30-lecie SP4

SZKOŁA PODSTAWOWA

BIP

Zapisy do klas I SP

Pedagog szkolny SP

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Dobrych Praktyk

Aktualnie gościmy

We have 104 guests and no members online

Filter
  • Wigilia dla ubogich 2018


     

    WOLONTARIAT – EGZAMIN Z DOJRZAŁOŚCI

     

    wolontariat 2 20181221 1873685208Choć to nie pora na egzamin gimnazjalny, to nasi najstarsi Wolontariusze zdali dziś egzamin z dojrzałości na szóstkę. W dniu 20 grudnia, jak co roku już od 6 lat, obsługiwaliśmy Wigilię dla najuboższych mieszkańców naszego miasta w Centrum Pastoralnym przy Parafii Św. Michała w Zamościu. Zawsze jesteśmy gotowi nieść pomoc potrzebującym. Jednak czas spotkania wigilijnego, życzenia, dzielenie się opłatkiem z ludźmi, dla których udzielaliśmy się przez cały rok w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności jest bezcenny. Za kilka miesięcy Wolontariusze – gimnazjaliści opuszczą mury naszej szkoły. Dojrzalsi i silniejsi rozpoczną nowy etap życia. My – dorośli jesteśmy pewni, że zasialiśmy w nich ziarenko gotowości niesienia pomocy i los drugiego człowieka już nigdy nie będzie im obojętny.(M.H.)

    ZDJĘCIA

    Linki: 

    Radio Zamość

    TVP Lublin

  • Przy wigilijnym stole


     

    PRZY WIGILIJNYM STOLE

     

          Bóg jest dla Narodu Polskiego bardzo ważny. Wezwanie „Bóg, Honor, Ojczyzna„ to motto życiowe Polaków od wielu pokoleń. W tradycji polskiej łączenie tematyki religijnej z narodową nigdy nie było niczym zaskakującym. W ciężkich chwilach dla Narodu Polskiego były wyrazem tęsknoty za wolnością oraz wiarą w opatrzność Bożą.

          Obchodząc 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 
    19 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe
    o charakterze patriotycznym pod hasłem "Przy wigilijnym stole". 

  • Świąteczny wystrój sal grudzień 2018


     

    Świąteczny wystrój sal

     

    W konkursie na „Świąteczny wystrój sal”, ogłoszonym przez SU, komisja w składzie: Paulina Werner, Wiktoria Mazurek,  Aleksandra Korniewska, Jakub Sendłak, pani Agnieszka Boratyn oraz opiekun SU pani Marta Pakos po ocenie wystroju poszczególnych sal  postanowiła przyznać następujące miejsca:

    I miejsce  klasy: 4e,4f i 5b

    II miejsce klasa  3A Gimnazjum

    III miejsce klasa  5D

    Dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności. (MP)

    ZDJĘCIA 

     

  • rocznica wprowadzenia stanu wojennego


     

    37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

     

    13 grudnia obchodziliśmy 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji uczniowie klasy 3 B ( Wiktoria Mazurek, Sebastian Boratyn, Paulina Mazurek, Sebastian Chadaj, Kamila Mazurek, Weronika Nowak, Jakub Sendłak)  pod kierunkiem pani Marty Pakos przygotowali krótką część artystyczną, wprowadzającą w tematykę  smutnego dla naszej ojczyzny wydarzenia. Nastrojowe piosenki wykonała Karina Kozak, uczennica kl. 8B, którą przygotowała pani Joanna Przekocińska.

                Gościem specjalnym była pani Ewa Górska, która przybliżyła nam realia wydarzeń, mających miejsce 13 grudnia 1981 roku. Opowiedziała o internowaniu swego męża Romana Górskiego i pokazała związane z tym pamiątki. Było to dla uczniów szczególnie cenne spotkanie ze świadkiem historii.

     

    FOTORELACJA

    https://photos.app.goo.gl/S3iNmaGwWXLd1onq6

  • Polacy-Rodakom 2018


     

    Polacy-Rodakom

     

    W sobotę 08.12.2018 r. przy ul. Magnoliowej 8 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XIX edycji akcji "Polacy-Rodakom". Po poświęceniu paczek i podziękowaniu przez Senatora RP Stanisława Gogacza, nastąpiło przekazanie paczek Konsulowi Ukrainy, na uroczystości była również Kurator Oświaty w Lublinie. Po wspólnym śpiewaniu kolęd i dzieleniu się opłatkiem miało miejsce wspólnie przenoszenie paczek do samochodów, którymi w tym dniu i następnym mogły przekroczyć granice. Organizatorem całej akcji był Senator RP Stanisław Gogacz. Opiekunem akcji w SP4 była Maria Kuraszkiewicz.

  • Życzenia świąteczna BN 2018


      

    choinka 55

    Szanowni Państwo,

     

    niech szczególna moc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Państwa Rodzinom miłość i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia wraca tym szczególnym pięknem w sercu każdego z nas w Nowym Roku 2019 obdarowując pomyślnością i szczęściem.


    Wszystkiego co najlepsze

    życzy Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4

    im. Stefana Batorego w Zamościu

     

     "Wszystko, co nas spotyka - zdrowie czy cierpienie, dobro czy zło, 

    przyjaźń czy niechęć, dobrobyt czy niedostatek

    - wszystko to w ręku Boga może działać ku dobremu". (Kard. Stefan Wyszyński)

     

    Podobny obraz

  • Konkurs - Kalendarz Adwentowy


     

    Advent Calendar / Adventskalender

    konkurs językowy

     kalendarz adwentowy 6 20181219 1395665190W dniu 23.11. 2018 r. został ogłoszony w szkole konkurs językowy polegający na wykonaniu kalendarza adwentowego. Uczniowie, jak i rodzice zostali poinformowani o regułach konkursu. Uczniowie oprócz wykonania samego kalendarza musieli umieścić w każdym okienku po 5 słówek w języku angielskim lub niemieckim związanych z zimą i świętami Bożego Narodzenia. Przy oddaniu pracy nauczyciel uczący odpytywał ucznia ze słówek. Na konkurs wpłynęło 87 prac, które zachwycały zarówno starannością wykonania, jak i oryginalnością wybranego słownictwa. Komisja konkursowa skłądająca się z nauczycieli języków obcych miała bardzo trudne zadanie, żeby nagrodzić najpiękniejsze prace. Po burzliwej dyskusji nagrodzono 20 prac oraz wyróżniono kolejnych 20 (niektóre prace wykonywane były przez grupy dwuosobowe). Poniżej znajduje się lista nagrodzonych uczniów.   ZDJĘCIA

    Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy kreatywności i znajomości słownictwa bożonarodzeniowego!!

  • Wolontariat - Święta z sąsiadem


     

    PODSUMOWANIE AKCJI ŚWIĘTA Z SĄSIADEM

     

    wolontariat 2 20181218 1976781219W dniach 14 i 15 grudnia nasi Wolontariusze udzielali się w sklepie E. Leclerc podczas świątecznej zbiórki żywności dla potrzebujących mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród klientów sklepu. Z zebranych darów pracownicy Spółdzielni przygotowali świąteczne paczki dla Sąsiadów w potrzebie.

    Serdecznie dziękujemy za udział w akcji wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na Sąsiadów.

    ZDJĘCIA         Relacja na Zamojska.pl

  • Warsztaty terapeutyczno-artystyczne


     

    "Zadziwiam siebie, gdy poznaję siebie"
     
    warsztaty 7 20181216 1169007072W dniu 13.12.2018 r. odbyły się warsztaty terapeutyczno-artystyczne wieńczące akcję realizowanej w naszej szkole kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Tegoroczna edycja warsztatów doskonale realizowała hasło akcji "Zadziwiam siebie, gdy poznaję siebie". Tym razem w świątecznym nastroju uczennice klas: 7A oraz III B gimnazjum wykonały śliczne sznurkowe anioły. 
    Wszystkim uczniom biorącym udział w warsztatach za zaangażowanie i kreatywność dziękują realizatorki kampanii: Małgorzata Hrycyk i Renata Sadowska-Bodziuch (R.S-B)
  • Biała Szkoła XII 2018


     

    Biała Szkoła w Tatrach

     

    biaa szkoa 2018 7 20181215 187209508613 grudnia uczniowie z klas 7a, 8d i 3a gim. wyjechali na wycieczkę turystyczno - specjalistyczną w Tatry. Po zakwaterowaniu w pensjonacie w Małym Cichym odbyło się instruktażowe szkolenie narciarskie i zapoznanie z regulaminem BHP. 14 i 15 grudnia młodzi narciarze pod okiem instruktorów szusowali na stokach Kaniówki. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z nartami w życiu, pomimo tego dzielnie pokonywali trudności i robili widoczne postępy. W piątek w ramach odnowy biologicznej uczniowie pojechali na baseny termalne w Termach Chochołowskich. W przerwie między szkoleniami narciarskimi w sobotę uczniowie zwiedzali Zakopane, a wieczorem spotkali się przy ognisku. Wszyscy uczestnicy wyjazdu są zdrowi i zadowoleni oraz ciekawi nowych tras zjazdowych, na których będą doskonalić swoje umiejętności. Przesyłają serdeczne pozdrowienia z białych i mroźnych Tatr dla całej społeczności uczniowskiej.

    ZDJĘCIA

  • Poetyckie Mikołajki 2018


     POETYCKIE MIKOŁAJKI

     

    poetyckie mikoajki 5 20181215 18012732386 grudnia 2018 roku w auli szkoły odbyła się uroczystość „Poetyckie Mikołajki”. Na część artystyczną złożyły się wiersze, dialogi i wesołe scenki przeplatane nastrojowymi piosenkami. Piękna dekoracja i ciekawe rekwizyty podkreśliły mikołajkową tradycję i wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas IV d i V c. 

    Organizatorem uroczystości była pani Danuta Łuszczewska przy współpracy pani Anety Trajdy, o oprawę muzyczną zadbała pani Joanna Przekocińska, a dekoracje wykonała pani Małgorzata Hrycyk.

    ZDJĘCIA

     

     

  • A - RODO w naszej szkole

  • Święta z sąsiadem


     

    ŚWIĘTA Z SĄSIADEM

     

    wita z ssiadem 1 20181212 1415265277„Niech gest zakupów dla sąsiada, podzielenie się z potrzebującym w taki sposób – robiąc dla niego zakupy, będzie wypełnieniem pustego nakrycia na Wigilijnym stole…..” 

    Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji charytatywnej organizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową im. Jana Zamoyskiego w Zamościu oraz Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu w dniach 14-15 grudnia w sklepie E. Leclerc. Wolontariusze naszej szkoły będą pełnili dyżury w sklepie w godzinach: piątek 14 grudnia 15:00 – 17:00 i sobota 12:00 – 15:00.

    Zebrana żywność zostanie przekazana osobom samotnym i najbardziej potrzebującym, którzy są mieszkańcami naszego osiedla. Zachęcamy do udziału w akcji :) (MH)

  • Wolontariat XII'2018


     

    DZIAŁANIA WOLONTARIUSZY NASZEJ SZKOŁY

     

     wolontariat 6 20181212 2093579992„Życie nie musi obfitować w wielkie wydarzenia. Codzienny obowiązek na rzecz innych wystarczy, aby je upiększyć i uszlachetnić” Henri Bordeaux

    Wolontariusze naszej szkoły brali udział w następujących akcjach:

    18 listopada kwestowaliśmy przy Kościele Matki Bożej Królowej Polski na rzecz Hospicjum Santa Galla.

    24 – 25 listopada odbyła się ogólnopolska akcja charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zebrane dary trafiły do podopiecznych Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

    30 listopada – 1 grudnia braliśmy udział w Świątecznej Zbiórce Żywności „Podziel się posiłkiem” organizowanej przez Bank Żywności. Zebrane dary trafiły do podopiecznych Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

  • Sukces Wiktorii Wikiry z 5a


     

    Kolejny sukces Wiktorii Wikiry !!!

     

    sukces wiktorii wikiry 5 20181212 1258612013Wiktoria Wikira z klasy 5a po raz kolejny odniosła międzynarodowy sukces w karate tradycyjnym zdobywając brązowy medal w kategorii Kihon Kumite na Mistrzostwach Europy FUDOKAN KATATE-DO, które odbyły sie 7 grudnia w Słowenii. Nasza Uczennica mająca niebieski pas, musiała się zmierzyć z wyżej notowanymi konkurentkami (nawet o cztery stopnie wyżej - pasy brązowe, pasy czarne), które reprezentowały m.in. Izrael, Macedonię, Francję, Rosję, Włochy, Rumunię, Bośnię, Czechy, Słowenię, Serbię, Szwajcarię i oczywiście Polskę.

    GRATULACJE WIKTORIA!!!  

    ZDJĘCIA

  • Mikołajkowy maraton tańca i fitnessu


     

    Mikołajkowy maraton tańca i fitnessu

     

    6 grudnia 2018 odbył się  „Mikołajkowy maraton tańca i fitnessu”,który poprowadziła p.Kaluźniak Katarzyna wraz z uczennicami klasy 6C oraz 3B gimnazjum. Podczas maratonu można było poznać nowoczesne formy gimnastyki, nauczyć się podstawowych kroków fitness oraz wykonać układy do świątecznej muzyki. Dodatkową atrakcją były pokazy taneczne. Młodszą grupę taneczną reprezentowały uczennice klasy 1C oraz 2A. Trzeba przyznać, że uczniowie naszej szkoły potrafią się świetnie bawić. (KK)

    ZDJĘCIA  

     

  • Kartka świąteczna


    Akcja "Kartka Świąteczna"

    kartka witeczna 9 20181210 1617338812W dniu 6 grudnia w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty terapeutyczno - artystyczne "Zadziwiam siebie, gdy poznaję siebie" w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Już w świątecznej atmosferze uczniowie oddawali się radosnej twórczości. Wykonali przepiękne, niepowtarzalne kartki Bożonarodzeniowe. Zostaną one przekazane przez szkolnych Wolontariuszy, osobom  samotnym, schorowanym, potrzebującym podczas Wigilii w Centrum Pastoralnym. Nad realizacją projektu czuwają: Pani Małgorzata Hrycyk oraz Pani pedagog Renata Sadowska-Bodziuch. (R.S-B)
     

     

  • Wycieczka klasy IV – c, e i f


     

    Wycieczka klasy IV – c, e i f

     

    6 grudnia to magiczny, cudowny dzień. Dzień, w którym do wszystkich – małych i tych trochę większych – przychodzi święty Mikołaj. Z tej okazji klasy IV – c, e i f wybrały się na wspaniałą wycieczkę do pierwszego w świecie Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie oraz miasta ojca Mateusza, Sandomierza.

    W muzeum powitał nas serdecznie święty Mikołaj, który wyjątkowo hojnie obdarował wszystkich cukierkami. Potem z zapartym tchem śledziliśmy proces tworzenia bombki oraz podziwialiśmy kunszt artystyczny pań ozdabiających te kolorowe piękności. Każde z dzieci mogło poczuć się jak zawodowy plastyk i własnoręcznie ozdobić przygotowane bombki.

  • Dzień otwarty - grudzień 2018


     

     

    W czwartek 13 grudnia 2018 r.

    odbędzie się

    w godz. 16.00 - 18.00

    DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 

    Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

    uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

    na spotkania z nauczycielami.

     

      

  • Info stypendium 7.12.2018


     

    OGŁOSZENIE

     

    Rodzice uczniów, którzy otrzymali

    stypendium szkolne

    proszeni są o zgłoszenie się po jego odbiór w kasie szkoły.

    Termin wypłacania stypendium: do 20.12.2018r.

     

     

  • List MEN - grudzień 2018


     

    Listy Ministerstwa Edukacji Narodowej

    do

    Rodziców i Opiekunów Uczniów  8 klasy SP

    oraz 3 klasy Gim

     

     

    List MEN  

     

     

     

    List MEN

    -rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

     

     

  • WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH - 2018


     

    WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH

     

    27 listopada 2018 odbyły się szkolne Andrzejki . Uczniowie klasy szóstej C stali się „ wróżkami i magami”, którzy przepowiadali przyszłość. Z kombinacji cyfr daty urodzenia opowiadali o charakterze danej osoby, z magicznych serc przepowiadali imiona narzeczonych, przyszły zawód. Można było też wykonać trafny rzut monetą do koszyczka, aby dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią. Słodki poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowali rodzice, zaś rytmiczną muzykę poprowadził  DJ Michał. (BK)

     

    FOTORELACJA

    https://photos.app.goo.gl/kZFCChRAaqWq3ZYg7

     

  • Paragonowy zawrót głowy


     

    Przyłącz się do akcji "Paragonowy Zawrót Głowy"

     

    Nasza szkoła jest organizatorem akcji "Paragonowy Zawrót Głowy", dzięki której mamy możliwość pozyskania kolejnych szafek dla uczniów. Przy wejściu głównym do szkoły znajduje się urna, do której można wrzucać paragony z zakupów dokonanych po 1 grudnia 2018 w sklepie E.Leclerc Zamość. Na podstawie paragonów Sklep E.Leclerc Zamosć zakupi nowe szafki dla uczniów. Paragon należy opisać - wpisać klasę i numer z dziennika ucznia. Klasa, która nazbiera paragony na najwyższą kwotę otrzyma w nagrodę kosz słodyczy, natomiast uczeń, z najwyższą kwotą ze zgromadzonych paragonów w szkole otrzyma nagrodę rzeczową. Paragony będą sumowane ostatniego dnia każdego miesiąca.

  • Info stypendium


     

    OGŁOSZENIE

     

    Rodzice uczniów, którzy składali wniosek na STYPENDIUM SZKOLNE

    proszeni są o zgłoszenie się

    z dowodem osobistym po odbiór DECYZJI

    do pokoju 106 – KASA.

