30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 59 guests and no members online

Filter
 • Czwórka z klasą


   

  Czwórka z klasą

   

  Pragniemy poinformować społeczność szkolną o przystąpieniu placówki do programu „Szkoła z klasą 2.0”. Na bieżący rok wybraliśmy do pracy obszar „Obywatelstwo”. Pragniemy zachęcić uczniów, rodziców, Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły do wspólnego działania i dialogu. Zależy nam, by cała społeczność „Czwórki” wzięła aktywny udział w programie, mając na względzie życie szkoły oraz jej otoczenie. (A.T.)

 • ROZSTRZYGNIĘCIE I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU


   

  ROZSTRZYGNIĘCIE I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

  Wierność bł. Karoliny Kózki i męczeństwo św. Stanisława Kostki

   

  W naszej szkole dnia 19.11.2018 roku, odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu plastyczno-literackiego, oraz wiedzy o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce. Wśród wyróżnionych nie zabrakło uczennic naszej szkoły.

  W kategorii prac plastycznych:

  Karolina Kapuśniak z kl. IV A wyróżnienie

   

  W kategorii wiedzy:

  Finalistki:

  Karina Kozak       kl. VIII B

  Zofia Iwaniec       kl. III B gim

  Weronika Nowak kl. III B gim

 • Zebrania z rodzicami - listopad 2018


   

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  UWAGA

  ZMIANA

  Środa 28 listopada 2018

  klasy 1 - 4 SP

  godz.16.30 

  Spotkanie z wychowawcą  w sali

   

   

  Czwartek 29 listopada 2018

  godzina 16.30 klasy 5,6,8 oraz 3 gimnazjum

  Spotkania z wychowawcami w klasach

   

   godzina 16.30 klasy 7

  wywiadówka profilaktyczna na korytarzu przy sali 209,

  następnie zebranie z wychowawcą w klasie

   

  Przydział sal na spotkania będzie wywieszony na drzwiach wejściowych do szkoły.

 • Sejmik Samorządów Uczniowskich - 2018


   

  Sejmik Samorządów Uczniowskich

   

  14 listopada br. przedstawiciele samorządu uczniowskiego: Wiktoria Mazurek, Aleksandra Korniewska i Kamil Stanisławczuk wraz z opiekunem samorządu panią Martą Pakos uczestniczyli w obradach Sejmiku Samorządów Uczniowskich pt. „Polska – moja Ojczyzna”, które odbyło się w LSCDN w Zamościu.

                  Spotkanie z członkami samorządów zamojskich szkół umożliwiło naszym uczniom poznanie rówieśników, wymianę doświadczeń oraz zintegrowało młodzież poprzez gry zespołowe i śpiewanie pieśni patriotycznych. (MP)

 • Światowy Dzień Życzliwości - 2018


   

  Światowy Dzień Życzliwości

   

                  Uśmiechnięte buźki, smaczne ciasta, życzliwy uśmiech - 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

  Z  tej okazji w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz oraz pocztę życzliwości.Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych.(MP)

  ZDJĘCIA

 • Historia Polski w barwnych odsłonach


   

  Historia Polski w barwnych odsłonach

   

  Dnia 15 listopada uczniowie klasy I c wraz z nauczycielami p.Dorotą Skotarską i p.Bożeną Kierepą uczestniczyli w warsztatach literacko – plastycznych „Historia Polski w barwnych odsłonach” odbywających się w Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego. Celem zajęć było przybliżenie postaci wielkiego Polaka - marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej. W trakcie warsztatów uczniowie zapoznali się z historią odzyskania niepodległości, dowiedzieli się czym są symbole narodowe. Pracowali z mapą Polski, wskazywali na niej miasta, rzeki oraz sąsiadów naszej ojczyzny. Rozmawiali o tym, czym jest wolność i niepodległość, jakie święto obchodzimy 11 listopada i dlaczego ta data jest ważna dla Polaków.

 • Z siłą i wiarą...


   

  Z siłą i wiarą...


              19.11.18 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce - Wierność bł. Karoliny Kózki i męczeństwo św.Stanisława Kostki.
  Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pisali test wiedzy o świętych. O 12.30  zgromadzeni - wśród nich zaproszeni goście: ks.dr Krzysztof Kaoka z Elbląga, p. Magdalena Dołgan(z-ca Prezydenta Miasta Zamość)- wzięli udział we mszy św. w Kościele Matki Bożej Królowej Polski, a po mszy w auli szkoły obejrzeli montaż słowno-muzyczny na temat życia św. Stanisława Kostki przygotowany przez młodzież SP nr 4 i uczniów gimnazjum. Zwieńczeniem wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Nad organizacją czuwał ks. S. Książek.

   

   

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


   

  20 listopada – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…” (
  Janusz Korczak)

  20 listopada - ogolnopolskim dniem praw dzieckaDzieci w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Konwencja o Prawach Dziecka nazywana jest Światową Konstytucją Praw Dziecka. Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.

 • Pierwszaki w przedszkolu


   

  Pierwszaki w przedszkolu

   

  16 listopada 2018 r. uczniowie klasy I A wraz z nauczycielami p. B. Kukiełką i p. R. Kurzępą byli  z wizytą w Przedszkolu Miejskim Nr 12 w Zamościu. Obejrzeli uroczysty występ dzieci z grup "Biedronki" i "Jeżyki", poświęcony 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie rozpoczęła dyrektor przedszkola - pani Dorota Szewczuk, która serdecznie przywitała licznie zgromadzonych gości (uczniów SP 4 Zamość, SP 6 Zamość, SP 7 Zamość wraz z opiekunami oraz panią Agnieszkę Kowal - Dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu).

 • Koncert "Kocham Cię Polsko"


   

  Koncert „Kocham Cię Polsko”

   

  100 lat niepodlegoci 2 20181121 186774122711 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - po rozbiorach i 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę świata. Z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 9 listopada 2018r. uczniowie klasy IIc i IId przygotowali koncert dla rodziców „Kocham Cię Polsko”, by wspólnie świętować tę ważną rocznicę.

   

  ZDJĘCIA

   

   

 • Warsztaty w Majsterkowie


   

  Warsztaty w Majsterkowie

   

  klasa 2d w castoramie 8 20181115 1114172864Majsterkowo to wydzielone miejsce w domu handlowym Castorama w Zamościu. To tam uczniowie różnych szkół i przedszkoli oddają się działalności plastyczno - konstrukcyjnej. I tak w dniu 8 listopada 2018 r. uczniowie klasy II d wraz z opiekunkami p. Elżbietą Seńko i p. Danutą Łuszczewską spędzili tam twórczo i przyjemnie czas na warsztatach. Tym razem z gotowych elementów drewnianych z użyciem gwoździ i młotków samodzielnie pod okiem instruktorów wykonywali karmniki dla ptaków i malowali je według własnej inwencji. Drugoklasiści z dużym zaangażowaniem i wytrwałością nabyli nowe umiejętności młodego majsterkowicza. W samodzielnym działaniu odnieśli sukces, za co przez organizatorów zostali nagrodzeni dyplomami i małymi upominkami. Największą nagrodą były jednak samodzielnie wykonane karmniki, które uczniowie zabrali ze sobą do domu. Był to niezapomniany i niezwykle twórczy dzień w życiu klasy II d. (ES)

  Zdjęcia

 • Nasza Niepodległa - kl.1b, 2b


   

  Nasza Niepodległa

   

  W ramach szkolnego projektu „Nasza Niepodległa” uczniowie klasy IB i IIB uczestniczyli wraz z rodzicami we wspólnych zajęciach z edukacji plastycznej i technicznej. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom historii państwa polskiego oraz wspólne wykonanie ciekawych prac plastycznych nawiązujących do obchodów 100-lecia Niepodległości. Zajęcia w klasie IIB odbyły się 31 października pod kierunkiem p. Beaty Zembroń, a w klasie IB - 8 listopada, pod kierunkiem p. Małgorzaty Bakuniak. W wyniku wspólnych działań powstały pomysłowe i wartościowe prace. Największą radość z zajęć otwartych miały dzieci dla których obecność mamy, taty czy babci w szkole ma wyjątkową wartość. (MB)

  ZDJĘCIA 

 • List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów


   

  LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ 

  ANNY ZALEWSKIEJ

  GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

  JAROSŁAWA PINKASA

  do

   RODZICÓW I OPIEKUNÓW 

      List                                                   

   

   

   

 • Świętowaliśmy niepodległość


   

  Świętowaliśmy niepodległość

   

  Dnia 09.11.2018 roku reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr4 w Zamościu uczestniczyła w Otwartych Ulicznych Biegach z Okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Pogoda dopisała, forma naszych biegaczy także. Mimo dużej konkurencji udało nam się zdobyć kilka medali:

  400m chłopców rocznik 2009 – I miejsce Jakub Mandziuk 4a

  600m chłopców rocznik 2008 – I miejsce Kacper Kycko 5a

  600m dziewcząt rocznik 2007 – I miejsce Natalia Sokołowska 5a

  600m chłopców rocznik 2007 –III miejsce Michał Jaworski 5a

  Pozostali uczestnicy również dzielnie walczyli zajmując miejsca głównie w pierwszej dziesiątce. Opiekunkami zawodników były panie Beata Karchut i Anna Waśko. (AW)

  ZDJĘCIA

   

 • Miejskie uroczystości na Rynku Wielkim - 11 listopada


   

  11 listopada - miejskie uroczystości na Rynku Wielkim

   

  O godz. 13.15 na Rynku Wielkim odbyła się manifestacja patriotyczna. Przemówienia, ceremoniał wojskowy, wspólne odśpiewanie hymnu, salwa honorowa, apel pamięci, złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą pobyt w Zamościu marszałka Piłsudskiego oraz defilada z udziałem żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych, Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich. Atrakcją tego wydarzenia był przelot spadochroniarza z flagą Polski nad starówką i patriotyczna "zadyma" kibiców Hetmana Zamość. (AD)

  ZDJĘCIA

 • Zachowaj Trzeźwy Umysł


   

  Zachowaj Trzeźwy Umysł

   

  W dniu 8 listopada 2018 r. w ramach realizowanej w naszej szkole kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", odbyły się warsztaty terapeutyczno-artystyczne. Uczniowie klas IV-VIII oraz gimnazjum pod opieką Pani Małgorzaty Hrycyk oraz Pani Pedagog Renaty Sadowskiej-Bodziuch włączyli się aktywnie w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki ich zaangażowaniu i pracy  powstały przepiękne  kokardy narodowe, które zostaną wykorzystane podczas szkolnej akademii upamiętniającej tą rocznicę. (R.S-B)

   

 • BAŚNIOWY ŚWIAT ANDERSENA


   

  BAŚNIOWY ŚWIAT ANDERSENA

   

  25 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Zamościu odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „W baśniowym świecie Andersena”. Konkurs składał się z dwóch części: literackiej oraz plastycznej. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni plastycznej, jak również rozbudzanie zainteresowań życiem i twórczością Hansa Christiana Andersena. (RK)

  W części literackiej uczennice z klasy III A

  Zuzanna Lechniak i Magdalena Tokarz przygotowane pod kierunkiem pani Renata Kowarz zajęły IV miejsce.

  W kategorii plastycznej

  nagrodę otrzymała Karolina Jarmoluk z klasy II B, która wykonała pracę plastyczną pod kierunkiem pani Beaty Zembroń.

   

 • Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę


   

  Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

   

  Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. 

  9 listopada 2018r. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy IIIA i IIA  pod kierunkiem nauczycieli pani Renaty Kowarz i Aleksandry Kopiel przygotowali uroczystą akademię dla uczniów klas I-III.

  Młodzi artyści recytowali utwory poetyckie, śpiewali pieśni patriotyczne i wojskowe, które przybliżyły uczniom jak wyglądała trudna droga Polaków do odzyskania niepodległości. Była to również dla wszystkich wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. (RK)

  Obchodach Święta Niepodległości - 2018 - kl.1-3Obchody Święta Niepodległości - klasy 1-3 

  „Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

  nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

  i nie ma prawa do przyszłości…”

  Józef Piłsudski

                           Uczniowie klas IV – VIII i III gimnazjum również uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęła się odczytaniem „Uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 V 2017r. w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Została również zaprezentowana ceremonia składania flagi państwowej – uczennice klasy 8c pokazały z jak wielkim szacunkiem powinniśmy obchodzić się z symbolem państwowym. Akademię zakończył wzruszający występ przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. Zobaczyliśmy, jak mały Polak potrafi kochać Polskę.

  Akademię przygotowali uczniowie klas 3a , 3b gimnazjum oraz 8c i 5d pod kierunkiem p. Anny Klech, oprawę muzyczną – p. Joanna Przekocińska i p. Agnieszka Hamerska, dekorację – p. Małgorzata Hrycyk. (AK)

   

  obchodach wita niepodlegoci - 2018 - kl4-8 20181111 1176525177Obchody Święta  Niepodległości - 2018 kl. 4-8  

   

  W trakcie apelu, o godzinie 11.11 uczniowie oraz nauczyciele zebrani w auli szkolnej wspólnie zaśpiewali cztery zwrotki Hymnu Narodowego.

  {youtube}1-ouh6Xk8IE{/youtube}

   

  Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości

  dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich,

  dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

   

 • ŚNIADANIE DAJE MOC!!! - 2018


   

  ŚNIADANIE DAJE MOC!

   

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 8 listopada 2018 r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzeciej najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W akcję "Śniadanie Daje Moc" włączyli się również rodzice. Dzięki nim na szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, smaczne przekąski i owocowe sałatki.

  Oprócz tego w klasach przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa, ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i niezdrowych chipsów. (RK)

  Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych
  i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

   ZDJĘCIA 

   

 • Tobie śpiewam Ojczyzno


   

  Tobie śpiewam Ojczyzno

   

  Z okazji 100- lecia Niepodległości Polski, w dniu 7 listopada 2018r. w świetlicy szkolnej odbył się Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas I- III „Tobie śpiewam Ojczyzno”. Najmłodsi w odświętnych strojach z dumą prezentowali przygotowane utwory o Polsce. Za wyjątkową prezentację zostali nagrodzeni dyplomami i grami edukacyjnymi o tematyce patriotycznej. Nagrody otrzymali: zespół wokalny z klasy IIC „Ładne kwiatki”, uczniowie z klasy IB oraz zespół muzyczny z klasy IIB. Nagrodę specjalną za wyjątkową interpretację utworu oraz strój otrzymał Antoni Ulanowski z klasy IIIA.(MP)

  ZDJĘCIA 

   

 • Regulaminy - listopad 2018

 • Razem śpiewaliśmy dla Niepodległej


   

  Razem śpiewaliśmy dla Niepodległej

   

  W dniu 8.11.2018r. przedstawiciele klas piątych i szóstych naszej szkoły wspólnie z uczniami innych zamojskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w koncercie „Śpiewajmy razem dla Niepodległej”. Koncert zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, wykonując pieśni patriotyczne. Koncert miał uroczysty i podniosły charakter. (KK)

  ZDJĘCIA

   

 • Mówi się, że dobro powraca …


   

  Mówi się, że dobro powraca …

   

  Tak też się stało – „Bełżec” odwiedził naszą szkołę, po tym, jak już od trzech lat nasi Wolontariusze uczestniczą w Workcampie w Bełżcu.

  Od dnia 7 listopada, z inicjatywy koordynatorów Szkolnego Klubu Wolontariusza p.Małgorzaty Hrycyk i p.Łukasza Bryknera, w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu można oglądać wystawę pt. „Res non humana – rzecz nieludzka – Okupacja niemiecka Zamojszczyzny w latach 1939 – 1944”

  Otwarcia wystawy i cenną lekcję historii o losach ludności Zamojszczyzny w trakcie II wojny światowej dla młodzieży z klas VII, VIII i 3 gimnazjum przeprowadzili panowie: Tomasz Hanejko – kierownik Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu i Jarosław Joniec.

  W roku obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i na kilka dni przed rocznicą, uczniowie i pracownicy szkoły mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu.

  Nasza szkoła jest otwarta dla całej społeczności Miasta Zamościa i zaprasza mieszkańców do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna w auli naszej szkoły do 23 listopada 2018 r. (MH)

  ZDJĘCIA

   

   

 • DLACZEGO 11 LISTOPADA OBCHODZIMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI?


   

  DLACZEGO 11 LISTOPADA

  OBCHODZIMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI?

   

   

  11 listopada to dla Polski bardzo ważny dzień - 

  obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

   

  Końcówka XVIII wieku była dla Polski niezwykle dramatyczna. Nasz kraj, osłabiony po latach szlacheckiej anarchii, nie był w stanie oprzeć się potędze Rosji, Austro-Węgier i Niemiec. 

  W efekcie, w 1795 roku Polska, po trzecim rozbiorze, została całkowicie wymazana z mapy świata. Niepodległość udało się nam odzyskać dopiero w 1918 roku.

   

   

 • Uroczystość odsłonięcia pomnika marszałka J


   

  5 listopada odbyła się uroczystość

  odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

   

   

              7,7 metrowy pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego ważący 700 kilogramów odlany z brązu umieszczony został na granitowej kolumnie przed Klubem Batalionowym. Pomnik jest nawiązaniem do kamiennej postaci marszałka Piłsudskiego sprzed II wojny światowej zniszczonej przez Niemców w 42 roku

   

   

  Uroczystość rozpoczęła msza w intencji Ojczyzny (10:00) w kościele pw. św. Michała Archanioła, której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. W homilii podkreślił rolę narodowej jedności i zawołania ''Bóg, Honor, Ojczyzna''

  Po Mszy wojsko, poczty sztandarowe i uczestnicy przeszli w defiladzie pod Klub Batalionowy, gdzie odbyło się odsłonięcie pomnika z ceremoniałem wojskowym.

  Końcowym akcentem uroczystości był koncert patriotyczny Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego. w sali widowiskowej Klubu Batalionowego. (AD)

  ZDJĘCIA 

   

   

   

 • Prymas Tysiąclecia bliżej beatyfikacji


   

  Prymas Tysiąclecia bliżej beatyfikacji

  Kardynał Stefan Wyszyński jest Patronem naszego Gimnazjum Nr 4 od 2005 roku. Co roku 5 października obchodzimy Dzień Patrona - wspominamy jego życie i działalność oraz modlimy się o szybką beatyfikację.

  Właśnie ustalono datę zakończenia procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego - podał Tygodnik Powszechny powołując się na Kongregację Spraw Kanonizacyjnych. Zatwierdzenie przez komisję kardynałów dekretu o heroiczności cnót zaplanowano na 12 grudnia 2017r. Tego samego lub następnego dnia dekret zostanie podpisany przez papieża Franciszka – informuje tygodnik. 

  Karydnał Stefan Wyszyński zmarł 28 maja 1981r. Już dwa lata później rozpoczęto tzw. proces diecezjalny, czyli gromadzenie dokumentów potwierdzających jego święte życie. Kard. Wyszyński był biskupem diecezjalnym lubelskim w latach 1946–1948, arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim, prymasem Polski w latach 1948–1981, nazywany Prymasem Tysiąclecia.

  Warto zwrócić uwagę na portret Kardynała Stefana Wyszyńskiego znajdujący sie w holu. Namalował go uczeń naszego gimnazjum Łukasz Wodyk - będąc wtedy uczniem klasy 1 naszej szkoły.

 • Odbiór stypendium - listopad 2017


   

  OGŁOSZENIE

   

  Rodzice uczniów, którzy otrzymali

  stypendium szkolne

  proszeni są o zgłoszenie się po jego odbiór w kasie szkoły.

  Termin wypłacania stypendium:

  od 28.11.2017r. do 15.12.2017r.

