boisko szkolne. Do negocjacji przystąpiła pani pedagog, wspomagana przez funkcjonariuszy policji. Do akcji wkroczyli antyrerroryści, którzy przeprowadzili sprawną akcję odbicia zakładników i pojmania napastników. Na szczęscie wszystkie te zdarzenia były tylko pozorowane, a napastnikami byli uczniowie klas drugich - Wojciech Kowalczyk, Jakub Matuszewski i Darmin Wikira, którzy wraz z kolegami Mateuszem Psiukiem, Jakubem Gałką i Michałem Sawińcem realizowali w ten sposób swój projekt edukacyjny.  Opiekunem projektu był p. Marek Kudela. Emocje były ogromne zarówno dla zakładników, napastników, jak i dla całej społeczności uczniowskiej przyglądającej się całej akcji. Fotorelację z tych wydarzeń możecie zobaczyć tutaj -  ZDJĘCIA.

   

  zobacz również -  kliknij link

   

 • Pierwszaki w Magicznych Ogrodach


  PIERWSZAKI W MAGICZNYCH OGRODACH

   

  pierwszaki w magicznych ogrodach 7 20160519 122869416413 maja 2016r. uczniowie klas IA, ID i IE byli na wycieczce w Magicznych Ogrodach w pobliżu Janowca nad Wisłą. Przekraczając bramę ogrodów wkroczyli w baśniowy świat zabaw, przyrody, fantazji i wielu tajemnic. Niezwykłe krainy oferowały zwiedzającym magiczne zabawy i edukację, tj. pływanie na prawdziwej tratwie, przejażdżkę kolejką w Kwiatowej Dolinie, wizytę w krainie wróżek Smużek, zabawy w Grodzie Krasnoludków, w krainie Bulwiaków, na Smoczym placu zabaw, karuzele, trampoliny i zjeżdżalnie. Szczególnie podobała się wizyta w Mroczysku. To była super wycieczka!

   ZDJĘCIA

 • Dzień otwartej szkoły maj 2016


  W czwartek 19 maja 2016 r.

  odbędzie się

  w godz. 16.00 - 18.00

  DZIEŃ OTWARTY 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

   

 • Bajkowa Majówka


  Bajkowa Majówka 

   

       W pobliżu Janowca nad Wisłą wśród lasów, łąk, lessowych wapiennych wąwozów znajduje się  rodzinny park tematyczny – Magiczne Ogrody. Ten park to idealne miejsce dla każdego dziecka. To tam 10 maja 2016r. klasy II e pod opieką pani E. Seńko i II f pod opieką pani B. Cybulskiej udały się na majową wycieczkę i spędziły 5 niezapomnianych godzin.

  W parku uczniowie zwiedzili przepiękne baśniowe krainy: Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Rabankową Łąkę, Bulwiakową Osadę, Mordole, Wodny Świat, Smocze Gniazdo, Krasnoludzki Gród i Mroczysko.

 • Pierwszy Międzyszkolny Turniej Counter Strike Głobal Offensive


   

  I Międzyszkolny Turniej Counter Strike Głobal Offensive

  dla gimnazjalistów.

   

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu, zorganizował 12 maja 2016 r. I Międzyszkolny Turniej Counter Strike Głobal Offensive dla gimnazjalistów. W turnieju wzięło udział 14 drużyn.

  Turniej zakończył się o godz. 17.30. Drużyna z Gimnazjum Nr 4 pod opieką pani Alicji Dziurawiec walczyła dzielnie i zdobyła II miejsce (tylko 2 punkty dzieliły do zajęcia I miejsca). zdjęcia 

  Skład drużyny:

   Bartłomiej Rybak, Marcin Wydmański, Mateusz Krajewski, Paweł Mucha, Kacper Szewczuk


  Gratulujemy!!!

 • Pierwszy Dzień Prymasowski w Zamościu - 2016


   I Dzień Prymasowski w Zamościu

  Poświęcony pamięci Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski

  Zamość, 21.05.2016 r.

  Organizatorami wydarzenia były: Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu, Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” w Zamościu, kościół rektoralny pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zamościu, oraz nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 – Gimnazjum Nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu (p. dyr J. Goryczka, p. M.Hrycyk, p. Ł. Brykner, p. A. Dziurawiec oraz p. M.Jasek)  zdjęcia 

   

   czytaj więcej na - http://roztocze.net/pamiec-o-prymasie-wiecznie-zywa/

 • Gim Koncert w Szkole Muzycznej


   

  WIOSENNE SPOTKANIE Z MUZYKĄ

   

  koncert muzyki 1 20160512 151867159011 maja uczniowie klas I szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum wyszli na  wiosenny spacer połączony z głównym punktem dnia - koncertem w Szkole Muzycznej w Zamościu. Koncert odbył się w dwóch turach: dla maluszków i młodzieży gimnazjalnej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali utworów m.in. Bacha, Vivaldiego. W świat  muzyki i poszczególnych utworów wprowadzała prowadząca koncert Pani Beata Płocharz. Wśród instrumentów znalazły się m. inn. skrzypce, altówka, fortepian, flet poprzeczny i inne. Występ młodych artystów podobał się bardzo naszym nauczycielom i uczniom, tym młodszym i starszym. Z wielkim sentymentem wspomnieli  nauczyciele naszą absolwentkę Anetę Puławską i podziwiali jej występ. Aneta  w tym roku zdaje już dyplom! Życzymy powodzenia! Soliści byli nagradzani  gromkimi brawami. Czekamy już na kolejne spotkanie z muzyką …

  ZDJĘCIA

 • Gim Dzień Języków Obcych


   

  DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

   

  dzie jzykow obcych 8 20160510 1575540583Dnia 10 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klasy językowej 3b SP i gimnazjaliści wzięli udział w akademii, podczas której  zaprezentowali swoją znajomość języków obcych. W części pierwszej obejrzeliśmy zabawny film o podrywaniu, którego celem było zwrócenie uwagi na konieczność znajomości języków obcych w życiu codziennym. Następnie grupa uczniów z klasy Ib przedstawiła scenkę w języku angielskim na dworcu kolejowym. Uroczystość uświetnił występ uczniów z kl. 3b SP, którzy śpiewali piosenki w języku niemieckim oraz Sary Żółkoś, śpiewającej po japońsku!! W drugiej części naszego spotkania przedstawiciele wszystkich klas rywalizowali ze sobą w konkursie sprawdzającym ich wiedzę o językach i krajach europejskich. W konkursie I miejsce zajęli uczniowie z klasy 1a,  kolejne miejsca zajęli uczniowie z klas 2a i 3b. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i upominki, pozostali uczestnicy słodycze. Za organizację i przebieg uroczystości odpowiedzialni byli nauczyciele języków obcych z gimnazjum. 

  FOTORELACJA

 • Zamość Otwarty dla Wszystkich


   

  HAPPENING „ZAMOŚĆ OTWARTY DLA WSZYSTKICH”

   

  5 maja przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu wzięli czynny udział w happeningu „Zamość Otwarty dla Wszystkich” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

  Święto  jest obchodzone w Europie corocznie 5 maja, zapoczątkowane we Francji na początku lat 90 XX wieku, jako dzień godności osób niepełnosprawnych(fr.) Randez-vous de la Dignite ("Spotkanie z godnością").  Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest dniem manifestowania  tolerancji i równouprawnienia oraz okazją do dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce i pokazania barier z którymi wciąż się borykają.

 • FINALIŚCI MIMAKA - 2016


   

  FINALIŚCI MIMAKA

   

  21 kwietnia w Zespole Szkół Nr 2 w Zamościu odbyły się powiatowe eliminacje konkursu matematycznego dla uczniów klas III szkól podstawowych MIMAK 2016. W konkursie  wzięło udział 36 najzdolniejszych uczniów.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3B Weronika Iwaniec, Patrycja Ożóg, Krystian Biernacki przygotowani przez p. Renatę Kowarz.

  Młodzi matematycy przez 60 minut zmagali się z różnego typu zadaniami. Na zakończenie każdy z nich dostał dyplom za udział w konkursie. Do finału zakwalifikowały się: Weronika Iwaniec i Patrycja Ożóg.

   

   

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

 • Akademia 3 Maja


   

  ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

   

  m4 maja 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 1050 rocznicy chrztu Polski oraz 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To dwa najważniejsze wydarzenia w historii narodu polskiego. 

  966 r. - przyjęcie chrztu przez Mieszka I to początek istnienia państwa polskiego.
  3 maja 1791 r. - uchwalenie postępowej Konstytucji - pierwszej w Europie i drugiej na świecie po konstytucji USA.