     

    TERMIN ODBIORU DECYZJI

    od 05.12.2018 r. do 17.12.2018 r. w godz.8-15

  • Życzenia Wolontariat


     

    5 grudnia - Światowy Dzień Wolontariusza

     

    Znalezione obrazy dla zapytania wolontariatJeżeli choć jasną i dobrą myśl wniosłeś do czyjegoś umysłu, 

    jedną godziną szczęścia rozpromieniłeś jakieś smutne, szare życie

    spełniłeś zadanie anioła na ziemi”   (J. Lubbock)

     

     

    Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza,

    który obchodzimy 5 grudnia, 

    wszystkim Wolontariuszom życzymy energii do dalszego działania.

    To dzięki Waszemu wysiłkowi

    świat codziennie staje się odrobinę lepszy!

     

    Koordynatorzy Szkolnego Klubu Wolontariusza 

     

  • Jesienne zagadki


     

    Jesienne zagadki

     

    Za oknem szaro i ponuro. Coraz też chłodniej. Kolorowe liście pospadały już z drzew. Czekamy więc na śnieg i piękną aurę zimową. Na podsumowanie jesieni chętni uczniowie z klasy IIIa 27 listopada wzięli udział w szkolnym konkursie „Jesienne zagadki” zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Uczniowie rozwiązywali pisemnie zagadki o jesieni. Mowa była o spadających liściach z drzew, jarzębinie, wiewiórkach, kasztanach, deszczu, listopadzie itp. Po napisaniu testu uczniowie namalowali jak postrzegają obecną, jesienną szarugę. (AS) 

    ZDJĘCIA 

     

    Zwycięzcy konkursu:

    I miejsce : Zuzanna Lechniak

    II miejsce: Szymon Małys

    III miejsce: Wiktoria Biernacka

    Najlepsi uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy i upominki na zbliżające się już Mikołajki.

    Gratulujemy i zapraszamy na kolejne konkursy!!!

  • Jasełka - 2017


     

    Jasełka 

     

  • Szewczyk Dratewka - 2017


     

    Szewczyk Dratewka

     

     

           13 grudnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola Nr 12 i 15 w Zamościu. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. “Szewczyk Dratewka” przygotowane przez uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego prowadzonego przez Barbarę Cybulską. Przedstawienie obejrzeli również uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. (BC)

     

     FOTORELACJA 

  • Wigilijne spotkania dla rodziców i uczniów klas I-III


     

    Wigilijne spotkania

     

     

    Wigilijne spotkania dla rodziców i uczniów klas I-III przygotowała:

    klasa IIa wraz z wychowawczynią, panią Renatą Kowarz,

    - klasa IIIc wraz z wychowawczynią, panią Bożeną Kierepa,

    klasa IIId wraz z wychowawczynią, panią Marzeną Mazur.

     

     FOTORELACJA 

     

     

  • Orszak Trzech Króli w Zamościu - 2017


     

     IV Orszak Trzech Króli 

     

    Wielkimi krokami zbliża się w Zamościu IV Orszak Trzech Króli. Przygotowania trwają. Nasza szkoła po raz kolejny aktywnie włączyła się w przygotowania do jego organizacji. Zapraszamy do zapoznania się z programem oraz do aktywnego w nim udziału.  Spotkajmy się razem 6 stycznia 2018 r.

  • Magia Świąt


     

     Magia Świąt
    Konkurs Grafiki Komputerowej na Kartkę Bożonarodzeniową

    Uczniowie klas 4-7 wykonywali samodzielnie kartki o tematyce bożonarodzeniowej w programie graficznym Paint. Zapraszamy do obejrzenia prac. 

  • ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SAL - grudzień 2017


     

    ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SAL
    wyniki konkursu

     

                    Samorząd Uczniowski gimnazjum zorganizował konkurs na „Zimowy i Świąteczny wystrój sal”. Podsumowanie konkursu odbyło się  15 grudnia.  Komisja w składzie: pani Aneta Trajda, Wiktoria Tyszko, Mateusz Krupa, Patryk Furmańczuk oraz opiekun SU pani Marta Pakos po ocenie wystroju w poszczególnych salach postanowiła: 

     

    1.Podziękować wszystkim uczniom za zaangażowanie

    2. Pogratulować kreatywności

    3. Poprosić, aby w przyszłości do dekoracji sal były wykorzystywane własne materiały

    4. Przyznać nagrodę za najpiękniej udekorowaną salę klasie III B Gim - sala 110

    W nagrodę uczniowie klasy III B Gim

    otrzymują 1 dzień bez pytania -  3 stycznia 2018 r. (MP)

     


     

  • Konkurs wiedzy o świętach


    Konkurs Wiedzy o Świętach

    w Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych

     

    Znalezione obrazy dla zapytania święta bożego narodzenia gify animowane18 grudnia został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Świętach w Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych. Uczniowie gimnazjum mieli okazję wykazac się swoją wiedzą na temat obchodzenia różnych świąt, m.in. Bożego Narodzenia, Dnia św. Marcina, Święta Dziękczynienia, karnawału, urodzin królowej angielskiej. Miejsca na podium zajęły uczennice z klasy 2b gimnazjum: I m-ce Zofia Iwaniec, II m-ce Weronika Nowak i III m-ce Judyta Grabowska, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki wręczone podczas Jasełek Bożonarodzeniowych. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. (A.J.)

     

  • Życzenia Świąteczne 2017

    yczenia 2018 a

  • Biała Szkoła 2017/2018

     


     

    Pozdrowienia z Białej Szkoły

     

    biaa szkoa 6 20171218 1554051483W niedzielę 17 grudnia grupa uczniów z klas sportowych 5a, 6a i 7a, wyjechała wraz z opiekunami na Białą Szkołę. Dzis otrzymaliśmy od nich pozdrowienia ze stoku na Kaniówce, gdzie pilnie trenują narciarstwo zjazdowe. Pogoda i humory dopisują. Na załączonych zdjęciach można podziwiać przygotowania do pierwszych zjazdów. Życzymy im miłego wypoczynku i mnóstwa świeżego śniegu.

     ZDJĘCIA

    Sportowy Blog SP4 - pn,    Blog SP4 - wt,     Blog SP4 - śr.

     Nowe wiadomości z Białej szkoły: 

  • Mikołajkowy Turniej Badmintona 2017


     

    Świetlicowy Turniej Mikołajkowy

    w Badmintona 2017


    turniej mikoajkowy 2 20171217 1278408197Dnia 14.12.2017 r odbył się TURNIEJ MIKOŁAJKOWY w BADMINTONA, w którym udział wzięli uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej oraz dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną. Wszyscy zawodnicy wykazali się walecznością i z wielkim zaangażowaniem przystępowali do kolejnych pojedynków badmintonowych. Turniej Mikołąjkowy w Badmintona został zorganizowany w ramach realizacij projektu edukacyjnego uczniów gimnazjum. Organizatorami były dziewczęta z klasy 2a - Klaudia Zwolak, Oliwia Bojarska, Natalia Wójcik, Dominika Kmieć, Martyna Korniewska i Emilia Mazurek. Ostateczne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

     

  • Lekkoatletyka z Mikołajem 01.12.2017


     

    Lekkoatletyka z Mikołajem

     

    W dniu 01.12.2017 odbył się event sportowy w sali gimnastycznej SP4 pod hasłem Lekkoatletyka dla każdego z Mikołajem. Klasy 3a wychowawca p.Dorota Skotarska, 3b wychowawca p.Małgorzata Bakuniak, 3d wychowawca p.Marzena Mazur, 3e wychowawca p. Dorota Małys rywalizowały ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych:sztafeta sprinterska, sprintersko-slalomowa, sprintersko- płotkarska, skoki dodawane z miejsca, rzut piłką lekarską 1 kg. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3e. Zwycięska drużyna otrzymała medale a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy Wszystkim  serdecznie gratulujemy. (JK)

     ZDJĘCIA 

  • Konkurs - Kartka Świąteczna


     

    Podsumowanie Konkursu na Kartkę Świąteczną

    z życzeniami w języku angielskim i niemieckim

     

    konkurs - kartka witeczna 5 20171214 1443146608Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, jak co roku z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną z życzeniami w języku obcym. Wpłynęło wiele pięknych, oryginalnych prac, spośród których komisja konkursowa wyróżniła następujących autorów:

    - Mateusz Krupa ucz. kl. III b - j. angielski i j. niemiecki

    - Paulina Mazurek ucz. kl. II b – j. angielski

    - Jakub Smolak ucz. kl. III a – j. niemiecki

    - Patryk Kiełbiński ucz. kl. IV d – j. angielski

    - Maja Budzyńska – ucz. kl. IV c – j. angielski

    - Natalia Sokołowska – ucz. kl. IV a – j. angielski

    - Natalia Leśniak – ucz. kl. VII c - j. niemiecki i j. angielski

    - Aleksandra Borecka ucz. kl. III b – j. angielski

    Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie. 

     

    ZDJĘCIA

  • Polacy - Rodakom 2017


     

     

    W sobotę 09.12.2017 r. przy ul. Magnoliowej 8 w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji akcji "Polacy-Rodakom". Po poświęceniu paczek i podziękowaniu przez Senatora RP Stanisława Gogacza, nastąpiło przekazanie paczek konsulowi Ukrainy. Po wspólnym śpiewaniu kolęd i dzieleniu się opłatkiem miało miejsce wspólnie przenoszenie paczek do samochodów, którymi w tym dniu i następnym mogły przekroczyć granice. Organizatorem całej akcji był Senator RP Stanisław Gogacz. Opiekunem akcji w SP4 była Maria Kuraszkiewicz. (MK)

  • Mikołajkowe Zawody Pływackie - 2017


     

    Mikołajkowe Zawody Pływackie

     

    Mikołajkowe Zawody Pływackie

    arrow Mikołajkowe Zawody Pływackie 

  • Mikołajkowy Turniej Jedynek Siatkarskich


     

    Mikołajkowy Turniej

    Jedynek Siatkarskich

     

    Klasa sportowa III a w niezwykły sposób świętowała dzień szóstego grudnia, czyli popularne mikołajki. Wszyscy uczniowie tej klasy wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Jedynek Siatkarskich. W milej atmosferze, przy dźwiękach świątecznych przebojów zawodnicy rozegrali siedem rund za każdy razem losując innego przeciwnika. Za wygrany mecz otrzymywali 3 punkty, za remis 2 za przegrany 1.

    Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Najlepiej zaprezentowali się w kategorii chłopców Maciek Sędłak i Miłosz Szmydki I miejsce, II miejsce – Jakub Mandziuk, III miejsce zajął Bartek Burda. W kategorii dziewcząt wygrała Zuzia Borowiec, II miejsce – Emilia Kmieć, III miejsce Martyna Przygon.

    Nagrody fair play otrzymali Bartek Babicki i Klaudia Szczepańska.

    W uroczystej dekoracji medalami i dyplomami wzięła udział pani wicedyrektor Bożena Kukiełka. Do turnieju uczniów przygotowały panie B.Korona i A.Waśko.  

     ZDJĘCIA 

     

  • ROZRADUJMY DZIECIĘCE SERDUSZKA


     

    PODSUMOWANIE AKCJI

    „ROZRADUJMY DZIECIĘCE SERDUSZKA”

     

         5 grudnia 2017 roku w Bursie Szkolnej Nr 2 w Zamościu odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej „Rozradujmy dziecięce serduszka”. Akcja była współorganizowana ze społecznością II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu oraz  wychowankami Bursy Szkolnej Nr 2 w Zamościu. Młodzież z bursy zaprezentowała przedstawienie pt. „O Rybaku i Złotej Rybce”. Dziewczynki z klasy III a z naszej szkoły zaprezentowały układy gimnastyczno-taneczne, zaś uczniowie II LO zaprezentowali układ akrobatyczny. Na koniec Mikołaj wszystkim wręczył prezenty.

     

  • Dzień otwartej Szkoły - grudzień 2017


     

     

    W czwartek 14 grudnia 2017 r.

    odbędzie się

    w godz. 16.00 - 18.00

    DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY 

    Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

    uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

    na spotkania z nauczycielami

     

  • Gala Wolontariatu 2017


     

    GALA WOLONTARIATU

     

    gala wolontariatu 8 20171209 1912912823W dniu 5 grudnia w Osiedlowym Domu Kultury OKRĄGLAK odbyła się  Jubileuszowa Gala z okazji 15 – lecia Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Najaktywniejsza wolontariuszka  z naszej szkoły – Wiktoria Węglińska z kl. 3 b gimnazjum została wyróżniona i  nagrodzona przez Prezydenta Miasta Zamość. Nasz Szkolny Klub Wolontariusza został nagrodzony za plakat z okazji 15 – lecia działalności Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Wolontariusze naszej szkoły pomagali w organizacji całego przedsięwzięcia. Witaliśmy przybyłych gości, wśród których byli: p. Magdalena Dołgan – Zastępca Prezydenta Miasta, p. Agnieszka Kowal – Dyrektor Wydziału Oświaty, p. Krzysztof Rusztyn – Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, p. Małgorzata Żołyńska – Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, dyrektorzy zamojskich szkół oraz przedstawiciele instytucji wspierających działania wolontariatu na terenie naszego miasta i regionu. Był to jeden z ważniejszych i najmilszych dni – 5 grudnia – Międzynarodowy Dzień WolontariuszaDziękujemy, że dane nam jest pomagać :)  Opiekę nad Wolontariuszami pełnili koordynatorzy Szkolnego Klubu Wolontariusza – p. Łukasz Brykner i p. Małgorzata Hrycyk. (M.H.)

    ZDJĘCIA

     

  • Mikołajkowe Potyczki


     

     POJEDYNEK MIKOŁAJÓW

     

    6 grudnia 2017 roku Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 przygotował i poprowadził Quiz pt. „ Pojedynek Mikołajów” dla uczniów klas IV – VII. Reprezentacje klas w pięknych strojach wykazały się pomysłowością i wiedzą dotyczącą przyjaciela wszystkich dzieci św. Mikołaja, jego pomocników, a także Świąt Bożego Narodzenia. Uczestników zabawy oceniało jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Niedabylska, pani Marzena Wityk, Karolina Kwiatkowska z VII D.  Największy zasób wiedzy o św. Mikołaju posiadają przedstawiciele klas: IV a i IV b, V c, VI b, VII b. Wszystkie klasy IV – VII zostały nagrodzone dyplomami i lizakami, zaś Mikołaj obdarował cukierkami całą widownię. Quiz poprowadziły: Basia Kucharska VI c i Oliwia Wajda VI a.

         ZDJĘCIA

     

     

  • Kawiarenka Mikołajkowa


     

    Kawiarenka Mikołajkowa

     

            ZDJĘCIA

     

  • Sukces trzecioklasistów


     

    Sukces trzecioklasistów

     

     

    Uczniowie klas trzecich naszej szkoły zajęli I miejscew XIII Międzyszkolnym Konkursie „Nasze miasto i region” dla uczniów klas I-III z zamojskich szkół podstawowych. W finale konkursu wiedzy o Zamościu i regionie naszą szkołę reprezentowały: Martyna Przygon iKatarzyna Zawada z klasyIII a oraz Emilia Wasyluk z klasy IIIbKonkurs odbył się 5 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu. Jego celem było  m.in. wzbogacenie wiedzy uczniów o Zamościu i regionie oraz integracja dzieci z różnych szkół. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test indywidualny, natomiast w drugiej części wykonywali zadania praktyczne w zespole reprezentującym szkołę. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu przygotowały panie Małgorzata Bakuniak i Dorota Skotarska. ZDJĘCIA 

     

     

    Gratulujemy wiedzy i umiejętności uczennicom klas trzecich !

     

  • CZEKAMY NA CIEBIE ŚWIĘTY MIKOŁAJU


     

    CZEKAMY NA CIEBIE ŚWIĘTY MIKOŁAJU

     

    Uczniowie klasy II a i III b zostali zaproszeni do Filii Bibliotecznej nr 1 w Zamościu na warsztaty literacko- plastyczne, które poprowadziła pani Jadwiga Kucharska. Dzieci dowiedziały kim naprawdę był Św. Mikołaj, jak żył i dlaczego tego dnia wręczamy sobie prezenty.Podczas spotkania wspólnie czytaliśmy opowieści i wiersze o Świętym Mikołaju. Potem z radością dzieci opowiadały o swoich marzeniach związanych z prezentami i wykonały z kolorowego papieru postacie Mikołaja. 

    Poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt i prezentów. 

     FOTORELACJA 

     

  • Wizyta Mikołaja 6 grudnia 2017


     

    Wizyta Mikołaja 

    FOTORELACJA 

  • II NOC INSPIRACJI


     

    NOC INSPIRACJI – II edycja

     

    ii noc inspiracji 8 20171205 1978064949Już po raz drugi uczestniczyliśmy, z 1 na 2 grudnia, w NOCY INSPIRACJI w naszej szkole zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Był to nasz wspólny czas – młodzieży z klas VII i gimnazjalnych. W twórczych i świątecznych nastrojach przystąpiliśmy do działań artystycznych. Pracowaliśmy z zapałem. Powstały tradycyjne ozdoby choinkowe, kartki i elementy dekoracji na szkolne korytarze. Był też czas na odpoczynek, ciepłą herbatkę i tosty. Każdy z nas miał możliwość pokazania swoich, nieznanych nam dotychczas umiejętności artystycznych i sportowych.