 • WOLONTARIUSZE DLA SANTA GALLA - listopad 2017


   

  Wolontariusze dla Santa Galla

   

   

   

  W niedzielę 26 listopada 2017r. wolontariusze naszej szkoły brali udział w zbiórce pieniędzy przy Kosciele Matki Bożej Królowej Polski na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Pozyskane fundusze przeznaczone zostały na zakup potrzebnego sprzetu medycznego dla hospicjum. W naszych działaniach wspierali nas opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza – p.Małgorzata Hrycyk, p.Łukasz Brykner i p.Małgorzata Jasek. 

   

   

  Warto pomagać

   

 • POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ - 25 EDYCJA AKCJI


   

  25 EDYCJA AKCJI

  POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

   

   W dniach 24, 25, 26 listopada Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dostawaliśmy od wrażliwych na pomoc mieszkańców naszego miasta dary dla potrzebujących. W naszych działaniach wspierali nas opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza – p. Łukasz Brykner i p. Małgorzata Hrycyk, pedagog szkolny p. Renata Sadowska – Bodziuch i p. Małgorzata Jasek oraz pracownicy socjalni Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

  Szczególnie miło będziemy wspominać punkty zbiórek w okolicy naszej szkoły. Jedna z mieszkanek, oprócz darów dla potrzebujących, podarowała nam kolejny raz własnoręcznie wykonane czapki i poduszeczki. Takie dowody sympatii dodają nam skrzydeł i wielkiego zapału do udziału w kolejnych akcjach wolontarystycznych. (ŁB)  

  FOTORELACJA 

  Przypominamy, że akcja w naszej szkole potrwa do 30 listopada.

 • Odkryj swój talent


   

  ODKRYJ SWÓJ TALENT

   

  Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Nr 1 w Zamosciu zorganizowała Konkurs Zawodoznawczy pod tytułem "Odkryj swój talent". Uczestnicy mieli za zadanie przygotować film promujący ich wymarzony zawód, ktory mogą zdobyć ucząc sie w jednej z zamojskich szkół branżowych. Wiktoria Węglińska, uczennica klasy 3b naszego gimnazjum otrzymała w tym konkursie wyróżnienie. Opiekunem jej była p. Małgorzata Jasek. (MJ)

 • IV Konkurs o bl. Karolinie Kuzkównej


   

  Wierność Bł. Karoliny i męstwo św. Stanisława Kostki

   

  iv konkurs 1 20171123 1895815028

    

  W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 listopada przypada wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkównej. Jest to szczególny dzień – upamiętniający – jej narodziny dla nieba. Dzień o którym w sposób szczególny pamiętają młodzi zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży – gdyż bł. Karolina jest ich patronką.

   

   FOTORELACJA

 • Międzynarodowy Festiwal Tańca Towarzyskiego


   

  Międzynarodowy Festiwal Tańca Towarzyskiego
   
   
   
  W dniach 17-19 listopad 2017r w Wasilkowie/k Białegostoku odbył się XXXXIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Towarzyskiego. Uczennica klasy IVa Karolina Zygarlicka wzięła udział w festiwalu i zajęła II miejsce tańcząc solo w kat. HIP HOP do lat 11.
   
  Gratulujemy uczennicy wysokiej lokaty w turnieju Międzynarodowym. (BK)
   
   
   
   
   
   
 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 2017

   


   

               Kolorowe buźki, smaczne ciasta, życzliwy uśmiech, grzeczne słowa - 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Z  tej okazji w naszej szkole Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował kiermasz oraz pocztę życzliwości. Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. (MP)

  Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

  Pamiętajmy, że pozytywna energia,

  którą przekazujemy do ludzi, wraca do nas  z nawiązką!

  ZDJĘCIA 

 • zebrania listopad 2017


   

  ZEBRANIA Z RODZICAMI


  ŚRODA 22 listopada 2017

  klasy I - IV szkoły podstawowej godz. 17.00 

   

  CZWARTEK 23 listopada 2017

  - klasy II -III gimnazjum godz.16.30

  Spotkanie w auli szkoły,

  po części ogólnej spotkanie z wychowawcami klas

  - klasy V, VI, VII szkoły podstawowej godz.17.00

   

  Przydział sal na spotkania będzie wywieszony na drzwiach wejściowych do szkoły.

   

 • Workcamp 2 edycja w Bełżcu

   


   

  Workcamp 2 edycja w Bełżcu

   

  W dniu 20 listopada 2017 r. wolontariusze z klas 7A,7B,7C,7D szkoły podstawowej i 2B, 3b gimnazjum wybrali się wraz z p. Łukaszem Bryknerem i p. Małgorzatą Hrycyk – opiekunami Szkolnego Klubu  Wolontariatu i p. Małgorzatą Jasek, do Muzeum powstałego na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu. Uczestnicy mieli nie tylko okazję zapoznać się z historią tego miejsca, ale również zaangażowali się w porządkowanie pomnika upamiętniającego jego ofiary. Uczestniczyliśmy w wykładzie i prezentacji - lekcji historii, o funkcjonowaniu tego miejsca oraz relacjach i wspomnieniach świadków miejscowych wydarzeń. Wszyscy powróciliśmy do Zamościa w zadumie, zziębnięci. Dumni, że mogliśmy okazać szacunek dla wartości najważniejszych - do prawa do godnego życia drugiego człowieka. (ŁB)

  Poznanie historii obozu koncentracyjnego skłoniło uczestników wyjazdu do refleksji i rozważań.

  FOTORELACJA 

   

 • JESIENNY WYSTRÓJ SAL - 2017


   

  JESIENNY WYSTRÓJ SAL

                  15 października został rozstrzygnięty konkurs „Jesienny wystrój sal” organizowany przez Samorząd Uczniowski gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie: p. Marta Pakos,  Wiktoria Tyszko i Mateusz Krupa wzięła pod uwagę następujące kryteria: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka „Współczesny patriotyzm” , pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie. Niestety, nie wszystkie klasy udekorowały swoje sale. Jednogłośnie wygrała klasa III B, która w nagrodę otrzymuje dzień bez pytania ( ustalony z wychowawcą).  W grudniu zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na Świąteczny Wystrój Sal. (MP)

   

 • Szachy 14.07.2017


   

  Szachy

   

  Dnia 14.07.2017roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Miasta Zamość w Szachach. W skład reprezentacji stanowili: Karol Prochowicz IVa, Rafał Szponar Va, Karolina Bortnik VIa oraz Michał Jacek IVb. Każdy z członków drużyny rozegrał cztery rundy. Po podsumowaniu wszystkich zwycięstw i porażek ostatecznie sklasyfikowano naszą drużynę na IV miejscu. Cieszymy się, że ta królewska gra ma sympatyków także w naszej szkole. Opiekunem grupy była pani Anna Waśko. (AW)

   

 • STYPENDIUM SZKOLNE - listopad 2017


   

  Rodzice uczniów, którzy składali wniosek

  na STYPENDIUM SZKOLNE proszeni są

  o zgłoszenie się z dowodem osobistym

  po odbiór DECYZJI  do pokoju 106 – KASA.

   

  TERMIN ODBIORU DECYZJI od 20.11.2017r. do 28.11.2017r. w godz. 8-15

 • Igrzyska SZS w Badmintonie 2017


   

  SUKCES BADMINTONISTÓW

  Najlepsi w województwie!

   

  igrzyska szs w badmintonie 1 20171119 1145759335W środę 15 listopada 2017 roku w Ludwinie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Szkolnego Związku Sportowego Młodzieży Szkolnej w Badmintonie drużynowym, podczas którego nasze reprezentacje okazały się najlepsze. Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców wywalczyły złote medale i okazałe puchary. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Paulina Cios, Julia Szczepańska, Magdalena Kasperek, Weronika Słoma. Reprezentacja chłopców w składzie: Jakub Smolak, Adam Kasprzak, Jakub Korga, Bartłomiej Woźniak.

  GRATULACJE!

  Zdjęcia

   

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2017a


   

  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu

   

  sztafety 6 x 25 m 6 20171114 1282522176W dniu 08.11.2017 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym 6 x 25m i w pływaniu indywidualnym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Wiktoria Tyszko, Martyna Korniewska, Weronika Kapuśniak, Julia Szczepańska, Alicja Czyż, Weronika Podgórska oraz rezerwowe Wiktoria Kupiec i Julia Harkot, które przygotowała pani Małgorzata Adamowicz. Sztafeta pływaczek zajęła III miejsce z czasem 1,56 min. Na pierwszym miejscu triumfowała Szkoła Podstawowa nr 8, a na drugim Szkoła Podstawowa nr 9. Drużynę chłopców reprezentowali: Jakub Korga, Patryk Nosal, Łukasz Nowosad, Filip Łagoźny, Piotr Kaniuk i Arkadiusz Gałaszkiewicz, przygotowani przez pana Marka Kudelę. Sztafeta chłopców zajęła II miejsce w czasie 1,31 min, dzięki czemu awansowaliśmy do kolejnego etapu zawodów. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8, a trzecie miejsce Społeczna Szkoła Podstawowa. Chłopcy brali również udział w konkurencjach indywidualnych: Patryk Nosal (3a) zajął III miejsce płynąc stylem grzbietowym oraz Filip Łagoźny (7a) zajął  I miejsce w stylu klasycznym awansując do zawodów rejonowych. Gratulujemy! (W.Kupiec  z 3a)

  ZDJĘCIA

 • Patriotyzm przez szachy- Zamość 2017


   

  Patriotyzm przez szachy

   

   

   

  Uczeń klasy sportowej 4a Karol Prochowicz uczestniczył w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym z cyklu "Patriotyzm przez szachy- Zamość 2017" z okazji obchodów Święta Niepodległości, który odbył się w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.
  Karol zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej. 

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (JK)

   

   

   

 • ŚNIADANIE DAJE MOC!!! - 2017


   

  ŚNIADANIE DAJE MOC!!!

   

  Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

  8 listopada 2016 r. uczniowie klas pierwszych, drugiej i trzecich najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.
  W przygotowaniach uczestniczyli również rodzice uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki i inne niesamowicie zachęcające przekąski, owocowe szaszłyki czy sałatki.

  Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu. Systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek. Unikać szkodliwych napojów gazowanych i pić soki owocowe lub wodę. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe. (RK)

  FOTORELACJA 

 • Akademia 11 listopada - kl. 4-7, Gim - 2017


  Warto się dzisiaj zasłuchać  w wiatru granie, bieg historii, pokoleń przemijanie.
  Żeby słowo „tak” i „nie” nie znaczyło jednocześnie, żeby szczęście w posiadaniu nie zamknęło się boleśnie.
  Żeby wolność w „róbta, co chceta” nie została zamieniona. 
  To jesteśmy winni tym, którzy przyjdą po nas…

              13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Renaty Kudeli i p. Marty Pakos. Dekorację przygotowała p. Małgorzata Hrycyk. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały pieśni o tematyce patriotycznej w wykonaniu chóru szkolnego  przygotowanego przez p. Agnieszkę Hamerską.

              Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność. (MP)

   FOTORELACJA  

 • Zajęcia biblioteczne - 3c i 2a - 2017


   

  Zajęcia biblioteczne

   

  W związku ze Świętem Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy IIa i IIIc uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Filii Nr 1 Książnicy Zamojskiej. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat własnej ojczyzny. Dzieci poznały fakty historyczne oraz historię symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Wysłuchały także krótkiej pogadanki na temat odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci miały również okazję zapoznać się z literaturą dotyczącą tego tematu i wypożyczyć książki, które je zainteresowały. Na zakończenie spotkania wykonały pracę plastyczną przedstawiającą symbole narodowe. (BK) 

  FOTORELACJA 

 • Akademia 11 listopada - kl. 1-3 - 2017


   

   

  10 listopada 2017r. z okazji przypadającej 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy IIIc i IIId  przygotowali uroczystą akademię, w której uczestniczyli uczniowie klas I-III i dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 15 w Zamościu.

  Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. 

  Uczniowie w czasie części artystycznej recytowali utwory poetyckie, śpiewali pieśni patriotyczne i wojskowe, które przybliżyły uczniom jak wyglądała trudna droga Polaków do odzyskania niepodległości i była również dla wszystkich wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IIIc i IIId pod kierunkiem pani Bożeny Kierepy i Marzeny Mazur. Piękną dekorację wykonała pani Małgorzata Hrycyk. (MM,BK)

   

  FOTORELACJA 

   

 • Narodowe Święto Niepodległości - 11.11.2017


   

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   

   11 listopada to dla Polski bardzo ważny dzień -

  obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

  Końcówka XVIII wieku była dla Polski niezwykle dramatyczna. Nasz kraj, osłabiony po latach szlacheckiej anarchii, nie był w stanie oprzeć się potędze Rosji, Austro-Węgier i Niemiec.

  W efekcie, w 1795 roku Polska, po trzecim rozbiorze, została całkowicie wymazana z mapy świata. Niepodległość udało się nam odzyskać dopiero w 1918 roku. Bardzo pomogła nam I wojna światowa i udział w niej niedawnych zaborców, którzy wystąpili przeciwko sobie (Niemcy z Austro - Węgrami przeciwko Rosji). Nasi okupanci mocno się wykrwawili w konflikcie, nie mieli sił, by zatrzymać Polskę w swoich objęciach. W listopadzie 1918 roku wydarzenia potoczyły się lawinowo.

 • ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - 08.11.2017


   

  ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

   

          W środę 8 listopada grupa 50 uczniów z klas gimnazjalnych i klas 7 szkoły podstawowej uczestniczyła w V Szkolnym Dniu Zawodów zorganizowanym przez „Ekonomik” - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. 

  W programie uwzględniono m.in. konferencję nt. roli doradcy zawodowego w życiu młodego człowieka, przerwę na poczęstunek, spotkania z doradcą zawodowym i pracodawcami, a także pokazy umiejętności uczniów Ekonomika w następujących zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik informatyk, technik, technik spedytor, technik fotografii i multimediów, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik usług fryzjerskich, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej.  

  FOTORELACJA  

   

 • Pięknie czytam - 2017


   

  SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

   „PIĘKNIE CZYTAM”

   

       

   Dnia 26 października 2017 roku  biblioteka szkoły podstawowej zorganizowała Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”  dla uczniów klas II, III, IV naszej szkoły. W konkursie wzięło udział 25 osób. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności w zakresie pięknego czytania literatury dziecięcej. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z wylosowanymi fragmentami prozy.

   

   

 • WOLONTARIUSZE DLA SANTA GALLA - 2017


   

  WOLONTARIUSZE DLA SANTA GALLA

   

              „Tam gdzie jest człowiek cierpiący musi znaleźć się człowiek, który otoczy cierpiącego wsparciem”. Pod tym hasłem wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej. Uczniowie zbierali pieniądze w markecie Intermarche na rzecz osób przebywających pod opieką Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.

  Hospicjum to zwykle niewielka instytucja obejmująca opieką osoby umierające, będące w ostatniej fazie życia i cierpiące z powodu chorób przewlekłych (nowotworowe i inne o podobnym przebiegu), u których zakończono leczenie przyczynowe.

 • Lekkoatletyka dla Każdego 2017 - klasy 3 SP


   

  Czwórka najlepsza!

   

  Dnia 07.11.2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Zamościu odbył się event sportowy Lekkoatletyka dla Każdego organizowany przez Ośrodek Lekkiej Atletyki w Zamościu. Rywalizowali uczniowie klas trzecich w następujących konkurencjach: sztafeta sprinterska, sztafeta sprintersko-plotkarska, sztafeta sprintersko-slalomowa, rzut piłką lekarską w przód, skoki dodawane.

  W kategorii klas sportowych po emocjonującej dogrywce wygrała klas III a ze Szkoły Podstawowej Nr4 w Zamościu, drugie miejsce zajęła klasa sportowa III b ze Szkoły Podstawowej Nr 9, trzecie miejsce zajęła klasa III a ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu.

  Nasza drużyna oprócz złotych medali otrzymała dyplomy oraz piękny puchar, który długo jeszcze będzie przypominał  sportowe emocje. Opiekunkami drużyny były pani Dorota Skotarska oraz pani Anna Waśko. (AW) 

  ZDJECIA  

   

 • Akademia Bezpiecznego Puchatka 2017


   

  Pierwszaki po raz kolejny witają

  „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

   

               

    Rozpoczęcie edukacji to jeden z przełomowych momentów w życiu człowieka. Jednak w początkowym okresie stawia przed maluchami wiele wyzwań. Dziecko wkracza w nowe sytuacje i nie zawsze wie, jak się zachować, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zagrożenia pojawiają się wszędzie – w drodze do i ze szkoły, w nowych sytuacjach społecznych, podczas samodzielnego pobytu w domu, zabawy na podwórku, czy poznawania świata w Internecie.

                Program ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka"  dla dzieci z klas pierwszych ma na celu pokazanie jak  podczas codziennych aktywności uniknąć zagrożeń i zadbać o swoje oraz kolegów bezpieczeństwo. (RK)

   

   

 • ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - 06.11.2017


   

  Na ramię broń...

  czyli o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych

   

        W dniu 6 listopada roku miało miejsce spotkanie zawodoznawcze w ramach programu „Zaplanuj swoją przyszłość”. Młodzież naszego gimnazjum oraz uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej spotkali się z Panem podporucznikiem Andrzejem Nowosadem z 25 batalionu lekkiej piechoty 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Zamościu.

       Spotkanie zostało poświęcone służbie i pracy żołnierza. Uczniowie dowiedzieli się, że praca w wojsku jest dla osób silnych, odważnych, zdyscyplinowanych, odpowiedzialnych, wysportowanych i sprawnych fizycznie, wytrzymałych oraz takich, którzy potrafią się podporządkować zwierzchnikom. Praca żołnierza to m.in. obrona kraju, pomoc ludności cywilnej w czasie klęsk żywiołowych, katastrof, sytuacji kryzysowych, udział w akcjach zbrojnych, misjach pokojowych. Zaproszony gość w sposób wyczerpujący przedstawił różne drogi umożliwiające zostanie żołnierzem zawodowym. Dziękujemy bardzo za spotkanie. (MJ)

 • Szkolne Andrzejki SP - 2016


   

  ANDRZEJKI

   

  25 listopada 2016 odbyły się szkolne Andrzejki dla uczniów szkoły podstawowej. Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb, co roku w naszej szkole odbywa się zabawa andrzejkowa, podczas której wróżkami stają się dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego.

 • Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - podsumowanie


   

  Podsumowanie Akcji

  Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

   

  pomoz dzieciom"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas" (F. Edwards)

  W dniu 30.11.2016 r. została zakończona szkolna zbiórka w ramach ogólnopolskiej akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Zebrano: żywność z długim terminem ważności, słodycze, ubrania, maskotki oraz książki. Koordynatorzy akcji - pedagodzy szkolni, dziękują darczyńcom: uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie akcji. Dary zostana przekazane dzieciom z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej, a także tych niepełnosprawnych, podopiecznych domów dziecka, świetlic środowiskowych, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz schronisk. (Renata Sadowska-Bodziuch)

 • Moje Pasje 2016


   

  Spotkanie z przyrodą „Leśne opowieści”

   

        Dnia 23 listopada 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z cyklu „Moje pasje” pod hasłem Spotkanie z przyrodą „Leśne opowieści”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki” wraz z wychowawcami.

       Gościem spotkania był pan Jarosław Kuchta – leśnik, myśliwy, przewodnik i miłośnik Roztocza w jednej osobie. Jak sam powiedział, nazywają go „Drzewiasty”, gdyż drzewa, natura i nieodkryte tereny to jego pasja. Na początku Pan Jarosław zaprezentował odświętny mundur myśliwego, w którym przybył na spotkanie. Następnie opowiedział o gatunkach drzew występujących w roztoczańskich lasach i zaprezentował różne gatunki drewna.