  Uczniowie klasy 3c gimnazjum wraz z chórem szkolnym przedstawili ważną i piękną lekcję historii. Zwrócili uwagę na to, że w dzisiejszych czasach nie jest łatwo być prawdziwym Polakiem. Szczególnie młodzi ludzie, żyjąc w zwariowanym tempie, negują wszelkie wartości, odrzucają jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na pierwszy plan życie teraźniejszością. Nudzą ich wiece, apele, rocznice i święta narodowe. To po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość - wartości, które pozwalały przetrwać wielu pokoleniom 
  Polaków.   zdjęcia

   

  Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

   

   

 • SP Rowerowy Maj


  Rowerowy Maj w naszej szkole

   

   

  Dnia 4 maja uczniowie klas piątych i szóstych szkoły podstawowej przystąpili do Kampanii „Rowerowy Maj” Kampania organizowana jest przez Miasto Zamość w partnerstwie z Miastem Gdańsk. Głównym celem Kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: szkolnym, klasowym oraz indywidualnym. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii zostaną nagrodzeni: trzy najbardziej rowerowe szkoły w Zamościu, najlepsze klasy w każdej szkole, najaktywniejsi uczniowie i nauczyciele. O wyniku szkoły lub klasy decyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów w danej szkole lub klasie. Nagrody w najbardziej „rowerowych” szkołach w Zamościu będą wręczane osobiście przez Prezydenta Miasta Zamość lub jego zastępców. Wszystkie informacje na temat Kampanii znajdują się na stronie: www.rowerowygdansk.pl

  ZDJĘCIA

 • Konkurs Historyczny Dzieci Zamojszczyzny


   

  NAGRODA GŁÓWNA

  w VII edycji Konkursu Historycznego Dzieci Zamojszczyzny

   

  28 kwietnia 2016r. odbyła się VII edycja Konkursu Historycznego Dzieci Zamojszczyzny. Realia życia w okupowanym Zamościu organizowana przez Muzeum Zamojskie oraz Zespół Szkół Nr 2 w Zamościu. Uczniowie z 13 szkół wykazywali się wiedzą o losach Dzieci Zamojszczyzny, dziejach Zamojszczyzny podczas II wojny światowej w oparciu o książkę Wiktora Zawady pt. Kaktusy z Zielonej ulicy. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach: praca plastyczna Kaktusy w Zamościu, praca pisemna Życie w okupowanym Zamościu oraz test wiedzy. Prace plastyczne do konkursu przygotowały Patrycja Kiecana i Kamila Mazurek. Esej pod tytułem Życie w okupowanym Zamościu napisała Edyta Grabowska. Test wiedzy, który odbył się podczas wycieczki po Zamościu śladami bohaterów książki uzupełniali Sebastian Boratyn, Zofia Iwaniec i Weronika Nowak. Drużyna  z naszej szkoły zdobyła 4 miejsce. Wielki sukces odniosła Weronika Nowak, która uzyskała nagrodę główną w kategorii - test wiedzy, zdobywając największą ilość punktów. Uczniów do konkursu przygotowywał nauczyciel historii pani Małgorzata Malicka.  zdjęcia

   

 • Jak to jest ratować ludziom życie?


   

  Jak to jest ratować ludziom życie?

   

   

  27.04. odbyła się kolejna, już wycieczka zawodoznawcza organizowana przez uczennice 2a - Kamilę Michońską i Dominikę Malicką pod opieką pani Małgorzaty Jasek. Uczniowie wybrali się do Straży Pożarnej, w której mieści się dyspozytornia. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces odbierania zgłoszeń ludzi, którzy potrzebują pomocy medycznej. Panowie wyjaśniali cały przebieg ich pracy oraz jakie kwalifikacje muszą posiadać.

   

   

 • Szewczyk Dratewka 2016


   

  Szewczyk Dratewka

   

   

   

  W dniach 20-21.04.2016r. uczniowie z klasy IIe  Szkolnego Koła Teatralnego, wystawili przedstawienie pt. ,,Szewczyk Dratewka’’ dla dzieci z Przedszkola Nr  12 oraz uczniów klas pierwszych i drugich SP Nr 4 w Zamościu. zdjęcia 

   

  Tekst: B. Cybulska

   

   

 • Życzenia imieninowe


   

   

  W środę (27.04.2016 r.), w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 pod opieka Pani Marii Kuraszkiewicz mieli zaszczyt osobiście złożyć życzenia imieninowe Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Marianowi Rojkowi. Po modlitwie różańcowej w Kościele M.B. Królowej Polski, Ks. Bp przyjmował życzenia w kurii diecezjalnej od przybyłych gości. Ksiądz Biskup prosił, aby przekazać podziękowania i pozdrowienia dla wszystkich pracowników i uczniów szkoły.

   Tekst: M. Kuraszkiewicz

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 2016


   

  APEL Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI

  I PRAW AUTORSKICH

   

  Dnia 25 kwietnia 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. W nawiązaniu do tego święta młodzież naszej szkoły, pod opieką nauczycieli bibliotekarzy p. I. Rahman i p. D. Łuszczewskiej, przygotowała i zaprezentowała przedstawienie.  Widzowie wysłuchali i obejrzeli inscenizację pt. „Teleexpress”, która dała możliwość zastanowienia się nad rolą książki w naszym życiu. 

   Podczas widowiska podkreślono, że książka jest potrzebna i powinna stanowić stały element naszego życia. Całości dopełniała dekoracja, którą przygotowała p. Małgorzata Hrycyk. Z wielkim entuzjazmem publiczność przyjęła, podarowane na zakończenie,  książeczki wykonane przez młodych organizatorów. Mamy nadzieję, że zarówno inscenizacja jak i upominki zachęcą wszystkich do czytania książek.  zdjęcia 

   

  Tekst: I. Rahman

   

 • Święto Flagi 2016


   

  "Czerwień to miłość, Biel serce czyste..."


  IMG 0523W dniu Święta Flagi (2 maja) przedstawiciele Samorządów Uczniowskich naszej szkoły z opiekunami Łukaszem Bryknerem i Barbarą Koroną uczestniczyli w Arsenale w wykładzie na temat "Polski protokół flagowy", który poprowadził ppłk Marek Kwiecień. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz składania flagi przez żołnierzy. Następnie wszyscy udali się na Rynek Wielki, gdzie w asyście żołnierzy, pod przewodnictwem Wojciecha Bryknera dokonano uroczystego podniesienia flagi. Uczestniczyliśmy w pięknej lekcji patriotyzmu. Z dumą wysłuchaliśmy hymnu narodowego i naszego lokalnego hejnału z wieży Ratusza.  A jutro wrócimy na Rynek Wielki święcić Uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
  Tekst - M.Hrycyk

  ZDJĘCIA

 • Szkolny Konkurs Recytatorski Świat dziecka


   

  VII Szkolny Konkurs Recytatorski

  Świat dziecka już za nami!

   

   27.05.2015 r. odbył się w naszej szkole VII Konkurs Recytatorski Świat dziecka  dla uczniów klas I-VI. Wzięło w nim udział 37 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych: 22 z klas I-III i 15 z klas IV-VI.  

   Uczniowie prezentowali dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy. Wszystkim gratulujemy chęci i odwagi. Recytatorzy musieli bowiem  pokonać tremę i zaprezentować przygotowane przez siebie teksty przed jurorami, nauczycielami, rodzicami i kolegami.

 • Rajd uczniów SP 2015


   

  ZAPRASZAMY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  NA WSPÓLNĄ WĘDRÓWKĘ

  3 czerwca 2015r.

   

  Po raz szósty nasza szkoła organizuje rajd pieszy. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału. Jest to okazja do wspólnego świętowania Dnia Patrona Szkoły – Stefana Batorego.

  Uwieńczeniem wędrówki będą konkursy z nagrodami, gry i zabawy na mecie rajdu. Nie zabraknie też kiełbaski z grilla. Zabierzcie ze sobą dobry humor, wygodne buty, coś od deszczu i komarów!

  Trasa rajdu:

  • kl. I – Kornelówka – Wieża widokowa - Kornelówka  ok. 3 km

   kl. II–III   - Czołki – Wieża widokowa - Kornelówka  ok.5  km

               kl.  IV – VI - Łaziska - Wieża widokowa – Kornelówka ok. 7 km

   Meta – Kornelówka  / Szkoła Podstawowa/ 

  •  

  W przypadku deszczu,rajd nie odbędzie się,

  zostaną zorganizowane zabawy w szkole w godzinach 9.00- 11.30.

 • XIV Wojewódzki Konkurs Twórczości dla Dzieci i Młodzieży - Zawsze niech będzie...


    

  XIV Wojewódzki Konkurs Twórczości

  dla Dzieci i Młodzieży - Zawsze niech będzie... 

   

   15 maja 2015 r. miało miejsce podsumowanie XIV już edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Zawsze niech będzie... pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną  Wszyscy Razem

  w Zamościu i Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Zamościu.

  Jak co roku, w tym również uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w formie literackiej konkursu.

  Są to: Łucja Żelazny z klasy IV A - II miejsce,

  Piotr Belina z klasy V A - III miejsce. zdjęcia

  Serdecznie gratulujemy.

   

   

 • Mistrzostwa Województwa Lubelskiego U-8 w Badmintonie


   

  Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

  U-8 w Badmintonie

   

  W czwartek 21 maja klasa sportowa IIa uczestniczyła w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego U-8 w Badmintonie, które odbyły się w hali Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej. Oprócz uczestnictwa w zawodach, młodzi sportowcy odwiedzili Ogród Botaniczny w Lublinie. Naszych badmintonistów dopingowały: wychowawczyni p. Dorota Małys oraz nauczyciele wychowania fizycznego uczący w tej klasie: panie Jolanta Kunicka i Beata Karchut. ZDJĘCIA

  Autor: sp4zamosc 

 • Kids Athletics w Białej Podlaskiej


   

  Kids Athletics w Białej Podlaskiej

   

   W sobotę 16 maja 2015r. uczennice klasy IVc Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu, Dominika Dołba i Aleksandra Koczwara pod okiem p. Jolanty Kunickiej uczestniczyły w zawodach "Kids Athletics - Lekkoatletyka dla każdego", które odbyły się na na obiektach AWF Biała Podlaska. W rywalizacji brały udział Ośrodki Kids Atletics z Zamościa, Puław, Chełma i Białej Podlaskiej. Nasze dziewczęta godnie reprezentowały Naszą Szkołę w następujących konkurencjach: skok w dal, bieg na 60m, rzut piłeczką palantową i bieg na 300m. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gospodarzem i organizatorem zawodów był Ośrodek Lekkiej Atletyki w Białej Podlaskiej. ZDJĘCIA
 • Dzień Otwarty -maj 2015


   

  INFOW czwartek 28 maja 2015 r.

  odbędzie się

  DZIEŃ OTWARTY

  godz. 16.00 - 18.00 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

   

   

   

 • Wiosenny Festiwal Talentów - 21 maja 2015


   

  V WIOSENNY FESTIWAL TALENTÓW

   

           Dnia 21 maja 2015 roku odbył się w naszej szkole V Wiosenny Festiwal Talentów. W festiwalu wystąpili uczniowie z klas 0 – 6, którzy, przygotowani pod okiem wychowawców i rodziców,  zaprezentowali różne talenty oraz umiejętności.