  • Bezpieczni na Drodze 2017


     

    X EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNI NA DRODZE”

     

    konkurs plastyczny 1 20171204 12547879491 grudnia 2017roku w Wojewódzki Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu odbyło się podsumowanie X edycji konkursu plastycznego pt. ”Bezpieczni na drodze”. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu zamojskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i biłgorajskiego. W konkursie wzięło udział 96 szkół. Celem konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze” jest przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i rowerzysty. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Martyna Przygon kl. III a i Natalia Leśniak kl. VII c. Dziewczęta zostały laureatkami i otrzymały nagrody: dyplom, opaskę i koszulkę odblaskową, plecak, kalendarz z pracami uczestników na rok 2018 oraz obrazek od ks. biskupa Mariana Rojka. Laureatki wykonały prace pod kierunkiem p. Barbary Korony i Agnieszki Boratyn. (B.K)

    ZDJĘCIA

  • Wieczór Wróżb Andrzejkowych 2017


     

    WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH

    andrzejki 7 20171204 143768179628, 29 listopada 2017 odbyły się szkolne Andrzejki połączone z akcją charytatywną „ Rozraduj dziecięce serduszko”. Uczniowie klas IV-VII podzielili się słodkim upominkiem lub maskotką jako bilet wstępu na nasza zabawę. Zebrane dary zostaną przekazane dla dzieci z Domu Dziecka i oddziału pediatrii Szpitala Niepublicznego w Zamościu. Wspólna zabawa była wesołym spotkaniem towarzyskim podczas, której dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego stały się „wróżkami” i przepowiadały przyszłość. Z kombinacji cyfr daty urodzenia opowiadały o charakterze danej osoby, z magicznych serc przepowiadały imiona narzeczonych. Można było też wykonać trafny rzut monetą do koszyczka, aby dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią. Słodki poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowali rodzice, zaś rytmiczną muzykę poprowadził DJ.PEPO (B.K.)   

    ZDJĘCIA

  • Światowy Dzień Misia 2017


     

    ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

     

    wiatowy dzie misia 1 20171204 1231927966„Jestem sobie mały Miś, gruby Miś. Znam się z dziećmi nie od dziś….” Tak śpiewał Miś Uszatek. Miś najwierniejszy przyjaciel każdego dziecka, nieodłącznie kojarzony z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem niezbędnym aby zasnąć, któremu można było bezgranicznie zaufać. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 4 postanowił uczcić tego wspaniałego przyjaciela i zorganizował konkurs dla klas I - III na Wystawki Misiów, zaś dla klas IV – VII na Plakat Pluszowego Misia. Wszystkie klasy zaangażowały się w  obchody Święta Misia. Najpiękniejsze wystawki przygotowały klasy:

  • Gim V Konkurs na Kartkę Świąteczną


     

    WYNIKI

    V Konkursu Międzygimnazjalnego na kartkę świąteczną

    z życzeniami w języku angielskim i niemieckim

     

    v konkurs - kartka witeczna 8 20161230 1343099280Już po raz piąty nasze gimnazjum było organizatorem międzyszkolnego Konkursu na kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim i niemieckim. W konkursie wzięły udział trzy gimnazja z Zamościa. Wybór nagród i wyróżnień dla komisji konkursowej był niezwykle trudny, ponieważ wpłynęło sporo pięknych i oryginalnych prac. Po burzliwej dyskusji zostały wybrane najpiękniejsze kartki.

    Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych autorów najpiękniejszych kartek świątecznych:

    Gimnazjum Nr 4: Natalia Łabaj, Oliwia Bojarska, Paulina Koczwara – j. angielski

                                Justyna Korneluk, Aleksandra Laskowska, Wojciech Pałczyński – j. niemiecki

    Gimnazjum Nr 5: Paulina Psiuk, Paulina Dziuba, Jan Mróz – j. angielski

    Gimnazjum Nr 6: Kinga Gęborys, Julia Rucka, Wiktoria Pańczyk – j. niemiecki

    ZDJĘCIA KARTEK          ROZDANIE NAGRÓD 

    Gratulujemy!

  • Wigilia Wolontariatu 2016


     

    WIGILIA DLA POTRZEBUJĄCYCH

    – A MY SIĘ CZUJEMY POTRZEBNI !!!

     

    wigilia wolontariatu 2 20161224 1481878477W dniu 22 grudnia 2016 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z nauczycielami p. Łukaszem Bryknerem i p. Małgorzatą Hrycyk, już po raz kolejny uczestniczyli w Wieczerzy Wigilijnej dla osób samotnych, bezdomnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Spotkanie Wigilijne zostało zorganizowane przez Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Zamościu oraz Parafię pw. Św. Michała Archanioła w Zamościu. Nasza modzież wspólnie z pracownikami Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu oraz osobami osadzonymi w Zakładzie Karnym pomagali w obsłudze tej pięknej uroczystości. Życzenia dla mieszkańców miasta złożyli: p. Małgorzata Dołgan - Zastępca Prezydenta Miasta, p. Małgorzata Żołyńska - Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie, p. Dorota Nowosad - Radna Miasta Zamość, ks. Wiesław Galant - Proboszcz Parafii pw. Św. Michała w Zamościu.

    Po życzeniach Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie najwspanialszych Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy przysiedli przy stole, a nasi Wolontariusze wyruszyli do pracy. Podawaliśmy dania wigilijne, o które Podopieczni MCPR prosili. Po uroczystości Wolontariusze porządkowali salę w Centrum Pastoralnym przy parafii Św. Michała Archanioła, w której ta uroczystość miała miejsce. Wieczerza Wigilijna organizowana była dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Miasta Zamość w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, realizowanego przez Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość jak również, dzięki hojności, pomocy, wsparciu i wielkiemu sercu sponsorów i darczyńców. (Ł.Brykner)

    Fotorealcja z Wigilii - ZDJĘCIA

    Zachęcamy również do posłuchania wypowiedzi naszych wolontariuszy na stronie Katolickiego Radia Zamość:

     http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/1748,wigilia-samotnych-i-potrzebujacych

     

     

  • Świąteczny wystrój sal SU


     

    ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SAL

     

    christmasglitter1Samorząd Uczniowski gimnazjum  w dniu 22 grudnia rozstrzygnął konkurs na Świąteczny Wystrój Sal. Komisja konkursowa w składzie: p. Iwona Rahman – nauczyciel bibliotekarz, Zofia Iwaniec – przewodnicząca SU, Alicja Czyż – z-ca przewodniczącej SU  oceniali sale w kategoriach: gazetka o Patronie szkoły, ogólny świąteczny wystrój i choinka. Po burzliwych naradach Komisja ustaliła następujące wyniki:

    I miejsce – klasa 3 B – sala 209

    II miejsce – klasa 3 A – sala 215

    III miejsce – klasa 2 B – sala 110

    Zwycięska klasa 3 B otrzymuje jeden dzień bez pytania – 3 stycznia 2017 r. Klasy 3 A i 2 B otrzymują od opiekuna SU p. Łukasza Bryknera nagrody pocieszenia :)

    Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w kolejnym konkursie na Walentynkowy Wystrój Sal, który zostanie przeprowadzony dnia 10 lutego 2017 r. 

     

    ZDJĘCIA

  • Życzenia 2016


     

     1dd

  • SP Świąteczny czas


      

    ŚWIĄTECZNY CZAS W NASZEJ SZKOLE

     

    witeczny czas 3 20161222 1936431533

     

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających świąteczny wystrój sal lekcyjnych. ZDJĘCIA

  • SP Betlejemskie Światło Pokoju

     


     Betlejemskie Światło Pokoju 

    „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi” (Mt 5, 9)

    betlejemskie wiateko pokoju 3 20161222 151236035316 grudnia zuchy z 14 GZ ,,Leśne Skrzaty” uczestniczyły w uroczystości przekazania BŚP środowiskom harcerskim hufca w Kościele Św. Katarzyny w Zamościu. W tym dniu została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył Pasterz Diecezji  Ksiądz Biskup Marian Rojek. Uczestniczyły w niej drużyny harcerskie i gromady zuchowe, którym zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju- symboliczny płomień pokoju zapalony w miejscu narodzin Jezusa Chrystusa. Po nabożeństwie zuchy wyruszyły w coroczną podróż z BŚP po najbliższej okolicy. Hasło tegorocznej wędrówki brzmi  „Odważnie twórzmy pokój”. ZDJĘCIA

  • SP Europejskie Boże Narodzenie


     

    Europejskie Boże Nardzenie

     

    europejskie boe narodzenie 1 20161221 114420560120 grudnia 2016 r. uczniowie klasy III c szkoły podstawowej oraz uczennice gimnazjum kl. 2b i 3a wystąpili  w koncercie kolęd pt:  „Europejskie Boże Narodzenie” dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej. Pani Jolanta Wilawer przywitała dzieci, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły. Pokazała dzieciom dekorację wykonaną w postaci choinki z bombkami w kolorach flag krajów Europy. Okazało się, że dzieci świetnie znają flagi państw. W świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich Kinga Sidor uczennica kl. IVb kolędą „Gdy śliczna panna” wykonaną na skrzypcach. Następnie uczniowie klasy IIIc  opowiadali o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia w krajach europejskich.

  • Gim Liga Piłki Ręcznej


     

    LIGA PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

     

    liga pr 6 20161218 180915856113 grudnia rozpoczęła się I edycja Zamojskiej Ligi Piłki Ręcznej Szkół Gimnazjalnych Chłopców. Do Ligi przystąpiło 8 drużyn z następujących szkół: Gim. 2  Zamość, Gim. 3 Zamość, Gim. 4 Zamość,  Gim. 5 Zamość, Gim. 6 Zamość, Gim. Zwierzyniec, Gim. Żdanów, Gim. Komarów. Celem tej imprezy jest promocja piłki ręcznej, Miasta Zamościa,  Gmin z obszaru, a także współpraca ze szkołami i nauczycielami. Zawody będą trwały do maja 2017r. i rozegrane zostaną systemem turniejowym. Naszą szkolną drużynę reprezentują chłopcy z klas  sportowych 1A i 2A (Rusinek Mikołaj, Pałczyński Kacper, Kołodziejczuk Jakub, Pikuziński Michał, Kasprzak Igor, Wołk Kacper, Kucharz Wiktor, Wiatrowski Kamil,  Nowosad Łukasz, Korga Jakub, Woźniak Bartłomiej, Lepianka Piotr, Smolak Jakub, Nosal Patryk, Kasprzak Adam, Zwolan Kacper, Kaniuk Piotr, Szumowski Jakub). Rozegraliśmy już dwa pierwsze mecze, którymi rozpoczęliśmy cykl spotkań ligowych.

    Opiekunami młodych szczypiornistów są pani Barbara Gaca i pan Marek Kudela.

    ZDJĘCIA

  • Gim Europejski Dzień Prawnika


    EUROPEJSKI  DZIEŃ  PRAWNIKA

              

    europejski dzie prawnika 2 20161216 15233831649 grudnia 2016r. w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z radcą prawnym z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie w ramach obchodów Europejskiego Dnia Prawnika (III edycja). W czasie tej „lekcji z prawnikiem” uczniowie poszerzyli wiedzę na temat struktury wymiaru sprawiedliwości i dostępu do niego oraz zawodu radcy prawnego w postępowaniach sądowych i pozasądowych.

    Warto wiedzieć:

    Europejski Dzień Prawnika ustanowiła Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) w celu promowania idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, a także aby promować zawód prawnika jako obrońcy praw człowieka. Celem obchodów Europejskiego Dnia Prawnika jest propagowanie idei demokratycznego państwa prawa oraz jego fundamentalnych zasad opartych na poszanowaniu swobód i wolności obywatelskich. Europejski Dzień Prawnika obchodzimy 10 grudnia.

    ZDJĘCIA

     

  • SP III Turniej Mikołajkowy.


     

    III Mikołajkowy Turniej Badmintona

     

    Znalezione obrazy dla zapytania mikołajDnia 15 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole już III Mikołajkowy Turniej Badmintona dla klas III szkoły podstawowej – dzieci uczęszczających na zajęcia w świetlicy szkolnej. Do  zawodów zakwalifikowało się  23 zawodników z klas: 3a, 3b, 3c, 3d i 3f.  Uczestników zawodów przywitała Pani dyrektor Małgorzata Pokrzywa. Na początku zawodnicy ustawili się do wspólnego zdjęcia przebrani w Mikołajkowe czapki przypominające nam niedawno obchodzony dzień św. Mikołaja. Następnie uczniowie gimnazjum kl. 2a i 2b przeprowadzili quiz o św. Mikołaju. Chętnych do odpowiedzi było wielu, ponieważ uczniowie za poprawnie odpowiedzi byli nagradzani pysznymi cukierkami. Emocji było dużo. Zawodnicy grali w czterech kategoriach: dziewcząt, chłopców oraz dziewcząt i chłopców klas sportowych, z których wyłoniono systemem „każdy z każdym” po trzech najlepszych zawodników. ZDJĘCIA

  • Gim Gala Wolontariatu 2016


     

    GALA WOLONTARIATU

     

    Znalezione obrazy dla zapytania wolontariatWolontariusze z naszej szkoły zostali,  już po raz kolejny, wyróżnieni za swoją pracę. Uczniowie biorą aktywny udział we wszystkich akcjach, które odbywają na terenie Zamościa: Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, Wigilia dla najuboższych mieszkańców naszego miasta, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Świąteczna Zbiórka Żywności i wiele innych...

    Gala Wolontariatu odbyła się dnia 8 grudnia 2016 roku w siedzibie Zamojskiego Centrum Wolontariatu. Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 3a naszego Gimnazjum – Kamila Michońska. Inni uczniowie naszej szkoły otrzymali podziękowania od Prezydenta Miasta oraz Pani Małgorzaty Żołyńskiej – zastępcy Dyrektora Miejskiego Centrum Pomocy

    Rodzinie. Zapraszam do obejrzenia reportażu poniżej. (Łukasz Brykner)

     

    http://roztocze.net/swieto-spolecznikow-i-wolontariuszy/

    https://lublin.tvp.pl/28147027/gala-inicjatyw-spolecznych-nagrody-i-wyroznienia

  • Poetyckie Mikołajki - 2016


     

    POETYCKIE MIKOŁAJKI

     

    6 grudnia 2016  roku w auli szkolnej odbyła się uroczystość „Poetyckie Mikołajki” dla uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej. Uczniowie z klasy IV b i VI b wystąpili w inscenizacji „W oczekiwaniu na Mikołaja”Przedstawienie wzbogacone było piosenkami, tańcem mikołajkowym oraz melodiami na flet. Widownia spontanicznie i żywiołowo reagowała na występy artystów. Barwna scenografia dodała uroku całej uroczystości, wprowadzając zebranych w świąteczny nastrój.

     

     

  • SP Wkręceni w czytanie


     Sukces młodych artystów ze szkoły podstawowej!!!

     

    paleta mal9 grudnia w siedzibie Książnicy Zamojskiej odbyło się podsumowanie projektu „ Wkręceni w czytanie” oraz podsumowanie konkursu plastycznego „ Przeczytałem ja – przeczytaj ty ”. Laureatami konkursu plastycznego zostali: Mateusz Pogódź klasa Vb – nagroda, Basia Pupiec klasa IVb – nagroda, Paulina Krutina klasa Vb, Ola Kazimierczak klasa IVb, Ala Łaszkiewicz klasa VIb – wyróżnienia. Nagrody wręczali: pracownicy Książnicy Zamojskiej oraz pan Krzysztof Rusztyn – dyrektor  Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w niepowtarzalnym spektaklu w wykonaniu aktorów z Krakowa. Uroczystość podsumowania projektu zwieńczyły piękne nagrody książkowe i słodki poczęstunek. Artyści prace wykonali na lekcjach plastyki pod kierunkiem plastyka – pani Małgorzaty Hrycyk. Laureatom gratulujemy, zachęcamy do rozwijania wyobraźni także poprzez czytanie książek, korzystanie z  zasobów nie tylko szkolnej biblioteki.  (tekst: M. Hrycyk)    ZDJĘCIA

  • Gim Noc Inspiracji


     

    NOC INSPIRACJI


    noc w szkole 1 20161207 1059819818W nocy z 2 na 3 grudnia uczniowie gimnazjum uczestniczyli w "Nocy inspiracji". Celem imprezy była nie tylko świetna zabawa i możliwość spędzenia niepowtarzalnej nocy w szkole. Organizatorkom nocy (Małgorzata Hrycyk i Renata Sadowska-Bodziuch)  chodziło przede wszystki o umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich umiejętności: plastycznych, manualnych, tanecznych i wokalnych. 

    Gimnazjaliści chętnie oddawali się radosnej twórczości. Wykonali kartki świąteczne, które zostały przekazane w ramach akcji Polacy - Rodakom.

  • Nasze miasto i region - 2016


    Zwycięzcy XII Międzyszkolnego Konkursu Nasze miasto i region

     

    2 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu odbył się finał XII Międzyszkolnego Konkursu  Nasze miasto i region dla uczniów klas I - III z zamojskich szkół podstawowych. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy o Zamościu i regionie - historii, walorach przyrodniczych i krajobrazowych. W tym roku w konkursie wiedzy naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich

    - zwycięzcy eliminacji szkolnych:
    Julia Królikowska - klasa 3d, n-l Dorota Skotarska,  
    Damian Koisz i Mikołaj Marciniewicz - klasa 3a, n-l Aleksandra Kopiel
    Nasi reprezentanci zajęli I miejsce wśród uczniów zamojskich szkół podstawowych.

    W konkursie plastycznym wyróżnienie otrzymała Lena Jadczak - uczennica kl. II e, n-l Dorota Małys
    Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wiedzy, aktywności, artystycznej twórczości i życzymy dalszych sukcesów. 

    zdjęcia

     

  • Mikołaj w szkole - 2016


     

    Tradycyjnie 6 grudnia witał nas w szkole Św. Mikołaj.