   

 • Andrzejkowe zabawy


   

  Andrzejkowe zabawy

   

   

  zdjcie nr 2W dniu 28 listopada (poniedziałek) biblioteka gimnazjalna zamieni się w jaskinię wróżb. Uczniowie i nauczyciele chcący wziąć udział w tej zabawie i uzyskać wróżbę od naszych „etatowych” wróżek będą musieli uiścić „opłatę”. Będzie nią wypożyczenie tego dnia książki, a dla odpornych na czytanie przyniesienie woreczka plastikowych korków lub karmy dla zwierząt.

  Przewidywanych jest wiele wróżb oraz zabaw andrzejkowych. Jaskinia wróżb będzie dostępna dla WSZYSTKICH na przerwach. Zbiórka korków przeznaczona jest na charytatywny cel dla osoby potrzebującej pomocy, a karma dla zwierząt zostanie przekazana do Zamojskiego Schroniska. 

   

 • Kiermasz charytatywny


   

  Podsumowanie kiermaszu charytatywnego

   

   

  kiermasz charytatywny 4 20161124 1812124460Zakończył się kiermasz charytatywny, który miał na celu uzbieranie jak największej kwoty pieniędzy z przeznaczeniem na rehabilitację małej, niespełna dwuletniej Antosi. Przez cały dzień uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ofiarnie trwali na stanowisku, sprzedając ciasta, losy i maskotki. W akcję włączyło się bardzo wiele osób, łącząc przyjemne (degustacja pysznych wypieków) z pożytecznym (pomoc dla potrzebującego dziecka). Po zakończonym kiermaszu i przeliczeniu uzyskanych pieniędzy, okazało się, że zebraliśmy łącznie 1 600 zł (1 300 zł Gimnazjum i 300 zł. Szkoła Podstawowa). Cała kwota zostanie przekazana na konto Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” ze wskazaniem dla Antosi.

  Wszystkim uczniom przygotowującym kiermasz, jak i rodzicom pomagającym w pieczeniu ciast jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Informujemy również, że wciąż jeszcze można pomóc dziewczynce przynosząc plastikowe korki i makulaturę. Po bliższe informacje zapraszamy do Samorządu Uczniowskiego lub biblioteki Gimnazjum.

  ZDJĘCIA

 • Foreigners in Zamość


   

  Foreigners in Zamość

  W poniedziałek 21 listopada 2016 r. odbyło się spotkanie z wolontariuszami przebywającymi w Zamościu w ramach wolontariatu europejskiego EVS (European Voluntary Service)

   

  Gośćmi trzeciego już spotkania byli wolontariusze z Włoch i Hiszpanii, Alberto Occhipinti  i Sergio Fuentes Garcia. Sergio i Alberto w Zamościu spędzają 7 miesięcy.  Podczas pobytu w Zamościu Sergio i Alberto odwiedzają zamojskie szkoły promując wolontariat europejski. W wolnym czasie pracują z seniorami, służą pomocą w Zamojskim Centrum Wolontariatu oraz odwiedzają pacjentów Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w zamojskim szpitalu.

 • Rycerskie Andrzejki Zuchowej Gromady


   

  Rycerskie Andrzejki  Zuchowej Gromady

   

   

  W dniach 18 - 19 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie hufcowe dla gromad zuchowych z hufca ZHP Zamość pod hasłem "Rycerskie zabawy zuchowej gromady”.

  Na zaproszenie 14 Gromady Zuchowej "Leśne Skrzaty" na bal u króla Stefana Batorego przybyło ponad 100 zuchów  wraz z drużynowymi. Zabawa rozpoczęła się, jak na dwór królewski przystało, fanfarami. Przy dźwiękach muzyki dawnej barwny korowód strojnie ubranych gości, tanecznym krokiem, wszedł na salę balową. Uczestnicy zostali powitani przez drużynową panią Dorotę Skotarską i zaproszeni do wspólnej zabawy.

 • Zdolni szachiści ze Szkoły Podstawowej Nr4


   

  Zdolni szachiści ze Szkoły Podstawowej Nr 4

   

  Dnia 22.11.2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Miasta Zamość w Szachach Drużynowych. W kategorii szkół podstawowych do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: SP6, SP4, SP2, SP9. Drużynę naszej szkoły stanowili: Karolina Bortnik Va, Rafał Szponar IVa, Przemek Koczwara VIb i najmłodszy z całej czwórki Karol Prochowicz IIIc.

  Po kilku ciężkich rundach nasza reprezentacja uplasowała się na II miejscu ustępując tylko Szkole Podstawowej Nr 6. Na szczególne uznanie zasługuje uczeń klasy III c Karol Prochowicz, który wygrał wszystkie swoje spotkania, ale duże brawa należą się całej czwórce. zdjęcia 

 • W baśniowym świecie Andersena - 2016


   

  W baśniowym świecie Andersena

   

        15 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Zamościu uczennice naszej szkoły uczestniczyły w finale VIII Międzyszkolnego Konkursu „W baśniowym świecie Andersena” dla uczniów zamojskich szkół podstawowych.  FOTORELACJA 

  W konkursie literackim naszą szkołę reprezentowały:

  - Julia Królikowska z klasy III D, która zajęła I miejsce

  - Julia Burda z klasy III B zajmując IV miejsce.

   

  W części plastycznej nagrody zdobyły:

  - w kategorii klas I – Agata Ostrowska – klasa I A – I miejsce

  - w kategorii klas II – Julia Krukowska – klasa II C – I miejsce

  - w kategorii klas III - Emilia Ostrowska - klasa III F - I miejsce

                                  – Emilia Palonka – klasa III C – III miejsce

  Uczniów do konkursu przygotowały panie: Dorota Skotarska, Beata Zembroń, Renata Kowarz, Bożena Kierepa, Elżbieta Seńko i Jolanta Wilawer.

   

  Gratulujemy wiedzy i wyobraźni twórczej, życzymy dalszych sukcesów.

 • Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę


   

  POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

   

  pdpz 6 20161121 1770865844W dniach 19 i 20 listopada Wolontariusze z naszej szkoły z opiekunem p. Łukaszem Bryknerem po raz kolejny uczestniczyli w akcji charytatywnej  Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W Zamościu głównym organizatorem było Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie funkcjonował sztab nr 42. W sobotę zbieraliśmy zywność w zamojskich Sklepach PSS Społem. W niedzielę odbyła się Wielka Uliczna Zbiórka Darów. Do oznakowanych samochodów mieszkańcy Zamościa przynosili dary rzeczowe. Akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę wsparło 20 Wolontariuszy naszej szkoły. W szkole akcja trwać będzie do 30 listopada. Dary w postaci: żywności z długim terminem ważności, środki czystości, artykuły szkolne, odzież, zabawki i książki można przynosić do pedagogów szkolnych. ZDJĘCIA

  Zachęcamy do udziału w akcji !!! :)

 • Śniadanie daje moc 2016


  ŚNIADANIE DAJE MOC! 

  W dniach 8 – 9 listopada 2016 r.  uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej wzięli  udział w ogólnopolskim programie  edukacyjnym ŚNIADANIE DAJE MOC!” organizowanym w ramach Europejskiego Dnia Jedzenia i Gotowania. Dzieci wspierane przez nauczycieli przygotowały kolorowe i smaczne kanapki, surówki i sałatki oraz owocowe szaszłyki. Głównym celem akcji było uświadomienie uczniom, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów. W każdej klasie przeprowadzono pogadankę na temat zdrowego odżywiania, wartości odżywczych poszczególnych produktów,  roli witamin oraz zapoznano uczniów z piramidą żywnościową.  Zajęcia zakończono wspólną degustacją i poczęstunkiem. Duże podziękowania należą się rodzicom, którzy rozumiejąc ważność przedsięwzięcia, pomogli w zgromadzeniu odpowiednich produktów spożywczych. 

   ZDJĘCIA

   

 • Sejmik Samorządów szkół SP 2016


   

  SEJMIK SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

  ZAMOJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

   

         17 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich.  Na sejmik przybyli uczniowie z zamojskich szkół podstawowych wraz z opiekunami : SP 2, SP 3, SP 4 , SP 7 , SP 8 , SP 9 , SP 10. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Olszewska kl. 6a, Barbara Kucharska kl. 5c, Michał Trojak kl. 6b i opiekun SU p. Barbara Korona.

  Tematem spotkania było

  „Co jest dla mnie w życiu najważniejsze? Po co są wartości?

 • Dzień Życzliwości


   Kiermasz charytatywny z okazji

  Dnia Życzliwości i Uśmiechu

   

  dzien_zyczliwosciDnia 21 listopada 2016, od godz. 10.30, w ramach Dnia Życzliwości i Uśmiechu, Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz Aktyw Biblioteczny i uczniowie klasy II A Gimnazjum organizują kiermasz charytatywny. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie niespełna dwuletniej Antosi wymagającej intensywnej i kosztownej rehabilitacji.

  Wszystkich zapraszamy na kiermasz pysznych ciast i loterię. Przy degustacji wybornych wypieków będzie można cieszyć się wygranymi fantami.

  Dodatkowo, istnieje możliwość wpłat bezpośrednich na konto Fundacji, która prowadzi zbiórkę pieniędzy na ten cel. Wszystkie potrzebne do wpłaty informacje znajdują się na ulotce dostępnej na stoisku.

 • Gim Gimnazjada rejonowa w pływaniu


   

  Rejonowa Gimnazjada w Pływaniu

   

  gimnazjada rejonowa 2016 5 20161116 1362037119W dniu 17.11.2016 r. na zamojskiej pływalni odbyła się Rejonowa Gimnazjada SZS w Pływaniu - sztafety 10 x 25m dziewcząt i chłopców oraz zawody indywidualne. W zawodach udzieł wzięło 6 sztafet żeńskich i 5 sztafet męskich. W sztafetach naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Tyszko (kl.2A), Wiktoria Jurkowska( kl.3A), Weronika Podgórska( kl.2A), Kamila Karwat(kl.1A), Martyna Korniewska( kl.1A), Wiktoria Kupiec(kl.2A), Aleksandra Laskowska( kl.3A), Wiktoria Kasprzak (kl.3A), Julia Szczepańska( kl.2A), Paulina Cios(kl.2A) oraz zawodniczki rezerwowe z klasy 2A Paulina Babicka,Weronika Kapuśniak,Marta Pałyga. Dziewczęta wywalczyły 3 miejsce w rejonie po bardzo ambitnej walce sportowej.
  Drużynę przygotowała p. Małgorzata Adamowicz. 

 • Gim Gimnazjada Wojewódzka z Badmintona


   

  Nasi Badmintoniści najlepsi w województwie!!!!!

  gimnazjada wojewodzka 1 20161116 115745543615.11.2016 r. odbyła się Wojewódzka Gimnazjada z Badmintona, w której wzięło udział 9 drużyn żeńskich i 9 drużyn męskich z całego województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi zawodnicy z tej dyscypliny w składzie: Kasprzak Wiktoria (kl.3A), Laskowska Aleksandra (kl.3A), Cios Paulina (kl.2A), Piotrowski Miłosz (kl.3A), Kasprzak Adam (kl.2A), Smolak Jakub (kl.2A). Doświadczenie, profesjonalne przygotowanie pod każdym względem naszych badmintonistów nie mogło zakończyć się inaczej, niż wygraną. Wszystkie bezpośrednie spotkania zakończyliśmy w obu grupach zwycięstwem.

  ZDJĘCIA

 • Konkurs biblioteki


   

  Konkurs z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zakończony!!!

   

   

   

  Konkurs składał się z dwóch części: plastycznej i literackiej. Komisje konkursowe miały bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepsze prace, zarówno plastyczne (Regulamin biblioteki w formie komiksu), jak i literackie (motto naszej biblioteki).

  Po długiej naradzie i gorącej dyskusji wyłoniono 13 najlepszych prac,  a następnie przyznano nagrody.

  ZDJĘCIA 

 • Konkurs Plastyczny


   

  Wyniki konkursu plastycznego

  "Ptaki egzotyczne" 

  paleta mal

   

   

  W listopadzie został rozstrzygniety konkurs plastyczny pt. "Ptaki egzotyczne", zorganizowany przez Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak" w Zamościu.  Rozdanie nagród odbędzie się 27.11.2016 (niedziela) o godz. 15.00 w Okrąglaku. Poniżej podajemy nazwiska uczniów, którzy zdobyli nagrody i wyróżnienia:

 • Orszak Trzech Króli w Zamościu - 2016


   

   III Orszak Trzech Króli w Zamościu

   

  III Orszak Trzech Króli w Zamościu pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka, Prezydenta Miasta Zamość Pana Andrzeja Wnuka, Wójta Gminy Zamość Pana Ryszarda Gliwińskiego, odbędzie się w dniu 06.01.2017r.

   

  Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Zamość oraz okolicznych miejscowości i turystów  do wspólnego kolędowania i odkrywania tajemnicy jasełkowej.

   

   

  Informacja o OTK 2017                  Konkurs Głosuj na wielbłada!                   

    

  Organizator Orszaku w Zamościu:

  Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

   

 • Warsztaty Postaw na Rodzinę


   

  Warsztaty "Postaw na Rodzinę"

   

  warsztaty plastyczne 4 20161112 1477119779W dniach 26.10. oraz 02.11.2016 r.  w Gimnazjum w ramach realizowanej w naszej szkole kampanii "Postaw na Rodzinę", odbyły się warsztaty terapeutyczno-artystyczne. W atmosferze radosnej twórczości uczniowie tworzyli swoje działa. Tym razem powstały elementy przestrzennej dekoracji, która zostanie wykorzystana podczas realizacji kolejnych inicjatyw w ramach kampanii. Nad przebiegiem zajęć czuwają pani Małgorzata Hrycyk - nauczyciel plastyki oraz pani Renata Sadowska-Bodziuch - pedagog szkolny.

  ZDJĘCIA

 • Pomóż Dzieciom

   


  Warto pomagać

  "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

   

  pomoz dzieciomW naszej szkole po raz kolejny prowadzona będzie zbiórka darów w ramach ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".

  „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” to inicjatywa prowadzona od 1993 roku z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej, a także tych niepełnosprawnych, podopiecznych domów dziecka, świetlic środowiskowych, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz schronisk. Dary dla dzieci potrzebujących w postaci: żywności z długim terminem ważności, środków czystości, artykułów szkolnych, odzieży zabawek czy książek, można będzie przynosić w dniach 14-30 listopada do pedagogów szkolnych. (Renata Sadowska-Bodziuch)

 • Zebrania z rodzicami - listopad 2016


    

  Zebrania z rodzicami - listopad 2016

   

  klasy I - III szkoły podstawowej

  15.11.2016 (wtorek) godz. 16.30

  klasy IV - VI szkoły podstawowej

  16.11.2016 (środa) godz. 16.30,

  klasy I - III gimnazjum

  17.11.2016 (czwartek) godz. 16.30

  Przydział sal na spotkania z wychowawcami będzie wywieszony przy głównym wejściu do szkoły.

 • Finał konkursu czytelniczego - 2016


   

  NAGRODZENI W KONKURSIE CZYTELNICZYM

   

 • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - 2016


   

   OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 

  W NASZEJ SZKOLE

   

  UCZNIOWIE KLAS 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

  11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Po 123 latach zaborów, Polska znów pojawiła się na mapie Europy.

  Ta ważna 98 rocznica została uczczona w naszej szkole montażem słowno - muzycznym przygotowanym przez uczniów klasy II e i II f szkoły podstawowej. Podczas akademii, która odbyła się 10 listopada 2016 roku przypomniano ważne wydarzenia z przeszłości naszej Ojczyzny. Uczniów klas drugich przygotowały panie Dorota Małys i Krystyna Kułaj 

   fotorelacja z akademii 

  UCZNIOWIE KLAS 4-6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  I GIMNAZJUM

                           "Jestem dumnym Polakiem"


  Często słyszymy słowa: Polska, jesteśmy Polakami, ojczyzna. Na co dzień jednak nie myślimy o tym, co to jest dobro wspólne, poczucie tożsamości, nasza kultura. 
  10 listopada uczciliśmy w naszej szkole 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzień ten to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Szczególnego wydźwięku emocjonalnego nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, walka o wolność. 
  Spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem tego ważnego święta narodowego, ale też skłoniło niejednego gimnazjalistę do refleksji na temat naszego patriotyzmu. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność. Montaż słowno - muzyczny "Jestem dumnym Polakiem" zaprezentowali uczniowie klas II a i II b pod kierunkiem p. Marty Pakos. Gościnnie wystąpiła grupa sześciolatków Pracowite Mrówki z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko pod opieką p. Joanny Przekocińskiej. Galowe stroje uczniów ozdabiały biało - czerwone kotyliony. Dekoracje przygotowała p. Małgorzata Hrycyk.

  fotorelacja z akademii

 • Wolontariusze dla Santa Galla


    

  Wolontariusze dla Santa Galla 

   

   

  6 listopada 2016r. wolontariusze naszej szkoły brali udział w zbiórce pieniędzy przy parafii MB Królowej Polski na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Pozyskane fundusze przeznaczone zostały na zakup aparatu USG dla hospicjum. 

  Warto pomagać

   

   

  (M.Jasek, Ł. Brykner) 

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 listopada


    

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   

   11 listopada to dla Polski bardzo ważny dzień -

  obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

  Końcówka XVIII wieku była dla Polski niezwykle dramatyczna. Nasz kraj, osłabiony po latach szlacheckiej anarchii, nie był w stanie oprzeć się potędze Rosji, Austro-Węgier i Niemiec.

  W efekcie, w 1795 roku Polska, po trzecim rozbiorze, została całkowicie wymazana z mapy świata. Niepodległość udało się nam odzyskać dopiero w 1918 roku. Bardzo pomogła nam I wojna światowa i udział w niej niedawnych zaborców, którzy wystąpili przeciwko sobie (Niemcy z Austro - Węgrami przeciwko Rosji). Nasi okupanci mocno się wykrwawili w konflikcie, nie mieli sił, by zatrzymać Polskę w swoich objęciach. W listopadzie 1918 roku wydarzenia potoczyły się lawinowo.

   

 • Gim Pływanie - Gimnazjada Miejska


   

  Gimnazjada SZS w Pływaniu

   

  Awans do rejonu

   

  gimnazjada miejska 2016 3 20161105 1039621618W dniu 25.10.2016r na zamojskiej pływalni odbyła się Gimnazjada SZS w Pływaniu- sztafety 10x25m dziewcząt i chłopców oraz zawody indywidualne. W stylu dowolnym I miejsce zajął Wojciech Kowalczyk i awansował do zawodów rejonowych. W sztafetach naszą szkołę reprezentowały: Alicja Czyż, Wiktoria Tyszko, Małgorzata Pawluk, Weronika Podgórska, Kamila Karwat, Martyna Korniewska, Wiktoria Kupiec, Aleksandra Laskowska, Wiktoria Kasprzak, Paulina Babicka oraz zawodniczki rezerwowe Magdalena Kopczyńska, Weronika Kapuśniak i Julia Sternik. Drużynę przygotowała p. Małgorzata Adamowicz. Drużyna chłopców to: Miłosz Piotrowski, Mateusz Hałasa, Jakub Matuszewski, Karol Wojtyna, Sameul Kruk, Patryk Nosal, Michał Sawiniec, Wojciech Kowalczyk, Piotr Kaniuk i Łukasz Nowosad. Drużynę chłopców przygotował p. Marek Kudela. Obie drużyny zajęły II miejsca i awansowały do zawodów rejonowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych.