  Pokazy obejmowały następujące kategorie: śpiew, gra na instrumentach (gitara, perkusja, skrzypce, keyboard, flet prosty), tańce solowe (hip-hop, disco), układy taneczne, pokazy karate, akrobatyka, kostka Rubika, wystawa pasjonata dinozaurów.

  W czasie trzech kolejnych godzin lekcyjnych zaprezentowało się 80 uczestników.

  Mimo, że impreza nie miała charakteru konkursu, największa nagrodą i wyróżnieniem był aplauz zgromadzonej publiczności - uczniów, rodziców, nauczycieli.

 • VI WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY


   

  VI WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 

   

  18 maja 2015 odbył się VI Wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Celem wizyty w Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju.

  Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Tyszko kl. VI A, Alicja Czyż kl. VIB, Wiktoria Węglińska kl.VI B oraz opiekun SU p. Barbara Korona. Podczas zwiedzania Sejmu uczestnicy sejmiku poznali historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą i obowiązkami, prawami parlamentarzystów. Mieli okazję również zwiedzić  Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, warszawską Starówkę, obejrzeć pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza. ZDJĘCIA 

   

 • Gim Klasa 1a na Roztoczu


   

  WYCIECZKA NA ROZTOCZE

   

  roztocze 2015 7 20150521 166938430119 maja uczniowie klasy 1a gimnazjum wybrali się na wycieczkę, by podziwiać piękno naszego Roztocza. Pierwszym przystankiem był Zwierzyniec, następnym kamieniołom w Józefowie, a na koniec wędrówka wzdłuż rzeki Sopot w rezerwacie Czartowe Pole. Nieco nadwątlone siły uczniowie zregenerowali na pikniku w Hamerni. Zobaczcie krótką fotorelację z wyjazdu. ZDJĘCIA

   

   

   

   

 • SP Konkursy dla klas I-IV


  UWAGA!  Konkursy dla uczniów klas I-IV SP

   

  Szkolny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny ,,Świat Dziecka" odbędzie się 27 maja 2015r.  Zgłoszenia do konkursu - po 2 uczniów z klasy do 20 maja do p. A. Pawliszak i p. R. Kowarz.

  Kategoria I-III - dwa utwory poetyckie
  Kategoria IV-VI - 2 utwory poetyckie lub utwór poetycki i fragment prozy.
  Czas prezentacji do 5 minut.

  Konkurs plastyczny dla ucz.kl. I-III
  Prace plastyczne w formacie A4 należy dostarczyć do 27 maja do p. K. Kułaj.

   

   

 • Konkurs na Dzień Matki


   

  UWAGA! KONKURS!

   

  Dzie matki 2

  Świetlica szkolna organizuje KONKURS

  LAURKA na DZIEŃ MATKI

  Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas I-III sp.

  Podpisane prace (imię i nazwisko, klasa) w małym formacie A5 (również A4)

  uczniowie powinni składać w świetlicy szkolnej do 25.05.2015 r.

  Liczy się ciekawy pomysł oraz staranne wykonanie !!!

  Nagrodzimy prace wykonane tylko samodzielnie przez uczniów !!!

  Na zwycięzców czekają miłe upominki.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

  Wychowawcy świetlicy

 • Gim Podsumowanie konkursów przedmiotowych


  UROCZYSTE PODSUMOWANIE

  KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

   

  podsumowanie konkursow 2 20150515 123812435314 maja w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczne konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z LSCDN. Raz jeszcze z ogromną przyjemnością gratulujemy naszym laureatom - Filipowi Szlingiertowi (5a SP) - konkurs przyrodniczy, Michałowi Tyrce (1a Gim) - konkurs geograficzny i Agnieszce Kalicińskiej (2c Gim) - konkurs ortograficzny, oraz nauczycielom, którzy przygotowali ich do konkursów - pani Annie Topolskiej, pani Danucie Raczkiewicz i pani Annie Grodzkiej.

  ZDJĘCIA

   

   

 • SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ - spotkanie ze Strażakiem


   

  SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ

   

  W ramach realizowanego projektu  „Smok Mądragon daje radę”  uczniowie klas I:

  - 29 kwietnia 2015r. uczestniczyli w spotkaniu ze Strażakiem z Sekcji Kontrolno – Rozpoznawczej KMSP w Zamościu

  - 12 maja 2015r. odbyła się wycieczka do Miejskiej Straży Pożarnej w Zamościu.

  Przedsięwzięcia te miały na celu zapoznanie dzieci z trudną i odpowiedzialną pracą strażaków, wyposażeniem wozu strażackiego oraz ważnymi numerami alarmowymi. Każdy uczeń otrzymał z Dzienniczka misji Smoka Mądragona Certyfikat Młodszego Oficera Mądragońskiej Straży Pożarnej.

  Zajęcia dostarczyły pierwszakom wiele wrażeń i radości. ZDJĘCIA

   

 • Festiwal IX Piosenki Harcerskiej


   

  IX Festiwal Piosenki Harcerskiej

  30 kwietnia 2015 roku zuchy z 14 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” wzięły udział w IX  Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej, który odbył się w Osiedlowym Domu Kultury ,,Okrąglak” w Zamościu. Zespół zaśpiewał piosenkę pt. „Skrzaty” i zatańczył pląsy: „Idzie zuch”, „Pingwin” i „Dwóm tańczyć się zachciało” zapraszając publiczność  do aktywności ruchowej podczas zabawy. Zuchy pięknie śpiewały, poruszały się na scenie, ale przede wszystkim były uśmiechnięte, bo świetnie bawiły się w gronie przyjaciół.

  Jury konkursu oceniło ruch sceniczny, ogólne wrażenie artystyczne, dobór repertuaru i przyznało naszej gromadzie wyróżnienie. Młodzi artyści otrzymali dyplom i grę planszową.

  Festiwal był przeglądem dorobku gromad zuchowych i drużyn harcerskich w dziedzinie piosenki
  i zbiorowego muzykowania.  

   FOTORELACJA  

 • Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie


   

  SZKOLNY KONKURS

  WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI

  KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

   

  „Ten zwycięża, kto miłuje”

   

  Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów Gimnazjum Nr 4 w Zamościu

 • CLICKONMANIAC 2015 - XI edycja


   

   

  2015 - XI edycja CLICKONMANIAC

   

  Maciej Burzanowski – laureat  ( Click on Starters )

  Nauczyciel: Marek Piróg

   

  Patryk Furmańczuk – finalista  ( Click on Movers )

  Nauczyciel: Marek Piróg

   

  Weronika Nowak - laureat  ( Click on Movers )

  Nauczyciel: Robert Krukowski

   

  Filip Szlingiert – laureat  ( Click on Movers )

  Nauczyciel: Marek Piróg

   

  Karolina Laskowska – finalista  ( Click on Flyers )

  Nauczyciel: Marek Piróg

 • Symbole ŚDM


   

  Błogosławieni miłosierni


  W dniach od 2 do 16 maja br. Krzyż i Ikona Matki Bożej - Symbole Światowych Dni Młodzieży przemierzały naszą zamojsko-lubaczowską ziemię. Na drodze tej pielgrzymki znalazła się również parafia Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, do której symbole przybyły w niedzielę 3 maja o godz. 12.00. Krzyż i Ikona Matki Bożej zostały powitane przez przedstawicieli młodzieży naszej parafii oraz ks. Proboszcza Tadeusza Czuka.
  Następnie została odprawiona uroczysta Msza św. po której wierni naszej parafii mieli okazję uczestniczyć w modlitewnym czuwaniu przygotowanym przez młodych z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Armia Pana działającego przy tejże parafii. W czasie wspólnej modlitwy każdy miał chwilę czasu by podejść do Krzyża i Ikony Matki Bożej by dotknąć, ucałować i powierzyć osobiście pragnienia swojego serca. 
  Dzień 4 maja 2015 roku był również dniem wyjątkowym, który zapewne pozostanie długo w pamięci każdego z nas. A to z racji tego, że Symbole ŚDM  Krzyż i Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły po raz kolejny na teren naszej parafii, tym razem do Gimnzajum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu.

 • Gim Pangea 2015


   

  Sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym

   

   

  PANGEA 2015

   

   

  PlakatNajlepsi matematycy z gimnazjum odnieśli kolejny sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea 2015, Konkurs ten ma zasięg ogólnokrajowy i organizowany jest przez Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnię Vistula w Warszawie. Konkurs Matematyczny Pangea przeprowadzany jest także w Niemczech, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Założeniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży. W naszej szkole konkurs odbył się po raz drugi. Do konkursu zgłosiło  się 15 uczniów klas I-III gimnazjum. Zadania miały formę testu jednokrotnego wyboru i wcale nie były łatwe. Po I etapie 150 najlepszych uczniów z całego kraju w każdej kategorii wiekowej uzyskało prawo do uczestnictwa w etapie finałowym. Do finału zakwalifikowani zostali uczniowie: Paweł Oleszek (1a), Patryk Greszta (1a), Szymon Denkiewicz (3a), Jakub Margol (3a) i Jan Siulkowski (3a).