                  Częstował jabłkami i zachęcał do dobrych uczynków. Obdarował dzieci atrakcyjnymi grami i pomocami dydaktycznymi. W tym roku było to wyjątkowe spotkanie mikołajkowe, podczas którego został oficjalnie otwarty plac zabaw dla dzieci. Uroczystość uświetnili swą obecnością goście: Pan Jerzy Michalski wicedyrektor Wydziału Oświaty, Pani Maria Stręciwilk-Gościcka przewodnicząca Zarządu Osiedla im. Jana Zamoyskiego, Pani Jadwiga Lepianka przewodnicząca Rady Rodziców, ks. proboszcz Tadeusz Czuk oraz ks. Prałat Janusz Romańczuk.  FOTORELACJA

     

    To był wspaniały dzień!

  • Podsumowanie Konkursu o bł. Karolinie Kózkównej


     

    Podsumowanie Konkursu o bł. Karolinie Kózkównej

    I miejsce zajęła Justyna Korneluk (3a gim)

     

    Konkurs o bł. Karolinie Kózkównej i ŚDM rozstrzygniętyObchody 102 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Karoliny w naszej diecezji połączone są z konkursem literacko - plastycznym o naszej patronce, w którym wzięło udział bardzo wielu młodych ludzi, którzy pragną pogłębiać wiedzę na temat tej młodej dziewczyny, która z miłości do Pana Boga, nie lękała się oddać swojego życia. 
    Uroczystości połączone z podsumowaniem konkursu rozpoczęła uroczysta Eucharystia w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, której przewodniczył bp Marian Rojek. Wzięło w niej udział wielu księży i młodzież wraz z opiekunami z różnych zakątków naszej diecezji.

  • SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ


     

    SPOTKANIE  Z  KSIĄŻKĄ

     

     

    W dniach od 21 do 30 listopada 2016 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej odbył się cykl lekcji bibliotecznych pod hasłem „Spotkanie z książką”.Celem projektu było zapoznanie uczniów z nowościami wydawniczymi zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, kształtowanie postawy świadomego czytelnika i wdrażanie do obcowania z literaturą piękną. W lekcjach uczestniczyli uczniowie klas II – VI,  a ich efektem był znaczący wzrost wypożyczeń książek.  ZDJĘCIA 

  • Zmagania najmłodszych sportowców

     


     

    Zmagania najmłodszych sportowców

     

     

    27 listopada uczniowie naszej szkoły podstawowej wzięli udział w zawodach sportowych skierowanych do klas II i III o profilu sportowym szkół podstawowych z miasta Zamościa. Nasza szkołę reprezentowały dwie klasy trzecie IIIa- pod opieką pani J. Kunickiej i pani O. Kopiel ,  IIIb z panią B. Zembroń i panem M. Smolakiem oraz IIa z pania B. Kukiełką i panią A. Waśko.

     

  • Halowa Olimpiada- Lekkoatletyka dla każdego


     

    Halowa Olimpiada- Lekkoatletyka dla każdego

     

    W dniu 26.11.2016 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu: Eliza Marcyniuk 4a, Kulesza Jakub 4a, Pieprzowski Piotr 4a, Ożóg Patrycja 4b, Emilia Czerwieniec 5c uczestniczyli w Halowej Olimpiadzie Lekkoatletyka dla każdego, której  celem było: popularyzacja lekkiej atletyki,promowanie nowych atrakcyjnych form zajęć ruchowych, zachęcenie rodziców do zainteresowania się prozdrowotną aktywnością dzieci.
    Sportowcy brali udział w konkurencjach lekkoatletycznych na obiekcie przepięknego Centralnego Ośrodka Sportu- Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. zdjęcia 

    Mamy nadzieję, że udział w zawodach dostarczył wiele radości i motywacji do dalszej pracy.

    Opiekunem była Jolanta Kunicka.

  • Gim Warsztaty Ekologiczne


     

    Warsztaty ekologiczne w gimnazjum

     

    warsztaty ekologiczne 3 20161201 1467074041W dniach 28-29.11.2016r. młodzież naszego gimnazjum brała czynny udział w warsztatach ekologicznych, które przeprowadził doradca szkoleniowy Fundacji Veolia Polska-Poznań, pani Violetta Łagodzińska. Celem warsztatów było budzenie świadomości ekologicznej wśród uczniów gimnazjum oraz uświadomienie znaczenia stosowania w życiu codziennym zasady:"odnawiamy zasoby świata" dla ochrony przyrody i środowiska przyrodniczego w Polsce. Uczniowie kl.IIa, naszego gimnazjum realizują projekt edukacyjny na temat:"Świadomość ekologiczna młodzieży naszego gimnazjum", którego opiekunem jest pani Danuta Raczkiewicz. W ramach projektu uczniowie zaplanowali jeszcze wiele ciekawych zadań, które zrealizują w bieżącym roku szkolnym.

    Zdjęcia

  • Warsztaty ZTU


    Warsztaty "GRAMY W JEDNEJ DRUŻYNIE"
     
    warsztaty 4 20151223 1118227546„Gramy w jednej drużynie” -€“ pod  hasłem tegorocznej kampanii ZTU w Gimnazjum nr 4 im. Kardynał Stefana Wyszyńskiego w Zamościu promowaliśmy zdrowy styl życia oraz konstruktywne formy spędzania czasu wolnego. Inicjatywą, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów były warsztaty terapeutyczno-artystyczne. Podczas nich uczniowie mieli możliwość nie tylko w ciekawy sposób spędzić czas, poznać swoje możliwości i zdolności, ale także otrzymać wsparcie i zrozumienie ze strony rówieśników i prowadzących warsztaty. Nad przebiegiem warsztatów czuwały: Renata Sadowska-Bodziuch -€“ pedagog szkolny, szkolny koordynator kampanii ZTU oraz Małgorzata Hrycyk -€“ nauczyciel plastyki. ZDJĘCIA
    (R.Sadowksa-Bodziuch)
     

     

  • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY


     

    KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

     

    Z inicjatywy uczniów z klasy Ib gimnazjum 17 grudnia, został zorganizowany kiermasz świąteczny, podczas którego sprzedawano ciasta upieczone przez uczniów i ich rodziców. Dochód uzyskany ze sprzedaży ciast został przeznaczony na cele charytatywne (Hospicjum dla Dzieci im.Małego Księcia w Lublinie 170 zł, oraz Hospicjum Santa Galla w Łabuniach - 170 zł.)

    Organizatorzy,  jak również każdy kto kupił ciastko za przysłowiową złotówkę przyczynił się do pomocy ludziom w ciężkiej chorobie nowotworowej, oraz nieuleczalnie chorym dzieciom

    Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji

    Przepyszne ciasta upiekli:

    Aleksandra Szykuła, Jan Tama, Sylwia Niedźwiedź, Natalia Seregiet, Weronika Romańska, Sara Żółkłoś, Wiktoria Węglińska, Weronika Nogacz, Wiktoria Bojanek, Allesandro Wiatrzyk

  • Lekkoatletyka dla Każdego w Warszawie


     

    Lekkoatletyka dla Każdego

     

    W dniu 29.11.2015 reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Stefana Batorego w składzie Dołba Dominika 5c, Kaczmara Aleksandra 5c, Borowiec Nadia 4c, Czerwieniec Emilia 4c, Kulesza Jakub 3a, Marcyniuk Eliza 3a, Pieprzowski Piotr 3a, wzięła udział w Międzywojewódzkich Halowych Zawodach "Lekkoatletyka dla Każdego". Rywalizacja toczyła się na hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Dzieci ze szkół podstawowych pod okiem trenerów z Zamościa zaprezentowały się bardzo dobrze. Po zakończonych zawodach dzieci otrzymały ciepły posiłek, który ufundował Klub Sportowy "Agros".Opiekunem szkolnej reprezentacji była Jolanta Kunicka.Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

     

     

     

     

     

  • Do zobaczenia


     

    DO ZOBACZENIA 7 STYCZNIA 2016r

     

     

     

     

  • Betlejemskie Światło Pokoju rozświetliło naszą szkołę


     

    Betlejemskie Światło Pokoju

    rozświetliło naszą szkołę

     

    W środę 16 grudnia 2015 roku zuchy z naszej szkoły, z 14 GZ „Leśne Skrzaty” uczestniczyły w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbyło się w kościele pw. Św. Katarzyny z udziałem ks. biskupa Mariana Rojka.

    Płomień rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przez austriackich skautów wędruje po całej Europie, w tym roku pod hasłem „Zauważ człowieka” i dociera z pomocą harcerzy do  wszystkich, którzy pragną jego ciepła, wierzą w dobro i miłość płynącą z tego światła.

    Po mszy zuchy wyruszyły z lampionami ze światłem w drogę po najbliższej okolicy. Śpiewały kolędy i składały życzenia. W szkole wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi, zuchy przekazały Betlejemskie Światło Pokoju na ręce wicedyrektora szkoły dla wszystkich nauczycieli, pracowników, uczniów i ich rodzin.

    Zuchy niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. zdjęcia 

     

  • Życzenia świąteczne - 2015


      

    Życzymy wszystkim aby

    Święta Bożego Narodzenia

    były wyjątkowymi dniami

    w roku,

    by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,

    by kolacja wigilijna wniosła

    w serca spokój,

    a radość pojawiała się

    z każdym nowym brzaskiem.

    By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,

    by spokojna przerwa ukoiła złość,

    a kolędowych śpiewów nie było dość!

     


     

    W naszych sercach jest Boże Narodzenie

     

    Boże Narodzenie to święta, na które wszyscy czekamy,są pełne uroku i rodzinnego ciepła. Wiążą się one z tradycją wystawiania jasełek. Ten piękny zwyczaj obecny jest i w naszej szkole. 
    22 grudnia 2015r. uczniowie z klasy III a i III c ze szkoły podstawowej przedstawili jasełka o narodzinach Chrystusa przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat.  FOTORELACJA

     

     

     Jasełka uczniów z klasy III c GIM  Jasełka uczniów z klasy III c gimnazjum 

  • Polacy-Rodakom 2015


     

    Polacy-Rodakom

     

    W piątek 04.12.2015 r. zebrane w SP4 dary zostały przewiezione do Lublina na ul. Magnoliową 8, do miejsca przechowywania i pakowania paczek.

    W sobotę 12.11.2015 r., w tym samym miejscu, odbyło się uroczyste podsumowanie XVI edycji akcji "Polacy-Rodakom". Po poświęceniu paczek przez ks. prałata Tadeusza Pajurka i podziękowaoniu przez Senatora RP Stanisława Gogacza, nastąpiło przekazania paczek konsulom Ukrainy i Białorusi. Po wspólnym śpiewawaniu kolęd i dzieleniu się opłatkiem, wystąpił zespół z XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie ("Biskupiak"), a następnie miało miejsce wspólnie przenoszenie paczek do samochodów, którymi w tym dniu i następnym mogły przekroczyć granice. Zebrano ok. 40 ton darów, które rozdysponowano na ok. 2800 paczek. Konsul w imieniu Polaków na Wschodzie podziękoawł za wsparcie. Organizatorem całej akcji był Senator RP Stanisław Gogacz. Opiekunem akcji w SP4 była Maria Kuraszkiewicz.  zdjęcia  

     

  • Gim Olimpiada PCK


     

    PROMOCJA ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA

     

    olimpiada pck 5 20151218 1222960830Uczeń klasy IIa Michał Tyrka zajął II miejsce w etapie rejonowym XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.  Jednym z  zadań  poprzedzających etap rejonowy olimpiady było promowanie zdrowego stylu życia wśród rówieśników w szkole. Michał przeprowadził dla swojej klasy prelekcję na temat: "Budowa i praca mięsni człowieka oraz aktywność fizyczna - podstawowy warunek zdrowia". Następnie odbyła się część praktyczna w siłowni szkolnej, na której uczniowie pod okiem opiekuna, pani Danuty Raczkiewicz prezentowali ćwiczenia wybranych grup mieśni, zgodnie z atlasem ćwiczeń poradnika treningowego, serwisu kulturystyka.pl. A to FOTORELACJA z przeprowadzonej lekcji.

  • Finaliści konkursów przedmiotowych 2015


     

    FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

    organizowanych przez

    Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie:

     

    Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu:


    Przyroda:  Filip Szlingiert 6A

                    Patryk Furmańczuk 6A -  n-l przygotowujący €Anna Topolska 

    Historia:  Zofia Iwaniec  6B - n-l przygotowujący “Małgorzata Malicka

    Matematyka:Filip Szlingiert 6A - n-l przygotowujący “Teresa Wszoła

     

    Gimnazjum Nr 4 w Zamościu: 

     

    Język angielski: Agnieszka Kalicińska 3c

                             Michalina Puławska 3c - n-l przygotowujący “Anna Smolak 

    Język polski: Agnieszka Kalicińska 3c

                        Michalina Puławska 3c - n-l przygotowujący “Anna Grodzka

    Matematyka: Patryk Greszta 2a  - n-l przygotowujący “Danuta Margol 

    Geografia: Michał Tyrka 2a  -n-l przygotowujący “Danuta Raczkiewicz

    Religia:Justyna Korneluk 2a  - n-l przygotowujący “Małgorzata Jasek

     

         

    ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

     

  • DZIEŃ OTWARTY grudzień 2015


     

    W czwartek 17 grudnia 2015 r.

    odbędzie się

    w godz. 16.00 - 18.00

    DZIEŃ OTWARTY 

    Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

    uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

    na spotkania z nauczycielami

     

  • SP Turniej Mikołajkowy


    MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BADMINTONA

     

     1 20151214 1707398894Dnia 10 grudnia 2015 r. odbył się w naszej szkole już II Mikołajkowy Turniej Badmintona dla klas III szkoły podstawowej. Do zawodów zakwalifikowało się 20 zawodników z klas: 3a, 3b i 3c. Zawodnicy grali w trzech kategoriach: dziewcząt, chłopców i chłopców klasy sportowej, z których wyłoniono systemem „każdy z każdym” po trzech najlepszych zawodników. Medale zdobyli: w kategorii dziewcząt: złoto – Julia Gał, srebro – Zuzanna Bąk, brąz – Oliwia Kosidło, w kategorii chłopców: złoto – Piotr Szykuła, srebro - Bartosz Roczkowski, brąz – Bartosz Sadowski, w kategorii chłopców klasy sportowej: złoto – Rafał Szponar, srebro – Jakub Kulesza, brąz – Błażej Zabłocki.

    Najlepsi badmintoniści otrzymali medale, w tym również Piotr Pieprzowski jako najskuteczniejszy zawodnik. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i czekoladowe upominki. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W przeprowadzeniu zawodów pomagała aktywnie grupa dziewcząt klasy 2a z gimnazjum pod kierunkiem Pani Barbary Gacy, nad organizacją czuwała Pani Agata Słowik.

    (Tekst: A.Słowik)      ZDJĘCIA

  • Gim Gala Wolontariatu

     


     

    GALA INICJATYW SPOŁECZNYCH

     

    DSC06772„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem” - Gabiel Garcia Marquez

    Dnia 8 grudnia 2015 uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem Łukaszem Bryknerem uczestniczyli w corocznej imprezie wolontariuszy, która miała miejsce w Osiedlowym Domu Kultury Okrąglak. W tym roku połączono święto wolontariuszy z Inicjatywą Społeczną 2014. W pierwszej części gali pod hasłem „Wolontariat nie jedno ma imię” omówiono działalność wolontariatu w naszym mieście. Wolontariusze z naszej szkoły otrzymali podziękowania od organizatorów – Zamojskiego Centrum Wolontariatu, pani Magdaleny Dołgan zastępcy prezydenta miasta oraz od pani Małgorzaty Żołyńskiej zastępcy dyrektora Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Uczeń klasy 3D Wojtek Pałka za szczególną działalność w wolontariacie otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez Prezydenta Miasta. Podczas gali rozstrzygnięty został konkurs na plakat promujący ideę wolontariatu w szkole. Gimnazjum Nr 4 zdobyło pierwsze miejsce i w nagrodę Szkolny Klub Wolontariusza działający w naszej szkole otrzymał aparat fotograficzny ufundowany przez Prezydenta Miasta. ZDJĘCIA

    RELACJA w zamojska.pl

  • POETYCKIE MIKOŁAJKI 2015


     

    POETYCKIE MIKOŁAJKI

     

    Dnia 4 grudnia 2015 roku w auli naszej szkoły odbyły się, jak co roku, „Poetyckie Mikołajki”. Dzieci należące do koła bibliotecznego prowadzonego przez panią Danutę Łuszczewską zorganizowały salonik literacki. Poezja o tematyce mikołajkowej, przeplatana piosenkami i utworami muzycznymi przygotowanymi przez panią Jolantę Wilawer, wprowadziła słuchaczy w przedświąteczny nastrój. Dodatkową atrakcją „Poetyckich Mikołajek” był układ baletowy w wykonaniu uczennic z kl. II c oraz melodia na flet prosty. Piękna scenografia, przygotowana przez panią Małgorzatę Hrycyk, dodała uroku całej uroczystości.

    FOTORELACJA

     

  • ROZTOCZE MALOWANE


     

    ROZTOCZE MALOWANE

     

    Wyniki konkursu plastycznego ROZTOCZE MALOWANE

     

    Organizatorem konkursu plastycznego był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody, popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży tematyki dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego Parków krajobrazowych leżących na Roztoczu: Krasnobrodzkiego, Szczebrzeszyńskiego, Południoworoztoczańskiego i Puszczy Solskiej. Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia:

    2 miejsce – Magdalena Borowiec kl. III C

    3 miejsce – Judyta Kuduk  kl. III B

    Wyróżnienia:

    1.Maja Budzyńska kl. II B

    2.Daria Nowosad kl. III B

    3.Kacper Popielec  kl. II F

    4.Wiktor Słoma  kl. II F

    Prace plastyczne powstały pod kierunkiem nauczycieli: Renaty Kowarz, Krystyny Kułaj, Elżbiety Seńko, Beaty Zembroń.