  ZDJĘCIA

 • Pieczony Ziemniak - 47 Rajd

   


  Pieczony Ziemniak

   

   

   W sobotę 5 listopada, członkowie Koła Turystycznego z klas 5b, 5c, 6b, 6c, 6d pod opieką nauczycieli: Anny Topolskiej i Łukasza Bryknera, uczestniczyli w 47 Rajdzie „Pieczony Ziemniak” zorganizowanym przez Oddział PTTKw Zamościu. Piechurzy pokonywali błoto, ale jednocześnie podziwiali krajobrazy Działów Grabowieckich.. Wędrowali trasą Rogów – Wygon Grabowiecki – Dańczypol.

  Rajd był imprezą w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza  W urokliwym miejscu w Dańczypolu przy źródełku (na mecie) odbyło się odsłonięcie obelisku upamiętniającego pobyt pisarza oraz nadanie nazwy bezimiennemu strumykowi postaci z powieści „Ogniem i mieczem”

  Na mecie rajdu na strudzonych i zabłoconych turystów czekało ognisko, na którym własnoręcznie upiekli kiełbaski a potem posilili się pieczonymi ziemniakami. Wzięli również udział w konkursach: krajoznawczym, bukiet jesieni, rzeźba w ziemniakui  sprawnościowym ,odnosząc wiele sukcesów.

  Rajd był wspaniałą lekcją przyrody, historii i przetrwania w trudnych warunkach.  zdjęcia  

   

   

 • Gim Sukces Badmintonistów


   

  Sukces na Rejonowej Gimnazjadzie SZS w Badmintonie

   

  gimnazjada rejonowa 2016 8 20161105 174308565126.10.2016 w naszej szkole odbyła się rejonowa Gimnazjada SZS w Badmintonie. Nasi badmintoniści nie dali żadnych szans rywalom z rejonu, a zgłosiło się aż 7 drużyn żeńskich (Gim. 4 Zamość, Gim. Łopiennik Nadrzeczny, Gim. 5 Zamość, Gim. Lubycza Królewska, Gim. Werbkowice, Gim. 5 Krasnystaw, Gim. 1 Hrubieszów) i 8 drużyn męskich (Gim. 4 Zamość, Gim. 5 Zamość, Gim. Orłów Drewniany, Gim. Werbkowice, Gim. 1 Hrubieszów, Gim. Łopiennik Nadrzeczny, Gim. 1 Tomaszów Lubelski, Gim. Lubycza Królewska).

   

  ZDJĘCIA

 • Gim Festiwal Sportu 2016


  VII Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego

  festiwal sportu 3 20161105 105147990027.10.2016 Międzyszkolny Klub Sportowy „Padwa” po raz siódmy zorganizował integracyjny Festyn sportowy. Zawodnikami i kibicami sportowymi byli uczniowie z kl. IA (sportowej) naszego gimnazjum. W imprezie brało udział 13 szkół gimnazjalnych miasta Zamościa i powiatu zamojskiego oraz młodzież polonijna z terenu Ukrainy. Głównym celem Festiwalu była integracja uczniów, dobra zabawa połączona z nutą rywalizacji i walki fair play. W programie Festiwalu były gry i zabawy szybkościowo-zręcznościowe w formie wyścigów z elementami kozłowania, prowadzenia i  toczenia piłki, zabawy rzutne itp. Najlepsze drużyny otrzymały dyplomy i puchary, a dla wszystkich uczestników organizatorzy zapewnili słodycze. Nasza klasa I A znalazła się wśród drużyn nagrodzonych pucharem i dyplomem, które dały im olbrzymią satysfakcję. Jednak największą radość okazali na widok góry słodyczy. Opiekunami drużyny byli nauczyciele wychowania fizycznego uczący w tej klasie – p. Barbara Gaca i p. Maros Smolak. (B.Gaca)

  ZDJĘCIA

   

 • Gim Tenis stołowy - Gimnazjada miejska


   

  Miejska Gimnazjada SZS w Tenisie Stołowym

   

  gimnazjada miejska 2016 1 20161105 1996584685

   Dnia 24.10.2016r. odbyła się Miejska Gimnazjada w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Udział wzięły zamojskie gimnazja: G1, G2, G3, G4, G6. Szkołę naszą reprezentowali następujący uczniowie: Wiktoria Kasprzak, Justyna Korneluk, Aleksandra Laskowska, Miłosz Piotrowski, Patryk Greszta, Szymon Górski i Adam Kasprzak. Cała ekipa dzielnie walczyła o każdy punkt. W efekcie końcowym do zawodów rejonowych awans uzyskała Wiktoria Kasprzak (kl. IIIa) i Miłosz Piotrowski (kl. IIIa)Opiekunem tenisistów był p. Jerzy Andruszek. Wszystkim startującym z naszej szkoły dziękujemy za godne reprezentowanie „Czwórki”,  a startującym w zawodach rejonowych gratulujemy i trzymamy kciuki. (B.Gaca)

 • Gim Lekcja profilaktyki


   

  Lekcja profilaktyki

   

  profilaktyka a ty 3 20161101 1759335809W dniu 27.10.2016 r. grupa uczniów klasy II B Gimnazjum wraz z panią dyrektor Jolantą Goryczką oraz pedagogiem szkolnym - Panią Renatą Sadowską-Bodziuch uczestniczyli w III lekcji profilaktyki - Festiwalu Filmów Profilaktycznych. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". Podczas lekcji uczniowie obejrzeli filmy i wysłuchali prelekcji funkcjonariusza Policji oraz kuratora sądowego ds. rodzinnych i nieletnich o tematyce dotyczącej szkodliwości środków psychoaktywnych, agresji rówieśniczej, samotności, obojętności społecznej,  asertywności, eurosieroctwa i handlu ludźmi. Swoją wiedzę dotyczącą omawianej tematyki uczniowie mieli możliwość zweryfikować biorąc udział w konkursie, w którym Szymon Bober zajął III miejsce, otrzymując cenną nagrodę. (R.Sadowska-Bodziuch)

  ZDJĘCIA

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia


   

  Światowy Dzień Pluszowego Misia  

   

  25 listopada obchodzimy święto najlepszego przyjaciela – powiernika, towarzysza beztroskiej zabawy, niezastąpionej  Przytulanki przy zasypianiu – Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

      Uczniowie naszej szkoły również pokazali, jak ważny jest Miś dla każdego dziecka. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 zorganizował konkurs dla klas IV – VI na plakat pt. „ Mój kochany Miś” oraz Wystawki Misiów dla klas I – III. Komisja Konkursowa w składzie: pani Dyrektor Małgorzata Pokrzywa, pani Małgorzata Hrycyk, przewodnicząca SU Zosia Iwaniec oraz pani Barbara Korona jednogłośnie wybrały, że zwycięzcą zostaje plakat wykonany przez uczennicę klasy V b Agatę Budzyńską, zaś wyróżnienia dla autorek plakatów z klasy V a i V d. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest farba na odnowienie szafek klasowych.  Wybrać najpiękniejszą wystawkę wśród klas edukacji wczesnoszkolnej było bardzo trudno, bo każda była wyjątkowa. Jednak najpiękniejsza zdaniem komisji okazała się Wystawka Misiów z klasy II C i II d. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest również farba na odnowienie szafek klasowych. Pozostałe klasy otrzymują wyróżnienia.  zdjęcia

   

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ sp 2015


   

  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

   

  Dzień 21 listopada jest Dniem Życzliwości, który został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako „World Hello Day”. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem: wojna ta stała się impulsem do powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle dzień ten ma uzmysłowiać i przypominać,  że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi.

   Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej

  Ze względu, że ten dzień wypadł w sobotę, to obchody w Szkole Podstawowej   Nr 4 zostały przeniesione na poniedziałek  23 listopada 2015 roku. Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy VI B Szkoły Podstawowej zorganizowali kawiarenkę, w której można było zjeść pyszne ciastko. Każdy uczeń, który zakupił ciastko został także nagrodzony specjalnym znaczkiem uśmiechniętej i życzliwej buźki. Odbyła się również loteria fantowa, gdzie każdy los był wygrany. ZDJĘCIA 

  Dzień Życzliwości w Gimnazjum

  ZDJĘCIA

   

 • Gim Gimnazjada SZS - pływanie sztafetowe


   

  Brąz dla dziewcząt i chłopców, srebro dla Marysi Góry

                                

  pywanie sztafetowe 6 20151126 1888328352W dniu 18.11.2015 roku na zamojskiej pływalni odbyła się Gimnazjada SZS w pływaniu dziewcząt i chłopców. W zawodach indywidualnych stylem dowolnym II miejsce w mieście oraz awans do zawodów rejonowych zdobyła Maria Góra z klasy 3a z czasem 00:34.04, której gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych awansów.

  W sztafecie 10x25m dziewcząt zdobywając III miejsce w mieście z czasem 3:11:15 popłynęły: Maria Góra, Monika Piotrowska , Martyna Malinowska , Paulina Cios, Alicja Czyż, Wiktoria Kupiec, Agnieszka Kalicińska, Wiktoria Tyszko, Szczepańska Julia, Michalina Puławska rezerwowe: Podgórska Weronika, Kowalczyk Natalia, Żujewska Natalia, Żuk Magda i Rewucha Weronika.

  W sztafecie 10x25m chłopców zdobywając III miejsce w mieście z czasem 2:53:04 popłynęli: Kacper Lis, Kacper Strzałka, Wojciech Kowalczyk, Samuel Kruk, Jakub Korga, Maciej Bzówka, Patryk Nosal, Mateusz Hałasa, Łukasz Nowosad, Michał Sawiniec, rezerwowy:Jakub Smolak.

  Drużyny przygotowali nauczyciele : Małgorzata Adamowicz i Andrzej Świergoń.

  Gratulujemy!!!

  ZDJĘCIA

 • Gim 11 listopada


   

  11 LISTOPADAROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

   

  Dnia 10 listopada uczniowie gimnazjum  przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Ginęli, byśmy wolni byli”, upamiętniający poświęcenie naszych rodaków w drodze ku wolności. Zadziwiające było to, że ci młodzi ludzie oddali klimat dramatycznych wydarzeń prowadzących do odzyskania niepodległości, jak i symboliczny moment jej odzyskania. Dzięki ich zaangażowaniu, przeżyciu sytuacji, które prezentowali, sugestywnym recytacjom i pięknym pieśniom patriotycznym widzowie się wzruszyli. W akademii wzięli udział uczniowie klasy III d:  Alicja Belina, Dominika Kapuśniak, Kamila Kąkol, Joanna Wapniarska, Wojciech  Pałka, Patryk Kościk, Bartłomiej Obuchowicz; uczniowie klasy II a: Joanna Bajwoluk, Patryk Greszta i Wojciech Kowalczyk. Warto w tym miejscu przywołać odezwę komendanta J. Piłsudskiego z listopada 1918 roku: “Żołnierze! Obejmuję nad wami komendę w chwili, gdy serce w każdym Polaku bije silniej i żywiej, gdy dzieci naszej ziemi ujrzały słońce swobody w całym jej blasku! Z Wami razem przeżywam wzruszenie tej godziny dziejowej, z Wami razem ślubuję życie i krew swoją poświęcić na rzecz dobra Ojczyzny i szczęścia jej obywateli!”

 • Gim Pomóż Dzieciom


  DOŁĄCZ DO AKCJI CHARYTATYWNEJ!

   

  pomoz dzieciomPo raz kolejny nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję Charytatywną Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej i podopiecznych domów dziecka oraz ośrodków szkolno-wychowawczych. W tym roku akcję swoim Honorowym Patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. Duchowym Patronatem objął Akcję Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski.
  W naszej szkole rusza stacjonarna zbiórka darów w dniu 18.11.2015 r. i potrwa do 26.11.2015 r.
  Zbieramy: słodycze, produkty spożywcze nadające się do długoterminowego przechowywania, artykuły szkolne i papiernicze, zabawki, książki, środki czystości i higieny osobistej. Dary należy przekazywać pedagogom szkolnym. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję - pedagodzy szkolni.

 • Gim Wojewódzka Gimnazjada w Badmintonie


   

  Wojewódzka Gimnazjada SZS- Badminton Drużynowy

  Najlepsi w województwie lubelskim!!!!!!!

   

  wojgim badminton 10 20151121 1800142754

  19 listopada w naszej szkole odbyła się Wojewódzka Gimnazjada SZS w Badmintonie Drużynowym. Nasi badmintoniści w składzie: Monika Piotrowska( kl.3A), Natalia Żujewska (kl.3A), Aleksandra Laskowska( kl.2A), Wiktoria Kasprzak( kl.2A), Miłosz Piotrowski (kl.2A), Jakub Korga (kl.1A) pokonali wszystkich rywali wygrywając złote medale i puchary.

   

 • ZAMOŚĆ – MOJE MIASTO


  ZAMOŚĆ – MOJE MIASTO

   

  W piątek 13 listopada uczniowie klasy III B  Szkoły Podstawowej odwiedzili Forteczne Centrum Informacji Historycznej i Turystycznej. Uczestniczyli oni w bardzo ciekawej lekcji "Zamość - miasto historii, legend i ludzi". Podczas spotkania przewodnik w stroju historycznym opowiedział dzieciom o dziejach miasta, jego zabytkach oraz ludziach niegdyś tu mieszkających. Wprowadził w świat legend, opowiedział o tym dlaczego hejnał grany jest na trzy strony świata, co stało się z Katarzyną, skąd pochodzi zwyczaj „stołu szwedzkiego” oraz jak powstał herb rodu Zamoyskich. Opowiadaniu towarzyszył pokaz slajdów, który pomógł rozwiązać quiz realizowany w grupach przez uczestników podczas spotkania. Najlepsza grupa otrzymała nagrodę – niespodziankę, a pozostali nagrody pocieszenia. Spotkanie dostarczyło uczniom wiele wrażeń.  Zdjęcia  

   

   

 • Wierni bł. Karolinie


   

  Wierność bł. Karoliny

   

  18 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Tego dnia w godzinach wieczornych, w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie diecezjalnego konkursu o błogosławionej Karolinie. Młodzież naszego gimnazjum, uczniowie klasy 3c, przygotowała na tę okazję wzruszający montaż słowno - muzyczny. W spotkaniu uczestniczył ordynariusz naszej diecezji - Bp. Marian Rojek, pani dyrektor Jolanta Goryczka oraz liczni zaproszeni goście z Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.  FOTORELACJA 

   

 • Polacy - Rodakom


   

  Po raz czwarty nasza szkoła włącza się w akcję "Polacy - Rodakom" organizowaną po raz 16. Zbiórka ma na celu przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych dla polskich rodzin i polskich dzieci będących w trudnej sytuacji materialnej oraz mieszkających za wschodnią granicą.

  Zbieramy:
  - słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo-mięsne, makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku, itp.
  - książki z polską literaturą piękną oraz małe zabawki-przytulanki.
  Nie prowadzimy zbiórki odzieży i butów.

                               Bardzo proszę o zaangażowanie się w akcję uczniów SP i GIM.

   

  Dziękuję i liczę na wsparcie

  Pozdrawiam
  Maria Kuraszkiewicz

 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości


    

  „Dzisiaj wielka jest rocznica -

  Jedenasty Listopada!...

  Tym, co zmarli za Ojczyznę,

  hołd wdzięczności Polska składa..„

           Dnia 10 listopada w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana dla uczniów klas I-III.

  Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Artyści przybliżyli zebranym historię naszego kraju –czasów, gdy Polska utraciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.

  Akademia miała ciekawą formę. Dzieci recytowały utwory poetyckie o ojczyźnie, śpiewały pieśni legionowe i patriotyczne przy akompaniamencie akordeonu i skrzypiec. Zaprezentowały również polski taniec ludowy – krakowiak. Widzowie z uwagą i zainteresowaniem oglądali występy artystów. Zgromadzonym towarzyszył nastrój radości i wzruszenia. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor szkoły Małgorzata Pokrzywa podkreśliła rangę i znaczenie święta 11 Listopada oraz podziękowała organizatorom za przygotowanie tej szczególnej lekcji historii.

  Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy IIc i IIf pod kierunkiem nauczycieli - pani ElżbietySeńko i pani Jolanty Wilawer.   zdjęcia 

   

  (tekst J. Wilawer)

 • Pięknie czytam


   

  MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

   

  29 października 2015 roku po raz czwarty odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”, w którym wzięło udział 23 uczniów klas II, III i IV naszej szkoły. Organizatorem konkursu była pani Danuta Łuszczewska nauczyciel bibliotekarz. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom  pięknego czytania.

  Jednak najbardziej wyróżnili się następujący uczniowie: 

 • VI Polonijny Festiwal Sportu


   

  VI Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego

  vi polonijny festiwal sportu 4 20151115 138069634724-30 X hetmański gród Zamość stał się gospodarzem sportowych zmagań oraz miejscem polonijnych spotkań gości z Rówieńszczyzny i Mościsk ( Ukraina). Celem tego festiwalu było poznanie się, nawiązanie przyjaźni poprzez wspólną zabawę, sport i rozmowę. Stronę polską reprezentowały dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów miasta Zamościa oraz powiatu zamojskiego. Naszą szkołę reprezentowała klasa 1A z nauczycielami wychowania fizycznego p.Markiem Kudelą  i p.Andrzejem Świergoniem. Gimnazjaliści rywalizowali w konkurencjach pływackich (28 X) na Krytej Pływalni, a 29 X wzięli udział w Integracyjnym Festynie Sportowym na Hali OSiR w Zamościu. Konkurencje sportowe składały się z 5 torów przeszkód, których głównym celem była fajna zabawa sportowa fair play i  możliwość wręczenia nagród najlepszym drużynom. Zgłosiło się, aż 14 szkół gimnazjalnych ze swoimi ekipami. Rywalizacja sportowa była bardzo emocjonująca, wesoła, głośna oczywiście przy obecności i dopingu kibiców, i sędziów nadzorujących prawidłowy przebieg zawodów. Integracyjny Festyn Sportowy dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji, był bez granic sportowych i tych międzyludzkich. Nagrodzone zespoły w kategorii gimnazja: Gorajec1, Komarów, Zwierzyniec, Gorajec 2, Zamość. (tekst B.Gaca)

  ZDJĘCIA

 • Noc karate w szkole


   

  NOC KARATE W SZKOLE

   

  noc karate w szkole 2 20151115 1168235251Piątek 13–go wcale nie jest straszny! Przekonali się o tym uczniowie szkoły podstwawej, którzy uczestniczyli w NOCY W SZKOLE! Impreza została zorganizowana przez Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego oraz Samorząd Uczniowski gimnazjum. Uczestnicy obejrzeli filmy głównie o tematyce sztuk walki karate. Podczas Nocy w Szkole każdy zglodniał, dlatego też organizatorzy zadbali o puste żołądki. O północy przyjechała pizza. Po pysznym posiłku prawie wszyscy poszli spać. A wczesnym rankiem na śniadanie były pyszne tosty i ciepła herbatka !!!!!

  Dzieci ten czas  spędziły w fantastycznej atmosferze i nastrojach pod czujnym okiem opiekunów Radosława Niziołka, Agnieszki Wilikra, Łukasza Bryknera, Małgorzaty Hrycyk oraz Rodziców.  FOTORELACJA

  (Ł.Brykner)

 • Zebrania z rodzicami - listopad 2015


   ZEBRANIA Z RODZICAMI

   

  W dniach 17 - 18 - 19 listopada odbędą się zebrania z rodzicamu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

       17 listopada godz. 16.00 - kl. I-III Szkoły Podstawowej

       18 listopada godz. 16.00 - kl. IV-VI Szkoły Podstawowej

       19 listopada godz. 16.30 - kl. I-III Gimnazjum

  Poniżej znajdują się przydziały sal:

   

   

 • Śniadanie Daje Moc


   

  Śniadanie Daje Moc

   

  "Śniadanie Daje Moc” to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka.