  30 kwietnia organizatorzy opublikowali wyniki konkursu. PATRYK GRESZTA uzyskał trzeci wynik w kraju . GRATULACJE!!!

 • Święto Konstytucji 3 Maja ,


   

  Święto Konstytucji 3 Maja

   

  m30 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie biorący udział w akademii przypomnieli, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku i jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie najważniejszego dokumentu w państwie, czyli Konstytucji 3 Maja. Z pomocą słów i piosenek pokazali, co znaczą dla nich słowa Ojczyzna, Naród i Wolność. Uświadomili również wszystkim zebranym koleżankom i kolegom prawdę mówiącą o tym, że naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Akademia, przygotowana przez uczniów szkoły podstwowej i gimnazjum pod kierunkiem pana Roberta Krukowskiego i pani Agnieszki Hamerskiej, miała na celu podkreślenie rangi historycznego wydarzenia, jakim w 1791 roku było ustanowienie pierwszej w Europie i drugiej na świecie postępowej konstytucji. O oprawę plastyczną zadbała pani Małgorzata Hrycyk. ZDJĘCIA

   

   

 • Gim Dzień Flagi


   

  DZIEŃ FLAGI RP

   

  Dzień Flagi

  flaga1-700x520Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego gimnazjum wraz z opiekunem p. Łukaszem Bryknerem dnia 2 maja uczestniczyli  w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza w wykładzie ppłk. Marka Kwietnia z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej na temat  „Polski Protokół Flagowy”.   Pan ppłk. Kwiecień uświadomił wszystkim zebranym, że otaczanie flagi czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela. Po wykładzie zebrani z przedstawicielami władz miasta: panem Prezydentem Andrzejem Wnukiem,  zastępcami prezydenta: Andrzejem Zastąpiło i Magdaleną Dołgan, przewodniczącym Rady Miasta Panem Janem Wojciechem Matwiejczukiem  udali się na Rynek Wielki, gdzie odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej RP w asyście honorowej przedstawicieli służb mundurowych.

 • SP konkurs historyczny


   

  SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

  "STEFAN BATORY - PATRON NASZEJ SZKOŁY"

   

  Dnia 26 maja 2014r. w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu odbył się Szkolny Konkurs Historyczny "Stefan Batory - patron naszej szkoły". Do zmagań konkursowych przystąpiło 29 uczniów z klas IV - VI.

  Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców na poszczególnych poziomach:

 • GIM Bierzmowanie 2014


   

  MŁODZIEŻ PRZYJĘŁA SAKRAMENT BIERZMOWANIA

   

   „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy
  umocnił nas do mężnego wyznawania wiary

  i do postępowania według jej zasad"

  81

   Dnia 29 maja 2014 roku J. E. ks. bp Marian Rojek - ordynariusz Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszego gimnazjum. Do tego sakramentu przystąpiło 89 osób. Na tę uroczystość młodzi przybyli wraz ze swoimi rodzicam, świadkami, wychowawcami i nauczycielami.

  Przed rozpoczęciem Eucharystii przedstawiciele rodziców poprosili Ks. biskupa  o udzielenie zgromadzonej młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej i o modlitwę w ich intencji.

 • Turniej warcabowy

   


   

  TURNIEJ WARCABOWY

   29 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu odbyły się rozgrywki finałowe XII  Międzyszkolnego Turnieju Warcabowego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Turniej był  okazją do poznania historii gry w warcaby oraz integracji uczniów zamojskich szkół w atmosferze sportowej rywalizacji. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

   kl. III A – Magdalena Kasperek, kl. III B – Michał Ścibak, kl. III D – Aleksandra Korniewska i Michał Teterycz.

  W kategorii chłopców II miejsce zajął Michał Ścibak, a III miejsce Michał Teterycz. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a zwycięzcy medale.

  Uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy!

   

 • Spotkanie autorskie J. Siek


   

  SPOTKANIE  AUTORSKIE

  Dnia 14 maja 2014 roku w naszej szkole gościł zamojski pisarz, autor wielu książek dla dzieci - pan Jarosław Siek. Gość nie tylko interesująco i ciekawie opowiadał o swojej twórczości, ale sam odczytywał fragmenty wybranych utworów. Lekkość, zabawa słowem i poczucie humoru sprawiły, że uczniowie z zaciekawieniem słuchali wierszy i opowiadań. W czasie spotkania dzieci oglądały książki i zadawały ciekawe pytania. Miały też możliwość poszerzenia wiedzy na temat pracy pisarskiej autora. 

  zdjęcia

   

 • V wyjazdowy Sejmik Samorządowy


    

  V WYJAZDOWY SEJMIK SAMORZĄDOWY

  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

   

  19 maja 2014 odbył się V wyjazdowy Sejmik Samorządowy Szkół Podstawowych Miasta Zamość do Sejmu RP. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Celem wizyty w Parlamencie było przybliżenie idei demokracji oraz przygotowanie uczniów do świadomego udziału w życiu społecznym kraju.

  Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Michońska kl. VI B, Ada Siulkowska kl. VIC, Justyna Korneluk kl.VI C oraz opiekun SU p. Barbara Korona. Podczas zwiedzania Sejmu uczestnicy sejmiku poznali także historię polskiego parlamentaryzmu, zapoznali  się z codzienną pracą i obowiązkami, prawami parlamentarzystów. Mieli okazję również zwiedzić  Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie, warszawską Starówkę, obejrzeć pomnik Syrenki, Pałac Prezydencki, Belweder, Grób Nieznanego Żołnierza. ZDJĘCIA 

 • Gim Warsztaty Nasz czas


   

  MAMA I JA WSPÓLNIE SPĘDZAMY CZAS

   

  warsztaty plastyczne nasz czas 5 20140525 2091671001W dniu 23 maja w Gimnazjum w ramach realizowanej w naszej szkole ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeżwy Umysł" odbyły się warsztaty terapeutyczno-artystyczne "Nasz czas".  W trakcie zajęć uczniowie w gronie swoich rówiesników oraz Mam zostali zapoznani z tajnikami tworzenia niepowtarzalnej biżuterii z naturalnych produktów. W efekcie ogromnego zaangażowania i  radosnej twórczości biorących udział w warsztatach, powstały oryginalne korale, wisiory i bransoletki, które będą wspaniałym prezentem dla Mam z okazji Dnia Matki. Warsztaty upłynęły w miłej atmosferze i były okazją do bliższego poznania się nawzajem a także swoich możliwości i zdolności artystycznych.  Nad całością projektu czuwały plastyk - Małgorzata Hrycyk i pedagog - Renata Sadowska-Bodziuch, które bardzo dziękują wszystkim  uczestnikom za udział i zaangażowanie  w czasie warsztatów. Obiecujemy, że w przyszłym roku szkolnym odbędą się kolejne warsztaty terapeutyczno-artystyczne w ramach kampanii "Zachowaj Trzeżwy Umysł".  FOTORELACJA

 • Pomiary świata


   

  POMIARY ŚWIATA

   

   

  We wtorek 20 maja uczniowie naszej szkoły, w ramach lekcji geografii i przyrody, uczestniczyli w pomiarach geodezyjnych. Na biosku szkolnym pomiary grodezyjne przeprowadzali ,w ramach praktyk zawodowych, uczniowie klas III technikum ZSP 4 w Zamościu. Za zaprezentowanie sprzętu geodezyjnego i przybliżenie jego działania, a także opowiedzenie o pracy geodety serdecznie dziękujemy. zdjęcia 

   

 • Zmierzyć świat

   


   

   

  POMIARY ŚWIATA

   

  We wtorek 20 maja uczniowie naszej szkoły, w ramach lekcji geografii i przyrody, uczestniczyli w pomiarach geodezyjnych. Na boisku szkolnym pomiary geodezyjne przeprowadzali w ramach praktyk zawodowych uczniowie klas III technikum ZSP 4 w Zamościu. Za zaprezentowanie sprzętu geodezyjnego i przybliżenie jego działania, a także opowiedzenie o pracy geodety serdecznie dziękujemy.

   

 • SP Moja Pasja


   

  MOJA PASJA

   

  Dnia 21 maja 2014 roku gościliśmy w naszej szkole muzyka, multiinstrumentalistę i kompozytora z Zamościa - Pana Jerzego Burdę.  Spotkanie, pod hasłem „Moje pasje”, zostało zorganizowane w ramach projektu Szkoła Odkrywców Talentów, do którego szkoła przystąpiła w ubiegłym roku.

  Pan Jerzy Burda opowiedział zebranym o tym, jak rozwijał swój talent muzyczny, o pracy w charakterze muzyka, o dalekich podróżach oraz 13-letnim okresie życia w Wenezueli.  Uczniowie klas I-III wysłuchali koncertu w wykonaniu gościa, który oczarował wszystkich wspaniałą grą na gitarze oraz instrumencie klawiszowym. W repertuarze znalazły się utwory muzyki poważnej i rozrywkowej, jak również kompozycje własne.

   

 • SP Konkurs literacki


   

  Literacki sukces Martynki

   

  DSCN628116 maja odbyło się podsumowanie XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży "Zawsze niech będzie..." organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną "Wszyscy razem" w Zamościu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu i objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamościa.

  Laureatem formy literackiej została uczennica naszej szkoły Martyna Mazurek z klasy VIb.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w twórczości literackiej.