  • WYGRAJMY WIELBŁĄDA DLA ZAMOŚCIA!!!


    KONKURS ROKU!!!!

    WYGRAJMY WIELBŁĄDA DLA ZAMOŚCIA!!!

     

     

    Już po raz 3, mieszkańcy wszystkich miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli 2016, będą mogli wygrać dla swojej miejscowości WIELBŁĄDA!konkurs, organizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli.

     

     

  • ŚWIĘTA PO KUJAWSKU


     

    ŚWIĘTA PO KUJAWSKU

    W piątek 4 grudnia uczniowej klasy 2a i 2b z gimnazjum wybrali się wraz z opiekunami (p.Anną Zabłocką, p. Agnieszką Jedlińską i p. Małgorzatą Jasek) na Przegląd Twórczości Jasełkowej i Kolędniczej. Przegląd zorganizowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zamościu.

    W Przeglądzie udział wzięły osoby niepełnosprawne z powiatu zamojskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego i krasnostawskiego. Wśród zespołów, które zgłosiły się do Przeglądu, były dzieci z przedszkola integracyjnego, młodzież z OREW oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

    Gościem specjalnym był Zespół Folklorystyczny Kruszynioki z Kruszyna w gminie Włocławek. Zespół przedstawił Jasełka po Kujawsku oraz zaśpiewał kolędy i pastorałki. Po zakończonych wystepach gimnazjalisci byli pod wielkim wrażeniem trudu  i wysiłku włożonego przez przez osoby niepełnosprawne w przygotowanie tego przedsiewzięcia. Zarówno za wspaniałe występy, jak i przygotowane własnoręcznie podarunki. Dziekujemy za wprowadzenie nas w nastrój świąteczny. zdjęcia 

    Zobacz więcej zyciezamoscia.pl

  • WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH - 2015


     

    WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH 

     

    26 listopada 2015 odbyły się szkolne Andrzejki. Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb, co roku w naszej szkole odbywa się zabawa andrzejkowa, podczas której wróżkami stają się dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego.

    Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Aby poznać swój przyszły zawód chętni przekuwali karton, na którym widniały nazwy zawodów przyszłości. Trzeba było też wykonać trafny rzut monetą do koszyczka, aby dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią. Słodki poczęstunek dla uczestników zabawy przygotowali rodzice, zaś rytmiczną muzykę poprowadził DJ HEVEN.  zdjęcia  

     

  • Lekkoatletyka dla każdego - 2015


     

     Lekkoatletyka dla każdego!

     

    26 listopada w hali widowiskowo - sportowej OSiR w Zamościu odbyły się Międzyszkolne Zawody Sportowe „Lekkoatletyka dla każdego!” dla uczniów klas II szkół podstawowych. Zawody zostały rozegrane według rozpowszechnionej na całym świecie przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych formuły Kids Athletics, która polega na zespołowej rywalizacji w dziecięcych  konkurencjach  lekkoatletycznych.

     

    Po wyczerpujących zmaganiach i fascynującej rywalizacji wyniki klasyfikacji międzyszkolnej przedstawiają się następująco:

    1 miejsce - SP Nr 8

    2 miejsce - SP Nr 4

    3 miejsce z - SP Nr 9

    4 miejsce - SP Nr 6

  • Gim Pływanie - rejon

     


    MEDAL  W  PŁYWANIU

     

    20151127 1107561
     
    W dniu 27.11.2015 na zamojskiej pływalni odbyła się rejonowa Gimnazjada w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowała w zawodach indywidualnych, płynąc stylem dowolnym 50 m, uczennica klasy 3a Maria Góra. Osiągnęła bardzo dobry wynik 00:33.69 co zagwarantowało Jej III miejsce oraz awans do zawodów wojewódzkich. 
     
    Gratulujemy i życzymy sukcesu.
     
     
    .
  • Nasze miasto i region 2015


     

    Wyniki Międzyszkolnego Konkursu 

    "Nasze miasto i region"

     

    26 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu odbył się XI Międzyszkolny Konkurs „ Nasze miasto i region” dla uczniów klas I –III. W części plastycznej konkursu II miejsce zajęły uczennice  Julia Krukowska z  klasy I c oraz  Amelia Jałkowska z klasy II f. Natomiast  uczniowie klas trzecich wzięli udział w konkursie wiedzy, który składał się z dwóch części: testu indywidualnego i zadań praktycznych wykonanych w zespole. Nasi uczniowie Tobiasz Dąbrowski z klasy III a, Weronika Iwaniec z klasy III b i Justyna Pietrzyk z klasy III c spisali się doskonale zajmując III miejsce.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Zdjęcia 

  • Gim Gimnazjaliści pracują charytatywnie


     

    NASZE GIMNAZJUM W AKCJI

    POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

     

    pomoz dzieciomW ubiegłą sobotę i niedzielę Wolontariusze gimnazjum brali udział w Wielkiej Ulicznej Zbiórce Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ. Uczniowie prowadzili zbiórkę odzieży, żywności i zabawek w następujących punktach: Rynek Wielki wspólnie z Panią Wiceprezydent Magdaleną Dołgan, przy budynku naszej szkoły i przy sklepach PSS przy ul. Bohaterów Monte Cassino i Traugutta.

    Zebrane dary zostaną przekazane w formie paczek przygotowanych przez pracowników socjalnych Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie dla najuboższych rodzin z dziećmi z naszego miasta.  ZDJĘCIA

    O akcji można również przeczytać na stronie: http://www.zamojska.pl/

  • Wycieczka do Warszawy 2015


    WYCIECZKA DO WARSZAWY 

     

     26 listopada uczniowie klas IA i IB wraz z opiekunami (p. Alicją Dziurawiec, p. Małgorzatą Jasek, p.Anną Klech) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
      Zwiedzanie rozpoczęli od Królewskich Łazienek. Następnie spacerowali po Starówce - od Kolumny Zygmunta na Placu Zamkowym do pomników Powstańca Warszawskiego i Jana Kilińskiego. Stamtąd pojechali obejrzeć interesującą wystawę Dinozaury na żywo, która znajdowała się na błoniach Stadionu Narodowego. Ostatnim punktem programu wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Wspaniałe miejsce, w którym nikt nie nudzi się i poznaje wiedzę poprzez doświadczenie.
      Dobry humor wszystkim dopisywał. Zobaczcie sami...

    Wycieczka uczniów kl. 1a i 1b do WarszawyWycieczka uczniów kl. 1a GIM i 1b GIM do Warszawy

     

  • Bal Super Bohaterów


     

    Bal Super Bohaterów

     

    Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy w gronie przyjaciół.  Zgodnie z tradycją 14. Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty” pod opieką pani Doroty Skotarskiej uczestniczyła w dniu 20 listopada w zuchowych andrzejkach w gościnnej Szkole Podstawowej Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Zabawa w tym roku odbyła się pod hasłem „Bal Super Bohaterów”.

    Wieczorem o godzinie 18-tej wszyscy uczestnicy imprezy w przepięknych przebraniach spotkali się w sali gimnastycznej na wspólnej zbiórce. Nasza gromada wspaniale zaprezentowała  się w pokazie tańca  i chętnie uczestniczyła w integracyjnych zabawach i pląsach. Po pokazie tańca, uczestnicy andrzejek udali się  na pyszną kolację i słodki poczęstunek. Następnie wspaniale bawili się na dyskotece z koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionych  gromad z Zamościa, z Płoskiego i ze Szczebrzeszyna.

  • Życzenia świąteczne - 2014


     

     

    Życzymy wszystkim aby

    Święta Bożego Narodzenia

    były wyjątkowymi dniami w roku,

    by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,

    by kolacja wigilijna wniosła w serca spokój,

    a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.

    By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,

    by spokojna przerwa ukoiła złość,

    a kolędowych śpiewów nie było dość!

     

     

     

     

     

  • Ten świąteczny czas - 2014


     

     TEN ŚWIĄTECZNY CZAS...

     

    Uczniowie klas 1 - 3 szkoły podstawowej radosnym śpiewaniem kolęd i pastorałek uczcili nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. 

    * Uczniowie klasy 1e wystawili świąteczne przedstawienie "Noworoczne Życzenia" dla rodziców, uczniów klas I oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Zamościu.

    * Uczniowie klasy 2a i 2b zaprosili rodziców na przedstawienie pt. "Spotkanie wigilijne".

    * Natomiast uczniowie klasy 3b i 3c wystawili "Jasełka", na których gościli rodzice uczniów, uczniowie klas I-III oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15. 

    Życzenia noworoczne kl. 1e Życzenia noworoczne kl. 1e   

    Spotkanie wigilijne - klasa 2bSpotkanie wigilijne - klasa 2b

    Spotkanie wigilijneJasełka - klasa 3b i 3c 

    Kolędujmy Małemu - klasa 1d Jasełka - klasa 1d 

     

    Również strasi uczniowie Szkoły Podstawowej z klas IV-VI oraz gimnazjaliści obejrzeli z wielkim zainteresowaniem "Jasełka" w wykonaniu uczniów klas 2a i 2c gimnazjum oraz chóru szkolnego, których przygotowali ks. S.Skowroński i p. A.Hamerska. Oprawę plastyczną przygotowała p. M. Hrycyk.

     

    jaseka 1 20141220 1120541271

     

     

    Jasełka - kl. IV-VI i Gimnazjum

     

     

     

     

    dzwonkidzwonkidzwonkidzwonkidzwonki

  • Moje pasje - 2014


     

    TANECZNE INSPIRACJE 

     

    12 grudnia 2014 r., w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi z cyklu „Moje pasje”, gościła u nas pani Magdalena Myka – współzałożycielka zamojskiej Szkoły Tańca. Towarzyszyła jej tancerka – pani Katarzyna Jarosz.

    Na początku zgromadzona publiczność wysłuchała opowieści pani Magdaleny o dziecięcej przygodzie z tańcem, o rodzinnym zamiłowaniu do tańca i o tym, jak pasje taneczne wytyczyły drogę zawodową jej i jej męża. Tancerka interesuje się sportem, w szczególności gimnastyką artystyczną i akrobatyką. Wielką radość sprawia jej praca z młodymi tancerzami. Pani Magdalena przekazała dzieciom ważne przesłanie, że każdy człowiek powinien rozwijać własne zainteresowania, a skuteczną receptą na sukces jest praca, uczciwość, wytrwałość w dążeniach do celu, jak również wiara w osiągnięcie zamierzonego efektu.

  • PIERWSZAKI WYGRYWAJĄ


     

    PIERWSZAKI WYGRYWAJĄ

    Za nami drugi Event Międzyszkolny, organizowany przez OKA Zamość. Wydarzenie odbyło się 15.12.2014 i przeznaczone było dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. W imprezie udział wzięło sześć 16-osobowych reprezentacji ze Szkół Podstawowych Nr 2, 4, 6, 8 oraz 9 w Zamościu. Podobnie jak tydzień wcześniej, zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu i obejmowały 8 konkurencji: wahadłową sztafetę sprinterską, płotkarsko – sprinterską oraz slalomowo – sprinterską, a także skoki na krzyżaku, rzut oszczepem dziecięcym, bieg na drabince koordynacyjnej, skok w dal z miejsca (skoki dodawane) i rzut piłką lekarską 1 kg w klęku zza głowy.

  • Rodzina. Rodzinne pasje


     

    „Rodzina. Rodzinne pasje”

    Laureaci  XIV. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego


    28 listopada 2014 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie XIV. Wojewódzkiego Konkursu  Plastycznego „Rodzina. Rodzinne pasje " pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

    Z ponad sześciuset prac nadesłanych z 35 placówek oświatowych z terenu województwa lubelskiego komisja konkursowa nagrodziła i zakwalifikowała do wystawy prace dwojga uczniów klasy I d szkoły podstawowej. II nagrodę otrzymał  Dawid Bieliński natomiast praca  uczennicy Soni Jajus została zakwalifikowana do udziału w wystawie pokonkursowej. Prace  uczniowie wykonali  pod kierunkiem pani Doroty Skotarskiej.

    Młodym artystom gratulujemy

    i życzymy dalszych sukcesów w twórczości plastycznej.

     

     

  • Dzień Otwarty Szkoły - grudzień


     

    W czwartek 18 grudnia 2014 r.

    odbędzie się

    w godz. 16.00 - 18.00

     

    DZIEŃ OTWARTY

    Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

    uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum 

    na spotkania z nauczycielami

  • Gim Mistrzostwa Szkoły w Siatkówce Dziewcząt


     

    MISTRZOSTWA SZKOŁY

    W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

     

    mistrzostwa szkoy w siatkowk 3 20141214 1811343700W dniu 08.12.2014 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Na zawody zgłosiło się  5 drużyn. Mistrzyniami Szkoły zostały zawodniczki z klasy 2A. Skład mistrzowskiej drużyny to: Natalia Żujewska, Klaudia Szykuła ,Weronika Rewucha, Magdalena Żuk oraz rezerwowa zawodniczka Martna Malinowska. Pozostałe drużyny zajęły następujące miejsca: II miejsce - klasa 2C, III miejsce - klasa 3A, IV miejsce - klasa 1A i V miejsce - klasa 1B. Dnia 15.12.2014 r. odbędą się Mistrzostwa Szkoły W Piłce Siatkowej Chłopców. Organizatorami turnieju są uczniowie z klasy 2A: Kowalczyk Natalia, Senderek Katarzyna, Sobczuk Kamil, Kucharski Bartosz oraz Lis Kacper, którzy zorganizowali Mistrzostwa Szkoły w ramach realizacji projektu gimnazjalnego pod opieką pani Małgorzaty Adamowicz.

    FOTORELACJA

     

     

  • Gim Konkurs SU


     

    KONKURS NA ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SAL

     

     W piątek 12 grudnia w gimnazjum został rozstrzygnięty konkurs na „Świąteczny Wystrój Sal” .

    W każdej sali lekcyjnej, jak i w całej szkole, panuje już świąteczna atmosfera. Komisja oceniła wkład pracy klas dekorujących swoje sale. Największą ilość punktów otrzymały klasy:

     I miejsce – klasa 1 a (sala 215) oraz klasa 3 b (sala 208)

     II miejsce – klasa 2 d (sala 207)

     III miejsce – klasa 1 b (sala 209)

     Klasa 1 a i 3 b w nagrodę otrzymują jeden dzień bez pytania – poniedziałek 15 grudnia.

     Kolejny konkurs odbędzie się w lutym – „Walentynkowy Wystrój Sal”.

    ZDJĘCIA SAL

    1

     

  • Lekkoatletyka dla każdego


     

    "Lekkoatletyka dla każdego"

     

    W poniedziałek 08.12.2014 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 4 w Zamościu odbył się pierwszy, z dwóch zaplanowanych Eventów Międzyszkolnych Kids Athletics, organizowanych przez OKA Zamość. Hasło przewodnie tych imprez, a zarazem ich nazwa to “Zabawa z Lekką Atletyką”. Pierwsze zawody przeznaczone były dla uczniów klas II oraz III szkół podstawowych i wzięło w nich udział sześć 16-osobowych drużyn z zamojskich szkół, które przystąpiły do udziału w programie “Lekkoatletyka dla Każdego”.

  • Gim Laureaci Komkursu Plastycznego


     

    SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM !

     

    Miło nam poinformować, że prace plastyczne uczniów naszej szkoły zostały nagrodzone i wyróżnione przez komisję konkursową na Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  "MOJE BOŻE NARODZENIE" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Oto list LAUREATÓW konkursu: 

    nagroda - Alan Dyjak - klasa IVb SP
    nagroda - Alicja Belina - klasa IId Gim.
    nagroda - Ewa Burcon - klasa IIIb Gim.
     
    wyróżnienie - Alicja Łaszkiewicz - klasa IVb SP
    wyróżnienie - Marcelina Chachuła - klasa IIIa G
     
    wystawa - Karolina Kusiak - klasa IVb SP
    wystawa - Maciek Burzanowski - klasa IVd SP
    wystawa - Justyna Korneluk - klasa Ia G
     
    Wszyscy wymienieni uczniowie wykonali nagrodzone i wyróżnione prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki - Małgorzatay Hrycyk.
    3
  • SP Warsztaty "Wśród Aniołów"


     

    Warsztaty plastyczne "WŚRÓD ANIOŁÓW"

     

    warsztaty plastyczne 2 20141212 12225756429 grudnia świetlica szkolna zaprosiła klasę 2b wraz z wychowawcą panią Renatą Kowarz na warsztaty plastyczne „Wśród aniołów”. Dzieci miały okazję poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ ich zadaniem było wykonanie świątecznego aniołka. Zajęcia poprowadził nauczyciel wychowania plastycznego pani Małgorzata Hrycyk.

  • NASZE MIASTO I REGION - 2014


     

    "NASZE MIASTO I REGION"
     
    27 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Zamościu odbył się x Międzyszkolny Konkurs "Nasze miasto i region". Uczniowie klas III z zamojskich szkół podstawowych rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Wykazali się obszerną wiedzą nie tylko na temat Zamościa, ale również przepięknych zakątków naszego regionu.
     

    Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce

    •  Mateusz Radzik  klasa III b wych. Marzena Mazur
       Oliwia Wajda klasa III c wych. Bożena Kierepa
       Kamil Stanisławczuk  klasa III c wych. Bożena Kierepa
     
    W części plastycznej zdobyliśmy:
    •   I miejsce Oliwia Boczkan klasa I f wych. Elżbieta Seńko
      III miejsce Weronika Iwaniec klasa II a wych. Renata Kowarz
       wyróżnienie  - Szymon Kaniuk klasa I b wych. Beata Zembroń.
     
                                                                         GRATULUJEMY!
  • Gim Wlontariat


    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

    Gala Wolontariatu

     

     

    gala5 grudnia w Zamojskim Centrum Wolontariatu odbyła się Zamojska Gala Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Impreza promuje ideę wolontariatu i dobrowolne zaangażowanie społeczności lokalnej. Podczas Gali odbyła się prezentacja działalności klubów wolontariusza oraz prezentacja wolontariatu europejskiego.

    Gala to okazja do podziękowania wszystkim zaangażowanym w wolontariat, również wolontariuszom z naszej szkoły. Podziękowania były dla Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz wyróżnionych wolontariuszy. Podczas Gali seniorzy z Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” zaprezentowali część artystyczną pt. „Młodość nie wieczność”.

     

  • Mikołajkowe GP Lubelszczyzny


     

    Mikołajkowe GP Lubelszczyzny

    Młodzików Młodszych w Badmintonie

     

    W poniedziałek 8.12.2014r. w Ludwinie odbyło się Mikołajkowe Grand Prix Lubelszczyzny Młodzików Młodszych. Była to druga runda GP Młodzików Młodszych, w której udział wzięli badmintoniści z Zamościa, Ludwina i Łęcznej.

    ZDJĘCIA

    Wojewódzka lista klasyfikacyjna Młodzików Młodszych #2z 9.12.2014r.

     

  • Poetyckie Mikołajki


      

    POETYCKIE MIKOŁAJKI

     

    Dnia 05 grudnia 2014r. kolejny już raz odbyła się, przygotowana przez panią Danutę Łuszczewską, uroczystość „Poetyckie Mikołajki”. Tegoroczna impreza przybrała formę krótkiej inscenizacji, na którą złożyły się dialogi w postaci scenek i wierszy o tematyce mikołajkowej, wykonane przez uczniów należących do koła bibliotecznego prowadzonego przez panią Danutę Łuszczewską. W trakcie występu mieliśmy przyjemność obejrzeć pokaz mikołajkowego układu tanecznego wykonanego przez najmłodszych uczniów z klasy Ib, których wychowawcą jest pani Beata Zembroń oraz dzieci z Przedszkola nr 15 w Zamościu, grupa „Biedronki”. Całość przedstawienia wzbogacona została  przez występ chóru szkolnego, kierowanego przez panią Agnieszkę Hamerską.  ZDJĘCIA 

  • SP I Mikołajkowy Turniej Badmintona


     

    I MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BADMINTONA

     

    i mikoajkowy turniej badmintona 5 20141208 1836602269Dnia 8 grudnia 2014 r. świetlica szkolna zorganizowała I Mikołajkowy Turniej Badmintona dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Na zawody zgłosiło się 13 zawodników z klasy 2a i 3c. Zawodnicy zostali podzieleni na 3 grupy, z których wyłoniono systemem „każdy z każdym” 3 finalistów. O medale walczyli chłopcy z klasy 2a. Złoto zdobył - Błażej Zabłocki, srebro – Rafał Szponar, brąz – Jakub Kulesza. Najlepsi badmintoniści otrzymali medale i czekoladowe upominki. Ponieważ nie wszyscy zawodnicy zgłosili się na zawody w mikołajkowych czapkach, tych którzy je posiadali spotkała miła niespodzianka w postaci pysznego czekoladowego lizaczka. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przeprowadzeniem zawodów zajęła się pani Barbara Gaca, organizacją pani Agata Słowik.

    ZDJĘCIA

  • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW


     

    MIKOŁAJKOWY TURNIEJ

     

    PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

     

     Dnia 3.12.2014r. w naszej szkole odbyła się IX edycja Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: "trójek" i "czwórek" siatkarskich. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn, po cztery w każdej kategorii. Gościliśmy zespoły z Katolickiej Szkoły Podstawowej, SP 2, SP 6 i SP 9 w Zamościu.

     

  • Mikołajkowe zawody pływackie 4.12.2014r.


     

     

    MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE

     

    Jak co roku na zakończenie jesiennej edycji Programu Powszechnej Nauki Pływania, Zamojskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej 4 grudnia zorganizowało Mikołajkowe Zawody Pływackie. W zawodach oprócz dzieci uczestniczących w PPNP (klasy I-II) brali udział uczniowie klas III i IV. Naszą szkołę reprezentowało jedenaścioro uczniów z klas II-IV a byli nimi: Aleksandra Wojtas, Kinga Sidor, Daria Nowosad, Kinga Łagoźny, Marcel Czemierski, Aleksandra Korniewska, Łucja Żelazny, Magdalena Kasperek, Jakub Kycko, Filip Łagoźny i Kacper Koprowski.

  • SP Kartka do Mikołaja


     

    Konkurs: LIST do św. Mikołaja

    Nagrody rozdane !!!

     

    mikolaj1W piątek na zakończenie „Poetyckich Mikołajek” zostały ogłoszone wyniki konkursu na świąteczną kartkę, zorganizowanego przez wychowawców świetlicy, zawierającą list do św. Mikołaja. Do świetlicy szkolnej wpłynęło ponad 80 kartek. Wybór nagród i wyróżnień był niezwykle trudny, ponieważ dzieci przygotowały staranne i ciekawe prace.

  • Wizyta Mikołaja


     

    WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

     

     

    Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się szanowny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu - to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je prezentami. Szczególnie dużo upominków dostały dzieci klas 1-3 Szkoły Podstawowej, ale i dla innych nie zabrakło niespodzianek. Mikołaj odwiedził wszystkich, i tych małych, i tych starszych. A oto krótki fotoreportaż z jego wizyty 

     

     

  • Bal Wszystkich Świętych


     

    BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

     

    Zuchy z 14 GZ „Leśne Skrzaty” spędziły andrzejki  na Balu Wszystkich Świętych. Zabawa odbyła się 29 – 30 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Płoskiem. Gospodarzami imprezy była 16 GZ ,,Leśne Skrzaty”. Wspólna  zabawa z harcerzami i zuchami rozpoczęła się o godz. 18.30  w sali gimnastycznej. Biletem wstępu na bal był oczywiście strój wybranego świętego.  

    Andrzejki rozpoczął pokaz tańca do piosenki ,,Bal Wszystkich Świętych”. Następnie nasze zuchy uczestniczyły w konkursach i quizie sprawdzającym znajomość świętych patronów. Każdy zuch zaprezentował się w ,,pokazie świętej mody”. Święci wyglądali naprawdę uroczo.

  • Lekcja otwarta Kids Athletics - 2014


      

    Lekcja otwarta Kids Athletics

     

    W dniu 26.11.2024 odbyła się lekcja otwarta z wykorzystaniem sprzętu Kids Athletics. Ćwiczenia na drabince koordynacyjnej, krzyżaku, rzut oszczepem i bieg przez płotki dostarczyły dzieciom wiele radości i uśmiechu.W lekcji  brały udział klasy I - III. Zajęcia przeprowadziły Karchut Beata i Kunicka Jolanta.  FOTORELACJA

     

     Informacje ze strony sp4zamosc.blogspot.com

      

  • Wieczór wróżb andrzejkowych

     


     

    WIECZÓR WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH

     

    26 listopada 2014 odbyły się szkolne Andrzejki. Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.Upamiętniając zwyczaj wróżb, co roku w naszej szkole odbywa się zabawa andrzejkowa, podczas której wróżkami stają się dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego.

  • Gim Konkursy plastyczne


    MOJE BOŻE NARODZENIE

     

    Osiągnięcia plastyczne w roku szkolnym 2013/2014
    Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod patronatem LUBELSKIEGO KURATORA  MOJE BOŻE NARODZENIE 
    nagrody: - Julia Ziemińska klasa IIa Gim, Dawid Sendłak klasa IIb Gim
    wyróżnienia - Danilak Łukasz klasa IIb Gim
    wystawa - Burcon Ewa klasa IIb Gim

    opiekun - p. Małgorzata Hrycyk 

  • Wizyta w przedszkolu


     

    Świąteczna wizyta w przedszkolu

     

    20 grudnia 2013r. uczniowie klasy III b szkoły podstawowej spotkali się z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola SŁONECZKO  w Zamościu. Trzylatki zaprezentowały widowisko jasełkowe. Uczniowie dziękując za pełen wdzięku występ i prezenty w postaci pierników, obdarowali maluszki samodzielnie wykonanymi Mikołajami.

    Dzieci wspólnie śpiewały kolędy i składały sobie świąteczne życzenia.

    zdjęcia

     

  • Ten zimowy czas


     

    Ten zimowy czas

     

     

    Uczniowie klasy 2 a szkoły podstawowej zaprezentowali przedstawienie o tradycjach bożonarodzeniowych. W wspólnym kolędowaniu uczestniczyły klasy I i II oraz dzieci z  oddziałów zerowych.

    zdjęcia

  • SP Konkurs na świetlicy szkolnej


    KONKURS "ŻYCZENIA DO ŚW. MIKOŁAJA"

     

    konkurs na wietlicy - najpikniejsze kartki do w mikoaja 10 20131221 1710303645W tym roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs na świąteczną kartkę z życzeniami do Św. Mikołaja. W konkursie wzięły udział dzieci klas I-III. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem maluchów. Uczniowie wykonywali swoje kartki podczas zajęć w świetlicy oraz w domu. Nie brakowało pięknych, starannie wykonanych i oryginalnych prac. Komisja konkursowa wybrała 20 najpiękniejszych kartek w tym 10 nagrodzonych i 10 wyróżnionych. Bardzo ciekawą pracę wykonał Jakub Litwin uczeń kl. Ia.  Podczas apelu szkolnego nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyła im pani Dyrektor.  Konkurs w świetlicy przygotowała pani Agata Słowik. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych świetlicowych konkursach.  Na korytarzu szkolnym przed świetlicą można podziwiać na wystawie prace nagrodzone i wyróżnione. Serdecznie zapraszamy!!!

    ZDJĘCIA

  • Gromada Zuchowa - Betlejem to my sami


     BETLEJEM TO MY SAMI


    Przedstawienie bożonarodzeniowego ,,Betlejem to my sami", które odbyło się w dniu 19 grudnia dla rodziców, babć i dziadków dzieci z klasy 3d szkoły podstawowej.

     zdjęcia 

     

     

     

  • SP Polacy - Rodakom


     

    POLACY - RODAKOM

     

    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu w XIV Akcji Polacy - Rodakom pod patronatem Senatora RP Stanisława Gogacza. Zebrane zabawki i książki przekazał do punktu w Lublinie pan Sławomir Moździoch. Dary zostały przekazane na ręce przedstawicieli polskiej dyplomacji dla polskich dzieci na Białorusie i Ukrainie. Uroczystość przekazania odbyła się podczas wspólnego spotkania opłatkowego w sobotę 14 grudnia 2013 r. w Lublinie przy ul. Magnoliowej 8 w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej. Opiekunem i reprezentantem była pani Maria Kuraszkiewicz.

  • Życzenia Bozonarodzeniowe


     

                           Życzymy wszystkim aby

    Święta Bożego Narodzenia

    były wyjątkowymi dniami w roku,

    by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,

    by kolacja wigilijna wniosła w serca spokój,

    a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.

    By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,

    by spokojna przerwa ukoiła złość,

    a kolędowych śpiewów nie było dość!

     

     

     

     

     

  • Gim VI Konkurs Ortograficzny


     VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     

    imagesCAHPE4CFW dniu 19.11.2013 roku nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 4 w Zamościu zorganizowali i przeprowadzili VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Zwycięzczynią konkursu została Katarzyna Bednaruk z Gimnazjum nr 2.

    Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 14 stycznia 2014 roku o godz. 13.00 w sali nr 207. Gratulujemy i serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami.

  • Kiermasz Bożonarodzeniowy


     

    II ŚWIĄTECZNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     

    19 grudnia w naszej szkole odbył się świąteczny kiermasz. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali zrobione przez siebie ozdoby świąteczne oraz pyszne wypieki, które cieszyły sie ogromnym zainteresowaniem.

    Poniżej znajdziecie zdjęcia z kiermaszu. 

    ZDJĘCIA

    ciasteczkaciasteczkaciasteczkaciasteczka

     

     

     

     

  • sp Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC


     

    KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    CLICKONMANIAC

     

    2 grudnia 2013 r odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC. Miło nam poinformować, że do drugiego etapu konkursu dostało się 19 uczniów naszej szkoły podstawowej.

    Click on Starters

  • Gim Konkurs na świąteczną kartkę

     


     

    IV KONKURS MIĘDZYGIMNAZJALNY

    NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

    Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

     

     

     kartki z gim 2 1 20160106 1910546383

     

    Już po raz czwarty nasze gimnazjum było organizatorem międzyszkolnego KONKURSU na ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ z ŻYCZENIAMI w JĘZYKU NIEMIECKIM I ANGIELSKIM.

    W konkursie wzięło udział  5 gimnazjów z Zamościa. Wybór nagród i wyróżnień dla komisji konkursowej był niezwykle trudny, ponieważ wpłynęło bardzo dużo pieknych i oryginalnych prac. Po burzliwej dyskusji zostały wybrane najpiękniejsze kartki.

     

    *Zapraszamy na wystawę prac do naszej szkoły. Ci, którzy nas nie odwiedzą mogą podziwiać nagrodzone i wyróżnione prace w galerii   ZDJĘĆ

     

    NAGRODY:

     

    Gimnazjum Nr 1 : Marek Diadia j. niemiecki

     

    Gimnazjum Nr 2 : Wiktoria Tochman j. niemiecki

     

    Gimnazjum Nr 4:   Wiktoria Tyszko j. angielski

                                 Kewin Bryl j. angielski

                                 Paweł Spustek j. niemiecki

                                 Karolina Budzyńska j. niemiecki

     

    Gimnazjum Nr 5:   Martyna Mazurek j. niemiecki

                                 Paulina Cholewińska j. niemiecki

     

    Gimnazjum Nr 6Kinga Gęborys j. angielski

                                Adriana Różańska j. angielski

     

    Wyróżnienia:

     

    Gimnazjum Nr 1: Michał Święciło j. niemiecki

     

    Gimnazjum Nr 4: Wiktor Trojak j. angielski

                               Wiktoria Burda j. niemiecki

                               Justyna Korneluk  j. niemiecki

     

    Gimnazjum Nr 5: Aleksandra Marczuk j. niemiecki

     

    Gimnazjum Nr 6: Weronika Statkiewicz j.angielski

     

     

    Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

     

    DSC00340

     


     

     

  • Gim Paula w III etapie konkursu

     


    KONKURS z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     

    DSC00226

    W II etapie konkursu kuratoryjnego tj. etapie okręgowym naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice Ola Szram (3a) i Paula Zgódka (3d).

    Paula Zgódka przeszła do III etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 12.04.2014 roku.

    Gratulujemy i trzymamy kciuki za Paulę!

     

     

     

     

  • SP Bezpieczni na drodze


     

    BEZPIECZNI NA DRODZE

     

    6 grudnia 2013 roku obył się finał VI edycji konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze” w Zespole Szkół w Suchowoli. Organizatorem  uroczystości był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Celem konkursu było kształcenia bezpiecznych postaw i zachowań dzieci i młodzieży na drogach. W konkursie wzięło udział 111 szkół podstawowych z terenu działania WORD Zamość. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV: Igor Kasprzak (4a), Martyna Korniewska (4a), Amelia Majzer (4b).

    Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, plecakami, kalendarzami, w których znajdują się nagrodzone prace i książkami o ruchu drogowym. W tym roku nasza szkoła znalazła się wśród 20 szkół, które otrzymały miasteczka ruchu drogowego. Cały finał odbył się w bajkowej scenerii, której towarzyszyła wizyta świętego Mikołaja. Opiekunem uczniów była p. Barbara Korona. 

    zdjęcia  

     

  • Przedszkolaki w szkole


     

    PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE

        12 grudnia 2013r. gościliśmy w szkole sześciolatki

    z Miejskiego Przedszkola Nr 12 w Zamościu i Miejskiego Przedszkola Nr 15 w Zamościu wraz z wychowawcami.

    Dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Zima tuż, tuż" w wykonaniu uczniów klas I B i II C ze Szkolnego Koła Teatralnego. Następnie udały się do sal lekcyjnych, gdzie czekały na nie dzieci z klas II B i III B szkoły podstawowej.  Przedszkolaki miały okazje zobaczyć, jak wyglada sala lekcyjna, praca z tablicą interaktywną oraz usiąść w  ławkach i poczuć się, jak uczeń. Wspólnie z uczniami wykonały szopki bożonarodzeniowe. Dzieci składały sobie życzenia świąteczne i wspólnie śpiewały pastorałki oraz kolędy. Na koniec pokazaliśmy im, jak wygląda stołówka i świetlica szkolna.  

    Czekamy na was po wakacjach. Do zobaczenia!

    zdjęcia

  • Gim Olimpiada Matematyczna


    KONKURS Z FIZYKI


    111

    Uczeń klasy 3a Piotr Samborski awansował do III etapu konkursu kuratoryjnego z fizyki.

    Piotrek zakwalifikował się również do II etapu Olimpady Matematycznej Gimnazjalistów.

    GRATULUJEMY !!!