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

  Nasza placówka bierze udział w realizacji tego projektu. W związku z tym 6 listopada 2015 roku obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

  Uczniowie klas II i III  przygotowali pyszne i zdrowe kanapki, przekąski z dużą ilością warzyw i owoców. Omawiali także w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. zdjęcia 

   

 • Kolorowy świat ptaków


    

  Kolorowy świat ptaków

   

  8 listopada w Zamojskiej Galerii Młodych „Okrąglak” obyło się  podsumowanie  Regionalnego Konkursu Plastycznego  „Ptaki Egzotyczne”. Na konkurs wpłynęło 445 prac z 30 placówek oraz jedna praca indywidualna. Komisja konkursowa przyznała autorom najlepszych prac 2 nagrody specjalne, 28 nagród równorzędnych i 50 wyróżnień. Organizatorem konkursu był Osiedlowy Dom Kultury „OKRĄGLAK” przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu, a partnerami konkursu: Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych – Oddział w Zamościu, Fundacja dla Zwierząt „TECTUM” w Zamościu oraz Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu.

   

   

  Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia:

 • Narodowe Święto Niepodległości - 2015


   

  Narodowe Święto Niepodległości

   

  W środę 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Obchody rozpoczął Zamojski Marsz Niepodległości, który wyruszył z parkingu przy ul. Partyzantów. Następnie w Katedrze Zamojskiej odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny.

  Manifestacja patriotyczna, z ceremoniałem wojskowym na płycie Rynku Wielkiego rozpoczęła się około godz. 11:00. Było: wystąpienie okolicznościowe prezydenta Miasta Zamościa, apel pamięci i salwa honorowa, złożenie wieńców i kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz defilada z udziałem żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych oraz Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich.

  Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2015 Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2015

   

  Warto przeczytać - http://roztocze.net/11-listopada/

 • Jan Paweł II - Patron Rodziny


   

  Jan Paweł II - Patron Rodziny

   

  W piątek (06.11.2015 r.) uczciliśmy 37. rocznicę wyboru naszego rodaka - Karola Wojtyły na papieża. Chcąc lepiej poznać naukę papieża, co roku obchodzimy Dzień Papieski. W tym roku był on obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". Problematyka rodziny zajmowała istotne miejsce w nauczaniu św. Jana Pawła II. Po wysłuchaniu słów Ojca Świętego uczniowie klas IV i V przedstawili monataż słowno-muzyczny. Uczniów przygotowała do apelu Pani Maria Kuraszkiewicz, o oprawę muzyczną zadbała Pani Agnieszka Hamerska, a od strony plastycznej zadbała o to Pani Małgorzata Hrycyk.  zdjęcia 

   

 • JESIENNY WYSTRÓJ SAL sp


   

  JESIENNY WYSTRÓJ SAL

   

  30 października 2015 roku  został rozstrzygnięty konkurs na „Jesienny wystrój sal” organizowany przez Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej . Komisja konkursowa w składzie: Zosia Iwaniec (6b), Ola Bikowska (6a) oraz p. Barbara Korona wzięła pod uwagę następujące kryteria: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka, kącik poświęcony Patronowi Szkoły oraz wkład pracy uczniów.

  Klasa 5d (sala 113) zajęła I miejsce i w nagrodę otrzymuje jeden dzień bez pytania – piątek 6 listopada 2015 roku. Pozostałe klasy otrzymują wyróżnienia.

  W grudniu organizowany będzie Konkurs na Świąteczny Wystrój Sal.

  Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie klasy do włączenia się do zabawy. 

  zdjęcia  

 • SP W świecie baśni Andersena


  W świecie baśni Andersena

   

  Basnie20andersena6003 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 w Zamościu odbył się VII Międzyszkolny Konkurs „W świecie baśni Andersena”. W części literackiej udział wzięli Kornelia Nosal i Błażej Zabłocki z klasy III A, którzy zajęli IV miejsce. Natomiast w części plastycznej następujący uczniowie zdobyli nagrody i wyróżnienia:

  KLASY II

  I miejsce – Karolina Zygarlicka – kl. II A

  II miejsce – Szymon Kaniuk – kl. II B

  III miejsce – Zuzanna Kozak – kl. II B

  wyróżnienie – Julia Grzybowska – kl. II A

  KLASY III

  I miejsce – Magdalena Borowiec – kl. III C

   

  Cieszymy się z osiągnięć naszych i życzymy dalszych sukcesów!

 • Gim Profilaktyka a Ty


  II LEKCJA PROFILAKTYKI

   

  patW dniu 27 października 2015r. uczniowie klasy II A Gimnazjum wraz z panią Renatą Sadowską-Bodziuch i wychowacą Agnieszką Jedlińską wzięli udział w II lekcji profilaktyki w Zamojskim Domu Kultury”. Organizatorami  lekcji był Zespół Szkół Nr 5 w Zamościu oraz Komenda Policji w Zamościu. Podczas tegorocznej lekcji zapoznano młodzież z ideą programu „Profilaktyka a Ty” oraz działalnością zamojskiej grupy PaT. Zaprezentowana została  metoda pracy podwórkowej prowadzona przez Stowarzyszenie Salvete działające na terenie naszego miasta. Kolejnym punktem lekcji były warsztaty dla młodzieży. Nasi uczniowie brali udział w warsztacie kuglarskim prowadzonym przez  grupę UTOPIA działającą przy Zamojskim Domu Kultury w Zamościu. Młodzież  z dużym zaangażowaniem wykonywała zadania, a następnie prezentowała swoje umiejętności na scenie w pokazach powarsztatowych. Na zakończenie lekcji wszyscy chętni uczniowie oraz zaproszeni goście  zatańczyli wspólnie taniec – Belgijkę.

  FOTORELACJA

  Zdjęcia można również obejrzeć na stronie ZS5 - ZDJĘCIA

 • Akcja WOŚP


   RESTART A HEART

   

  europeanUczniowie naszego Gimnazjum: Wojciech Kowalczyk, Mateusz Psiuk, Kacper Strzałka, Darmin Wikira, Jakub Kuliński, Paweł Spustek, Dominik Dębiński i Szymon Gąska pod opieką pani Renaty Sadowskiej-Bodziuch i pani Alicji Dziurawiec w dniu 16 października 2015 roku w godz. 12.00 - 12.30. w Zespole Szkól Nr 5 w Zamościu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja odbyła się w związku z ogłoszeniem przez Europejską Radę Resuscytacji „Europejskiego Dnia Czynności Serca” pod nazwą Restart a Heart.

  Akcja ta polegała na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej /RKO/ na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą liczbę uczestników.

   

  FOTORELACJA  (Żródło: http://gim5zamo.cal.pl/images/phocagallery/restartrekord/index.html )

 • Gim Warsztaty Językowe w Londynie


  WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE.

  2017

                        

  warsztaty jzykowe w londynie 8 20171018 1859826788

   

  W październiku (7-10 X) uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyjechać na tygodniową wycieczkę edukacyjną do Londynu. Podróż odbyła się autokarem, promem  i choć trwała wiele godzin naprawdę było warto. Wspólnie z naszą młodzieżą pojechali uczniowie z innych szkół zamojskich. Uczniowie mieszkali w dzielnicy Greenwich, zakwaterowani u rodzin brytyjskich dzięki czemu mieli możliwość poznania innych kultur, religii, smaków kulinarnych i komunikacji tylko w języku angielskim.

  Program wycieczki był bardzo bogaty i ciekawy dla wszystkich uczestników. Po Londynie poruszaliśmy się autokarem, pieszo, pociągami i doubledeckere^em. Było to niezwykłą szansą spotkania Londyńczyków / Brytyjczyków w ich codziennym życiu, okazją do porozmawiania z nimi po angielsku.

  W ramach wycieczki zwiedziliśmy:

  1. London Transport Museum.

  2 .London Eye  (Big Ben London, Houses of Parliament, St. Paul^s Cathedral, The River Thames).

  3. Natural History Museum.

  4. Tower of London (lekcja historii).

  5. Madame Tussaud^s.

  6. Brighton- sea life.

  7. Tate Modern.

  8. Tower Bridge.

  9. Trafalgar Square.

  10. Shakespeare^s Globe.

  11. Covent Garden.

  12. Musical Thriller - Lyric Theatre.

  13.Victoria& Albert Museum (lekcja w muzeum).

  14. Greenvich- południk 0.

  ZDJĘCIA

  Uczestnicy wycieczki mieli możliwość podziwiania uroków Londynu płynąc statkiem po Tamizie.

  Każdy dzień przynosił wiele wrażeń, był też dniem zadaniowym. Uczniowie otrzymali zeszyty ćwiczeń, w których były zadania na poszczególne dni. Aktywny udział w wycieczkach zapewniał właściwe rozwiązanie tych zadań i otrzymanie różnych drobnych angielskich upominków. Nad prawidłowością odpowiedzi czuwały p.Anna Zabłocka i p.Maria Prażak. Były to zadania dotyczące, również rodzin, u których mieszkały dzieci. Wymuszało to konieczność dłuższych konwersacji z członkami rodzin po angielsku. Większośc sumiennie podchodziła do tych wyzwań.

  Odbyły się dwie ciekawe lekcje z panem profesorem historii, który przepiękną i poprawną angielszczyzną uczył nasze dzieci historii tego kraju włączjąc je do wspólnej dyskusji.

  Wycieczka do Anglii  wniosła tak wiele ciekawych treści dotyczących tego kraju, że nasi uczniowie nie chcieli jeszcze wracać do Polski. Na pewno odczuwają niedosyt po tygodniowym pobycie, gdyż prosili o kolejne wyjazdy na Wyspę.

  Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały p.Anna Zabłocka, p.Maria Prażk, p. Barbara Gaca oraz p.Agnieszka Baraniecka - pilot wycieczki. (B.G.)

  warsztaty jzykowe w londynie 3 20171018 1099653291

   


  WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

  2015

   

  londyn 2015 1 20151103 1687528362

  23 października 2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Londynu - jednego z największych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miast Europy. Jechaliśmy  przez Polskę, Niemcy, Belgię, Holandię i Francję, a potem przepłynęliśmy promem do Dover i udaliśmy się  dalej w kierunku Londynu, gdzie czekała na nas pani Agnieszka - przewodnik naszej wycieczki. Pierwszego dnia obejrzeliśmy obserwatorium królewskie w Greenwich i miejsce, gdzie przebiega południk zerowy.

  Zwiedziliśmy też  muzeum Londynu, gdzie uczestniczyliśmy w specjalnie dla nas przygotowanej lekcji w języku angielskim, a potem udaliśmy się do Tower of London. W kolejnych dniach obejrzeliśmy Muzeum Brytyjskie, Muzeum Nauki i Historii Naturalnej, Madame Tussauds, zmianę warty przed pałacem Buckingham, Galerię Narodową ze słynnymi Słonecznikami Vincenta van Gogha i wiele innych ciekawych miejsc. Mieliśmy też całodzienną wycieczkę do Brighton - pięknego nadmorskiego miasta ze słynnym molo i akwarium, gdzie pływały nad nami rekiny i ogromne żółwie. Dodatkowymi atrakcjami pobytu w Londynie były np. zakupy na Oxford Street, rejs statkiem po Tamizie, przejazd metrem i double-deckerem (piętrowym autobusem), a w szczególności widok panoramy miasta z London Eye. Mieliśmy okazję nie tylko zwiedzić to cudowne miasto, ale także uczestniczyć w warsztatach językowych. Mieszkaliśmy w rodzinach brytyjskich, co było doskonałą okazją do poznania ich zwyczajów i komunikacji w języku angielskim.
  Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

  Informacji o wycieczce dostarczyli: Wojtek Kowalczyk, Kuba Gałka, Ola Tomczak, Zosia Liwak, Wojtek Pałka

  FOTORELACJA

 • Gim Konkurs biblioteki


   

  KONKURS BIBLIOTEKI

   

  Konkurs z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został rozstrzygnięty.
  W części plastycznej:
  I miejsce zdobyła Justyna Korneluk z kl.II a.- w nagrodę otrzymuje: jeden dzień bez pytania oraz nagrodę książkową
  II miejsce zajęła Weronika Nogacz z klasy I b - otrzyma nagrodę książkową.
  Obie prace wystawione są w szkolnej bibliotece.
  Część literacką z wierszem pt.„ Ucieczka z szarości„ wygrała Maria Góra z klasy III a.
  Ona również oprócz dodatkowej nagrody książkowej otrzymuje jeden dzień bez pytania. Wszystkim zwyciężczyniom gratulujemy.

 • Gim Gimnazjada w szachach


   

  MIEJSKA GIMNAZJADA SZS W SZACHACH

   

  20141125 10583925 listopada w SP nr 6 w Zamościu odbyła się Miejska Gimnazjada SZS w szachach. Na zawodach spotkali się uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rywalizując w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z jednej zawodniczki i trzech zawodników: MARCELINA CHACHUŁA ( kl. 3a), JAN SIULKOWSKI ( kl. 3a), PATRYK GRESZTA ( kl. 1a), MATEUSZ PSIUK ( kl. 1a). Wszyscy zawodnicy w bezpośrednich spotkaniach gromadzili punkty na konto swojej drużyny, Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym" z ograniczeniem czasowym. Dodatkowym argumentem motywującym do jak najlepszych i przemyślanych ruchów na planszy była stawka tych zawodów. Szachiści walczyli o awans wojewódzki. Nie były to łatwe spotkania, nasza drużyna zajęła III miejsce. Dziękujemy im za miejsce na podium, wierzymy że młodsze roczniki zaszczepią się tą dyscypliną sportu i będą nas reprezentować w kolejnych latach w walce o medale!!!

  Opiekunem grupy był p.Jerzy Andruszek, który jest zapalonym szachistą i przekazuje tę pasję swoim podopiecznym.

 • Gim Gimn. Wojew. z badmintona


  WOJEWÓDZKA GIMNAZJADA SZS Z BADMINTONA

  JESTEŚMY MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA!!

   

  gimnazjada wojew szs - badminton 2 20141123 195296887420 listopada w naszej szkole spotkali się najlepsi badmintoniści z województwa lubelskiego. Do turnieju zakwalifikowały się 8 drużyn żeńskich: Gim. nr 4 w Zamościu, Gim. nr 5 w Zamościu, Gim. w Nałęczowie, Gim. w Tarnogrodzie, Gim. Piotrowicach, Gim. w Bystrzycy Starej, Gim. w Łęcznej, Gim. w Puchaczowie i 8 drużyn męskich : Gim. nr 4 w Zamościu, Gim. nr 5 w Zamościu, Gim. w Nałęczowie, Gim. w Aleksandrowie, Gim. w Piotrowicach, Gim. nr 6 w Chełmie i Gim. nr 1 w Łęcznej.

  Naszą szkołę reprezenowali następujący uczniowie: Julia Ziemińska (kl. 3a), Wiktoria Kasprzak (kl. 1a), Aleksandra Laskowska (kl.1a),  Mateusz Hałasa (kl. 1a), Miłosz Piotrowski (kl.1a).

 • Gim Gimnazjada SZS - Pływanie


  GIMNAZJADA SZS w PŁYWANIU

  Nasi pływacy na podium!

   

  gimn w pywaniu 2 20141125 1590708044W dniu 18.11.2014 r. na zamojskiej pływalni odbyła się Gimnazjada w pływaniu dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowała sztafeta dziewcząt 10x 25m w składzie: Chachuła Marcelina, Ziemińska Julia, Tatarelis Sandra, Kupiec Klaudia, Budziszewska Wiktoria, Góra Maria, Piotrowska Monika, Malinowska Martyna, Kalicinska Agnieszka, Żuk Magdalena oraz rezerwowe Kowalczyk Natalia, Żujewska Natalia, Laskowska Aleksandra, Rewucha Weronika. Nauczycielem przygotowującym do zawodów była p. Małgorzata Adamowicz.

 • Akcja Polacy - Rodakom


   

  Akcja Polacy - Rodakom

   

  Już po raz 3. nasza Szkoła bierze udział w Akcji Polacy-Rodakom. Akcja ma na celu zbiórkę i przygotowanie paczek świąteczno-noworocznych. Tegoroczna zbiórka jest szczególna ze względu na trwający konflikt wojenny na Ukrainie.

   

  Zbieramy:

  - słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo-mięsne

  - makaron, cukier, kaszę, ryż, mleko w proszku

  - książki z polską literaturą piękną

  - zabawki-przytulanki

  Zbiórka trwa do 05.12.2014 r.

  Osoba odpowiedzialna: Maria Kuraszkiewicz

 • Mikołajkowe zawody z badmintona


   

  MIKOŁAJKOWE ZAWODY W BADMINTONA

   

  Świetlica szkolna organizuje 8.12.2014 r. zawody z badmintona dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej, uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej. 

  Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie czapki św. Mikołaja.

  Liczba miejsc ograniczona –  tylko 16 !!!

   

  Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy w świetlicy szkolnej.

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach

  Organizatorzy

  Barbara Gaca i Agata Słowik

   

   

    

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ


   

  ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

   

  Dzień 21 listopada jest Dniem Życzliwości, który został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako „World Hello Day”. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem: wojna ta stała się impulsem do powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle dzień ten ma uzmysłowiać i przypominać,  że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich. Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi.

  21 listopada 2014 już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Samorząd Uczniowski Gimnazjum oraz uczniowie klasy 5 B Szkoły Podstawowej zoorganizowali kawiarenkę, w której można było zjeść pyszne ciastko. Szkolny Klub Wolontariatu zoorganizował loterię fantową, na której można było wylosować m.in. dodatkową szansę z różnych przedmiotów, kupon na pizzę oraz wiele ciekawych fantów. Wszyscy jednak polowali na nagrodę główną - czyli objęcie rządów w szkole i zostanie jej dyrektorem przez jeden dzień.

  Szczęśliwy los wylosował uczeń klasy 3 a gimnazjum Adrian Sidor, który w poniedziałek 24 listopada przy pomocy swojej asystentki p. Jolanty Goryczki objął rządy w szkole.

  Krótka fotoleracja z rządów Dyrektora Adriana Sidora 

   

 • Gim NASZ CZAS - Warsztaty


   

  Warsztaty "NASZ CZAS"

   

  nasz czas 10 20141123 1253767840W dniach 14 i 21 listopada 2014 r. w Gimnazjum odbyły się, w ramach realizowanej w naszej szkole ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeżwy Umysł", kolejne warsztaty terapeutyczno-artystyczne "Nasz czas". Tym razem tematyka zajęć była związana z nadchodzacymi Świętami Bożego Narodzenia. W trakcie zajęć uczniowie w gronie swoich rówiesników oraz najbliższych tworzyli niepowtarzalne kartki świąteczne, bombki oraz choinki. 

   

   

 • Gim Podróż do Australii


   

  SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

   

  spotkanie z podronikiem 3 20141123 1822182477W piątek, 21 listopada, na zaproszenie p. Marii Prażak oraz p. Łukasza Bryknera, gościliśmy w szkole doradcę burmistrza Józefowa p. Ireneusza Wilczyńskiego. Podczas spotkania z młodzieżą gimnazjalną opowiadał  on o wrażeniach z kilkutygodniowej wyprawy do Australii. Opowieści swe ilustrował licznymii zdjęciami oraz filmami z miejsc, które zwiedził. Australia zauroczyła nie tylko opowiadającego, ale i słuchających. 

   

   

 • Gim SU - Pomóż Dzieciom


   

  Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

   

  pomoz dzieciomWolontariusze z naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" przy sztabie nr 8. Zbiórka darów przez sztab nr 8 - organizowana przez MCPR w Zamościu odbędzie się w dniach 22 - 23.11.2014 r.

   

   

 • Orszak Trzech Króli


    

  ORSZAK TRZECH KRÓLI

   

  Drodzy Przyjaciele Orszaku Trzech Króli!