 • Odpadowe stworki


   

  ODPADOWE STWORKI

   

  Dnia 15 maja 2014 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny „Odpadowe stworki” zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 2 w Zamościu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I z zamojskich szkół oraz 5 i 6 latki z przedszkoli. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na możliwość wykorzystania niektórych odpadów jako tworzywa artystycznego. Prace wykonane przez uczniów naszej szkoły zostały nagrodzone – I miejsce Piotr Pieprzowski klasa I a, II miejsce Magdalena Kościołko klasa I a. 

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

  ZDJĘCIA

 • Dzień Otwarty - maj


   

  W czwartek 22 maja 2014 r. (czwartek)


  odbędzie się

  DZIEŃ OTWARTY

  godz. 16.00 - 18.00 

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

  na spotkania z nauczycielami

 • Warsztaty - mama i ja


   

  MAMA I JA

  WSPÓLNIE SPĘDZAMY CZAS

   

  Dzień Mamy tuż, tuż. W związku z tym serdecznie zapraszamy uczniów Gimnazjum wraz z Mamami na warsztaty terapeutyczno-artystyczne pt. ”Nasz czas”, które odbędą się w piątek 23 maja 2014 r. o godz. 16.30 w sali 215.

  Warsztaty odbędą się w ramach realizowanej w naszej szkole ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

  Prosimy chętnych o zgłaszanie się do prowadzących warsztaty: Pani Małgorzaty Hrycyk oraz pedagoga szkolnego – Pani Renaty Sadowskiej-Bodziuch.

    

 • Gim Kawiarniane opowieści


   

  KAWIARNIA OPOWIEŚCI

   

  Uczniowie naszego gimnazjum kolejny raz uczestniczyli w warsztatach „Jak rozmawiać ze świadkami historii” organizowanych przez Zamojskie Centrum Wolontariatu w ramach „Kawiarni Opowieści”. Gościem był p. Tomasz Kowalski, który urodził się w 1937 r. i mieszkał na Osiedlu Karolówka. Był małym chłopcem gdy rozpoczęła się II wojna światowa ale doskonale pamięta wydarzenia, które miały miejsce na Zamojszczyźnie. Jego opowieści wysłuchali uczniowie klas I „C” i I „D” oraz nauczyciele Anna Smolak, Katarzyna Załuska i Łukasz Brykner.

   zdjęcia 

 • sp konkurs Jestem Bezpieczny

   


    

  JESTEM BEZPIECZNY

   

  Dnia 06.05.2014 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Celem Konkursu było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się  w życiu codziennym oraz zapoznanie z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Konkurs miał również na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

  Szkołę reprezentowała 6-osobowa drużyna w składzie:

  Oliwier Oparowski i Bartek Oleszek - kl. IV b

  Dawid Dębicki - kl. V a i Aleksander Wiatrzyk -kl. V c

  Kamila Michońska - kl. VI b i Michał Wasilewski- kl. VI a

  Zadaniem drużyn było rozwiązanie testu. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.

  zdjęcia  

  Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!

   

 • SP IV Wiosenny Festiwal Talentów


   

  IV WIOSENNY FESTIWAL TALENTÓW

   

           Dnia 13 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole IV Wiosenny Festiwal Talentów pod hasłem „Talent jest wielkim darem, ale potrzeba odwagi i trudu, żeby go wykorzystać”.

  Z uwagi na ogromne zainteresowanie imprezą i dużą ilość zgłoszeń, Festiwal podzielono na trzy części.  Uczniowie z klas I-III i IV-VI prezentowali swoje niezwykłe umiejętności w następujących kategoriach: śpiew, taniec, gra na instrumentach, akrobatyka, żonglerka. Pomimo, że Festiwal nie miał charakteru konkursu, występy uczestników były pełne zaangażowania i entuzjazmu. Pokazy młodych artystów zyskały aplauz publiczności – uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkoły, rodziców i były nagradzane gromkimi brawami.

  Na koniec wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali słodkie upominki.

  Wielkie uznanie należy się nauczycielom, instruktorom, trenerom, rodzicom, którzy na co dzień rozwijają uzdolnienia dzieci. Organizatorami imprezy i koordynatorami wszystkich działań byli nauczyciele - pani Jolanta Wilawer i pan Robert Krukowski. Scenografię przygotowała pani Beata Klassek.

  Zapraszamy za rok!   zdjęcia  

 • Gim Festiwal Zawodów


  FESTIWAL ZAWODÓW

   

  DSC 0541Dnia 13 maja uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w "Festiwalu Zawodów"  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu (dawna „Budowlanka”). Honorowy Patronat nad Festiwalem objął Prezydent m. Zamość Pan Marcin Zamoyski. Festiwal miał na celu przybliżenie i promowanie kształcenia zawodowego. Oferta Festiwalu skierowana była głównie do absolwentów gimnazjów.

  Zapoznaliśmy się z ofertą edukacyjną szkoły oraz braliśmy udział w różnych konkursach. W I Mistrzostwach Szkół Gimnazjalnych w Rzucie Komórką nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. Najdalej komórką rzucił Adrian Kurek (3c), Mateusz Sendłak (3a) zajął III miejsce. GRATULUJEMY!

  ZDJĘCIA

 • Gim Szczęśliwa 13


   

  SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA

   

  konkurs piosenki onierskiej 5 20140513 1776171936Dziś, 13 maja, odbył się Finał II Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Chłopcy malowani”. Gala finałowa odbyła się w Sali Widowiskowej Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego Zamość. Pamiętacie, że Hania Rosa (klasa 3c gim.) dostała się śpiewająco do finału, a dziś wystąpiła jako pierwsza i oczarowała jury, zgromadzoną publiczność pięknym głosem i interpretacją prezentowanych utworów. Nie było niespodzianką to, że Hania znajdzie się w czołówce wykonawców i tak  też się stało. Zajęła II miejsce w konkursie pod  honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Nasze lokalne media były bardzo zainteresowane reprezentantką Zespołu Szkół nr 4. Hania udzieliła dwóch wywiadów. W zmaganiach konkursowych wspierała Hanię p. Małgorzata Hrycyk oraz koleżanki z klasy - Ola i Oliwia.  ZDJĘCIA

  GRATULACJE HANIU !!!

 • SP Finał konkursu

   


   

  MAMY LAUREATA

   

  Uczennica klasy VI c Justyna Korneluk została laureatką XXI Konkursu Wiedzy o Biblii i Historii Kościoła. Do olimpiady przygotowywała ją Pani Maria Kuraszkiewicz. Gratulujemy Justynie sukcesu!

   

  FINAŁ KONKURSU
  WIEDZY O BIBLII I HISTORII KOŚCIOŁA

   

  Dnia 08.05.2014 r. w Kurii Diecezjalnej w Zamościu odbył się diecezjalny etap XXI Konkursu Wiedzy o Biblii I Historii Kościoła. Udział wzięło 25 uczniów ze szkół podstawowych z całej diecezji. Po napisaniu testu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie z oddziałem w Zamościu oraz przedstawicielami Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli z oddziałem w Zamościu. Uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy, książki i słodycze, a ich opiekunom podziękowania. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI c Justyna Korneluk. zdjęcia

   

 • SP Wycieczka do ZOO


   

  WYCIECZKA DO  ZOO    

                  

  W sobotę 10 maja członkowie KOŁA PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNEGO z P. Anną Topolską i uczniowie kl.Vc z P. Łukaszem Bryknerem odwiedzili zamojskie ZOO. Poznawali gatunki i przystosowania do życia zwierząt zamieszkujących różne części świata. Największe zainteresowanie wzbudziły małpy, wielkie i małe drapieżniki a także gady, płazy i ryby. Po pięknej poglądowej lekcji przyrody, wszyscy uczestnicy udali się na Rynek Wielki. Posileni pizzą, pełni wrażeń wrócili do domu. zdjęcia 

   

 • Testy sprawnościowe


   

  Testy sprawnościowe 

  dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej

  ubiegających się do klas sportowych w roku szkolnym 2014/2015

  odbędą się w dniach 12.05.2014(poniedziałek)-13.05.2014(wtorek)

  w godz. 15-16.30 w hali sportowej.

  Mile widziany strój sportowy. Serdecznie zapraszamy.

   

   

   

 • SP Wiosenny Festiwal Talentów


  WIOSENNY FESTIWAL TALENTÓW

   

  Talent-Clip-Art-113 maja (wtorek) w auli szkoły odbędzie się

  Wiosenny Festiwal Talentów.

  Klasy IV - VI SP zaprezentują swoje talenty o godz. 10.40, a ich młodsi koledzy z klas I - III o 11.45.

  Serdecznie zapraszają organizatorzy - pani Jolanta Wilawer i pan Robert Krukowski.

   

 • Konkurs na Świetlicy

   


   

  UWAGA KONKURS !

  "LAURKA NA DZIEŃ MATKI"

   

  Wychowawcy świetlicy szkolnej organizują KONKURS LAURKA na DZIEŃ MATKI.

  Dzie matki 2Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Podpisane prace (imię i nazwisko, klasa) w małym formacie A5 (również A4) uczniowie powinni składać w świetlicy szkolnej do 22.05.2014 r. Liczy się ciekawy pomysł oraz staranne wykonanie !!! Nagrodzimy tylko prace wykonane samodzielnie przez uczniów !!! Na zwycięzców czekają miłe upominki!!

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

   

   

 • Apel z okazji kanonizacji Jana Pawła II


   

  JAN PAWEŁ II - PRZYJACIEL BOGA I LUDZI

   

   

  Dnia 28.04.2014 r. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu odbył się apel z okazji kanonizacji naszego rodaka - Papieża Jana Pawła II. Montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu, słowom i czynom Świętego zaprezentowali uczniowie z klas V i VI, pod opieką p. Marii Kuraszkiewicz oraz chór gimnazjalny pod opieką p. Agnieszki Hamerskiej.