     

     

     

     

     

  • Gim Świąteczny Wystrój Sal

     


    Wyniki konkursu na

    ŚWTECZNY WYSTJ SAL LEKCYJNYCH

     

    Znamy już wyniki konkursu na najpiękniejszy świąteczny wystrój sal lekcyjnych. W dniu dzisiejszym komisja pod przewodnictwem pani dyrektor oceniła trud uczniów włożony w udekorowanie swoich sal. Największą liczbę punktów uzyskały następujące klasy:

    Gimnazjum - klasa 1d - sala 207

    Szk. podst. IV-VI - klasa 5c - sala 117

    Szk. Podst. I-III - klasy 3c i 3d - sala 220,

    które w nagrodę otrzymują jutro (13 grudnia) jeden dzień bez pytania.

    GRATULACJE!

  • Gim Konkurs j.ang.


    WYNIKI KONKURSU J.ANGIELSKIEGO

     

    angliaW szkolnym konkursie na projekt dotyczący Wielkiej Brytanii   

    I miejsce zdobył Damian Bizior z klasy Ic,

    II miejsce Ola Jonasz z klasy III b,

    III miejsce Wiktoria Burda z klasy I c.

     

      

     

     

  • Gim Clickonmaniak


     

    KONKURS "CLICKONMANIAK"

     

    angielskiDnia 2 grudnia odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „Clickonmaniac”. Do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

    Click On 3:  Aleksandra Szram (IIIa), Daniel Górnik (IIIa),  Ewelina Sznajdrowicz (IIIa)

    Click On 2: Marcelina Chachuła (IIa), Szymon Niedabylski (IIa)

    Click On 1: Agnieszka Kalicińska (Ic), Aleksandra Kaźmierczak (Ib), Aleksandra Juszczak (Ib), Michalina Puławska (Ic)

    GRATULUJEMY !!!

     

     

     

  • SP Tuwim


     

    JULIAN TUWIM I JEGO BAJKOWY ŚWIAT

          

    6 grudnia 2013r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu  odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „ Julian Tuwim i jego bajkowy świat”. Główną ideą konkursu była popularyzacja twórczości Juliana Tuwima w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2013 – Rokiem Juliana Tuwima.

     W kategorii szkół podstawowych klas I-III nasze uczennice zajęły:

    I miejsce -  Kinga Łagoźny  klasa II c – opiekun p. Bożena Kierepa

    Wyróżnienie – Ewa Burdy – klasa III b – opiekun p. Bożena Kukiełka

    Młodym artystkom gratulujemy!

    zdjęcia

  • SP Kultura jest OK

     


    KULTURA JEST OK !

                

    5 grudnia 2013 roku  w Książnicy Zamojskiej w Zamościu odbyło się podsumowanie projektu „Kultura jest OK!” i finał konkursu plastycznego „Kulturalna Alternatywa”, w którym uczniowie naszej szkoły zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia.

    Uczestnicy  mieli okazję obejrzeć barwną prezentację na temat realizacji projektu, otrzymali liczne nagrody książkowe i kalendarze, w których znajdują się nagrodzone prace. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

    zdjęcia

  • SP Siatkarskie Mikołajki


     

    SPORTOWE MIKOŁAJKI

     

    Mikołajki 2013 klasa sportowa Va świętowała w sposób szczególny, były prezenty, niespodzianki, nawet prawdziwy Mikołaj, ale nie obyło się też bez sortowej rywalizacji. Cała klasa przystąpiła do rozgrywanych w tym dniu Mistrzostw Szkoły Podstawowej Nr4 w Dwójkach Siatkarskich Klas V. O tytuł najlepszej dwójki  walczyło aż 13 par w większości mieszanych. Rywalizacji towarzyszyło mnóstwo emocji, które czasem tak trudno okiełznać… Udało się jednak w atmosferze „fair play” dotrwać do rundy finałowej. Najlepiej zaprezentowali się Wiktoria Kupiec i Jakub Smolak  zdobywając I miejsce. Nie to jednak zdominowało cale zawody. Wszyscy uczestnicy na koniec nie otrzymali medali za miejsca, lecz losowano je. Dzięki temu każdy mógł poczuć się zwycięzcą, tak rzadko doceniamy   przecież samą radość z uczestnictwa w jakiejkolwiek formie sportu, czas to zmienić...

    Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy, które wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Nr4 , pani Jolanta Goryczka. ZDJĘCIA

  • SP Poetyckie Mikołajki 2013


     

     POETYCKIE MIKOŁAJKI

      

    • „Poetyckie Mikołajki” - to cykliczna uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości bibliotecznych. Powstaje dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów należących do koła bibliotecznego.
    • Dnia 6 grudnia 2013 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny „Poetyckie Mikołajki” przygotowany przez panią Danutę Łuszczewską oraz nauczycieli: panią Małgorzatę Hrycyk, Agnieszkę Hamerską i Jolantę Wilawer. Część artystyczną wykonały dzieci z koła bibliotecznego, które recytowały wiersze o Mikołaju. Występ mikołajkowy uatrakcyjniły świąteczne piosenki śpiewane przez szkolny chórek oraz układ taneczny w wykonaniu klasy 3a.

    Podczas apelu zostały wręczone dyplomy i upominki dla uczniów, którzy zostali ngrodzeni w konkursie "Życzenia do Świętego Mikołaja" zorganizowanym przez nauczycieli świetlicy.

     Zdjęcia z apelu

     

     

  • Akcje SU


    OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA
    "POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ" 2013
     
     
    Akcja prowadzona jest przed Świętami Bożego Narodzenia, w dniach od 2 do 12 grudnia 2013 roku, z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno - wychowawczych. Zbieramy odzież, obuwie, zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości i higieny osobistej, słodycze i żywność długoterminową (np. cukier, kaszę, makaron itp), ziemiopłody, przedmioty gospodarstwa domowego. Dary można przynosić do opiekunów samorządu uczniowskiego gimnazjum i szkoły podstawowej i do pedagogów szkolnych. 
     
     
  • Gim Góra Grosza

     


     

    GÓRA GROSZA 2013

     Akcja SU Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

     "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie" - pod tym hasłem Samorząd Uczniowski organizuje w tym roku zbiórkę monet w XIII już edycji akcji Góra Grosza. Celem akcji jest zgromadzenie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną - w rodzinnych domach dziecka, pogotowiach rodzinnych, kwalifikowanych rodzinach zastępczych. Akcja wspiera również najbardziej potrzebujące domy dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

    Akcji "Góra Grosza" towarzyszy konkurs na zebranie największej liczby monet. Klasa, która uzbiera największą liczbę monet (liczonych na sztuki) otrzyma dzień bez pytania.

  • Życzenia Świąteczne    christmasglitter1
    Życzymy wszystkim aby

    Śwta Bożego Narodzenia

    były wyjątkowymi dniami w roku,

    by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,

    by kolacja wigilijna wniosła w serca spokój,

    a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.

    By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,

    by spokojna przerwa ukoiła złość,

    by sylwester zapewnił szampańską zabawę,

    a kolędowych śpiewów nie było dość!

  • Gim Wyniki konkursu - Najpiękniejsza kartka świąteczna

     


    images 2WYNIKI KONKURSU

     "NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA"

     W dniu 17 grudnia 2012 został rozstrzygniety konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną z życzeniami w języku angielskim i niemieckim. W konkursie udział wzięło 62 uczniów z gimnazjów zamojskich nr 4, 5 i 6. Spośród nadesłanych prac plastycznych komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła uczniów w dwóch kategoriach: kartka w języku niemieckim i języku angielskim.

    Zdjęcia

  • SP Betlejemskie Światło Pokoju

         Zuchy wyruszają w wędrówkę 

    z Betlejemskim Światłem Pokoju!

    18 grudnia zuchy z 14 GZ ,,Leśne Skrzaty”  wraz z panią Dorotą Skotarską i rodzicami uczestniczyły w głównej uroczystości przekazania BŚP środowiskom harcerskim hufca w Kościele Św. Katarzyny w Zamościu. W tym dniu została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył Pasterz Diecezji  Ksiądz Biskup Marian Rojek. Uczestniczyły w niej drużyny harcerskie i gromady zuchowe, którym zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju – symboliczny ogień zapalony  w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Zuchy z naszej gromady aktywnie włączyły się w oprawę wokalną nabożeństwa. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane na wigilijnym stole na honorowym miejscu. Zuchy wyruszyły w coroczną podróż z BŚP po najbliższej okolicy. Hasło tegorocznej wędrówki brzmi ,,Odważ się być dobrym”.

  • Gim Jasełka

     


    DSC03067JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

     21 grudnia odbyły się w naszej szkole tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej wspólnie przygotowali montaż słowno – muzyczny mający na celu wprowadzenie wszystkich obecnych w świąteczny nastrój.

  • SP Świąteczne Czytanie Dzieciom

     
    Świąteczne czytanie dzieciom

    „Lubimy Boże Narodzenie”

    20.12.2012 roku w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbyło się świąteczne czytanie w klasach I, II, III, w grupie przedszkolnej „Biedronki” oraz w świetlicy szkolnej. Zaproszenie do czytania przyjęły: dyrekcja zespołu szkół nr 4: p.Jolanta Goryczka, p.Danuta Margol, p.Małgorzata Pokrzywa, a także p.Danuta Łuszczewska- nauczyciel biblioteki i p.Joanna Chyrchała- pielęgniarka. Na zakończenie spotkania uczniowie śpiewali kolędy. Panowała świąteczna atmosfera, ponieważ dzieciom czytano opowiadania związane z Bożym Narodzeniem.

    Książka „uczy, bawi, wychowuje” czytanie dzieciom dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielnie myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzania.

     

     

  • Gim Konkurs na Świąteczny Wystrój Sal

     


    Konkurs na

    ŚWTECZNY WYSTJ SALI 

    20 grudnia został rozstrzygnięty w gimnazjum konkurs na Świąteczny Wystrój Sal Lekcyjnych. Wygląd sal został oceniony przez komisję. Pod uwagę zostały wzięte następujące kategorie: ogólny wystrój sali, aktualna gazetka świąteczna, i gazetka o patronie szkołyNajwiększą liczbę punktów uzyskały:

    klasa 2a gim (sala nr 16) - 10pkt

    klasa 2b gim (sala nr 9) - 10 pkt,

    które w nagrodą otrzymują 1 dzień bez pytania

    2 stycznia 2013roku

    Zdjęcia klas

  • SP Góra Grosza

     


    GÓRA GROSZA 2012 – XIII edycja

    W dniach 27 listopada – 7 grudnia 2012r. dzieci i młodzież z całej Polski zbierały monety groszowe.  Nasza szkoła, jak co roku włączyła się do akcji i w tegorocznej edycji akcji Góra Grosza 2012 zebraliśmy 136,88zł. 

    Samorząd Uczniowski SP serdecznie dziękuje wszystkim, którzy ofiarowali grosiki na tak ważny cel. Pamiętajcie, że lepiej jest dawać niż brać, a pomoc potrzebującym jest najważniejsza. Jesteście wspaniali i macie wielkie serca. 

                                                              Dziękuje

  • Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?

         DLACZEGO JEST ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA?


    Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
    Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
    Dlaczego śpiewamy kolędy?

    Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.

    Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
    Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
    Dlatego, żeby sobie przebaczać.

    ks. Jan Twardowski

  • Dzień otwartej szkoły - grudzień

     


    W czwartek 20 grudnia 2012 r.

    w godzinach 16.00 - 18.00

     

    DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY

    w Szkole Podstawowej i Gimnazjum

     

    Zapraszamy rodziców i prawnych opiekunów

    na spotkania z nauczycielami.

  • SP Biała Szkoła

     


    Biała Szkoła 

     "Witajcie - Białą Szkołę czas zacząć, Małe Ciche 10-14.12.2012r."

    Takimi słowami zaczyna się relacja z pobytu naszych uczniów szkoły podstawowej na Białej Szkole. Jeżeli jesteś ciekawy co się u nich dzieje, to zajrzyj do zakładki SPORT W SZKOLE PODSTAWOWEJ - TWÓJ SPORTOWY BLOG. lub na stronę  bialaszkolasp4zamosc.blogspot.com  

    Codziennie nowe wiadomości i zdjęcia. 

    Jeżeli też tak chciałbyś, to nic straconego.

    Nie siedź przed komputerem!!!

    Wyciagnij sanki, łyżwy, zbierz grupę znajomych

    i Białe Popołudnie gotowe.

    Jeżeli chcesz aby i Twoje zdjęcia upamietniające zabawy na śniegu znalazły się na stronie internetowej szkoły, to przynieś je do p. Agnieszki Boratyn lub p. Małgorzaty Jasek.

         

  • Gim Olimpiada Promocji Zdrowia 2012

     


     

    Wybieram zdrowy styl życia

     

    W dniu 7 grudnia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowana przez Polski Czerwony Krzyż. 
    W kategorii gimnazjalnej 3-miejsce zajęła uczennica klasy 3B Aleksandra Juszczak, której opiekunem jest Danuta Raczkiewicz.

     

     

  • SP Poetyckie Mikołajki 2012

         Poetyckie Mikołajki - 6 grudnia 2012 r.

    • „Poetyckie Mikołajki” - to cykliczna uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości bibliotecznych. Powstaje dzięki dużym zaangażowaniu uczniów należących do koła bibliotecznego.

    Dnia 6 grudnia 2012 roku po raz kolejny w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny „Poetyckie Mikołajki” przygotowany przez panią Danutę Łuszczewską oraz nauczycieli: panią Agnieszkę Hamerską i panią Jolantę Wilawer. Część artystyczną wykonały dzieci z koła bibliotecznego, które recytowały wiersze o Mikołaju. Występ mikołajkowy uatrakcyjniły nastrojowe piosenki śpiewane przez zespół wokalny oraz utwory muzyczne na flet.

     

     

     

  • Gim Góra Grosza 2012


    Wyniki akcji GÓRA GROSZA

    „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie” - pod tym hasłem Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował w tym roku zbiórkę monet w XII już edycji akcji Góra Grosza. Celem akcji jest zgromadzenie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną -  w rodzinnych domach dziecka, pogotowiach rodzinnych, kwalifikowanych rodzinach zastępczych. Akcja wspiera również najbardziej potrzebujące domy dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

    C

     Akcji "Góra Grosza" towarzyszył konkurs na zebranie największej liczby monet. 

    I miejsce zajęły dwie klasy

    klasa 2a i 2b Gim

    które w nagrodę otrzymują 3 dni bez pytania (12-14 XII)

    II miejsce - klasa 2c Gim - 2 dni bez pytania (12-13 XII)

    III miejsce - klasa 2d Gim - 1 dzień bez pytania (12 XII)

     

  • SP I Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy

         I Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy

    "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.

    Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi". 

    Jan Paweł II

    7 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół nr 4 w Zamościu odbył się kiermasz bożonarodzeniowy „Podziel się świąteczną radością”. Już od wielu dni zuchy z 14 GZ ,,Leśne Skrzaty” przygotowywały ozdoby świąteczne – aniołki, kartki świąteczne, bombki, choinki i szopki, które w czasie kiermaszu budziły duże zainteresowanie. W akcję zaangażowali się również rodzice i dziadkowie pomagając dzieciom w przygotowaniach. Wiedzieli, że dochód zostanie przekazany na potrzeby gromady oraz na cel charytatywny.

  • sp Ogólnopolski Konkurs Językowy

     

     


    Ogólnopolski Konkurs Językowy FunEnglish.pl

     6 grudnia 2012 r. ruszyła trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Językowego FunEnglish.pl. To multimedialna rywalizacja, która łączy w sobie naukę języka angielskiego

    z zabawą.

    Ogólnopolski Konkurs Językowy FunEnglish.pl adresowany jest do uczniów w wieku 6 - 12 lat. Jego celem jest promocja nauki języka angielskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz wyłonienie najzdolniejszych uczniów z całego kraju. Młodzi ludzie biorący w nim udział m.in. sprawdzą swoje umiejętności językowe oraz poznają możliwości pożytecznego wykorzystania komputera w nauce.  

    Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie!

  • Gim Osiągnięcia inne

     

     

     

     

     


    Rok szkolny 2012/2013


     

     

     

     

    Wybieram zdrowy styl życia

     

    W dniu 7 grudnia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowana przez Polski Czerwony Krzyż. 
    W kategorii gimnazjalnej 3-miejsce zajęła uczennica klasy 3B Aleksandra Juszczak, której opiekunem jest Danuta Raczkiewicz.

     

     

     

    Zawodnicy UKS KIKO zwycięzcami Gimnazjady

    22 listopada w hali naszej szkoły rozegrano XIV Wojewódzką Gimnazjadę Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Drużynowym. Uczniowie 3a gimnazjum Jakub Mosorzewski i Szymon Hałasa zajęli pierwsze miejsce wśród chłopców. Zaś drugie miejsce wśród dziewcząt zajęły uczennice kl. 1a - Oliwia Piotrowska, Julia Ziemińska i Wiktoria Budziszewska.

    Czytaj więcej na stronie - ukskiko.blogspot.com/

     

     

    Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej

    30 października 2012 roku w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu odbył się IX Konkurs Recytacji Poezji Ekologicznej, towarzyszący obchodzonemu w tej szkole świętu św. Franciszka - patrona ekologów. Piotrek Samborski - uczeń klasy 2a Gimnazjum nr 4 dostał wyróżnienie w tym konkursie.

     Gratulujemy Piotrkowi i pani Jolancie Rajch, która przygotowywała Piotrka do konkursu.