   

  Uzupełniając wcześniejsze informacje uprzejmie informujemy, że miasta organizujące Orszak Trzech Króli mogą brać udział w wielu konkursach m.in. zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na wizytę wielbłąda w naszym mieście.

   

   GŁOSUJ NA  WIELBŁĄDA!

  Termin: 1 grudnia 12:00 do 15 grudnia 12:00.

  Głosowanie on-line:
  http://orszak.org/konkursy/konkurs-glosuj-na-wielblada-1.html

  Największa ilość głosów z danego miasta zadecyduje o tym, dokąd 06.01.2015r. pojedzie wielbłąd. W związku z tym, iż w naszym zamojskim ZOO nie ma oswojonych wielbłądów, byłaby to duża atrakcja, podczas przemarszu. W tym konkursie przewidziane są również inne nagrody.

    DKS „Gaudium” Zamość

 • Pomoc dla schroniska


   

  Pomoc dla schroniska

   

  Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi akcję
  na rzecz schroniska dla psów
  .

  Porzucone pieski proszą o:

  Karmę - przeznaczoną dla szczeniaków małych ras (ze względu na drobne granulki, które w razie potrzeby można zalać i łatwo zrobić z nich "papkę"), co nie znaczy, że nie chcemy innej karmy. Każda karma w każdej ilości zostanie zjedzona - poza suchą karmą, chętnie przyjmiemy też ryż/kaszę/makarony - zbliża się zima, a w zimie psiakom gotujemy.

 • Konkurs Pięknie Czytam - 2014


   

  „PIĘKNIE CZYTAM” 

   

  W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych kolejny  już raz odbył się w naszej szkole, przeznaczony dla uczniów klas II, III, IV Szkolny Konkurs Czytelniczy „Pięknie czytam”Inicjatorką tego przedsięwzięcia była jak co roku pani Danuta Łuszczewska, nauczyciel bibliotekarz. Uczestnicy do zmagań konkursowych przystąpili 28 października 2014 roku i mieli za zadanie przeczytanie dwóch wybranych przez organizatora tekstów: wiersza i fragmentu prozy. zdjęcia

  Zwycięzcami konkursu zostali:

   

 • SP Lekkoatletyka dla każdego


   

  Event Kids Athletic - Lekkoatletyka dla Każdego

   

   W poniedziałek 17.11.2014 roku nauczyciele wychowania fizycznego Beata Karchut, Jolanta Kunicka przeprowadziły event sportowy w ramach programu Kids Athletics - Lekkoatletyka dla Każdego.

  W evencie wzięły udział klasy Ia, Ib, IIa, IIc. Konkurencje sportowe dały dzieciom wiele radości i uśmiechu. Na koniec imprezy wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. O zamojskim evencie czytaj również tutaj.

   

 • Gim Konkurs Plastyczny MDK


   

  Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

  "Mój nauczyciel i jego praca"


  moj nauczyciel 1 20141119 1897845137Wojewódzki Konkurs Plastyczny zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu pod patronatem Jana Wojciecha Matwiejczuka - Przewodniczącego Rady Miasta Zamość.  Uroczystość odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury. Nagrodę specjalną Dyrektora MDK otrzymała Justyna Korneluk z klasy Ia gimnazjum, a wyróżnienie uczennica szkoły podstawowej Marta Świrska klasa IVd.

  ZDJĘCIA

 • SP Konkurs na świąteczną kartkę


   

  Świetlica szkolna organizuje

  konkurs na świąteczną kartkę,

  która będzie zawierała list do św. Mikołaja.

  mikolaje023

  Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III

  uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej.

  Prace w małym formacie A5 (również A4) uczniowie powinni składać

  w świetlicy szkolnej do 3.12.2014 r.

  Liczy się ciekawy pomysł oraz staranne, samodzielne wykonanie !!!

  Na zwycięzców czekają miłe niespodzianki od św. Mikołaja !!!

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie !

   

  Wychowawcy świetlicy

  wreath05

 • Zebrania z rodzicami listopad 2014


   

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  20 listopada 2014r  (czwartek)

  Klasy 1-4 SP 

  godz.  16:00 - spotkanie z lekarzem w auli szkoły,

  następnie spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej

   

  Klasy 5-6 SP  i 1-3 Gim

  godz. 17:30- spotkanie z policją w auli szkoły,

  następnie spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej

   

   

  Przydział   sal   lekcyjnych  na zebranie z rodzicami :

 • SP Zuchy na Rajdzie Nocnym


  Zuchy uczciły 96. rocznicę odzyskania niepodległości

   

  rajd nocny 1 20141114 1599233158W nocy z 10 na 11 listopada 2014 r. zuchy z 14 GZ ,,Leśne Skrzaty” pod opieką pani Doroty Skotarskiej i rodziców wzięły udział w VI Listopadowym Rajdzie Nocnym, zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP Zamość z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości. 4 kilometrowa trasa tzw. spacerowa prowadziła przez zrewitalizowane obiekty Twierdzy Zamość. Z dużym zainteresowaniem dzieci słuchały pani przewodnik, która ciekawie opowiadała o historii i zabytkach naszego miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali przedstawiciele Zamojskiego Bractwa Rycerskiego. Po północy wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na płycie Rynku Wielkiego, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, złożono kwiaty na płycie upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu oraz znicz z Ogniem Niepodległości. Wszyscy uczestnicy nocnego wędrowania otrzymali pamiątkowe dyplomy i kartki okolicznościowe.  Na zakończenie rajdu każdy uczestnik mógł zjeść pyszną żołnierską grochówkę. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu, na której dzieci miały możliwość podziwiać uroki naszego miasta, poznać ważne wydarzenia historyczne i poczuć odpowiedzialność za swoją „małą ojczyznę”.  

  ZDJĘCIA

 • SP Zuchy przyniosły Światło Niepodległości


   

  Zuchy przyniosły Ogień Niepodległości

   

  ON 36 listopada 2014 roku zuchy z 14 Gromady Zuchowej „Leśne Skrzaty” uczestniczyły w nabożeństwie w kościele św. Katarzyny w Zamościu podczas, którego harcerze z Hufca Zgierz przekazali im Ogień Niepodległości. Płomień pobrany został z Kostiuchnówki na Ukrainie - historycznego miejsca, gdzie w dniach 4 - 6 lipca 1916 roku odbyła się Bitwa pod Kostiuchnówką. Przyniesione przez zuchy światełko symbolizujące walkę o niepodległość i niegasnącą miłość do Ojczyzny zapłonęło podczas patriotycznej akademii z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości oraz zostało złożone na mogiłach żołnierzy i harcerzy. Ogień Niepodległości ma ochronić od zapomnienia pamięć o bohaterach i wydarzeniach, które wpłynęły na odzyskanie przez naród polski niezawisłego i wolnego państwa, ma również przypominać nam o poświęceniu wielu pokoleń Polaków, poświęceniu, dzięki któremu możemy żyć w wolnej niepodległej Polsce.

  ZDJĘCIA                   

 • Gim NASZ CZAS


  ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

   

  paleta

  Serdecznie zapraszamy uczniów Gimnazjum i ich rodziców

  na kolejne warsztaty artystyczno - terapeutyczne z cyklu "Nasz czas",

  które odbędą się w dniach 14 i 21 listopada.2014 r.

  o godz. 15.30 w sali nr 215.

   

  Nauczyciel plastyki - Małgorzata Hrycyk

  Pedagog szkolny - Renata Sadowska-Bodziuch

   

  zachowaj

   

 • XX-lecie KIKO


   

  XX-LECIE Uczniowskiego Klubu Sportowego "KIKO"

   

  xx-lecie uks kiko 2 20141107 1918989722Miło nam poinformować, że działający w naszej szkole Uczniowski Klub Sportowy "KIKO" obchodzi w tym roku 20-lecie swojej pracy. Dla uczczenia tego jubileuszu 6 listopada w auli szkolnej odbyła się uroczystość, na którą zostali zaproszeni goście, trenerzy i zawodnicy związani z wieloletnią działalnością Klubu. Gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych lat sukcesów sportowych!!!

   

  Dokładna relacja z uroczystości zamieszczona jest na stronie UKS KIKO.

  FOTORELACJA     

  Tygodnik Zamojski o jubileuszu

   

   

 • Święto Niepodległości


   

  Narodowe Święto Niepodległości 

   

  11listop"Słowa Ojczyzna nie należy wymawiać zbyt często ani zbyt szybko, aby nie zatraciło sensu, powierzonego przez przodków…"

  W piątek 7 listopada społeczność uczniowska Zespołu Szkół Nr 4 wzięła udział w uroczystych apelach z okazji Święta Niepodległości.

  Najmłodsi członkowie naszej społeczności z klas 1-3 uczestniczyli w montażu słowno - muzycznym przygotowanym przez ich rówieśników z klasy 2a i 2c pod kierunkiem nauczycieli: p.D.Małys i p.K.Kułaj. ZDJĘCIA

  Również uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum wzięli udział w uroczystych akademiach. Wszyscy przypomnieli sobie ważne fakty z historii naszego kraju, wysłuchali utworów poetyckich i pieśni o tematyce patriotycznej. Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie z klas drugich gimnazjum pod kierunkiem p.A.Klech i p.A.ścibak.. O oprawę plastyczną zadbała p.M.Hrycyk, a o oprawę muzyczną p.A.Hamerska. Galowy strój uczniów ozdabiały własnoręcznie wykonane biało-czerwone kokardy. -ZDJĘCIA

  11 listopada dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie wraz z pocztami sztandarowymi będą uczestniczyć w uroczystych miejskich obchodach święta Niepodległości na Rynku Wielkim. ZDJĘCIA 

   

  11 listopada to dla nas bardzo ważna data, przypomina nam, że raz zdobyta i osiągnięta wolność nie jest czymś trwałym, ale czymś danym, co trzeba pielęgnować.

 • Gim Konkurs na jesienny wystrój sal


   

  JESIENNY WYSTRÓJ SAL

   

  ChomikImagePodobnie jak w poprzednich latach w Gimnazjum kontynuowany będzie Konkurs na Wystrój Sal. 7 listopada został rozstrzygnięty konkurs Jesienny. Komisja, której przewodniczyła pani wicedyrektor Danuta Margol oceniła wygląd sal lekcyjnych biorąc pod uwagę następujące kategorie: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka, gazetka o Święcie Niepodległości, kącik poświęcony Patronowi Szkoły.

  Klasa 2 D (sala 207) zajęła I miejsce i w nagrodę otrzymuje jeden dzień bez pytania (środa 12 listopada)

 • Gim- Gimn. rejonowa - tenis


   

  GIMNAZJADA  REJONOWA SZS z TENISA STOŁOWEGO

   

  gimnazjada z tenisa stoowego 5 20141107 199282847805.11.2014 nasi tenisiści stołowi stawili czoła zawodnikom z rejonu. Były to zawody rywalizacji indywidualnej, zgłosiło się po 25 osób w kategorii dziewcząt i 25 osób w kategorii chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Krzesińska, Emilia Sarecka, Patryk Pomarański. Wyniki klasyfikacji końcowej naszych tenisistów :  VI miejsce zdobył Patryk Pomarański,  dziewczyny zajęły  miejsca w przedziale 12 - 18.  Poziom zawodów był bardzo wysoki tym bardziej doceniamy wyniki uzyskane przez naszych uczniów. Dziękujemy Wam i gratulujemy.  ZDJĘCIA Opiekunem zawodników był p.Jerzy Andruszek.

 • Gim - Gimn. rejon Badminton


   AWANS WOJEWÓDZKI !!

  REJONOWA GIMNAZJADA SZS Z BADMINTONA

   

  4 listopada odbyły się w naszej szkole Rejonowe Zawody z Badmintona w ramach sportowej rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego. Zgłosiło się 7 drużyn żeńskich z następujących szkół: Gim Bełżec, Gim Orłów Drewniany (Krasnystaw), Gim Werbkowice, Gim 4 Zamość, Gim 5 Zamość, Gim Łopiennik Nadrzeczny oraz 5 drużyn męskich: Gim 2 Tomaszów Lubelski, Gim Werbkowice, Gim 4 Zamość, Gim 5 Zamość, Gim Łopiennik Nadrzeczny.  Wszystkie drużyny bardzo ambitnie rywalizowały ze sobą wnosząc dzięki temu piękne sportowe widowisko dla kibiców. Rozegrane zostały mecze singlowe i mecze deblowe w obu kategoriach. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie bezpośrednie spotkania i wywalczyli tytuł MISTRZA REJONU i oczywiście awans wojewódzki. Towarzyszyły im duże emocje i napięcie do ostatniej lotki kończącej mecz. Szkołę naszą reprezentowali: JULIA ZIEMIŃSKA, OKTAWIA KOISZ, WIKTORIA KASPRZAK, MATEUSZ HAŁASA, MIŁOSZ PIOTROWSKI, którzy są również zawodnikami UKS KIKO i trenują pod kierunkiem trenera Sławomira Mozdziocha. Bardzo się cieszymy, gratulujemy i już trzymamy kciuki za województwo (20.11.2014).  Opiekunem zawodników była p.Barbara Gaca.

 • Gim Samorząd Uczniowski


  SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY

   

  su 4 20141107 1414365477W dniu 31 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum.

  Po przeliczeniu głosów władzę w Samorządzie objęli:

  Przewodnicząca – Samanta Proć – klasa 3a,

  Zastępca – Wiktoria Hocek – klasa 2c

  Sekretarz – Agnieszka Mazurek – klasa 2c

  Skarbnik – Dawid Sendłak – klasa 3b

 • SP konkurs - Egzotyczne ptaki


   

  EGZOTYCZNE PTAKI

   26 października 2014 roku w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” w Zamościu odbyło się rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu Plastycznego „Ptaki egzotyczne”.

  Nagrody otrzymali:

  Maciej Albrecht – kl. I c

  Kamila Skorupska – kl. III b

  Zuzanna Sak – III b

  Roksana Swatowska – kl. III c

  Oskar Szewczuk – kl. III c

  Julia Dąbrowska – kl. I b

   

 • SP Konkurs - W baśniowym świecie Andersena


   

  W BAŚNIOWYM ŚWIECIE ANDERSENA

   

   

  29 października 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Zamościu odbył się Międzyszkolny Konkurs „W baśniowym świecie Andersena” dla uczniów klas I - III zamojskich szkół podstawowych. Nasi młodsi uczniowie spróbowali swoich sił i odnieśli spore sukcesy. Oto oni:

   

   

   

 • SP Zwycięstwo w Postaw na Rozum - 2014


    

  Zwycięstwo w „POSTAW NA ROZUM”

   

  W dniu 27 października 2014 roku w siedzibie Zespołu Szkół nr 2 odbyła się II edycja Turnieju Edukacyjnego „Postaw na rozum” dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Do turnieju przystąpiło osiem trzyosobowych drużyn ze Szkół Podstawowych: nr 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10 oraz Szkoła Podstawowa w Kalinowicach. Rangę imprezy podnosiła obecność zaproszonych gości: Radnego Rady Miasta Zamość p. Leszka Łuczki, wicedyrektora zamojskiego ZOO p. Łukasza Sułowskiego, starszego kustosza Muzeum Zamojskiego p. Jacka Feduszki, Przewodniczącej Rady Rodziców ZSP nr 2 .  

  Wśród trzyosobowych drużyn, w których znalazły się prawdziwe orły z zamojskich podstawówek najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu. Uczniowie odpowiadali na pytania w trzech kategoriach: humanistycznej, przyrodniczej i "różności". Chwile wytchnienia dla zmęczonych umysłów fundowały występy artystyczne i sportowe dzieci i młodzieży, m.in. pokaz układu baletowego, pokaz tańca towarzyskiego czy taekwondo. Opiekunem zwycięskiej grupy uczniów naszej szkoły była p. Barbara Korona.

  FOTORELACJA 

   

 • Nasze miasto i region


   

  WYNIKI  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU

  "NASZE  MIASTO  I  REGION"

   

  27 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Zamościu odbył się IX Międzyszkolny Konkurs "Nasze miasto i region". Uczniowie klas trzecich z zamojskich szkół podstawowych rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Wykazali się obszerną wiedzą nie tylko na temat Zamościa, ale również przepięknych zakątków naszego regionu. 

  Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce.

 • Sukcesy szachistów

   


   

  SUKCESY SZACHISTÓW

   

  DSCF705126 listopada odbyła się rejonowa gimnazjada SZS szachowa, do której przystąpiliśmy w składzie: Piotr Samborski (3a) - kapitan drużyny, Marcelina Chachuła (2a), Wojciech Szewczuk (3a) i Jan Siulkowski (2a). Naszymi rywalami byli uczniowie ze szkół: gim 1, gim 2, gim 5, gim społeczne. Emocje ostatniej kolejki były bardzo gorące i dzięki umiejętnościom naszych szachistów zremisowaliśmy ze szkoła społeczną, co dało nam 3 miejsce w zawodach. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce - szkoła społeczna, II miejsce - gim 2, III miejsce - gim 4.  Opiekunem i duchowym wsparciem dla zawodników była p. Barbara Gaca.

  ZDJĘCIA

 • SP Gromada Zuchowa - Zdobywamy "Dziki Zachód"


   

  ZUCHY ZDOBYŁY "Dziki Zachód"

   

  W dniach 21 i 22 listopada zuchy z naszej szkoły - 14 GZ "Leśne Skrzaty”  wyruszyły  po kolejną przygodę, tym razem była nią wyprawa  na hufcową zabawę andrzejkową na ,, Dziki Zachód ”. Wspólnie z drużynami  harcerskimi i gromadami zuchowymi bawiły się  na imprezie kowbojskiej, która odbyła  się  pod taką formułą  w SP nr 6 w Zamościu. Oprócz tradycyjnych zabaw andrzejkowych, wszyscy uczestnicy zaprezentowali się w strojach kowbojskich i indiańskich oraz  w pokazie tańca  country. 

 • Gimnazjada rejonowa w pływaniu


   

  Rejonowa Gimnazjada SZS w pływaniu

   

  imagesCAVHZETN25 listopada na krytej pływalni w Zamościu odbyły się zawody rejonowe z pływania. Szkołę naszą reprezentowało dwóch uczniów w pływaniu indywidualnym.

  Michał Przegon, uczeń klasy IIIa,  popłynął stylem grzbietowym pokonując wszystkich rywali. Zdobył 1 miejsce i oczywiście awans wojewódzki.

  Adrian Sidor, uczeń klasy IIa, który płynął stylem dowolnym zdobył 5 miejsce.

  Bardzo gratulujemy pływakom i trzymamy kciuki za zawody wojewódzkie. MICHAŁ PŁYŃ PO ZŁOTO !!!

  Opiekunem uczniów był p.Andrzej Świergoń.

   

   

 • SP - Rok Bezpiecznej Szkoły

   


   

  ROK BEZPIECZNEJ SZKOŁY

  "Smok Mądragon daje radę"

   

  Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony Rokiem Bezpiecznej Szkoły przez minister Krystynę Szumilas. Uczniowie naszej szkoły podstawowej klas 1-3 rozpoczynają udział w projekcie "Smok Mądragon daje radę". Jest to edukacyjny projekt profilaktyczny obejmujący szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu: domu, szkole, na drodze czy podczas zabawy. Ta inicjatywa jest kolejnym działaniem podjętym przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski, na rzecz zwiększania bezpieczeństwa dzieci i zmniejszania wypadków z ich udziałem. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych doświadczeń podczas zabawnej i ciekawej historii ze Smokiem Mądragonem.