   Z okazji kanonizacji przygotowano również wystawę prac uczniów z klas IV - VI, pod tytułem: "Jan Paweł II - Przyjaciel Boga i Ludzi". Opiekunowie p. Małgorzata Jasek i p. Maria Kuraszkiewicz.  zdjęcia 

   

 • Spotkanie organizacyjne


   

  Zebranie organizacyjne

  z rodzicami uczniów zapisanych do klasy pierwszej

  w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu

  Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego

  w roku szkolnym 2014/2015

  odbędzie się w dniu 08.05.2014r.(czwartek) o godz. 1700

  (aula Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu)

  ZAPRASZAMY

   

   

 • Rozwiń skrzydła orle biały - akademia 3 maja


   

   

  Na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się manifestacja patriotyczna z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

   

   

   

   

  "ROZWIŃ SKRZYDŁA, ORLE BIAŁY"(J. Stemler)

   

  Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Z tego faktu możemy być dumni.

  Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to jedno z najważniejszych świąt narodowych. Według historyka prof. Henryka Samsonowicza, stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota istnieć nie może.

  W tym roku przypada 223. rocznica jej uchwalenia. Z tej okazji w naszej szkole 30 kwietnia br. odbyła się uroczysta akademia, która wywołała u widzów wzruszenie dzięki pięknie zaśpiewanym pieśniom przez chór i solistki, a także artyzmowi uczniów wcielających się w role postaci historycznych i recytujących teksty poetyckie. Ta akademia stanowiła nie tylko lekcję historii. Wyraziła nadzieję wszystkich młodych ludzi na godne życie, którą ilustruje cytat z wiersza Józefa Stemlera: „Rozwiń skrzydła, orle biały”.

   

  ZDJĘCIA z akademii

 • 40 Rajd - Spotkanie z wiosną


   

  40 RAJD - "SPOTKANIE Z WIOSNĄ"

   

  W sobotę 26 kwietnia, członkowie Koła Turystycznego z klas IVa, Vb, VIc z panią Anną Topolską uczestniczyli w 40 Rajdzie „Spotkanie z Wiosną”, zorganizowanym przez Oddział PTTK w Zamościu. Uczestnicy szukali wiosny, pokonując szlaki turystyczne Roztocza Środkowego. Wędrowali trasą: n – Las Cetnar – Stanica Konna – Wólka Czarnostocka. Na mecie rajdu, turyści posilili się kiełbaskami, które własnoręcznie upiekli na ognisku. Michał Tyrka z klasy VIc jak zawsze, wziął udział w konkursie krajoznawczym.

  Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Zamościa. zdjęcia 

 • SP W zaprzyjaźnionym przedszkolu


  W zaprzyjaźnionym przedszkolu…

   

  29.05 2013 roku w sąsiadującym z naszą szkołą Przedszkolu Nr 15 odbył się coroczny festyn „Rozśpiewane Przedszkolaki”. W ramach współpracy uczennice z klasy IVc i IVb przygotowane przez panią Annę Waśko zaprezentowały swój układ taneczny, gościnnie wystąpiły dzieci z klasy Ic , pani Bożeny Kierepy. Prezentacje taneczne były żywiołowe i bardzo się podobały przedszkolakom i ich rodzicom. Przedstawiamy kilka zdjęć z imprezy.

 • Konkurs Geograficzny

   


  P305127211III Konkurs Geograficzny "PRZEZ POLSKĘ I EUROPĘ"


  Michał Misiejuk uczeń klasy 2"a" został laureatem w III edycji konkursu geograficznego "Przez Polskę i Europę" organizowanego w Zespole Szkół Społecznych w Zamościu.  W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Łukasza Bryknera. Uczniowie rozwiązywali test z obejmujący wiedzę z zakresu geografii krajów Europy i geografii Polski.  Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

   

 • SP V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej 'NOISY KIDS'


  V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

  ‘NOISY KIDS’

   28 maja 2013 roku odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej ‘NOISY KIDS’. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego pani Renata Kurzępa i pan Robert Krukowski. W przygotowaniu tego przedsięwzięcia pomagała pani Agnieszka Hamerska, która zadbała o stronę muzyczną.

  W zmaganiach konkursowych udział wzięli:

 • SP Mistrz Warcabów 2013


  Mistrz warcabów 2013!

  Uczniowie  SP Nr 4 w składzie: Zofia Iwaniec  z kl. III b, Weronika Nowak z kl. III b, Kacper Wołk z kl. III b, Kamil Wiatrowski z kl. III a uczestniczyli w XI Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym dla uczniów klas III zamojskich szkół podstawowych.
  Konkurs odbył się dnia 28.05.2013r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu.
  Tytuł MISTRZA WARCABÓW zdobył Kamil Wiatrowski z kl. III a.

  Serdecznie gratulujemy!

   

   

 • Konkurs Interdyscyplinarny


  DSC08798aaaSUKCES w Konkursie Interdyscyplinarnym !!!

  24 maja 2013 uczniowie naszej szkoły brali udział w

  V KONKURSIE INTERDYSCYPLINARNYM DLA GIMNAZJALISTÓW

  organizowanym przez zespół nauczycieli matematyki, fizyki, chemii i informatyki II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Zamościu. Organizatorzy podkreślali, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Nasi uczniowie zajęli czołowe lokaty:

  I miejsce - Piotr Samborski (2a), III - miejsce Krzysztof Lipiec (3b), tytuł finalisty - Jakub Wujec (2a). Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod czujnym okiem p. Danuty Margol i p. Jolanty Goryczki.

   

 • sp 19 Międzynarodowy Turniej YONEX

  IMG 1620


  19 Międzynarodowy Turniej

  YONEX Pri Baltica Cup w Badmintonie

   

  Piękne miejsca zwiedzili nasi zawodnicy podczas wyjazdu do Siguldy (Łotwa) na 19 Międzynarodowy Turniej YONEX Pri Baltica Cup w Badmintonie, w dniach 14-19 maja 2013r. Podczas rozgrywek ośmioro badmintonistów UKS KIKO w kategoriach U-13 i U-17, rywalizowało z zawodnikami z Łotwy, Litwy, Estonii i Rosji.

 • Gim Pomiary geodezyjne  POMIARY GEODEZYJNE

  Dnia 16 maja uczniowie klas trzecich gimnazjum podczas  lekcji geografii dokonywali pomiarów geodezyjnych na boisku szkolnym. Uczniów naszej szkoły instruowali w ramach praktyk zawodowych uczniowie klasy technik geodeta Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu. Opiekunem grupy był pan Mateusz Staszczak. Za zaprezentowanie sprzętu geodezyjnego i przybliżenie jego działania, a także opowiedzenie o pracy  geodety  serdecznie dziękujemy. 

 •  Gim Pomiary geodezyjne
 •  

   

 • SP Zmagania szkolnych recytatorów


  Zmagania szkolnych recytatorów!

   W dniu 17.05.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski Świat dziecka. W konkursie, który cieszy się dużą popularnością i na stałe wpisał się do kalendarza imprez szkolnych, wzięło w udział 33 uczniów wyłonionych w eliminacjach klasowych; 18 z klas I-III i 15 z klas IV-VI.

   

 • Gim Konkurs Moja Mała Ojczyzna


  DSC00258Konkurs MOJA MAŁA OJCZYZNA

   14 maja został rozstrzygnięty XI Powiatowy Konkurs Twórczości MOJA MAŁA OJCZYZNA. Tytuł laureata otrzymała  uczennica klasy 2b gimnazjum Aleksandra Szram, którą do konkursu przygotowała pani Jolanta Rajch. Gratulujemy i życzymy Oli kolejnych sukcesów literackich!

   

   

   

   

   

   

 • SP Bieg Nadziei 2013


  Bieg Nadziei 2013

  Dnia 17.05. 2013 roku w przededniu rocznicy urodzin naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II Gimnazjum Nr 3 w Zamościu zorganizowało imprezę o charakterze rekreacyjno- sportowym, która miała na celu popularyzację wiedzy o Polskim Papieżu, a także wdrażanie młodych ludzi do aktywnego wypoczynku. W kategorii szkół podstawowych rywalizowało 10 placówek. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Laskowska – Va, Szymon Gąska – VIa, Dominik Dębiński – VIa. Trasa biegu, wzdłuż Łabuńki była dość wymagająca i wynosiła około 2000metrów, chwilę wytchnienia dawały przerwy na punktach kontrolnych, gdzie zadawano pytania. Nasza drużyna przygotowała się wspaniale, na 12 pytań problem sprawiło tylko jedno, ostatecznie jednak liczył się czas całego biegu, 11,07 wystarczyło na zajęcie IV miejsca.

  Drużynę przygotowała Anna Waśko.

 • SP Szkoła z klimatem

   


   

  "SZKOŁA Z KLIMATEM"

  Portal internetowy Zamość-NaszeMiasto.pl ogłosił konkurs dla szkół podstawowych w Zamościu.

  Która szkoła podstawowa w Zamościu ma najlepszy klimat? 


  Pomóżmy wygrać dzieciom atrakcje na Dzień Dziecka.


  1. Wpisz w przeglądarkę : Zamość NaszeMiasto.pl
  2. Zarejestruj się.
  3. Wybierz : wydarzenia /nauka/ szkoła podstawowa
  4. Wybierz Szkoła z klimatem głosowanie; czytaj więcej
  5. Oddaj 5 głosów dziennie ( poprzez kliknięcie na naszą szkołę, można jeden po drugim, do 28 maja do godz.17.00)
  6. Wyloguj się, zaproś do głosowania domowników i znajomych. DZIĘKUJEMY :)

  http://zamosc.naszemiasto.pl/nauka/podstawowka/

   

  Zamojska CZWÓRKA to "Szkoła z klasą"!