     

     

     

    DSC02805111Sukces w konkursie fotograficznym

    30.10 został rozstrzygnięty IX Konkurs Fotograficzny „Świat wokół nas” zorganizowany przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. II miejsce zajęło zdjęcie wykonane przez Karinę Skowron z klasy 2a Gimnazjum. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła przedstawioną na fotografii podobiznę pająka, podkreślając bardzo dobrą kompozycję i walory techniczne nadesłanej pracy. Opiekunem uczennicy była pani Agnieszka Jedlińska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     

     

    Basketmania 2012 

    W dniu 13.09.2012 roku na boisku Orlika przy Zespole Szkół nr 4 w Zamościu odbyły się turnieje w koszykówkę "Basketmania 2012". Uczniowie naszego gimnazjum, w składzie: Karol Tytoń, Bartłomiej Morawski, Patryk Lepianka, Jakub Sak, Michał Gielecki, Adam Jagoda, Kamil Kołodziejczuk, Miłosz Ziemiński, Szymon Adamczuk, Kacper Łaszkiewicz wygrywając mecz z Gimnazjum nr 2 wynikiem 8:4 oraz z Gimnazjum nr 3 wynikiem 29:2, zagwarantowali sobie I miejsce w turnieju, a także awans do zawodów wojewódzkich. Awans do zawodów wojewódzkich wywalczyła również drużyna dziewcząt naszej szkoły.

     

     

     

     

     

    SUKCES NASZYCH SIATKARZY !!

     W dniu 11.09.2012 w Żdanowie na boiskach Orlika odbyły się zawody w piłce siatkowej VOLLEYMANIA 2012. W zawodach rywalizowało 28 zespołów.

    Chłopcy z naszej szkoły- rocznik 1999-2000 zdobyli w tym turnieju  I miejsce i awansowali do zawodów wojewódzkich. Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Adamczuk, Adam Jagoda, Damian Kasperski, Mirosław Bobczuk, Jakub Rusinek, Jan Siulkowski, Karol Konwalik. Gratulujemy !!!!!  

     Dziewczęta  rocznik 1997-98 zajęły IV miejsce, dziewczęta - rocznik 1999-2000 - III miejsce, oraz chłopcy - rocznik 1997-98 -III miejsce. Opiekę nad uczniami sprawowali pani Małgorzata Adamowicz i pan Andrzej Świergoń .  

    zdjęcia..

     

     

    ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

    Wraz zrozpoczęciem nowego roku szkolnego na ręce Pani Dyrektor została przekazana miła informacja. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum brali udział w ogólnopolskich konkursach w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Laureatami konkursów zostali.

     

    1. Aleksandra Szram - w konkursie Autoportret 

    2. Angelika Malucha- w konkursie Autoportret 

    3. Maria Suwała - w konkursie Autoportret 

    4. Kamila Wieczorek - w konkursie Jak ryba 

    5. Magda Wojnarowska - w konkursie Jak ryba

      

    Kampania"Zachowaj Trzeźwy Umysł" (ZTU) to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca tematykę profilaktyki uzaleznień. Jednym z jej największych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.Głównym inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu.

     

    Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za udział. Laureatom przekazują nagrody wraz z dyplomami.

     

     

     

  • SP Mikołajkowy Festyn Sportowy

     

     


    Mikołajkowy Festyn Sportowy

     

    W piątek 7 grudnia odbył się Mikołajowy Festyn Sportowy,

    w którym brały udział klasy drugie i trzecie szkoły podstawowej.

    Czytaj  więcej i oglądaj zdjęcia na sp4zamosc.blogspot.com

     

  • Wizyta św. Mikołaja

     


    Wizyta św. Mikołaja

        

    6 grudnia uczniów naszej szkoły przywitał św. Mikołaj! Pytał o zachowanie, częstował jabłkami i lizaczkami. Zaprosił dzieci do wspólnej fotografii i zachęcał do dobrych uczynków. Najgrzeczniejsze klasy obdarował pomocami do zajęć i zabawkami.

    Trzeba być grzecznym, bo następne mikołajki już za rok :)

     

     

     

                                    

  • SP Mikołajkowe Zawody Pływackie

     

     


    Mikołaj lubi pływać

     

    Uczniowie szkoły podstawowej: Magdalena Kasperek, Łucja Żelazny, Klaudia Szykuła, Martyna Korniewska, Sebastian Boratyn, Oliwier Oparowski, Klaudia Bodys, Paulina Cios, Dawid Dębicki, Kacper Flak, Kacper Zwolan, Patryk Nosal, Julia Sternik, Jakub Raczkiewicz i Jakub Szumowski wraz z opiekunami p.Jolantą Kunicką i p. Rafałem Malcem w dość zaskakującym miejscu spotkali Mikołaja. Czytaj więcej na:sp4zamosc.blogspot.com

  • SP 14 Rajd Mikołajkowy

     

     


     

    14 RAJD MIKOŁAJKOWY

     

            1 grudnia 2012 r. młodzi turyści z klasy VI c razem z wychowawczynią uczestniczyli w 14 Rajdzie Mikołajkowym zorganizowanym przez Oddział PTTK w Zamościu. Trasa wiodła od Senderek do Starej Huty gm. Krasnobród (8 km). Na mecie rajdu czekał św. Mikołaj, który rozdawał wszystkim uczestnikom słodkie upominki. Po krótkim odpoczynku odbyły się tradycyjne konkursy. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs sprawnościowy - biegi w workach.

     

  • Gim Mikołajki

     


    Mikołajki 

     

    Dnia 6 grudnia 2012 r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum organizuje dzień "Ubieramy się na czerwono" .

    Uczniowie ubrani na czerwono nie będą pytani.

     

     

  • SP kiermasz świąteczny

     


     


    ZUCHY Z 14 HZ "LEŚNE SKRZATY"

    WRAZ Z RODZICAMI ZAPRASZAJĄ NA  

     

    I ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

    BOŻONARODZENIOWY

    W DNIU 7 GRUDNIA 2012 R.              

    W GODZ. 9.00 - 13.00 W GŁÓWNYM HOLU SZKOŁY 

    Podczas kiermaszu będzie można nabyć własnoręcznie zrobione ozdoby choinkowe, dekoracje bożonarodzeniowe i pyszne pierniczki świąteczne. 

    WSTĄP!  ZOBACZ!  KUP!

  • SP Konkurs Wiedzy o Zamościu

     

     


    VIII Międzyszkolny Konkurs „Nasze miasto i region”

     

    W czwartek 29.11.2012r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zamościu odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs „Nasze miasto i region”. Uczniowie klas trzecich z zamojskich szkół rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. Wykazali się obszerną wiedzą nie tylko na temat Zamościa, ale również przepięknych zakątków naszego regionu. Uczennice naszej szkoły osiągnęły bardzo dobry wynik i zajęły w końcowej klasyfikacji II miejsce.

  • Mikołajkowe Mistrzostwa

    XI MIKO??AJKOWE

    Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu

    22 grudnia odbyły się na krytej pływalni w Zamościu XI Mikołajkowe Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu. Poszczególne klasy wytypowały sztafety pływackie oraz indywidualne zgłoszenia zawodników. I miejsce zajęła sztafeta pływaków z klasy 2a w składzie: Sandra Magdziak, Magdalena Greszta, Igor Radwański, Hubert Adamczuk. więcej....   Zdjęcia

  • Jasełka

    DOTAR??Y NARESZCIE ZDJ??CIA Z JASE??EK,

    KTÓRE PRZEDSTAWIALIŚMY W KOŚCIELE MB KRÓLOWEJ POLSKI

    Zdjęcia 

  • Życzenia świąteczne

     

    Wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom naszej szkoły

    życzymy spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

     

    Niechaj każdy z nas spędzi te magiczne dni

    w gronie najbliższych, przy wigilijnym stole,

    gdy w powietrzu będzie unosił się zapach choinki

    oraz domowych potraw.

     

    Niech ten szczególny czas, pozwoli nam

    na chwile wytchnienia i odpoczynku.

  • Świąteczny Wystrój Sal

    ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ SALI

    W ramach realizacji Programu Wychowawczego Szkoły ?Szkoła mój drugi dom? Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs bożonarodzeniowy? na najładniejszą dekorację sali lekcyjnej. Wygląd sal został oceniony przez komisję pod przewodnictwem pani dyrektor Jolanty Goryczki. Pod uwagę zostały wzięte następujące kategorie: ogólny wystrój sali, gazetka o zimie, gazetka o patronie szkoły, gazetka o klasie. Największą liczbę punktów (32pkt) uzyskała klasa 1a (sala nr 16), która w nagrodę otrzymuje dzień bez pytania.

    Kolejne miejsca zajęły następujące klasy: 2 m-ce klasa 1b (sala nr 9) - 27 pkt, 3 m-ce klasa 2b (sala nr 18) - 22 pkt i 3 m-ce klasa 3b(sala nr 17) ? 22 pkt   więcej...      Zdjęcia

  • Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej

    Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej

    14 grudnia uczniowie klasy 2c zorganizowali, w ramach projektu edukacyjnego, Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej.

    Mistrzem Szkoły została klasa 3a, tytuł wicemistrza wywalczyła klasa 2a a brąz przypadł w udziale klasie 1c.  

    więcej...                    Zdjęcia

  • Piłka nożna - Liga LZS

    Liga LZS w halowej piłce nożnej

    Wyniki II tury rozgrywek Ligii LZS w halowej piłce nożnej.  więcej...

  • Brąz na rolkach

    BRĄZ NA ROLKACH

    12 grudnia na II Mistrzostwach Miasta Zamościa w Jeżdzie na Rolkach, zorganizowanych przez Gimnazjum nr 2, reprezentacja rolkarzy z naszego gimnazjum zdobyła brązowy medal. W składzie znależli się: Iza Pawelec (2a), Anna Matej (2a), Weronika Greszta (1a), Patryk Lepianka (1a), Michał Gielecki (1a) i Dawid Rahman (2b). Opiekunem rolkarzy była pani Barbara Gaca. Atmosfera zawodów była bardzo miła, zawodnicy z poszczególnych szkół wykazali się umiejętnością kibicowania i walki fair play.         Zdjęcia ...

  • IV Konkurs Ortograficzny

    IV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

    W dniu 23 listopada 2011 roku zespół nauczycieli polonistów z Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu zorganizował i przeprowadził w szkole IV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Konkurs składał się z dyktanda i testu ortograficznego. Komisja w składzie: Joanna Kosz, Jolanta Rajch, Małgorzata Hrycyk i Ewa Sowa-Borkowska dokonała sprawdzenia prac i wyłoniła laureatów. Wyniki

    Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 21.12.2011 r. o godz. 12.00 w sali nr 12.

    Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami.

  • Gim Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

    VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

     

    imagesCAHPE4CFW dniu 19 listopada 2013 roku zespół nauczycieli polonistów z Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu zorganizował i przeprowadził w szkole VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Konkurs składał się z dyktanda i testu ortograficznego.

    Komisja w składzie: Anna Grodzka, Joanna Kosz i Jolanta Rajch, dokonała sprawdzenia prac i wyłoniła laureatów.

    Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 14 stycznia 2014 roku o godz. 13.00 w sali nr 207. Gratulujemy i serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami.

     

    Punktacja przedstawia się następująco:

     

     

     

    L.p.

    Imię i nazwisko

    Szkoła

    Liczba punktów

    Miejsce

    1.

    Katarzyna Bednaruk

    Gimnazjum Nr 2 w Zamościu

    83

    I

    2.

    Estera Lutomska

    I Społeczne Gimnazjum   im. Unii Europejskiej

    78

    II

    3.

    Angelika Maluha

    Zespół Szkół Nr 4 w Zamościu

    78

    II

    4.

    Aleksandra Szram

    Zespół Szkół Nr 4 w Zamościu

    78

    II

    5.

    Katarzyna Kotlińska

    I Społeczne Gimnazjum   im. Unii Europejskiej

    77

    III

    6.

    Izabela Krzesińska

    Gimnazjum Nr 2 w Zamościu

    77

    III

    7.

    Barbara Czausz

    Zespół Szkół Nr 3 w Zamościu

    76

    Wyróżnienie

    8.

    Przemysław Załoga

    I Społeczne Gimnazjum   im. Unii Europejskiej

    76

    Wyróżnienie

    9.

    Maja Świder

    Zespół Szkół Nr 4 w Zamościu

    76

    Wyróżnienie

    10.

    Karolina Wołoch

    Zespół Szkół Nr 5 w Zamościu

    75

    Wyróżnienie

    11.

    Marcelina Chachuła

    Zespół Szkół Nr 4 w Zamościu

    75

    Wyróżnienie

    12.

    Justyna Wojciechowska

    I Społeczne Gimnazjum   im. Unii Europejskiej

    75

    Wyróżnienie

    13.

    Ewelina Sowa

    Zespół Szkół Nr 6 w Zamościu

    75

    Wyróżnienie

    14.

    Jan Siulkowski

    Zespół Szkół Nr 4 w Zamościu

    73

     

    15.

    Weronika Wiejak

    I Społeczne Gimnazjum   im. Unii Europejskiej

    72

     

    16.

    Igor Gospodaryk

    Zespół Szkół Nr 5 w Zamościu

    72

     

    17.

    Agnieszka Kopcierska

    Zespół Szkół Nr 3 w Zamościu

    71

     

    18.

    Marcelina Siemczyk

    Gimnazjum Nr 2 w Zamościu

    70

     

    19.

    Dagmara Sokołowska

    Zespół Szkół Nr 3 w Zamościu

    70

     

    20.

    Anna Chwiejczak

    Zespół Szkół Nr 6 w Zamościu

    69

     

    21.

    Ewelina Gajewska

    Zespół Szkół Nr 3 w Zamościu

    68

     

    22.

    Katarzyna Załuska

    Gimnazjum Nr 2 w Zamościu

    68

     

    23.

    Katarzyna Mach

    Zespół Szkół Nr 6 w Zamościu

    67

     

    24.

    Weronika Zosiuk

    Gimnazjum Nr 2 w Zamościu

    65

     

    25.

    Dominika Kowalczyk

    Zespół Szkół Nr 5 w Zamościu

    61

     

    26.

    Magdalena Głąb

    Zespół Szkół Nr 6 w Zamościu

    58

     

    27.

    Natalia Zaleska

    Zespół Szkół Nr 5 w Zamościu

    56

  • Olimpiada PCK - rejon

    BRAWO MAGDA !!

    9 grudnia w siedzibie PCK w Zamościu odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia. Nasze gimnazjum reprezentowała Magdalena Zabłocka z klasy 1a, która wygrała ten konkurs pokonując uczennice z gimnazjum nr 2 i nr 6. Zwycięstwo Magdy jest dla nas bardzo miłym prezentem gwiazdkowym i wszyscy trzymamy kciuki za jej udział w etapie okręgowym, który będzie w marcu w Lublinie. Szkolnym koordynatorem olimpiady jest pani Barbara Gaca.

  • Pływanie - szczebel wojewódzki

    CZWÓRKA W CZO??ÓWCE WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO !

    5 grudnia odbyły się na pływalni zamojskiej Wojewódzkie Zawody SZS w Pływaniu. Sztafeta chłopców wywalczyła 5 miejsce wśród 13 szkół województwa lubelskiego. Jest to najlepsza lokata, jaką do tej pory zdobyło nasze gimnazjum w pływaniu. Skład sztafety chłopców:Hubert Adamczyk (2a), Paweł Obszyński (2b), Igor Radwański (2a), Artur Humenny (2a), Michał Przegon (1a), Wojciech Józefiak (3d), Mateusz Baran (3a), Bartosz Wydmański (2a), Ignacy Radliński (3a), Jakub Mosorzewski (2a), Kacper ??aszkiewicz (1c), Szymon Hałasa (2a) i Kajetan Litwińczuk (2a). W pływaniu indywidualnym gimnazjum reprezentowali uczniowie: Izabela Strus, Ignacy Radliński, Hubert Adamczyk, Igor Radwański i Michał Przegon. Dzięki tak znaczącym sukcesom na szczeblu wojewódzkim szkoła otrzymała dużą ilość punktów w klasyfikacji ogólnej SZS. Opiekunami zawodników byli pani Iwona Rahman i pan Marek Kudela.

  • Szachy drużynowe

    GRAJMY W SZACHY !!

    30 listopada miały miejsce Miejskie Zawody SZS w szachach drużynowych. Szkoła nasza po raz pierwszy rywalizowała w tej konkurencji sportowej. Zdobyliśmy V miejsce drużynowo. Skład drużyny: Joanna Marzęta (1a), Ada Wojciechowska (1a), Piotr Samborski (1a) i Aleksander Marzec (3c). Opiekunem grupy był pan Marek Kudela. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy wszystkich uczniów do nauki gry w szachy.

  • Dzień Otwarty

    DZIE?? OTWARTY

    W dniu 15 grudnia 2011 (czwartek) w godz. 16.00 -18.00 odbędzie się dzień otwarty dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy.

  • Góra Grosza 2011

    ZNAMY JUŻ WYNIKI !!!

    I m-ce klasa 1C ? 1 614 monet; tj. 94,10gr.

    dni bez pytania: 12-14.12.2011r. (pon., wt., śr.)

     

    II m-ce klasa 1A - 1130 monet; tj. 71,67gr.

    dni bez pytania: 12-13.12.2011r. (pon., wt.)

     

    III m-ce klasa 2C  - 2 565 monet; tj. 41,24gr.

    dni bez pytania: 12.12.2011r. (pon.)

    więcej...

    GRATULUJEMY ZWYCI??ZCOM !

  • MAM TALENT

    MAM TALENT

    Relacja z konkursu MAM TALENT ukaże się później. Teraz zdjęcia z pierwszego etapu - eliminacji.

      zdjęcia  


MENU główne

GIMNAZJUM

JĘZYKI OBCE w Gimnazjum

Pedagog szkolny GIM

Konkursy

Polecane strony