  (  Coś więcej na http://www.smokmadragon.pl/)

 • Gromada zuchowa - Nocny Rajd Listopadowy 2013

   


   

  NOCNY RAJD LISTOPADOWY

   

 • Biblioteka SP - rok szkolny 2013/2014

   

   


  ROK SZKOLNY 2013 - 2014


   

   

  „PASOWANIE  NA  CZYTELNIKA”

   

  Dnia 16 stycznia 2014 roku  w szkole podstawowej odbyła się uroczystość „Pasowanie na czytelnika”.

   

  Na część artystyczną złożyły się wiersze o książce, zagadki i zabawne scenki w wykonaniu uczniów, należących do Koła Bibliotecznego, przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza - Danutę Łuszczewską. W trakcie uroczystości odbył się konkurs biblioteczny, w którym dzieci odpowiadały na pytania związane z pracą biblioteki szkolnej. Występ wzbogaciły utwory muzyczne w wykonaniu uczniów  klasy III a, pracujących pod kierunkiem pani Jolanty Wilawer. Po zakończeniu części artystycznej, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnicze. Uroczystą atmosferę dopełniła scenografia wykonana przez panią Małgorzatę Hrycyk.

   

  Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkową zakładkę do książki. 

   

  ZDJĘCIA

   

   


   

   POETYCKIE MIKOŁAJKI

   

  Dnia 6 grudnia 2013 roku w auli szkoły odbyły się "Poetyckie Mikołajki". W programie znalazła się poezja oraz piosenki o tematyce mikołajkowej.
  Publiczność wysłuchała wierszy recytowanych przez dzieci z koła bibliotecznego, przygotowanych  pod kierunkiem pani Danuty Łuszczewskiej.  Utwory poetyckie były przeplatane piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez panią Agnieszkę Hamerską. Na koniec uczniowie przygotowani pod kierunkiem pani Jolanty Wilawer zaprezentowali układ taneczny i piosenkę o Mikołaju. Nastrojowe melodie oraz piękna scenografia, przygotowana przez panią Małgorzatę Hrycyk, stały się dopełnieniem mikołajkowo-przedświątecznego klimatu. 

   

   Zdjęcia z apelu

   

   


   

  Szkolny Konkurs Czytelniczy Pięknie Czytam

   

  Dnia 23 października 2013 r. po raz drugi odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy Pięknie Czytam dla uczniów klas II, III, IV Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu zorganizowany przeznauczyciela bibliotekarza Danutę Łuszczewską we współpracy z nauczycielami Małgorzatą Hrycyk, Marzeną Wityk, Agnieszką Pawliszak i  Jolantą Wilawer.           

   W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie fragmentu prozy oraz wiersza z literatury dziecięcej, wskazanego przez Komisję Konkursową.

   

  Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Komisja wyłoniła zwycięzców z poszczególnych klas – najpiękniej czytających uczniów, przyznając I, II i III miejsce.

   

  klasy II:

  I miejsce    -  Bartosz  Pyda - klasa II b

  II miejsce  -  Julia Maślany  - klasa  II a

  III miejsce - Oliwia Wajda  -  klasa   II c

   

  klasy III:

  I miejsce    -  Dawid Pakos       - klasa III d

  II miejsce  - Anna Olszewska   - klasa III b

  III miejsce - Julia Osoba           - klasa III b

                     Alicja Łaszkiewicz - klasa III b

   

  klasy IV:

  I miejsce    - Wiktoria Mazurek - klasa IV b

  II miejsce  - Kamila Mazurek    - klasa IV b

  III miejsce - Weronika Nowak  - klasa IV b

   

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy! 

   

   

   

 • Zebrania z Rodzicami Uczniów - 21.11.2013

   


   

  W czwartek 21 listopada 2013 r. (czwartek)

  odbędą się

   

  ZEBRANIA Z RODZICAMI 

  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

   

  Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

  na spotkania z nauczycielami.

   

  Przydział   sal   lekcyjnych znajduje się poniżej

 • Mikołajkowa akcja

   


   

  MIKOŁAJKOWA AKCJA

  "Od starszaka dla przedszkolaka"

   

  Weź udział w akcji wspierającej dzieci z autyzmem i upośledzeniem umysłowym z Przedszkola Nr 3 Specjalnego w Zamościu.

  Jeśli masz w domu niepotrzebne, ale w dobrym stanie:

  - klocki, lalki, samochodziki, układanki, książeczki, piłki i inne zabawki drewniane, plastikowe lub gumowe, przekaż je potrzebującym dzieci.

  Akcja trwa od 18 listopada do 4 grudnia 2013r.


  DARY ZBIERAJĄ PEDAGODZY SZKOLNI

   

 • Szkolny Dzień Życzliwości i Uśmiechu


   

  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU

  „Uśmiechnij się”

   „Uśmiech nic nie boli, nic nie kosztuje, nie wymaga wysiłku, nie starzeje się, jest niezniszczalny, otwiera serca, ułatwia porozumienie”

  Dnia 21 listopada (czwartek) w naszej szkole obchodzony był „Dzień Życzliwości” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza. W tym dniu  zorganizowana została kawiarenka, w której można było kupić pyszne ciastka oraz loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.

  Nagrodą główną było przejęcie władzy w szkole i zostanie jej Dyrektorem przez jeden dzień.  

  Szczęśliwy los wyciągnął Marcin Wydmański, uczeń klasy 1c gimnazjum. 

  Nowy pan dyrektor stawił się w pracy w piątek 22 listopada 2013r. punktualnie przed 8.00. Ubrany w odświętny garnitur zajął swoje miejsce w gabinecie. a dotychczasowa pani dyrektor Jolanta Goryczka została jego asystentką. Pierwsze zarządzenie jakie wydał, to przydzielił wszystkim uczniom SP i GIM dodatkową szansę z każdego przedmiotu. Spotkało się to z wielką aprobatą uczniowskiej społeczności. Czy nauczyciele przyjęli to z entuzjazmem...?Tego nie wiemy.

  Jak szczegółowo wyglądał dzień rządów dyrektora Marcina Wydmańskiego dowiecie wkótce na łamach naszej szkolnej gazetki. 

  Oto kilka zdjęć:

   

 • Gim - Szkolny Klub Wolontariusza - szkolenie w Suścu

   


   

   

  WARSZTATY WYJAZDOWE W SUŚCU

   

  Wolomtariusze z naszego gimnazjum oraz z Gimnazjum Nr 2 w Zamościu uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych w Suścu. Warsztaty zostały zorganizowane zostały w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni", a finansowanego przez Urząd Miasta Zamość.

  Podczas wyjazdu uczestnicy opracowali dramę, która zostanie przedstawiona podczas "Gali Wolontariatu" organizowanej 5 grudnia 2013 r. przez Zamojskie Centrum Wolontariatu. Warsztaty wyjazdowe w Suścu są jednym z działań projektu. Wolontariusze praktycznie wykorzystali swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zajęć, na które uczęszczają od września. 

  Opiekunami uczniów byli: p. Łukasz Brykner i p. Piotr Szklarz. zdjęcia  

 • Świetlica - konkurs

   


   

  KARTKA Z ŻYCZENIAMI


  Świetlica szkolna organizuje

  konkurs na świąteczną kartkę z życzeniami

  do Św. Mikołaja.

  Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej. Prace w małym formacie A5 (dopuszczalny A4) uczniowie powinni składać w świetlicy szkolnej do 2.12.2013 r. Liczy się ciekawy pomysł oraz staranne wykonanie!!!

  Na zwycięzców czekają miłe niespodzianki od Św. Mikołaja !!!

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie J

  Wychowawcy świetlicy

 • Matematyka innego wymiaru GIM - 3

 • Matematyka innego wymiaru GIM - 2

 • Matematyka innego wymiaru GIM - 1

 • Matematyka innego wymiaru SP - 3

 • Matematyka innego wymiaru SP - 2

 • Matematyka innego wymiaru SP - 1

 • SP konkurs - Postaw na rozum


   

  POSTAW NA ROZUM

   

  W dniu 29 października 2013 roku w siedzibie Zespołu Szkół nr 2 odbyła się I edycja Turnieju Edukacyjnego „Postaw na Rozum” dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła Kronika Tygodnia.
       Do turnieju przystąpiło siedem trzyosobowych drużyn ze Szkół Podstawowych nr 3, 4, 6, 7, 8, 9 oraz Szkoła Podstawowa w Kalinowicach. Rangę imprezy podnosiła obecność zaproszonych gości: Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu p. Jerzego Michalskiego, Radnego Rady Miasta Zamość p. Leszka Łuczki, wicedyrektora zamojskiego ZOO p. Łukasza Sułowskiego, starszego kustosza Muzeum Zamojskiego p. Jacka Feduszki, Przewodniczącej Rady Rodziców ZSP nr 2 p. Marzeny Hasiec.
   Zdjęcia 

   

 • Znawcy baśni Andersena

   


  ZNAWCY  BAŚNI  ANDERSENA

   

  W dniu 05.11.2013r. w Zespole Szkół Nr 1 w Zamościu odbył się Międzyszkolny Konkurs "W baśniowym świecie Andersena"dla uczniów klas III szkół podstawowych.

  W części literackiej I miejsce zajęła Marta Łukasi z kl. III a,

  IV miejsce zajęła Alicja Łaszkiewicz z kl. III b.

  Osiągnięcia w części plastycznej

  I miejsce - Natalia Leśniak z kl. III d,

  II miejsce - Oliwia Kuźma z kl. III c, III miejsce - Ewa Burdzy z kl. III b.

  Gratulujemy młodym czytelnikom klas III.

  zdjęcia

 • Info - Dlaczego 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości


   

  DLACZEGO 11 LISTOPADA

  OBCHODZIMY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI?

   

   

  11 listopada to dla Polski bardzo ważny dzień - obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

  Końcówka XVIII wieku była dla Polski niezwykle dramatyczna. Nasz kraj, osłabiony po latach szlacheckiej anarchii, nie był w stanie oprzeć się potędze Rosji, Austro-Węgier i Niemiec.

  W efekcie, w 1795 roku Polska, po trzecim rozbiorze, została całkowicie wymazana z mapy świata. Niepodległość udało się nam odzyskać dopiero w 1918 roku. Bardzo pomogła nam I wojna światowa i udział w niej niedawnych zaborców, którzy wystąpili przeciwko sobie (Niemcy z Austro - Węgrami przeciwko Rosji). Nasi okupanci mocno się wykrwawili w konflikcie, nie mieli sił, by zatrzymać Polskę w swoich objęciach. W listopadzie 1918 roku wydarzenia potoczyły się lawinowo.

 • Apel z okazji Święta Niepodległości

   


   

  OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W ZAMOŚCIU

   

  11 listopada 2013r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w manifestacji patriotycznej upamiętniającej 95-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 na Rynku Wielkim.

   

    Manifestacja patriotyczna - zdjęcia

   


   

  APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

   

   

  W piątek 08.11.2013 r. odbyły się w naszej szkole uroczyste akademie upamiętniające 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie montażu słowno-muzycznego uczniowie zaprezentowali najważniejsze fakty historyczne i utwory literackie związane z tym wydarzeniem przeplatane pieśniami patriotycznymi.

   

  Apel dla uczniów najmłodszych przygotowały panie: Bożena Kierepa i Marzena Mazur, a dla klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum: Agnieszka Pawliszak, Małgorzata Malicka, Agnieszka Hamerska, oprawę plastyczną Małgorzata Hrycyk.

   

  Apel dla klas 4-6 SP i 1-3 GIM- zdjęcia

   

   

 • Nekrologi

   


   


   

  Z przykrością zawiadamiamy,

  że 3 listopada 2013 roku

  zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

  uczeń naszego gimnazjum Krystian Wilk

  MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK 8.11.2013

  O GODZ. 13.00

  W KOŚCIELE MB KRÓLOWEJ POLSKI

   

 • SP Kwesta na cmentarzu


   

  KWESTA ZUCHÓW NA CMENTARZU PARAFIALNYM

  „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci 
  Wisława Szymborska

  1 listopada 2013 r. zuchy z 14 GZ „Leśne Skrzaty” wraz z panią Dorotą Skotarską wzięły udział VII Zamojskiej Kweście na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu. Kwestarzami byli dziennikarze, samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, ludzie kultury i oświaty. Zuchy na swoim dyżurze przy Domu Grabarza wsparły pomocą wolontariuszy - panią wiceprezydent Iwonnę Stopczyńską i pana Stopczyńskiego. Hojnym darczyńcom, którzy wrzucali do specjalnych puszek pieniądze rozdawały ulotki i naklejki. W tym roku zebrano rekordową sumę  18 372,06 zł. Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu zgromadzone pieniądze przeznaczy na renowację zabytkowych nagrobków, pomników i budowli. Wszystkim darczyńcom  z serca dziękujemy. zdjęcia

 • Gim Konkurs wiedzy o Australii

   

  P1080449


  Konkurs wiedzy o Australii i Nowej Zelandii

   

  Dnia 29.11.2012 roku w Gimnazjum nr 5 w Zamościu odbył się powiatowy konkurs z języka angielskiego dotyczący wiedzy o Australii i Nowej Zelandii. Reprezentacja gimnazjum zajęła IV miejsce.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 2b Aleksandra Szram i Justyna Krempla oraz Piotr Samborski z klasy 2a. 

 • Gim Wizyta w NBP

   

   


  NBP - skarbnica wiedzy o pieniądzu

   

  27 listopada uczniowie klas II A i II B pojechali do Lublina na Dni Otwarte Narodowego Banku Polskiego, Oddziału Okręgowego w Lublinie. Hasłem tegorocznej (IX) edycji jest: "NBP - skarbnica wiedzy o pieniądzu".

   

 • Gim Zawodnicy UKS KIKO zwycięzcami Gimnazjady

   

   


   Zawodnicy UKS KIKO zwycięzcami Gimnazjady

   

  22 listopada w hali naszej szkoły rozegrano XIV Wojewódzką Gimnazjadę Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym. Uczniowie 3a gimnazjum Jakub Mosorzewski i Szymon Hałasa zajęli pierwsze miejsce wśród chłopców. Zaś drugie miejsce wśród dziewcząt zajęły uczennice kl. 1a - Oliwia Piotrowska, Julia Ziemińska i Wiktoria Budziszewska.

  Czytaj więcej na stronie - ukskiko.blogspot.com/

   

   

 • sp pierwsza pomoc

   


  RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ 

   

  Jak co roku w naszej szkole w październiku i listopadzie zorganizowano cykl zajęć dla uczniów klas III  pt. „Ratujemy i uczymy ratować”. Uczniowie poznali ważne numery telefonów służb ratowniczych w Polsce oraz najważniejsze czynności, które trzeba wykonać, by komuś pomóc.

   

 • sp pluszowy miś

   


  "Dzieci lubią Misie, Misie lubią Dzieci!!!" 

   

  26 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia pluszaki opuściły dziecięce pokoje i zagościły w salach lekcyjnych uczniów klas I-III oraz w grupie sześciolatków ,,Biedronki”. A ponieważ każdy ma swoją ulubioną maskotkę - misiów przybywało wiele.

   

 • sp dzień misia

   


  Zaproszenie

   

  25 listopada obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA.

  Z tej okazji uczniowie klas I- III przygotowali w swoich salach "WYSTAWĘ MISIÓW”. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, jak również osoby dorosłe do "Misiolandii”– sale nr: 31, 32, 42, 43, 44.

  Wystawę można oglądać do 30 listopada 2012 r.

   

 • Sp konkurs Bezpieczni na drodze

   


  V edycja konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze”

   

                  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4  brali udział w konkursie plastycznym pt.„Bezpieczni na drodze” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. W konkursie uczestniczyło 78 szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa oraz Biłgoraja.

 • SP Nie ma mocnych na naszych badmintonistów

   


   Nie ma mocnych na naszych badmintonistów

   

  W środę w naszej hali spotrowej odbyły się Wojewódzkie Igrzyska SZS w Badmintonie Drużynowym dziewcząt i chłopców.

  Złote medale i miano Mistrzów Województwa Lubelskiego: Maciej Świszcz, Karol Wojtyna i Jakub Kuliński 
  (opiekun p. Janusz Głębocki) oraz Natalia Żujewska, Monika Piotrowska i Kasia Senderek (opiekun p. Sławomir Moździoch)

  GRATULUJEMY !!! - Czytaj więcej - na sportowym blogu 

 • Gim Poznajemy zawód kucharza

   


  Kucharz – artysta czy rzemieślnik?

  20 listopada grupa uczniów z klas 2 i 3 gimnazjum wybrała się na kolejną wycieczkę zawodoznawczą. Tym razem  gościliśmy w Hotelu Renesans i poznawaliśmy zawód kucharza. Dziękujemy właścicielom hotelu za gościnne przyjęcie nas.

 • Gim Konkurs na najładniejsze świąteczne kartki

   

   


   

  KONKURS MIĘDZYGIMNAZJALNY

  na najładniejsze świąteczne kartki

  z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim

   

 • Gim Gimnazjada SZS w pływaniu

  Gimnazjada SZS w pływaniu
  W dniu 15.11.2012 na zamojskiej pływalni odbyła sie Gimnazjada SZS w pływaniu. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna dziewcząt pod opieką p. Małgorzaty Adamowicz oraz drużyna  chłopców pod opieką p. Andrzeja Świergoń.
   
 • SP Dziewczyny na srebro

  Dziewczyny na srebro

  Trzy srebrne medale wywalczyły nasze pływaczki ze szkoły podstawowej, w Miejskich Igrzyskach SZS w pływaniu. Medalistkami zostały Alicja Olborska, Aleksandra Marczuk oraz sztafeta dziewcząt. 

  Opiekunami gupy byli p.Janusz Głębocki i p. Rafał Malec.

 • SP Rejonowe Igrzyska w Badmintonie Drużynowym

  Rejonowe Igrzyska SZS

  w Badmintonie Drużynowym,

  Zamość 12.11.2012r.

  Czytaj więcej na ten temat w zakładce:

  Sport w Szkole Podstawowej - Twój sportowy blog.

   Relacja Zamojskiej Telewizji Kablowej 

   

   

 • SP Ogień Niepodległości


  Ogień Niepodległości

  Zuchy z 14 GZ ,,Leśne Skrzaty”  wraz z druhną Dorotą Skotarską, rodzicami i dziadkami uczestniczyły w uroczystości związanej z przekazaniem Ognia Niepodległości w Kościele Św. Katarzyny w Zamościu.

   

 • SP Nocny Rajd Listopadowy


  IV Listopadowy Rajd Nocny w Zamościu

  Już tradycją zuchów z klasy II d stało się radosne świętowanie Dnia Niepodległości wśród rodziny, przyjaciół i znajomych . W nocy z 10 na 11 listopada zuchy z naszej szkoły pod opieka  pani Doroty Skotarskiej wzięły udział w IV  Listopadowym Nocnym Rajdzie, organizowanym przez Komendę Hufca ZHP Zamość. 

 • Narodowe Święto Niepodległości


  Narodowe Święto Niepodległości
   
   

  Słowa Ojczyzna nie należy wymawiać zbyt często ani zbyt szybko, aby nie zatraciło sensu, powierzonego przez przodków…

  W piątek 9 listopada społeczność uczniowska Zespołu Szkół nr 4 wzięła udział w uroczystych apelach z okazji Święta Niepodległości.

   

   

 • Zebrania..

   ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW 

  ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4 

  15 Listopada 2012 r. (czwartek)  

  klasy I-III szkoły podstawowej godz. 1600

  klasy IV-VI szkoły podstawowej godz. 1700

  klasy I-III gimnazjum godz. 1800 

 • sp 43 rajd pieczony ziemniak

  43 RAJD PIECZONY ZIEMNIAK 

  27 października 2012 r. uczniowie klasy VI c z wychowawcą p. Iwoną Kołodziejczuk i członkowie koła turystyczno- regionalnego ”Moja Mała Ojczyzna” z kl. 6b, 5c, 5b pod opieką p. Anny Topolskiej brali udział w 43 Rajdzie „Pieczony ziemniak” zorganizowanym przez PTTK w Zamościu.