 • sp III Festiwal Talentów

   


  III WIOSENNY FESTIWAL TALENTÓW

   

  Dnia 10 maja 2013 roku odbył się w naszej szkole III Wiosenny Festiwal Talentów. W myśl powiedzenia „Każdy jest obdarzony jakimś talentem, choć często pozostają one w ukryciu” postanowiliśmy pokazać naszych utalentowanych uczniów.

                  Organizatorami imprezy i koordynatorami wszystkich działań była pani Jolanta Wilawer i pan Robert Krukowski. Scenografię przygotowała pani Beata Klassek. Do współpracy dołączyła również pani Anna Waśko oraz wychowawcy klas 0 – 3 wyłaniając młode talenty. Festiwal poprowadzili przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Hocek (6c) i Szymon Gąska (6a).

 • Gim ZAGIMAK


  Final konkursu 3998994FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO ZAGIMAK

   W dniu 20.04.2013 odbył się finał konkursu matematycznego ZAGIMAK.

  Laureatami zostali: Szymon Denkiewicz i Jan Siulkowski kl. 1a

                       Daniel Górnik i Piotr Samborski kl. 2a

                       Bartłomiej Karwowski kl. 3b

  Finaliści to: Jakub Bekier i Jakub Margol kl. 1a, Jakub Wujec kl. 2a, Krzysztof Lipiec kl. 3b

  GRATULUJEMY NASZYM MATEMATYKOM  !!!

   

 • sp angielski

   

   


  WOJEWÓDZKI ETAP KONKURSU CLICKONMANIAK

   

   27 kwietnia 2013 roku w Gimnazjum Nr 5 w Zamościu odbył się III, ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIACNastępujący uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł laureata:

  Paulina Cios – z klasy 4a, nauczyciel pani Renata Kurzępa

  Alicja Olborska – z klasy 5a, nauczyciel pan Robert Krukowski

   

  Serdecznie gratulujemy!!!  CONGRATULATIONS!!!

   

 • SP Apel - Święto Służby Zdrowia

   


   

  Dbam o zdrowie

   25 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy I B i I C szkoły podstawowej w ramach realizacji programu prozdrowotnego  i Święta Służby Zdrowia przedstawili montaż słowno – muzyczny dla uczniów klas I – III.

  Artyści w humorystyczny sposób przedstawili zaproszonym gościom jak należy dbać o zdrowie.

   

 • SP konkurs matematyczny - Longinus

   

  KONKURS MATEMATYCZNY

  "Longinus"

 • SP konkurs matematyczny - "Szpak" - laureaci

   

  Laureaci i finaliści Regionalnego Konkursu Matematycznego

  „Szpak”

   

   

   

   

  Rok  2012/2013

   

  Laureaci:

   

  Jakub Smolak, kl. IV a
  Nauczyckel – Teresa Wszoła

   

  Patryk Greszta, kl. Vc
  Nauczyckel – Teresa Wszoła

   

  Paweł Oleszek, kl. Vc
  Nauczyckel – Teresa Wszoła

   

   

  Finaliści

   

  Michał Tyrka, kl. V c
  Nauczyckel – Teresa Wszoła

   

  Klaudia Bodys, kl. IV a
  Nauczyciel – Teresa Wszoła

   

  Dawid Dębicki, kl. IV a
  Nauczyciel – Teresa Wszoła

   

  Pac
  Nauczyciel – Elżbieta Gołębiowska

   

  Czyż
  Nauczyciel – Elżbieta Gołębiowska

   

  Michalina Puławska, kl. VI c
  Nauczyciel – Iwona Kołodziejczuk

   

  Kwiecień
  Nauczyciel – Iwona Kołodziejczuk

   

 • SP konkursy matematyczne

   

  KONKURSY MATEMATYCZNE

 • SP Konkurs - Myślą Logicznie


  „Myślą logicznie”

  Dnia 26 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbyło się podsumowanie piątej edycji  konkursu „Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych Loginus - 5”. Mistrzami „Gier Matematycznych i Logicznych” zostali:  w kategorii klas IV - Jakub Smolak z kl. IV a,  w kategorii klas V-VI – Patryk Greszta z klasy Vc. Uczniowie ci  otrzymali z rąk prezydenta miasta Zamościa, pana Marcina Zamoyskiego złote medale, puchary i pamiątkowe dyplomy. Dyplomy finalistów wręczono Adamowi Kasprzakowi i Karolinie Laskowskiej z klasy IV a (kategoria klas IV) oraz Krystianowi Urbańskiemu z klasy V a (kategoria klas V- VI) Do konkursu uczniów przygotowywała pani Teresa Wszoła. Laureatom i finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Międzynarodowy Turniej Badmintona „Grand Prix Victor’a”

   


    MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BADMINTONA

  Za nami 6. Międzynarodowy Turniej Badmintona „Grand Prix Victor’a”. Od czwartku do niedzieli w zawodach uczestniczyło 280 zawodników z pięciu krajów: Białorusi (Brześć), Słowacji (Prešov), Łotwy (Sigulda), Ukrainy (Lwów i Winnica) oraz Polski (Suchedniów, Białystok, Juchnowiec, Chełm, Łopiennik Górny, Piotrowice, Łęczna, Ostrówek, Ludwin, Zamość). Mecze w kategoriach A, B, C i D rozgrywali Żacy (U-11) i Młodzicy Młodsi (U-13).

 • Mistrzostwa Szkoły w PN

  Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej

  31 maja odbyły się z okazji Dnia Dziecka  Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Chłopców. Wzięły w nich udział reprezentacje wszystkich klas. Po bardzo zaciętej walce Mistrzostwo Szkoły wywalczyła klasa 3d w składzie: Wojciech Józefiak ? kapitan, Patryk Kawka, Bartłomiej Nogacz, Michał Klassek, Radosław Kozłowski, Mateusz Szatała. II miejsce zdobyła klasa 2a a trzecie klasa 1c. Organizatorem i sędzią głównym zawodów był pan Jerzy Andruszek.  Zdjęcia

 • Unia Europejska

   

   Europa da się lubić

  Dnia 31 maja 2012r. w naszym gimnazjum odbył się apel z okazji "Dnia Europy". Przygotowali  go uczniowie klas drugich w ramach realizacji projektu edukacyjnego z wiedzy o społeczeństwie. Na wstępie przypomniano krótko historię powstania Unii Europejskiej, jej symbole oraz rolę  Polski w UE. Następnie rozpoczęto prezentacje. Każda klasa przygotowała scenki związane z dwoma państwami należącymi do Unii Europejskiej: 
  klasa II A - Włochy i Hiszpanię,
  klasa II B - Grecję i Niemcy,
  klasa II C - Francję i Wielką Brytanię.
  Uczniowie zaprezentowali nam swoje ukryte talenty, a publiczność dobrze się bawiła... Zobaczcie sami...

   zdjęcia  

 • III miejsce siatkarek

  TURNIEJ SIATKARSKI

  29 maja w Grabowcu odbył się I Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Drużyna siatkarek reprezentująca naszą szkołę zajęła III miejsce. Najlepszą zawodniczką turnieju została Jola Jasińska z klasy 2b.   Zdjęcia

 • Wieczornica

  Wieczornica z okazji 31 rocznicy śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego

  W poniedziałek 28 maja obchodziliśmy 31 rocznicę śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji młodzież Gimnazjum nr 4 zorganizowała wieczornicę, w czasie której wspominaliśmy patrona naszej szkoły     O godzinie 18.00 rozpoczęł się msza św. w Kościele MB Królowej Polski, podczas której modliliśmy się o rychłą beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Po mszy św. przedstawiony został montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Joanny Kosz i p. Małgorzaty Hrycyk "Jestem tylko Twoim żołnierzem..."    zdjęcia 

 • Rajd


  Rajd, rajd, rajd
   

  III Rajd Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  W dniu 27.06.2012 r. wybraliśmy się na Rajd Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Krasnobrodu. Wyjechaliśmy o godzinie 8.30 i dotarliśmy na miejsce po 40 minutowej podróży. Odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Krasnobrodzie, a miejscowy kapłan opowiedział nam jego historię. Dowiedzieliśmy się, kiedy ks. Stefan Wyszyński był biskupem Diecezji Lubelskiej odwiedził to miejsce kilkakrotnie.
          Następnie wybraliśmy się na pieszą wycieczkę, która trwała ok. 2 godz. W trakcie wędrówki mieliśmy wiele przygód, często myliliśmy trasę, ale w końcu dotarliśmy do celu. Na miejscu czekał na nas poczęstunek - cieplutki bigos i hamburgery. Po posiłku braliśmy udział w licznych grach i zabawach zespołowych przygotowanych przez p. Barbarę Gace i p. Iwonę Rahman. Mieliśmy możliwość wywalczyć słodkie nagrody. W trakcie loterii liczbowej również dostaliśmy upominki. Dominowały żółte długopisy. Po wspaniałej zabawie poszliśmy do kapliczki św. Rocha i tam wysłuchaliśmy jego niesamowitej historii, którą opowiedziała nam pani przewodnik.
  Aby spełniły się marzenia, chętni mogli przejść (a niektórzy przebiec) leśną dróżkę wokół kapliczki.
           Po wyczerpującym, lecz pełnym niesamowitych wrażeń dniu wróciliśmy po południu do Zamościa. To był bardzo udany rajd!!!

   Relacja fotograficzna z rajdu 

 • II B w KOSMOSIE

  II B w KOSMOSIE

  Tak, to prawda. Dzięki wystawie w Biurze Wystaw Artystycznych, na której byliśmy 15.05.2012, mogliśmy "odlecieć" w przestrzeń kosmiczną. Malarstwo o tematyce kosmicznej pana Roberta Gomułki zaprezentował nam dyrektor BWA pan Jerzy Tyburski. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tej nietypowej wystawy.
  Warto zobaczyć !!!

 • Gimnazjaliści na KUL

  Nasi gimnazjaliści na uczelni

  W dniach od 14 do 18 maja 2012 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbył się ?Tydzień szkoły z pasją?. Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  W naszej szkole znalazło się wiele osób chętnych na wyjazd do Lublina. Uczniów zainteresowały nie tylko tematy samych wykładów, ale zaabsorbowała ich też perspektywa wysłuchania wykładu na poziomie akademickim.

  Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, pani Jolanta Rajch i pan Wojciech Bartosiewicz zorganizowali wyjazd do Lublina w dniu 17 maja. Uczniowie klasy III a, III b i III c mieli niecodzienną okazję być słuchaczami wykładu profesora nadzwyczajnego w Katedrze Nauk Pomocniczych Historii Tomasza Panfila na temat: Polska, jej mity i symbole. Pan profesor w przystępny dla uczniów sposób zaprezentował treści wykładu, wzbogacając go o prezentację multimedialną.

 • Wycieczka do Warszawy

  WYCIECZKA DO WARSZAWY

  W dniach 15-16 maja uczniowie z klas pierwszych zwiedzali stolicę. W programie wycieczki znalazły się m.in. ??azienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, spacer po Starym Mieście z przewodnikiem, Uniwersytet Warszawski, Biblioteka Uniwersytecka. Pomimo kapiącego deszczu humory wszystkim dopisywały.   Zdjęcia...

 • Dzień Dziecka

  Z okazji DNIA DZIECKA

  Wszystkim DZIECIOM -  tym małym, najmniejszym

  i trochę większym życzymy,

  by umiały się cieszyć życiem i umiały tym szczęściem zarażać;

  by słuchały, co świat do nich mówi i umiały mądrze światu odpowiadać;

  by umiały czerpać z życia to, co życie ofiaruje i umiały dawać to, co w nich najpiękniejsze;

  by kochały i były kochane!
 • Apel - Europa da się lubić

  "EUROPA DA SI?? LUBIĆ"

  30 maja 2011 r. w naszej szkole obchodzono Dzień Europejski. Apel przygotowały klasy II w ramach projektu edukacyjnego "Z czego słyną państwa UE?" W czasie prezentacji uczniowie przypomnieli drogę do integracji państw w Europie oraz symbolikę Unii Europejskiej (flaga, hymn).

  Każda klasa przygotowała scenki dotyczące dwóch państw należących do UE: 2a - Francja, Włochy, 2b - Holandia, Irlandia, 2c - Polska, Hiszpania, 2d - Grecja, Wielka Brytania

  Uczniowie w sposób interesujący i jednocześnie zabawny przedstawili historię, tradycje i zwyczaje tych państw. Wszystkim bardzo si podobało, tym bardziej, że zostali poczęstowani narodowymi tradycyjnymi przysmakami.

  zdjęcia 

 • Pokazy Bractwa Rycerskiego

  Pokazy Bractwa Rycerskiego KERIN

  Dnia 17 maja 2011r w naszej szkole została zorganizowana ?Żywa lekcja historii?, w ramach której gościliśmy Brać Rycerską KERIN. Pan Robert Nowakowski przybliżył uczniom czasy ?złotego wieku?, tj.

  - Młody szlachcic jedzie na sejm ? w tej roli uczeń Jakub Zarębski kl. 2 a

  - Koniec epoki rycerskiej

  - Pospolite ruszenie i walka z Kozakami w obronie Rzeczypospolitej ? uczeń w żupanie walczy w obronie ojczyzny

  - Ubieramy zbroję husarską ? ochotnik to Piotr Sokołowski kl. 2 c

  - Pojedynek na szable między Kozakiem z Zaporoża i szlachcicem polskim

  Pokaz został opowiedziany gawędą przez p. Roberta Nowakowskiego, zaś widzowie dobrze się bawili, a przy okazji zapoznali z historią.

  Zdjęcia...

 • Konkurs recytatorski - ??ukasz Wodyk

  ?Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić (?)? J. Paweł II
  17 maja 2011 roku te słowa papieża zgromadziły gimnazjalistów - miłośników poezji - na Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Pawła II oraz Czesława Miłosza, który odbył się w Gimnazjum nr 3 w Zamościu.
  Uczeń klasy I b ??ukasz Wodyk zajął III miejsce.
  Gratulujemy!
 • Rocznica śmierci Prymasa

  30-ta rocznica śmierci naszego Patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  26 maja 2011 r. w Kościele MB Królowej Polski w Zamościu odbyła sie uroczystość upamiętniająca 30-tą rocznicę śmierci Patrona naszego gimnazjum kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mszę św. o godz. 10.00 celebrował ks. bp. Wacław Depo. Liturgię mszy św. poprzedziła prezentacja multimedialna o życiu i działalności Prymasa Tysiąclecia. Na Eucharystię przybyli zaproszeni goście oraz delegacje z 15 szkół naszej diecezji noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po mszy św. młodzież z Gimnazjum nr 4 w Zamościu przedstawiła montaż słowno - muzyczny "... szukamy Człowieka".

  Ogólnopolskie uroczystości upamiętniające 30-tą rocznicę śmierci Prymasa odbędą się 28 maja 2011 roku w Warszawie, gdzie również uda się reprezentacja naszej szkoły.

  Zdjęcia

 • 3 maja na Rynku

  Dnia 3 maja 2011 roku, w ramach realizacji Planu Wychowawczego Szkoły ?Dziś gimnazjalista jutro samorządowiec? poczet sztandarowy naszego gimnazjum oraz uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami uczestniczyli w manifestacji patriotycznej - na Rynku Wielkim z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Kwiaty złożyła delegacja w składzie: Pani Danuta Margol, Agnieszka Hołys, Kamil Giera i Sylwia Pełech.
 • Turniej Koszykówki Żdanów

  Towarzyski Turniej Koszykówki

  20 kwietnia dwie drużyny reprezentujące nasze gimnazjum - chłopców i dziewcząt - wzięły udział w Towarzyskim Turnieju Koszykówki, który został zorganizowany przez Gimnazjum w Żdanowie. Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce, zaś chłoców II. Gratulacje!!!

 • Coca Cola Cup

  Piłka Nożna - Coca Cola Cup

  19 kwietnia na naszym szkolnym boisku ORLIK odbył się mecz piłki nożnej Coca Cola Cup. Drużyna chłopców zmierzyła się z reprezentacjami szkół z Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 6 w Zamościu zdobywając II miejsce. Dziewczyny nie pozostały dłużne i również zajęły II miejsce w rozgrywkach z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3.

  Zdjęcia

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

  Święto Konstytucji 3 Maja

  Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole 29.04.2011 roku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to doniosłe wydarzenie. Na początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Następnie uczniowie wystąpili w części artystycznej, przedstawiając najważniejsze informacje na temat okoliczności uchwalenia przez Sejm Czteroletni dnia 3 maja 1791 roku postępowej konstytucji. Aby przybliżyć atmosferę tamtego dnia, uczniowie również zainscenizowali wydarzenia, jakie wówczas się rozegrały. W roli reporterki, która przeniosła się wehikułem czasu przed Zamek Królewski w Warszawie, doskonale sprawdziła się Aneta Puławska. W rolę posła Suchorzewskiego sugestywnie wcielił się Patryk Kawka. W sposób podniosły fragmenty Konstytucji przeczytał Krzysztof Zabłocki, natomiast uczennice: Kinga Buśko, Agnieszka Pierzchała i Klaudia Gietka pięknie wyrecytowały teksty o treści patriotycznej. Partie narracyjne, oddając patetyczny nastrój, zaprezentowała Magda Oleszczak. Całość dopełniły odśpiewane przez szkolny chór, prowadzony przez p. Małgorzatę Hrycyk, pieśni patriotyczne, które wzruszyły młodych widzów. Akademię przygotowały: p. Jolanta Rajch i p. Zofia Pachla.

  Zdjęcia

 • Egzaminy gimnazjalne

  Warto pamiętać !

  12-14 kwietnia uczniowie klas III pisali egzamin gimnazjalny. Przygotowali się do niego przez trzy lata nauki w gimnazjum. Teraz już mogą odrobinę odetchnąć. Przed nimi wkrótce kolejne zmagania, bowiem by dostać się do wymarzonego liceum, muszą starać się o jak najlepsze oceny. Przypominamy, że już 23 maja można składać podania do szkół średnich. Ostateczny termin mija 10 czerwca. Więcej informacji możecie znaleźć na tablicy obok księgowości. Ewentualne pytania można kierować także do p. Małgorzaty Jasek.

 • Apel Dzień Książki

  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  W dniu 20 kwietnia odbył się apel z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas: 1c, 2c, 2d i 3c. Celem akademii było zapoznanie uczniów z historią powstania Światowego Dnia Książki oraz zachęcenie młodzieży do korzystania z biblioteki i czytania książek w czasach coraz większej dominacji kultury masowego przekazu. W apelu uczestniczyła pani dyrektor Jolanta Goryczka, nauczyciele i uczniowie w/w klas. Apel przygotowała p. Violetta Biela.

  Zdjecia

 • MENU główne

  GIMNAZJUM

  JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

  Pedagog szkolny GIM

  Konkursy

  Polecane strony