  Zdjęcia z rajdu

 • Gim Książka uczy, bawi, inspiruje

  "Niebezpieczne zabawy"

  Uczniowie klas IIb i IId gimnazjum obejrzeli  spektakl "Niebezpieczne zabawy" w Filii Bibliotecznej nr 1 przy ul. Wyszyńskiego 51A. Spektakl odbył się 23 października w ramach projektu "Książka uczy, bawi, inspiruje".
  Aktorzy teatru NARWAL przygotowali nam miłą niespodziankę, gdyż zaprosili naszych uczniów do występów w spektaklu. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na scenie.

 • Przydział sal lekcyjnych na zebrania

   ZEBRANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW 

  ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4 

  15 Listopada 2012 r. (czwartek)  

  klasy I-III szkoły podstawowej godz. 1600

  klasy IV-VI szkoły podstawowej godz. 1700

  klasy I-III gimnazjum godz. 1800 

 • Gim Konkurs Jesienny

  DSC02847Wyniki konkursu na

  JESIENNY WYSTRÓJ SALI

   

  Podobnie jak w poprzednich latach rozpoczął się w Gimnazjum Konkurs na Wystrój Sal Lekcyjnych, który będzie się składał z 4 etapów: Jesiennego, Świątecznego, Walentynkowego i Wiosennego.

  6 listopada został rozstrzygnięty konkurs Jesienny. Komisja, której przewodniczyła pani dyrektor Jolanta Goryczka oceniła wygląd sal biorąc pod uwagę następujące kategorie: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka, gazetka o patronie szkoły. Zwycięzcą konkursu została  klasa 2c (sala nr 5), która uzyskała łącznie 27 pkt i w nagrodę otrzymuje jeden dzień bez pytania (czwartek 8.XI).

 • Sp 43 Rajd Rydz na Patelni

   

  43 RAJD RYDZ NA PATELNI

  Dnia 6 października 2012r. uczniowie klasy VI c z wychowawcą panią  Iwoną Kołodziejczuk i członkowie koła turystyczno- regionalnego ”Moja Mała Ojczyzna” z kl. 6b, 5c, 5b pod opieką pani Anny Topolskiej uczestniczyli w 43 Rajdzie „Rydz na Patelni” zorganizowanym przez PTTK w Zamościu. Przewodnikiem na w/w trasie był pan Kazimierz Dziok.

   

 • SP I miejsce w turnieju edukacyjnym "Milionerzy"


  I miejsce w turnieju edukacyjnym "Milionerzy" 
   
   

  Uczniowie klas szóstych ZS nr 4 - Szkoły Podstawowej nr 4 zajęli I miejsce w turnieju edukacyjnym "Milionerzy"który odbył  się 29 października w Zespole Szkół Nr 2. Organizatorem Imprezy było Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza. 

  Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z uczniów: Samborska Wiktoria- kl.6a, Szydełko Kamil i Zawada Szymon - kl.6c i Mil Sylwia kl.6b  Dzielnie kibicowali swojej drużynie uczniowie Szkolnego Samorządu UczniowskiegoPytania konkursowe były bardzo trudne, ale nagroda główna w postaci ogromnego kosza pełnego słodkości osłodziła wszystkim trudy rywalizacji.

  Zwycięzcom gratulujemy !!! 

 • SP Rewelacyjne wyniki w Nałęczowie


  Rewelacyjne wyniki w Nałęczowie

   

  W sobotę 3 listopada grupa zamojskich badmintonistów udała się do Nałęczowa na kolejny Krajowy Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Młodzików Młodszych w Badmintonie. Organizatorem zawodów był PMKS Chrobry Piotrowice.

  Jak podaje strona klubowa http://www.ukskiko.blogspot.com/ nasi zawodnicy wypadli znakomicie.

 • SP Miejskie Igrzyska SZS w Badmintonie Drużynowym

   

  Miejskie Igrzyska SZS w Badmintonie Drużynowym

   

   W hali Zespołu Szkół nr 4 w Zamościu, w dniu 5.10.2012r. odbyły się Miejskie Igrzyska  SZS w Badmintonie Drużynowym. Reprezentanci SP 4 zdominowali rozgrywki dziewcząt i chłopców i awansowali do zawodów rejonowych. Obok naszych badmintonistów awans wywalczyli  zawodnicy SP 9 Zamość. Zawody rejonowe odbędą się również w Naszej Szkole w przyszłym tygodniu. 

  Reprezentacja SP 4 Zamość wystąpiła w składzie: Monika Piotrowska, Natalia Żujewska, Katarzyna Senderek i Weronika Rewucha oraz Jakub Kuliński, Maciej Świszcz i Norbert Poździk, Mateusz Hałasa. 

   

  czytaj więcej i oglądaj zdjęcia  na - sp4zamosc.blogspot.com/

   

 • SP 38 Rajd Miłośników Roztocza

  38 RAJD MIŁOŚNIKÓW ROZTOCZA

  W sobotę 22 września 2012 r. uczniowie klasy VI c  z wychowawcą panią Iwoną Kołodziejczuk i członkowie koła turystyczno- regionalnego ”Moja Mała Ojczyzna” z klas 6b, 5c, 5b pod opieką pani Anny Topolskiej uczestniczyli w 38 Rajdzie „Miłośników Roztocza” zorganizowanym przez PTTK w Zamościu. Przewodnikiem na w/w trasie był pan Kazimierz Dziok. Wędrówka piesza przebiegała trasą: Radecznica – Hosznia Ordynacka (10 km).  Na mecie czekało na nas ognisko i konkursy rajdowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 • Gim Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej

   Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej

  30 października 2012 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu odbył się IX Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej, towarzyszący obchodzonemu w tej szkole świętu św. Franciszka - patrona ekologów. Piotrek Samborski - uczeń klasy 2a Gimnazjum nr 4 dostał wyróżnienie w tym konkursie.

   Gratulujemy Piotrkowi i pani Jolancie Rajch, która przygotowywała Piotrka do konkursu.

   

  DSC02805111Sukces w konkursie fotograficznym

  30.10 został rozstrzygnięty IX Konkurs Fotograficzny „Świat wokół nas” zorganizowany przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. II miejsce zajęło zdjęcie wykonane przez Karinę Skowron z klasy 2a Gimnazjum. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła przedstawioną na fotografii podobiznę pająka, podkreślając bardzo dobrą kompozycję i walory techniczne nadesłanej pracy. Opiekunem uczennicy była pani Agnieszka Jedlińska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

   

   

   

 • Gim Konkurs fotograficzny

  DSC02805111Sukces w konkursie fotograficznym

  30.10 został rozstrzygnięty IX Konkurs Fotograficzny „Świat wokół nas” zorganizowany przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. II miejsce zajęło zdjęcie wykonane przez Karinę Skowron z klasy 2a Gimnazjum. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła przedstawioną na fotografii podobiznę pająka, podkreślając bardzo dobrą kompozycję i walory techniczne nadesłanej pracy. Opiekunem uczennicy była pani Agnieszka Jedlińska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

   

 • Liga piłki Nożnej Chłopców

  Powiatowa Halowa Liga Piłki Nożnej Chłopców

  26 listopada rozpoczęły się zmagania piłkarzy nożnych zorganizowane przez LZS w Zamościu. Piłkarze rywalizują z ośmioma gimnazjami z terenu powiatu zamojskiego. Po pierwszej kolejce spotkań wygrali jeden mecz i zremisowali kolejne trzy mecze. Gratulujemy zawodnikom i trzymamy za nich kciuki.  więcej...   Zdjęcia

 • Gimnazjada Rejonowa - Pływanie

  Rejonowe zawody SZS ? Pływanie

  I MIEJSCE I AWANS NA SZCZEBEL WOJEWÓDZKI !!!

  24 listopada na pływalni miejskiej odbyła się Rejonowa Gimnazjada z pływania. Po raz kolejny wywalczyliśmy tytuł mistrza rejonu w męskiej sztafecie 10 x 25 m. Sztafeta chłopców wygrała o całą długość basenu z wicemistrzami rejonu ? Gimnazjum nr 5 w Zamościu. Równie dobrze spisali się zawodnicy w indywidualnych zmaganiach. Czwórka z nich uzyskała awans na szczebel wojewódzki, który odbędzie się już 5 grudnia.  więcej...   Zdjęcia

 • Góra grosza

  ?AKCJE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  W dniach od 21listopada do 2 grudnia 2011r.  przeprowadzona jest akcja ?Góra Grosza?, której celem jest pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Akcja polega na zbieraniu monet od 0,01gr do 5zł w szkołach i przedszkolach w całej Polsce.

  Klasa, która zajmie pierwsze miejsce, czyli zbierze największą sumę pieniędzy nie będzie pytana przez trzy kolejne dni, drugie miejsce ? przez dwa kolejne dni,  trzecie miejsce ? przez jeden dzień. 

  Od 21 listopada do 16 grudnia trwać będzie akcja ?Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę?, w ramach której zbierana będzie odzież, zabawki, artykuły spożywcze, chemiczne oraz szkolne dla rodzin najuboższych.

  Rzeczy proszę przekazywać opiekunom SU: P. Sylwii Bryl lub P. Anecie Ścibak.

 • MS w piłce siatkowej

  OG??OSZENIE

  14 grudnia 2011 o godzinie 11.30 w sali gimnastycznej odbędą się

  Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej.

  Każda klasa wystawia reprezentację składającą się z 3 dziewcząt i 3 chłopców plus 4 zawodników rezerwowych. Zgłoszenia ze składami drużyn prosimy składać do 8 grudnia do  uczniów klasy 2c (Adriana Dworaka, Mateusza Warcaby lub Mateusza Szynkarczuka). Klasa, która nie wystawi składu przegrywa walkowerem.  Regulamin...

 • SU: Szkolne Mikołajki

  SZKOLNE MIKO??AJKI

  W ramach obchodów mikołajek szkolnych 6 grudnia 2011 roku Samorząd Uczniowski zorganizował ?DZIE?? NA CZERWONO" Wszyscy, którzy  w tym dniu ubrali się na czerwono, nie byli  pytani. Ponadto uczniowie i nauczyciele otrzymali od Mikołaja, którego reprezentowały tego dnia dwie Śnieżynki, cukierki.    Zdjęcia

 • Konkurs SU - świąteczna sala

  Konkurs na świąteczny wystrój sali 

  W ramach realizacji Programu Wychowawczego Szkoły ?Szkoła mój drugi dom? Samorząd Uczniowski w grudniu 2011 r. przeprowadzi konkurs bożonarodzeniowy  na najładniejszą dekorację sali lekcyjnej. Klasa, która najpiękniej udekoruje swoją salę w nagrodę otrzymuje 1 dzień bez pytania. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 grudnia 2011r.

 • Z życia szkoły

  ŚWIATOWY DZIE?? OCHRONY ŚRODOWISKA W NASZYM GIMNAZJUM

  W dniu 5 czerwca w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Uczennice klasy IIIb i IIId przygotowały prezentacje na temat możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii i ich znaczenia dla ochrony środowiska. Odbył się również pokaz modeli urządzeń zasilanych  energią słońca, wiatru, wody oraz biomasy. W dalszej części imprezy odbył się turniej wiedzy o ochronie środowiska, w którym wzięły udział 3- osobowe zespoły z klas II i III. Najwięcej emocji dostarczyła konkurencja sprawnościowa, polegająca na dotarciu samochodzikiem zasilanym na światło do mety. Również pozostałe, zabawne konkurencje, jak świecenie na czas ekologicznym wiatraczkiem i lanie wody na koło wodne spotkały się z wielkim zainteresowaniem uczniów

  Najlepsze drużyny zostały nagrodzone dyplomami, nagrodami rzeczowymi i słodyczami.

  I miejsce zajęli uczniowie z klasy II a,

  II miejsce zdobyła klasa III d, zaś trzecie klasy IIIb i IIIa.

  W konkursie plastycznym na plakat, na temat ?Co możesz zrobić dla ochrony środowiska?,

  I miejsce zdobyły uczennice z klasy II c, Iza Smoter I Ola Kurek

  II miejsce Agata Malinowska i Iwona Piasecka z III d

  III miejsce Paulina Ziemiańska i Magda Dziuba z IIId.

   

   

   

  DZIE?? J??ZYKA POLSKIEGO

  Od kilku lat w naszym gimnazjum organizowany jest Dzień Języka Polskiego.? W tym roku odbył się 1 czerwca.?Pierwszym zadaniem dla poszczególnych klas była inscenizacja wybranego fragmentu dowolnej lektury omawianej w gimnazjum.?Uczniowie klas trzecich, którzy już trzeci rok z rzędu przygotowywali opracowanie sceniczne fragmentu utworu literackiego, pokusili się o współczesną parafrazę dramatów. Mogliśmy więc m. in. zobaczyć Balladynę i Alinę zbierające pyrki, a nie maliny, natomiast słynna scena dyktowania listu przez Cześnika rozegrała się?w siłowni, gdzie Raptusiewicz zaprezentował się jako typowy, nieokrzesany?i porywczy osiłek.?Po obejrzeniu wszystkich występów jury przydzieliło nagrody i wyróżnienia?w następujących kategoriach: 

  KLASY I
  Nagroda za najlepszą inscenizację: klasa I d
  Nagroda za najlepszą scenografię i kostiumy: klasa I b
  Nagroda za najlepszą kreację aktorską: Aleksandra Jonasz
  Wyróżnienie za kreację aktorską: Angelika Maluha

  KLASY II
  Nagroda za najlepszą inscenizację: klasa II a
  Nagroda za najlepszą scenografię i kostiumy: klasa II a
  Nagroda za najlepszą kreację aktorską: Oskar Poterucha
  Wyróżnienie za kreację aktorską: ??ukasz Wodyk

  KLASY III
  Nagroda za najlepszą inscenizację: klasa III d
  Nagroda za najlepszą scenografię i kostiumy: klasa III d
  Nagroda za najlepszą kreację aktorską: Michał Kozak
  Wyróżnienie za kreację aktorską: Patryk Kawka

  W drugiej części imprezy reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział?w quizie, w którym wykazali się wiedzą w takich kategoriach jak: frazeologia, lektura, poprawność językowa, ortografia, słownictwo.?Przykład zadania: Na podstawie wybranych depesz podaj tytuł i autora utworu:?Most tylko częściowo zburzony. Stop. Akcja bez powodzenia. Stop.?(Aleksander?Kamiński Kamienie na szaniec),?Gródek zalany przez jezioro! Stop. Kwiecie zabiło ruską zgraję. Stop.?(Adam Mickiewicz Świteź)

  Zadania były różnorodne. Na wykonanie niektórych trzeba było przeznaczyć kilka minut. W tym czasie publiczność odpowiadała na pytania osoby prowadzącej quiz.?Po podliczeniu punktów za poszczególne zadania komisja konkursowa przyznała miejsca:

  KLASY I
  I miejsce ? klasa I b
  II miejsce ? klasa I d
  III miejsce- klasa I a
  IV miejsce ? klasa I c

  KLASY II
  I miejsce ? klasa II b
  II miejsce ? klasa II a
  III miejsce ?klasa? II c

  KLASY III
  I miejsce ? klasa III d
  II miejsce ? klasa III c
  III miejsce ? klasa III b
  IV miejsce ? klasa III a

  Turniej Wiedzy o Języku Polskim między klasami pierwszymi prowadziła pani Ewa Borkowska-Sowa, między klasami drugimi pani Joanna Kosz, natomiast między klasami trzecimi pani Jolanta Rajch.

  ?Zdjęcia

   

   

  ŚWI??TO ODZYSKANIA NIEPODLEG??OŚCI

  ?

  W dniu 10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia ?przygotowana przez uczniów klasy 3b, 2b i 1c pod kierunkiem pani Anny Klech i pani Anety Ścibak.?Wśród ważnych dat, zapisanych zazwyczaj czerwoną czcionką w kalendarzu, znajdziemy 11 listopada - święto państwowe. Ten szczególny termin przypomina nam, że nasi przodkowie nie zawsze żyli wolnym kraju. 11 listopada 1918 roku Polacy odzyskali upragnioną niepodległość. Wiele pokoleń Polaków czekało na tę chwilę z utęsknieniem i nadzieją, ale dopiero po 123 latach niewoli Ojczyzna nasza powróciła na mapę Europy.?Akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkolnego. Recytację wierszy i komentarze uzupełniały przejmujące pieśni w wykonaniu naszego szkolnego zespołu muzycznego kierowanego przez panią Małgorzatę Hrycyk. ?Akademia zakończyła się odśpiewaniem hymnu narodowego.

  Smutno i ciężko przyznać, ale zdarzają się tacy obywatele, którzy nie są świadomi tego, co się wydarzyło 93 lat temu. Apeluję, pamiętajmy? o bezimiennych bohaterach, którzy w początkach ubiegłego stulecia tak wspaniale zasłużyli się dla Polski. Dlatego przechodząc obok grobów żołnierskich połóżmy kwiaty, zapalmy znicz, zatrzymajmy się, wspomnijmy.?Aby w nas Polakach nigdy nie została zapomniana data 11.11.1918 roku.

  ?Zdjęcia z akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

  11 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Manifestacji Patriotycznej na Rynku Wielkim w Zamościu oraz we mszy św. w intencji Ojczyzny w zamojskiej katedrze.?

  Zdjęcia z uroczystości na Rynku Wielkim.

 • Piłka siatkowa LZS

  ZAWODY LIGI LZS

  Drużyna dziewcząt piłki siatkowej działającej przy UKS SKORPION przystąpiła do Zamojskiej Ligi LZS o Puchar Prezydenta Miasta Zamość oraz Puchar Starosty Zamojskiego na rok 2012. 

  więcej...   zdjęcia

 • Olimpiada PCK

  ??OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA

  Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

  Do Ogólnopolskiej Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia przystąpiło 28 uczniów, przedstawicieli poszczególnych klas gimnazjum. Etap szkolny odbył się 21 października. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Barbara Gaca - szkolny koordynator Olimpiady. Najwięcej punktów uzyskały uczennice klasy 1a - Magdalena Zabłocka i Iza Wyłupek. W wyniku dogrywki wygrała Magdalena Zabłocka, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym.

 • I Miejsce w Badmintonie

  I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM w BADMINTONIE!!

  Czwórka znów jest najlepsza!!

  23 listopada 2011 r. odbyła się w naszej szkole Wojewódzka Gimnazjada w Badmintonie Drużynowym. W zawodach wystartowało osiem zespołów dziewcząt i chłopców z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a: Daria Gujska, Kinga Palonka, Dominika Bajwoluk, Paweł Lepianka, Mateusz Baran i Michał ??apiuk.

  Wywalczyliśmy I MIEJSCE w grach pojedynczych i deblowych zarówno u dziewcząt, jak i chłopców. więcej...zdjęcia

 • Święto Odzyskania Niepodległości

  ŚWI??TO

  ODZYSKANIA NIEPODLEG??OŚCI

  W dniu 10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia  przygotowana przez uczniów klasy 3b, 2b i 1c pod kierunkiem pani Anny Klech i pani Anety Ścibak. Wśród ważnych dat, zapisanych zazwyczaj czerwoną czcionką w kalendarzu, znajdziemy 11 listopada - święto państwowe.  więcej...  Zdjęcia z akademii

  11 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w Manifestacji Patriotycznej na Rynku Wielkim w Zamościu oraz we mszy św. w intencji Ojczyzny w zamojskiej katedrze. Zdjęcia

 • SP Badminton

MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony